kompromis - ozbiljna tema

Mocart

Početnik
Poruka
45
Da li u svom ljubavnom/emotivnom životu pravite kompromise i u kojoj meri ? Mislim, da li stupate u vezu sa osobom koja nije baš onakva kakva bi vi želeli da bude i kako "to prelamate"? Bilo bi najbolje, ako ste raspoloženi, da opišete ukratko genezu vašeg pogleda na to kakav partner treba da vam bude. Pod genezom podrazumevam kako i zašto ste menjali poglede, mišljenja i stavove na tu temu od puberteta do danas ... Ako ste u braku, pitanje je da li je i on posledica nekog više-manje kompromisa ili je (bio) plod čiste ljubavi ?
 
Na pr.: ako se nas dvoje slazemo emotivno, intelektualno, i kako god ostalo, a mozda nam seks nije najbolji do sad, al je solidan, tj.prihvatljiv, onda ja cinim kompromis ako ostajem sa takvim covekom, ili on samnom, u vezi/braku.
Dovoljno konkretno :)?
 
Mocart:
Da li u svom ljubavnom/emotivnom životu pravite kompromise i u kojoj meri ? Mislim, da li stupate u vezu sa osobom koja nije baš onakva kakva bi vi želeli da bude i kako "to prelamate"? Bilo bi najbolje, ako ste raspoloženi, da opišete ukratko genezu vašeg pogleda na to kakav partner treba da vam bude. Pod genezom podrazumevam kako i zašto ste menjali poglede, mišljenja i stavove na tu temu od puberteta do danas ... Ako ste u braku, pitanje je da li je i on posledica nekog više-manje kompromisa ili je (bio) plod čiste ljubavi ?
Pa nijedna osoba nije onakva kako bi ja to zeleo... Nego jednostavno gledam da nema previse mana ili neku neprihvatljivu manu... I zavisi za sta je gledam... za vezu ili za kres semu... Mislim da mi se stavovi nisu nesto drasticno menjali vremenom... Dobra, lepa, pametna... najkrace receno...
 
Mocart:
Da li u svom ljubavnom/emotivnom životu pravite kompromise i u kojoj meri ? Mislim, da li stupate u vezu sa osobom koja nije baš onakva kakva bi vi želeli da bude i kako "to prelamate"? Bilo bi najbolje, ako ste raspoloženi, da opišete ukratko genezu vašeg pogleda na to kakav partner treba da vam bude. Pod genezom podrazumevam kako i zašto ste menjali poglede, mišljenja i stavove na tu temu od puberteta do danas ... Ako ste u braku, pitanje je da li je i on posledica nekog više-manje kompromisa ili je (bio) plod čiste ljubavi ?


Nemam sad vremena za neku dublju analizu jer moram da idem, ali recimo da je ovo poprilicno zanimljivo pitanje.
prvenstveno mislim na to ako se pogleda iz ugla da retko ko od nas pravi kompromise na samomo pocetku, kad oni skoro nisu ni potrebni ili su beznacajni,....
ALI ono sto kasnije dolazi je pravi test,
ono kad treba da savladas svoj preveliki ego i krenes da pravis kompromise u vezi sa nekim za koga skontas da je mozda vredan toga (samo sa nj(i)om, ostali(e) cao.....)i ko ti daje 20 puta vise nego sto ti njemu pruzas tim kompromisom, kompromisom koji te ponekad kao ekstremno samostalnu osobu, j**** u mozak.
Mnogo je to bitna ali nikako jednostavna stvar, ali definitivno je zakljucak da je u vezi koja namerava da opstane neophodan element, ipak SAMO onda kada je neko vredan toga...
ma nikad nisi nacisto sa tim ali ******* zato i nikad nije dosadno...........
 
Da se ne ponavljam ali savet dosta starije i iskusnije osobe od nas: nemoj da pravis kompromise. To se ne odnosi na trivijalne stvari, vec na neke kljucne kao sto su menjanje kljucnih karakteristika licnosti, gazenje principa i slicno. Izgubis sebe, izgubis njega i sta ostaje na kraju.
 
hmmmmmmm, veoma intrigantno pitanje...........u mom slucaju mogu reci da uvek kad sam svesno pravila kompromise veze su bile osudjene na propast.....a u vezama kad ne pravim kompromise ili ne bar svesne ondak bolje prodjem iz cistog razloga sto mi ta osoba i veza vise stima.....e sad mislim da u svakoj vezi ima po neki kompromis ali oni mogu da budu nesvesni (tipa ona je veoma zauzeta decko bi provodio vise vremena s njom ali shvata da ona ne moze, tgako on nesvesno modifikuje svoju potrebu kolko dugo treba da provede u njenom drustvu....
 
Mocart:
Da li u svom ljubavnom/emotivnom životu pravite kompromise i u kojoj meri ? Mislim, da li stupate u vezu sa osobom koja nije baš onakva kakva bi vi želeli da bude i kako "to prelamate"? Bilo bi najbolje, ako ste raspoloženi, da opišete ukratko genezu vašeg pogleda na to kakav partner treba da vam bude. Pod genezom podrazumevam kako i zašto ste menjali poglede, mišljenja i stavove na tu temu od puberteta do danas ... Ako ste u braku, pitanje je da li je i on posledica nekog više-manje kompromisa ili je (bio) plod čiste ljubavi ?

Svaka ljubavna veza mora da bude zasnovana na kompromisu ali obostranom. Tesko je naci osobu koja ti 100% odgovara u svemu. Ako je dovoljno volis moras da budes spreman/a na kompromise.

Mocart:
... Ako ste u braku, pitanje je da li je i on posledica nekog više-manje kompromisa ili je (bio) plod čiste ljubavi ?

Nisam u braku ali...iz iskustva (sto mog, sto mojih prijatelja) znam da u skoro svakom braku ili vezi mora da bude kompromisa, a da nema ciste ljubavi ne bi ljudi ni pravili kompromise. To ide jedno s' drugim.
 
Ako želiš da budeš sam u životu onda nemoj da praviš kompromise. A ako ne,
onda naravno da moraš da ih praviš. U principu, ja što sam starija, kapiram da
u životu moraju da se prave kompromisi svuda i skoro u svemu, znači trebaš da
saradjuješ sa devojkom, drugom, drugaricom, kolegama, mamom, tatom, bratom
sestrom... :wink:
 

Back
Top