Da li je neko sluzio Školu rezervnih oficira
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Da li je neko sluzio Školu rezervnih oficira

Početnik concretejungle (avatar)
    Učlanjen
    29.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Da li je neko sluzio Školu rezervnih oficira

Ako bi neko mogao da mi kaze koji su uslovi sluzenja skole rezervnih oficira. Cuo sam da postoji u Pancevu i da se ide samo u septembarskoj i martovskoj klasi. Da li je neko sluzio, i da li je bolje sluziti vojsku na taj nacin ili ici u redovnu ili civilnu?

Zainteresovan član maligaleb (avatar)
    Učlanjen
    03.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Re: Da li je neko sluzio Školu rezervnih oficira

Da se ne lazemo najbolji nacin da odsluzis vojsku je da je izbegnes... odnosno da ides na neko laganu civilnu varijantu... jer ovakva kakva je, nasa Vojska je izgubila svaki smisao... Ipak skolovanje slusalaca za rezervne oficire je dobra stvar... Njihov status je slican kao i vojnicki, ali se u mnogo stvari i razlikuje... Najbitnija stvar je okruzenje... Tamo bi bio sa sebi slicnima, fakultetski obrazovanim ljudima... atmosfera za rad je bolja... takodje i za zivot... Odnos staresina je takodje drugaciji, jer su i oni srecni i svesni sa kim imaju posla... To je vid usavrsavanja intelektualaca za poslove oficira... Polaze se odredjeni broj ispita... Ide se na nekoliko terena... Nesto slicno kao razlika do Vojne akademije... Izlasci i vikendi su naravno maksimalno opusteni... Po zavrsenoj obuci ide se na staziranje u neku jedinicu ili ustanovu u zavisnosti od potreba Vojske... gde se uglavnom radi u struci... (lekari u bolnice, matematicari na Akademiju, ekonomisti u racunovodstva...)... i gde su obaveze ogranicene radnim vremenom... Na kraju balade je promocija u cin potporucnika... Postoji i mogucnost ostajanja u Vojsci ili Ministarstvu odbrane na nekoj duznosti u svojstvu aktivnog oficira...

U slucaju rata... prilikom mobilizacije... obaveze su iste kao i kod aktivnih oficira...

Toliko... pozzdrav

ps u Pancevu je SRO kopnene vojske

Početnik
    Učlanjen
    16.11.2005.
    Reputaciona moć
    0

Ako zelis disciplinu,ispiranje mozga,pre podne nastavu u ucionicama a popodne obuku idi u SRO.
    Izlazaka imas isto kao i ostali a mozda cak i manje .Nisam siguran za sad ali tako je bilo nekad.
    Sta ce ti SRO kad vojsku ionako ukidaju. Idi u vozace ili Sb.Policiju i uzivaj.

Ističe se Dr.Nitro (avatar)
    Učlanjen
    17.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Moj Otac je zavrsio skolu u Bilecu. A svi koji su je tamo isli na ulazu ih je cekao natpis DOBRODOSLI MLADI REGRUTI .... ( visoko napisano na tabli ) a iza na poledjini table je pisalo NAJEBALI KO ZUTI .... i tako i jeste istina. Ne samo od matorog nego i od nekolicine drugih sam istu pricu cuo ... btare jebaza zesca, ... ako mozes da je eskiviras to i uradi inace ti ne gine poledjina parole ...

Pozdrav

Zainteresovan član maligaleb (avatar)
    Učlanjen
    03.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Druze... prica sa Bileckom skolom je umrla kad i bivsa nam drzava... To je onda bilo nesto sasvim drugo... Ne kazem da je sada dobro... ali nema apsolutne veze sa Bilecom!

Ističe se Dr.Nitro (avatar)
    Učlanjen
    17.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

ma kakvi dobra ... taj ko ode tamo je po meni LUD 100% bezi od vojske, jedino ako nemas neke zelje inace, nijedan normalan ni aktivni oficir ti je nece preporuciti jer nije vise kao nekad sto je bilo.

Aktivan član Byja (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Ja sam služio ŠRO, mart 2005.
    Uslovi:
    1. završen fakultet - čini mi se bilo koji, imao sam šarenilo i u mojoj klasi, a i u klasi posle kojoj sam bio "staža". Ipak, neke preferiraju u određenim školama, recimo ETFovce i mašince za RV i PVO, ekonomiste, veterinare i slično i logistici, građevince i sve ostalo za prašinariju, a za doktore i stomatologe valjda ne moram da pominjem da idu na VMA.
    2. psihofizička sprema - kriterijumi su viši nego za običnu vojsku. Mog druga nisu primili u ŠRO zbog toga, služio je običnu.
    3. (e na ovo obrati pažnju) vojni odsek kojem pripadaš. Trude se da pokriju državu, pa ispada da postoje kvote po odsecima. Raspitaj se oko toga.
    Sve ovo gore podložno je dobro poznatom srpskom VIP (veze i poznanstva) sistemu, tako da to ne mora ništa da znači.
    Ne zaboravi da se liste slušalaca zaključuju mesec dana pred odlazak u vojsku, tako da bi već početkom jula mogao da predaš zahtev vojnom odseku ako hoćeš u septembru da ideš u ŠRO.
    Toliko od mene za sada, ako koga interesuje više, neka pita.

Početnik
    Učlanjen
    21.06.2006.
    Reputaciona moć
    0

odgovor iz prve ruke sto se tice sluzenja vojske u SRO-u.Prvi i najbitniji uslov je da si zavrsio fakultet,drugi uslov je da ti to zelis i treci uslov je naravno da imas vezu za to.Ako vec hoces laksi nacin sluzenja vojnoga roka moja preporuka ti je SRO logistike.Ne kazem da je lako ali nije ni tesko,ljudi su normalni i nema drila.Pravila igre su im jasna samo ih se pridrzavas i bice ti sve OK i sto se tice izlazaka i vikenda i odsustva.Da ne pominjem da slusaoce za rezervne oficire septembarske klase pustaju kuci za novu godinu i bozic mimo redovnog odsustva.Ako se odlucis za taj nacin sluzenja mislim da se neces pokajati.Ja nisam sreo coveka koji se pozalio da mu je tamo bilo lose.Toliko-SRECNO!

Slične teme

1. da li je neko pohadjao neku internet skolu?
    Autor absonic u forumu Svaštara
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.07.2010., 19:39
  2. skola rezervnih oficira u Pančevu
    Autor concretejungle u forumu Srbija
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 07.10.2009., 14:35
  3. Da li je neko služio vojsku u Baru?
    Autor THE_GLAWAT u forumu Vojska, policija i avijacija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 01.04.2007., 20:15

Pravila za slanje poruka