Ventilator na kucistu?
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Ventilator na kucistu?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Question Ventilator na kucistu?

Stavio sam na kucistu sa prednje strane (znaci strana gde se pali kompjuter) dole ventilator ali tako sam ga stavio da uduvava vazduh u kuciste a ne da izduvava, pa da pitam za svaki slucaj da li je tako pravilno? Inace imam obicno kung fu kuciste, samo tu gde sam ga stavio tu se pali tako da nemoze da se isece kuciste, tako da je ispred tog ventilatora maska od kucista... pa neznam sad koliko mu znaci taj ventilator.
    I jos nesto me zanima da li ventilator na procesoru gura vazduh u njega ili izbacuje tj izvlaci napolje vazduh?

P.S. Preporucite mi neki tih ventilator na kucistu koji izduvava vazduh recimo do 500din, mogu da mu se stave 2 velicine sada ovaj trenutno sto mu stoji mislim da je od 8cm ali celom duzinom je 11.5cm, a ovaj drugi sto bi mogao da se stavi merio sam na kucistu bi bio 12cm celom duzinom od srafa do srafa, mozda koji milimetar preko pa neznam taj drugi od koliko je cm ustvari? Ovaj sto je trenutno na njemu ima oznaku TFD-8025M12S.

Veoma poznat Tzar (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

Podrazumevano Re: Ventilator na kucistu?

Citat Original postavio clan
    Stavio sam na kucistu sa prednje strane (znaci strana gde se pali kompjuter) dole ventilator ali tako sam ga stavio da uduvava vazduh u kuciste a ne da izduvava, pa da pitam za svaki slucaj da li je tako pravilno? Inace imam obicno kung fu kuciste, samo tu gde sam ga stavio tu se pali tako da nemoze da se isece kuciste, tako da je ispred tog ventilatora maska od kucista... pa neznam sad koliko mu znaci taj ventilator.
    Samo dzabe trosis struju.

I jos nesto me zanima da li ventilator na procesoru gura vazduh u njega ili izbacuje tj izvlaci napolje vazduh?
    gura vazduh u njega

P.S. Preporucite mi neki tih ventilator na kucistu koji izduvava vazduh recimo do 500din, mogu da mu se stave 2 velicine sada ovaj trenutno sto mu stoji mislim da je od 8cm ali celom duzinom je 11.5cm, a ovaj drugi sto bi mogao da se stavi merio sam na kucistu bi bio 12cm celom duzinom od srafa do srafa, mozda koji milimetar preko pa neznam taj drugi od koliko je cm ustvari? Ovaj sto je trenutno na njemu ima oznaku TFD-8025M12S.
    To je Titan 8cm. 8 cm je standardna velicina za danashnja kucishta.

Cena tog Titana je 4-5 evra. Tu je negde i Chieftec. Kung fu oko 3.
    Are we sane or have we lost it once again
    We can only hope this day will come to an end

Primećen član Login Killer (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Samo dzabe trosis struju.
    Nije tacno! Mnogo znaci. Meni je temperatora spala sa 43 na 28 stepeni. Razlika 15 stepeni.
    Doduse on je 12 cm.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Sada sam ga okrenuo kontra da izduvava napolje i manja je temeperatura!!! Meni je tip koji se razume u to rekao da fan izvlaci vazduh iz procesora????
    kung fu je kuciste a ne ventilator.

Administrator tab503 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5791

doslo je do nekih nesporazuma..
    Ovako.
    Ventilator sa procesora izduvava toplotu sa njega (tacnije sa hladnjaka) i prakticno je gura u kuciste. Zato se postavljaju ventilatori na kuciste.
    Ventilator na kucistu sluzi za cirkulaciju vazduha spreda ka pozadi tako ste se spreda stavlja ventilator koji uduvava vazduh u kuciste a pozadi koji izduvava (premda nemaju sva kucista i prednji i zadnji ventilator vec samo prednji) Taj zadnji ventilator ne treba mesati sa ventilatorom koji se nalazi u napajanju.
    Poslednji put ažurirao/la tab503 : 30.05.2006. u 20:07
    Mess with the Best - Die Like the Rest

Obećava Jaba (avatar)
    Učlanjen
    01.03.2006.
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio tab503
    Ventilator sa procesora izduvava toplotu sa njega (tacnije sa hladnjaka) i prakticno je gura u kuciste.
    Ne bih se slozio sa tobom, Ventilator na hladnjaku procesora duva vazduh ka procesoru jer ne bi imalo efekta kad bi izvlacio vrucinu, poenta je u tome da ventilator ohladi hladnjak a hladnjak procesor, zato inace i sluze ona silna rebarca na hladnjaku, posto ventilator duva u njega da ima gde vazduh da se sklanja, stoga ja mislim da bi bilo bolje da ti taj ventilator na kucistu izvlaci vazduh da se procesor ne bi hladio toplim vazduhom iznutra, a unutra ce vazduh uci vec nekako, nije kuciste hermeticki zatvoreno, ali bi bilo lepo da imas jos jedan ventilator koji ce da uvlaci svez hladan vazduh spolja. Nego gledaj ti da taj ventilator stavis negde sa strane ili pozadi da ti ne bi kvario frizuru kad palis komp.

Obećava Jaba (avatar)
    Učlanjen
    01.03.2006.
    Reputaciona moć
    44

U ostaliom na svakom ventilatoru stoji strelica u kom pravcu duva pa proveri jos jednom ili bar stavi ruku pa oseti.

Administrator tab503 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5791

da u pravu si, ja sam malo pobrkao neke stvari dok sam pisao.
    Mess with the Best - Die Like the Rest

Elita PRCKO (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio tab503
    da u pravu si, ja sam malo pobrkao neke stvari dok sam pisao.
    Nemoj sad da se vadis
    Da i ja sam stavio jedan napred da uvlaci a drugi pozadi da izbacuje vazduh i dobio sam manju temperaturu za nekih 6-7 stepeni.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Talking Re: Ventilator na kucistu?

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Kako to?
    Imam 2 kulera na procesoru i nijedan od njih ne duva ni ka procesoru, niti od procesora, vec nekako iznad njega

take a look

Jozza onaj tekst ti je dobar, jos bih samo dodao, ako postoji mogucnost sa strana kucista (na ovom mom chieftecu je moguce dodati dve "devetke") da treba i tu nabudziti kuler(e) i to tako da sa prednje strane (one koja gleda u lice maticne i ostalih uredjaja) staviti da uduvava hladan vazduh, a sa druge strane da izduvava.
    Ovim se postize to da CPU dobija direktno hladan vazduh spolja, a i ostatak kucista se hladi (najvise maticna).
    Hy everybody

Primećen član Mr X (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Ja ne znam sta da radim sa tim ventilatorom.
    Kada upalim komp cuje se kao traktor,cistio sam ga ne vredi.
    Odnesem ga u servis da oni ociste, dodjem kuci radi normalno sutradan opet isto.
    Nemam pojma dal steti to nesto radu racunara ili samo meni kida zivce.

Slične teme

1. Nekontrolisana struja u kucistu ili sta vec
    Autor sasa6 u forumu Hardver
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 19.01.2010., 20:13
  2. Da li u kucistu ima napajanje
    Autor keithrichards u forumu Hardver
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 13.01.2008., 21:38
  3. Dodatni ventilator na kucistu - budzenje!
    Autor Aleksej_BASO u forumu Hardver
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 26.07.2007., 10:26
  4. Problem sa prasinom u kucistu.
    Autor Dzefry011 u forumu Hardver
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 26.07.2005., 00:08

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku