Grafička pobrljavila od novog drajvera?

RACE MASTER

Domaćin
Poruka
4.646
Nije baš tako strašno.
Pre par dana mi je prijatelj instalirao drajver koji sam dobio uz grafičku(nisam mogao da pokrenem neku igricu,a sa novim drajverom šiba kao luda).Koji je bio pre toga,pojma nemam.Kako god,sve je bilo OK i sada je.Međutim,od instaliranja drajvera stalno mi izlazi obaveštenje,nakon pokretanja kompa:VGA fan abnormal,check VGA card's fan.
Grafička je GeForce MX440.
Šta ovo treba da znači i treba li šta da radim?
 
Nisam bas specijalizovan za ovakve stvari ali proveri u podesavanjima (desni klik na desktop, properties, settings, advanced i onada GeForce MX440) da nemas slucajno opciju clock speed ili tako nesto, pa ako je imas proveri tu da li su podesavanja po default-u stavljena ako nisu vrati ih na default i resetuj PC. U slucaju da nemas tu opciju ja ti stvarno ne mogu pomoci izvini. Javi ako uspes nesto da uradis!!
 
Imam samo opciju MSI Clock i u njoj dve aktivne opcije:1.core clock(2D/3D clock 250MHz) i 2.Memori clock 405MHz.To je po defaultu.
Možda još neko ima neku ideju,a do tada još jedno pitanje:
Prebirajući po ovim opcijama u MX440/Stereo setup & test naišao sam na sledeće:
1.Monitor 19"(moj je 17")
2.REsolution 640x480
3.Stereo refresh 70Hz.
Da li je ovde sve na "mestu"?
 
Ne bih se slozio za rezoluciju sem ako su ti ikonice toliko velike da i slep moze da ih vidi. Nego ti lepo uradi sledece: Otvoris Device menager (Desni taster na my computer, hardware) pa tu nadjes Display adapters, GeForce MMX i to otvoris. Zati kliknes na Driver pa na roll back driver iresetujes racunar posle toga. Onda nadjes na NVidia sajtu najnovije drajvere pa ih skines i instaliras i onda bi sve trebalo da bude u redu.
 
Uradi ono sto sam napisao pre nego da skines nove drajvere ( Otvoris Device menager (Desni taster na my computer, hardware) pa tu nadjes Display adapters, GeForce MMX i to otvoris. Zati kliknes na Driver pa na roll back driver iresetujes racunar posle toga ). Mozda ce samo to da ti resi problem ali je u svakom slucaju dobro da imas najnovije drajvere
 
Mala napomena, pozeljno je da u potpunosti deinstaliras drajvere pre nego da instaliras nove, a ne da ih nadogradjujes, a da zaboravio sam da ti kazem da ces onim gore napisanim u stvari da vratis drajvere u predhodno stanje. pre nego da kliknes na "roll back" probaj da vidis datum drajvera cisto da bi znao da li si uspeo u tome sto si radio a datum ces videti odmah iznad. Obavezno javi da li si uspeo
 
Ah,ubiće me brzina...Sad nešto kontam,ono obaveštenje(VGA fan abnormal,check VGA card's fan),nije se nikad pojavilo sa starim drajverom(iz 2004).Ovaj "novi" je iz 2003.Ovo sam trebao da pitam pre nego što sam uradio "roll back",ali sada je gotovo.Koje veze ima drajver sa kulerom tj. zašto me nije obaveštavao dok je bio stari drajver,pre svega ovoga(2004)?Glavna fora je u tome što mi sad i sa njim iskače ono obaveštenje,ali igrica neće da se pokrene. :?
I u kom smislu je "VGA fan abnormal"?Šta to znači konkretno?
P.S.Nisam još ništa download-ovao.
 
Poznato je da jedna nevolja ne ide sama.To definitivno potvrđuje činjenica da mi je u međuvremenu riknuo i monitor.Već par meseci on zeza i sada se upokojio.Srećom,snašao sam se za izvesno vreme,dok ne kupim nešto.
Elem,što se tiče grafičke u pravu si antanas-nema kuler(proverio sam).
Baš zato se i pitam ima li ono obaveštenje ikakvog značaja,tim pre što sam vratio prvobitni drajver(s tim što ono i dalje iskače)?Da li da radim ovo što mi predlaže Jaba u poslednjem postu ili da ignorišem obaveštenje,jer baš i nemam iskustva sa "majstorisanjem" u kućištu?
P.S.Hvala svima,a posebno tebi Jaba što se toliko trudiš.
 
To i nije neka majstorija. Otvoris kuciste, izvadis graficku, dunes malo i vratis. Samo polako nemas potrebe da se zuris posto vec nisi iskusan u tome, kad vratis instaliraj nove drajvere kao sto sam ti rekao i to bi bilo to. Ako i tad bude iskakalo ono Sr...nje ti lepo graficku stavis pod fap i nece vise da iskace budi ubedjen. Salim se za ovo poslednje. Kazi mi jel imas instaliran neki program u kompu kome je ikonica zelena ili crvena i kockastog je oblika, stoji i dole pored sata takodje. Neznam kako se zove progrm pa ti zato objasnjavam kako izgleda, ako imas deinstaliraj to jer koliko sam uspeo da provalim, kod jednog mog druga ima toga i sluzi za overklokovanje graficke i takodje taj program zapravo i izbacuje obavestenje kao kod mog druga, ako ga imas on ti je problem i samo ga deinstaliraj. Bice sve OK. E a ako imas i deinstaliras to. Onda uradis sve sto sam ti napisao bez vadjenja grafike i radie ti kao nova. Nadam se da mozes da me shvatis jer i nism bas neki lik koji ume lepo da objasni.
 
Mislim da je problem rešen ili bar tako izgleda.Obaveštenje više ne izlazi.Juče sam iz dosade,čekajući da mi stigne monitor,otvorio kućište i izduvao prašinu sa grafičke,ne skidajući je.Nakon priključivanja monitora i paljenja kompa,poruka je izašla,ali je od jutros više nema.Restartovao sam komp nekoliko puta i ništa,nema je.Inače,ona je iskakala samo nakon pokretanja mašine.Eto,ispada da je prašina bila kriva,ali ima tu jedna zanimljivost.Naime,već dve godine imam UPS(Mustek) uz koji sam dobio i instalacioni CD sa programom Commander pro,koji ima milion opcija za podešavanje.Sve je to ostalo na defaultu.Pre par meseci,nakon obaranja sistema.pola opcija je prestalo da radi.ali je sam UPS radio.Bezuspešno sam pokušavao da rešim problem,da bi od jutros sve došlo na svoje mesto.Commander pro radi kao nekad. :? :-D
Za sada ja ne bih ništa dirao,ako ne bude problema.
Ne očekujem da rešavate ovu misteriju,ali nemam ništa protiv.
Pozdrav svima i hvala na pomoći.
 
Ako bi bio malo opširniji u vezi grafičke,mnogo bi mi pomogao.Šta tačno treba da uradim?P.S.Sve je i počelo instaliranjem tog drajvera(starije verzije),a monitor je u međuvremenu riknuo,mada sam to očekivao već izvesno vreme.
Samo još jednom da napomenem,sada je sve OK,pa,s obzirom na to,treba li išta dirati.
 
Javljaju se i novi momenti,tacnije problemi mnogo veci od navedenih,pa bih bio zahvalan bar za neke pretpostavke sta bi moglo biti.
Dakle,stari monitor riknuo(LG),kao sto rekoh u prethodnom postu.Par meseci sam koristio Samsung SyncMaster 15",a od 22.10.2006. pa do pre dva dana komp nisam ni palio(neverovatno,zar ne?).
E,pre dva dana sam promenio monitor(sada je SyncMaster 950p-znaci 19") i nakon pola sata komp mi se restartovao.To restartovanje se ponavljalo na svakih 15 min. stim sto se nekad sistem ni ne podigne,vec brljavi,pa ga ja rucno restartujem..Inace,svaki put mi je iskakalo drugo obavestenje.Znaci,crn ekran,tekst preko njega,kao sto rekoh u 4-5 varijannti tipa d je BIOS prepoznao gresku,preko obavestenja koja vise ne mogu ni da prepricam,do varijante da ga pokrenem u Safe Modu.Sve ovo parafraziram,jer ni ne razumem najbolje ovu problematiku.
Sve ovo se desava i kada prikljucim drugov monitor Samsung DF 17".
Nakon nepunih sat vremena pcne da se restartuje,a nekad ne mogu ni da ga ugasim redovno,vec jedino na napajanju(!),jer ne podize sistem.I da,nakon onog redovnog "pip" zvuka nakon pokretanja,cesto se cuje i jedan duzi i jaci zvucni signal.
nadam se da ce neko uspeti da razume ovo,jer ne mogu bolje da opisem,a zanima me da li se moze nesto uciniti u "kucnim uslovima" ili-pravac servis?
Da li ovo ima neke veze sa grafickom,obzirom na pricu sa pocetka teme?
Trenutno mi komp radi,ali je pitanje momenta kada ce da pobrljavi,siguran sam.
Hvala.
 

Back
Top