ZOO-vrt
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: ZOO-vrt

Početnik
    Učlanjen
    04.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

Smile ZOO-vrt

Zdravo i Dobro vece,jutro,ili dan! zavisi kada ovo citate.
    Citao sam par tema na ovom podforumu i svidelo mi se. Medjutim,primetio sam da nema nista o zivotinjama u ZOO vrtovima. Mislim,nema posebnog podforuma za ovu temu,pa je tu postavljam.
    Ljudi kazu da vole zivotinje,ali zapravo samo zele sebe da zabave i da zarade na zivotinjama. I najveci izgovor za ZOO vrt je da deca upoznaju zivotinje i da se zabave. Jeste,i mene su moji vodili u ZOO,ali nisu razmisljali o tome kako je zivotinjama. Niko im nije predstavio stvari na takav nacin na koji sam im ja predstavio ovih godina[ne secam se tacno] kada sam postao svestan da je za zivotinje to patnja. Covek kome se ne objasni kako treba, i nije los zato sto podrzava ZOO,ali ako mu se objasni na pravi nacin,a on i dalje govori kako je to sasvim u redu, nije osoba koja voli zivotinje.
    Sto se tice upoznavanja dece sa zivotinjama.... Kao prvo,deca nemaju dovoljno znanja ni i o domacim zivotinjama a kamoli divljim koje zive u nasoj zemlji,a ovamo treba da uce o divljim zivotinjama cije je prirodno staniste u dalekim zemljama,gde su i klimatski uslovi sasvim drugaciji. Ako vec treba deca da se zblize sa zivotinjama u nameri da ih se ne boje,treba prvo da upoznaju pse,macke,konje,krave i dr domace zivotinje. Sva deca znaju reci...to je kuca ili to je maca. A oni koji imaju psa,macku imaju priliku da prakticno kroz igru upoznaju ta divna stvorenja. I opet medju njima ima dece koja se boje psa jer ih je jednom ujeo.Znam takve osobe.I taj strah ostaje i kada odrastu. Po meni bi normalno bilo da se uloze novcana sredstva,umesto u zoo-vrt, u vrstu skole gde bi se takva deca odvodila kao na cas plesa ili fudbala i ucila kako da se oslobode tog straha. Hvala Bogu,ne spadam u te koji se boje pasa ili macaka[mada mi nije svejedno kada se neki pas ili macka uozbilje a posebno kada me napadnu]. Inace imali smo vucjaka,a i macke. Ali zapravo macke i nemaju gazdu,kao sto svi znamo.
    Osim toga koliko dece i ljudi je jahalo konja ikada u zivotu? Ja sam dva puta jahao. Jednom na poniju a drugi put na konju prosecne velicine. Bilo je bas uzbudljivo. I sada,zar ne bi bilo bolje da se deca uce jahanju i sta konj voli,nego da gledaju npr. slona ili slonicu kako se pati sam ili sama u zoo vrtu,kao sto je slucaj u subotickom zoo vrtu. I koliko deca a i odrasli znaju o npr jazavcu,lasici,...divljim zivotinjama iz nasih krajeva? Manje nego o lavu ili tigru,sto je smesno i zalosno. A uostalom dete vidi svaku zivotinju u zoo vrtu 2-3 puta godisnje po 5-10 minuta. I sta moze za to vreme da nauci o toj zivotinji?
    Ima emisija o zivotinjama i moze se lepo nauciti iz njih. A recimo mogu se organizovati ekskurzije na selo ili salas da se vide i dodirnu krave,svinje,ovce,koze a posebno telad,prasici,jagnjad i jarici. Zar to nije mnogo bolje?

A novac koji se trosi na te velike strane zivotinje koje su skupe,moze da se ulozi u ranije navedeno,ali i u osnivanje zivotinjske policije kao u USA [Animal Police]. Mislim,ne morate mi reci gde zivimo,ali od necega se mora poceti,od price o tome.Znam da je vec to krenulo kod nas,ali jos je u povoju. Zato to treba ohrabrivati.
    I vec je dosta ljudi postalo svesno problema koji pravimo zivotinjama sto povlaci da i one nama prave probleme[psi koji su zanemareni postaju lutalice i napadaju ljude i decu].

Jeste,dug je post,priznajem. Ali,krace nisam mogao.
    Zanima me vase misljenje na ovu temu.
    Hvala na strpljenju! Zdravo i do citanja!

Primećen član pudlala (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Re: ZOO-vrt

Mislim da su zoo vrtovi najlicemernija moguca stvar. Isto kao i cirkusi. A najgore od svih tih mesta pakla je Beogradski zoo vrt, koji se leti pretvara u deponiju organske trulezi koja se meri u tonama, u sred grada...
    Poodles are popular.Poodles are friendly.Poodles like people.Poodles are big. Poodles are small.Poodles for hunting.Poodles for tea.Poodles are unique.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •