Da li se moglo bez 'genocida'!!??

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
38.015
Početkom 'rata' , kada se još nije znalo da one trule AVNOJ-ske granice trebaju/moraju/ biti će međ. granice, situacija na područjima gde su Srbi bili većina je bila sledeća:
Većina ne-Srba je bila ili za multi-etničku zajednicu ili direkto protiv Srba i njihove ideje o Velikoj Srbiji. Oni za zajednicu su još od 45-e na dalje mnogo puta dokazali da lako ubiju za svoje ideale, a drugi koji su bili za neke svoje opcije su pak sve to odmah izjednačavali sa chetnicima i lako bi sevnula kama.....
Jasno je da nikakva zajednica ne može napredovati ako ima toliko infiltriranih neprijatelja!

Prema tome, pitam sve one koji optužuju Srbe za 'genocid' šta su Srbi trebali raditi u takvoj situaciji????? Zar su Srbi u obrnutoj situaciji bolje, a možda čak i lošije prolazili??:D :D
 
Bullitt13:
Има једно старо, колико романтично толико и окрутно, правило које гласи: ''У љубави и рату нема правила''!
U ljubavi i ratu sve je dozvoljeno.....
Medjutim, Srbi su unapred proglaseni za "lose momke" taj imidz im je nametnut, i danas je aktuelan.
Nasa je nesreca sto smo porazeni (ovo moze biti uslovno receno) a znamo da porazeni ne pisu istoriju, nego pobednici.
Istina uvek padne kao prva zrtva u svakom ratu, tako smo i mi pali.
Ostaje nam da sacekamo da prodje vreme, da se stvari dodju na svoje mesto, i da se nadamo da nije tacno da istorija ne govori onako kako je bilo i da je ne pise "neko" onako kako je ON video i zabelezio(, sto je skoro uvek pravilo)!
Izuzetak uvek postoji (da bi to pravilo potvrdilo) i nadam se da cemo mi biti taj izuzetak.
 
fosilvaso:
ne budi bukva, to se podrazumeva....Ali neki su se svojevremeno držali parole: Kriv si dok se ne dokaže suprotno! :D :D


Pa, meni je jednako stran onaj ko će sve Srbe okarakterisati genocidnim narodom kao i Srbin koji će to reći za neki drugi narod!

Ne znam je l' pričamo o slici Srba generalno u svetu ili je naslov ove teme postavljen u kontekstu- da li je ok što su neki Srbi vršili genocid?
 
Mae:
Pa, meni je jednako stran onaj ko će sve Srbe okarakterisati genocidnim narodom kao i Srbin koji će to reći za neki drugi narod!

Ne znam je l' pričamo o slici Srba generalno u svetu ili je naslov ove teme postavljen u kontekstu- da li je ok što su neki Srbi vršili genocid?

Zaboravila si navodnike na genocid! Pitanjem hoću reći kako je u onoj situaciji mnogo toga trebalo biti tako napravljeno i da to nije u korenu imao genocidne namere.

Paralela: I tiletov režim je gazio/ubijao svoje neprijatelje, ali se ne može nazvati genocidnim jer je on gazio bez obzira na nacionalnu, versku, etničku i bilo kakvu drugu pripadnost!!??...Ha,ha..ovo je parodija na stanje:D :D
 
moglo je bez onoga sto se desilo u srebrenici...i u ratu postoje pravila.naprimer,ta srebrenica je jednostavno mogla da se zauzme,bez naknadnog sortiranja,pred ochima celog sveta zena i dece od muskaraca koji su pobijeni..
ako nekad vec ne moze bez rata,moze bez takvih sranya
 
Petar_FPN:
moglo je bez onoga sto se desilo u srebrenici...i u ratu postoje pravila.naprimer,ta srebrenica je jednostavno mogla da se zauzme,bez naknadnog sortiranja,pred ochima celog sveta zena i dece od muskaraca koji su pobijeni..
ako nekad vec ne moze bez rata,moze bez takvih sranya

Ne opravdavam baš sve u Srebrenici, ali toga ne bi bilo da nije bilo masakra vojnika pri izvlačenju iz Sarajeva!
 
jedino je srebrenica,po kvantitetu,nameri i delu okvalifikovana tako...npr.oluja je okvalifikovana kao etnicko ciscenje,zajednici zlocinacki poduhvat...za to sto se tamo desilo nema nekih opravdanja.suludo je time se baviti...
pitanje je da li je moglo bez genocida-moglo je..vojska je i bez toga mogla da preuzme grad,sa manje ili vishe zrtava na muslimanskoj vojnoj strani
 
fosilvaso:
Zaboravila si navodnike na genocid! Pitanjem hoću reći kako je u onoj situaciji mnogo toga trebalo biti tako napravljeno i da to nije u korenu imao genocidne namere.

Paralela: I tiletov režim je gazio/ubijao svoje neprijatelje, ali se ne može nazvati genocidnim jer je on gazio bez obzira na nacionalnu, versku, etničku i bilo kakvu drugu pripadnost!!??...Ha,ha..ovo je parodija na stanje:D :D


Nisam ja ništa zaboravila! Ne mogu da budem slepa da znam i vidim da su stotine hiljada ljudi i dece mrtve, žene (a i muškarci što se slabo zna) silovani.

Genocida je bilo pa, čiji god da je. dakle, eto, formalno, mogu samo počinioca da stavljam pod navodnike ali ne i zločin! a ko ga je uradio neće me se mnogo ticati! Srbin, Hrvat, Bošnjak, od svih po neko..! Svejedno! Na isto mi dođe kao bilo ko ko je sada u miru pred sudom zbog zlostavljanja, silovanja ili ubistva! Ne osećam nacionalnu solidarnost s njim!

A za koren genocidne namere...kako možeš ne znati šta radiš dok ne uradiš? To mi ne pije vodu uopšte! Mogu još da prihvatim da je neka politička odluka izazvala nekontrolisanu reakciju i dovela do toga da se napravi negde zločin ali pojedinac i te kako zna šta radi!

Eto, zamisli, uostalom, kad bi za svaki od ovih slučajeva koji se, maltene, svakodnevno objavljuju na Dnevniku o ubistvima srpskih civila na Kosovu neko rekao- ne dramite, to je samo jedan momak poginuo negde na mostu! a mi smo, kao, blesavi, pa ne znamo d aje bilo nacionalno inspirisano! Jer znam da je ta neka budala od Albanca to uradila nekome jer je Srbin! Pa, koliki monstrum da budem da počnem.onda, da analizim koren namera ako je neki Srbin negde napravio zločin. Ne analiziram i ne tražim pokriće ni onoj budali što je troje svoje dece ubila u Srbiji u miru! I, svi su vrlo kategorični da je trebala u zatvor iako ne postoje osnovi čak ni da joj se sudi! Ne bismo ni to smeli, al' nam nije svejedno!

A paralela s Titom je druga stvar! možemo mi naći paralela milion, nisam ja branila tita. To je neka druga tema! nije manje zlo jedno ako je već negde postojalo drugo!
 
Petar_FPN:
chekaj,ti mislish da bi to trebalo da bude opravdanje za to sto je u srebrenici ubijeno toliko i toliko civila??
Već sam ranije napisao da ne opravdavam, nije opravdanje, samo olakšavajuća okolnost i tvrdnja da to nema veze sa genocidom....
Uostalom, ako je to bila osveta, tj. zub za zub, i ako je to genocid, zar onda nije genocid i ono što je uzrok tome!!?? Pa kaže: U Sarajevu su u JNA nakon dezertiranja ostalih ostali uglavnom samo Srbi, a svaki vojnik koji je uhvaćen je ubijen, znači genocid nad Srbima!!??
 
fosilvaso:
Mae, stavi su u ulogu vojnika u Srebrenici koji zna, da je on onda bio u Sarajevu, BIO BI UBIJEN...Naravno da je znao šta radi, ali jel' to genocid??????????


Ma, čoveče, da je bio u Ruandi isto bi poginuo! da je bio na letovanju za vreme cunamija, odnela bi ga voda! on nije bio u Srebrenici i, da su u Srebrenici ubijani samo (bošnjački) vojnici, ne bi brojka bila kolika je bila! Tamo ima mrtve dece!!!

Ma, ne mogu neke stvari da se relativizuju! Prvo ti ne možeš znati bi gde poginuo a drugo- nema relativne krivice: onaj ko je ubio a da nije bilo u samoodbrani- robijaće (akp bude sreće)! Nije mogao jevrejin 48. da ubije nemca jer, "da su se sreli 41. sigurno bi ovaj ubio njega"!
 
fosilvaso:
Uostalom, ako je to bila osveta, tj. zub za zub, i ako je to genocid, zar onda nije genocid i ono što je uzrok tome!!?? Pa kaže: U Sarajevu su u JNA nakon dezertiranja ostalih ostali uglavnom samo Srbi, a svaki vojnik koji je uhvaćen je ubijen, znači genocid nad Srbima!!??


opet ta deviza! Ma, ako su Srbi bilio žrtve (recimo Bošnjaka) to ne znači da se računi sravnavaju po sistemu "zub za zub" kada Bošnjaci postanu žrtve Srba! Računi se sravnavaju samo tako da i jedni i drugi (počinioci) budu kažnjeni! Ne funkcioniše pravo po sistemu neutralizacije!!! Koliko žrtava, toliko počinioca i toliko kazni!
 
Mae:
Ma, čoveče, da je bio u Ruandi isto bi poginuo! da je bio na letovanju za vreme cunamija, odnela bi ga voda! on nije bio u Srebrenici i, da su u Srebrenici ubijani samo (bošnjački) vojnici, ne bi brojka bila kolika je bila! Tamo ima mrtve dece!!!

Ma, ne mogu neke stvari da se relativizuju! Prvo ti ne možeš znati bi gde poginuo a drugo- nema relativne krivice: onaj ko je ubio a da nije bilo u samoodbrani- robijaće (akp bude sreće)! Nije mogao jevrejin 48. da ubije nemca jer, "da su se sreli 41. sigurno bi ovaj ubio njega"!

Dobro, neka robija i 500 godina, ali jel' to bio GENOCID!!??
 
fosilvaso:
Već sam ranije napisao da ne opravdavam, nije opravdanje, samo olakšavajuća okolnost i tvrdnja da to nema veze sa genocidom....
Uostalom, ako je to bila osveta, tj. zub za zub, i ako je to genocid, zar onda nije genocid i ono što je uzrok tome!!?? Pa kaže: U Sarajevu su u JNA nakon dezertiranja ostalih ostali uglavnom samo Srbi, a svaki vojnik koji je uhvaćen je ubijen, znači genocid nad Srbima!!??
Ubitstvo vojnika u Sarajevu i Srebrenici je zlocinacki cin i nema veze sa teorijom o genocidu.
Genocid je nakana da se istrijebi jedan narod pa se ubijaju zene, djeca i starci sto se desilo u Srebrenici.
 

Back
Top