Restartovanje racunara
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Restartovanje racunara

Obećava
    Učlanjen
    13.10.2005.
    Reputaciona moć
    45

Question Restartovanje racunara

Imam sledeci problem:u poslednje vreme racunar se restartuje(bez ikakvog pravila nekad prodje i celja nedelja po ceo dan on normalno radi a nekad se restartuje na samom pocetku).Neznam da li je memorija(proveravao sam slotove i oni su savrseno cisti) ili nesto drugo.Ako neko nesto zna molim vas pomagajte jer u poslednje vreme pocinje da me nervira, gledam film i negde na sredini se restartuje, doduse ne uvek ali sve cesce.

Obećava Jaba (avatar)
    Učlanjen
    01.03.2006.
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Re: Restartovanje racunara

Na zalost moram da ti saopstim da ces morati da menjas maticnu plocu, ili bar kondezatore na njoj???? Daj boze za tebe da nisam u pravu. Otvori kuciste i pogledaj kondezatore tj. one plave, crne itd komponente valjkastog oblika, pa ako su nabubrili odozgo gde je kao krstic jedan onda sam definitivno u pravu oko tvog problema. Pretpostavljam da ti nije nov kompijuter. Opet ponavljam: "Daj boze da nisam u pravu" ali imao sam bar 4 takva slucajeva gde je to u stvari bio problem resetovanja. U svakom slucaju 99% ti je do hardvera.

Zainteresovan član Centurion (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Probaj da iskljucis opciju automatskog restarta...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Talking Re: Restartovanje racunara

Citat Original postavio Jaba
    Na zalost moram da ti saopstim da ces morati da menjas maticnu plocu, ili bar kondezatore na njoj???? Daj boze za tebe da nisam u pravu. Otvori kuciste i pogledaj kondezatore tj. one plave, crne itd komponente valjkastog oblika, pa ako su nabubrili odozgo gde je kao krstic jedan onda sam definitivno u pravu oko tvog problema. Pretpostavljam da ti nije nov kompijuter. Opet ponavljam: "Daj boze da nisam u pravu" ali imao sam bar 4 takva slucajeva gde je to u stvari bio problem resetovanja. U svakom slucaju 99% ti je do hardvera.
    Ne mora da znachi da su otishli kondenzatori na plochi, jer da jesu, komp bi verovatno teze palio, tj. iz vishe puta, (po mom iskustvu). Mislim da je najcheshci problem kod restarta losha memorija, a to moze da se testira sa Memtest86 ili Goldmemory programima, a moze biti i da je napajanje oslabilo pa nema rezervu snage. A sa druge strane moze biti i softverski problem. Na vishe rachunara sa VIA chipsetom sam imao prilike da vidim da se rachunar restartuje nakon pokretanja Winampa (bila je ista starija verzija u pitanju), dok su drajveri za plochi bili VIA4in1 v4.56 (ako se dobro secam). I samo sam promenom verzije drajvera za chipset ili brisanjem Winampa (i instalacijom starije verzije) mogao da reshim problem!!!

Obećava Jaba (avatar)
    Učlanjen
    01.03.2006.
    Reputaciona moć
    44

Ok, mozde je i tako ali ja sam napisao moje isustvo, i u svakom slucaju treba proveriti i to. Nego nema ga Alien2000 da javi da li je uradio nesto

Primećen član
    Učlanjen
    13.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Talking Re: Restartovanje racunara

Citat Original postavio Jaba
    Ok, mozde je i tako ali ja sam napisao moje isustvo, i u svakom slucaju treba proveriti i to. Nego nema ga Alien2000 da javi da li je uradio nesto

Pa ne moze da ukljuci racunar!
    Od pamtiveka ljude muče dve stvari:
    1. Ko je izmislio rad?
    2. Zašto ga ostali nisu odmah ubili!!!!!!!!

Slične teme

1. Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 22.02.2009., 20:00
  2. kav i restartovanje
    Autor hoze u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 26.12.2005., 22:37
  3. restartovanje racunara
    Autor hoze u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 10.03.2005., 21:51
  4. Restartovanje