Do Crnogorskog primorja preko Bosne ?

Ona Marge

Veoma poznat
Poruka
10.592
Da li je neko od vas isao preko Bosne do Crnogorskog primorja ?
Sta treba na granici- L.K. ili pasos, a sta treba ako se vodi dete ?
Kakav je put i kuda je najbolje voziti ? Ma i ne znam sta da pitam, jednostavno, opisite put kojim ste isli i da li bi opet isli tuda ili klasicno- Ibarskom magistralom , Zlatiborom i kanjonom Morace.
 
Kazu moji kumovi da je put mnogo bolji, nego kroz Srbiju. Ima samo jedna deonica koja nevalja, ako se ide preko Trebinja(od granice do Risna - malideo puta, ali veoma uzan) i ako se ide preko Niksica, i tu ima isto neki zaj... deo. A bolje i to nego kanjon Morace. Na granici samo LK.
 
Moji matori su prosle godine isli preko Bosne,racunajuci da je bolji put,i poveli moje dete.Mi,roditelji,smo izvadili samo ovlascenje u opstini da mogu da vode dete,medjutim na ulasku u Bosnu su ih pustili ali na izlasku su ih zadrzavali pravdajuci da dete mora da ima pasos! Jedva su se izvukli,i prosli! Nekoliko dana posle toga sam cula na vestima da je pasos za decu o b a v e z a n.Zbog toga su se vratili preko Morache i kazu da se put na kraju svede na isto,ici preko Bosne ili CG! P.S Za odrasle samo LK.
 
Za decu pasos jeste obavezan! Put je NEUPOREDIVO bolji... Kod Bosanaca nema tog krpljenja rupa, prc, prc, tamo, vamo! Oni kad ga "poceraju" od Bijeljine do Novog Grada na jednu, i od Bijeljine do Trebinja na drugu stranu, to bude kako treba... Da, postoji kratka deonica preko Cemernog, koja mozda jos nije uradjena, ali je podnosljiva... Od Trebinja do Herceg Novog je dosta uzak put, ali to Crnogorci nece da naprave svoj deo, ali u svakom slucaju po meni je puno bolji od kanjona Morace. KROZ BOSNU NE POSTOJI NIKAKAV KANJON, koji je strah i trepet mnogima... Jedino ako ste iz ravnice sve te krivine mogu vam izgledati strasnije... Ja imam rodbinu koja se istraumira na svakoj krivini, i idu samo avionom, ali to su gluposti... Priroda, zelenilo, nije prevruce (jer je sve to na vecoj nadm. visini), a nema guzve skoro uopste... Mozete samo sresti nekad koju zivotinju na putu, pre svega kravu... Ako je dobar auto, nema problema, ali ako je nesto sto ce se kvariti, onda bolje preko Srbije jer ima vise tih servisa i sta ja znam... I zavisi gde idete na more. Ako idete u Bar ili Ulcinj, Bosna je nepotrebna, ali ako idete u deo od Budve ka Herceg Novom, Bosna je bolja opcija, bar zbog toga sto nema nigde rupa. Srecan put!
 
Marge Simpson:
Da li je neko od vas isao preko Bosne do Crnogorskog primorja ?
Sta treba na granici- L.K. ili pasos, a sta treba ako se vodi dete ?
Kakav je put i kuda je najbolje voziti ? Ma i ne znam sta da pitam, jednostavno, opisite put kojim ste isli i da li bi opet isli tuda ili klasicno- Ibarskom magistralom , Zlatiborom i kanjonom Morace.

Najbolji put je Tuzla-Sarajevo-Mostar-Neum...itd...ali imas par granica,a iz Srbije je dalje...Imas i drugu relaciju Zvornik-Vlasenica-Foca-Gorazde-Cemerno...pa odatle ili za Trebinje-Herceg Novi... jedan mali dio puta je uzak i los...ili na Scepan Polje,pa dolinom Pive...mozda je to i najbolja relacija...ali sad ne znam koja je blize...U svakom slucaju ponesi pasos,da ne komplikujes ...:wink:
 
Marge Simpson:
UPS,
izvinjavam se. Zivim na Palicu, to je kod Subotice pa bi bilo dobro da dobijem informacije o putu odatle.
Mislim da ispod slicice to i pise na mestu "lokacija"

E,izvini Marge,nisam uopste pogledala profil...:) Ako ides odatle,onda ti je svejedno daleko,manje ili vise ,ali evo pokusacu detaljnije da opisem relacije,koliko se sjecam...
Najlakse bi ti bilo da "poprijecis"kroz Hrvatsku i predjes u Bosnu kod Zupanje,odatle Tuzla,kao sto rekoh Sarajevo,pa Mostar...Put je prilicno solidan,do Sarajeva,tu i tamo ima krivina,ali nije los u principu...Bivsa,a i sadasnja glavna magistrala kroz BiH...Zaboravila sam da kazem da od Mostara ,ne moras ici za Neum,vec mozes za Trebinje,pa odatle da se "spustis" do Meljina...da bi izbjegla one granice oko Neuma...Taj dio puta je bio losiji i uzak,ali cini mi se da su ga nesto popravljali prosle godine...ali i nije mnogo duga ta trasa...tako da je po mom misljenju ta opcija najbolja...Doduse,i ovde imas granicu,al sta da se radi...kad imamo silne drzave...Po meni to je "najlaksi put"...
E,ako volis malo "prirode" da vidis usput :),a i put prolazi samo kroz RS,s izuzetkom malog dijela oko Gorazda...onda mozes da ides Bijeljina-Zvornik-Vlasenica-Han Pijesak-Rogatica-Gorazde-Foca-Tjentiste-Gacko-Bileca-Trebinje...i od Trebinja isto kao i prethodno ,s tim da je dio puta od Foce los,uzak i sa strminama...ali kratko...Inace,ostali dio puta je "prosjecan"...
E,kad sam vec tu ,ima jos jedna varijanta od Trebinja ,a to je na Scepan Polje,dolinom Pive...Tu je dobar put,ali tesko tebi ako ti pukne guma ili nestane benzina...:) Nema zive duse...Dalje opet Niksic-Trebinje...Ali nemoj niko da te slucajno navrati da ides krace od Niksica preko Risana,do mora...:) Uzeg puta u zivotu ne vidjeh...Prijeko prece,a okolo blize...;)
Sve u svemu,ove dionice nisu savrsene,citavom duzinom puta,ali moje misljenje je da je sve to bolje od kanjona Morace...E,sad za daljinu ne znam...mislim da je ipak dalje...a ti procijeni...I kao sto rekoh,bolje ponesi pasos,da se ne zezas sa licnim kartama i kojekakvim propusnicama...Zelim ti sretan put...:wink:
 

Back
Top