Medicinski fakultet Novi Sad

Imam jedno pitanje, ne vezano za prijemni, ali vezano za medicinski fakultet...
Naime, nisam nesto upucen u nacin skolovanja medicine, ali me zanima jedno, na kom principu radi?

E sad, da pojasnim to pitanje - na kom principu radi...
Ja studiram masinstvo, i kod mene je 3+2 godine studija, tj te 3 godine su osnovne akademske studije a ovo +2 su master studije, i sa zavrsene 3 godine se dobija becelova diploma tj postaje se inzenjer, a sa 5 zavrsenih se postaje master tj diplomirani inzenjer...

E sad, kao sto rekoh, da pojasnim, zanima me koji je princip na medicinskom fakultetu? Tj da li je isto tako, tj da li su tih 6 godina podeljene u ( da kazem ) 2 dela, tj kao na masinstvu, ili je sve iz jednog dela, tj moraju se zavrsiti svih 6 godina da bi se postalo nesto...?

Pitam zbog jedne moje drugarice, koja hoce da upise medicinu, ona je mene pitala, medjutim ja nisam znao da joj odg, pa pitam vas...

Nadam se da ce mi neko ko zna ubrzo odgovoriti...

PozZ
 
Koliko sam ja skontala, a ne znam puno :) . ide se 6 godina osnovne studije, zatim 1 dana staziranje, i na kraju 5 ili 6 godina specijalizacije..
Meni se svidja profesija anesteziologa, pa ako neko moze nesto vise da mi kaze kako ide skolovanje, jel po ovom principu iznad..?
I jos nesto, da li je moguce negde na netu naci, ja nisam nasla, da lepo pise, postoje ti i ti ``smerovi`` ?
 
Ja sam cula da je Medic. u NS strasno korumpirana!
Anatomija 1000 eura?! :D
Upisujem medicinu ove skolske godine, i bas sam vise za Novi Sad nego BG ali ne znam da li je pametno rizikovati i upisati u NS.. tu su i one price da se Vojvodina odvaja.. Pa sta cemo mi studenti iz Srbije?!

Ne verujem u to odvajanje Vojvodine, to je samo prica... Diploma je diploma. I ja sam bas vise za NS nego Bg i inace, cula sam da je medicina laksa u NS, a da je medicina u Bg-u vise korumpirana...
 
E ljudi, dobro je da nekog nađoh ovde na čitavom forumu sa Medicinskog. Ja planiram da upišem smer farmacije u NS pa me interesuje sta vi mislite o tom smeru - u čemu je razlika između nje i one u BG-u, i da li postoji razilka u diplomi kasnije? Mene lično više privlači Novi Sad. I kako je tamo sve organizovano sto se tiče domova - fakulteta - vežbi - npr u BG-u svi studenti farmacije redovno gube vreme po prevozu od doma do faksa i do vežbi. Kako je to sve u NS? Dalje, interesuje me koliko je težak faks, koji su ispiti posebno teški i najzad iz čega da spremam hemiju za prijemni? Koja je po vašem mišljenju najbolja zbirka iz hemije za pripremu?
 
УНИВЕРЗИТЕТ У НОВОМ САДУ-МЕДИЦИНСКИ ФАКУЛТЕТ НОВИ САД
МД ИАС-ФАРМАЦИЈА Повећање са 70 на 108
МД ИАС-СТОМАТОЛОГИЈА Повећање са 45 на 72
МД ИАС-МЕДИЦИНА-ДОКТОРМЕДИЦИНЕ Повећање са 180 на 240

http://www.kapk.org/images/stories/odluke/rezultati/RezultatiSedmogCiklusa.pdf
 
Prima se 180 na budzet, a kasnije jos 50 na samofinansiranje, tako je bilo prethodne 3 godine, pa ce najverovatnije i ove biti tako.

nisam uzela informator
znaci 29. je prijemni za sve smerove?
izvinite sad, ja sam pre 5 godina upisivala fax, sad bih opet, pa me interesuje
malo sam zaboravila kako to ide
jel se nesto pre prijemnog obavlja
neka uplata
odnosenje dokumenata
ili?

Prijemni za medicinu i stomatologiju je 29.6. a za ostale smerove 1.7.
 

Back
Top