satelitski internet

Moguc je... sprdaju se jer nemaju pojma da je moguc... samo pitanje je koliko ce ti to biti isplativa investicija. Nisam imao pojma d apostoji dvosmerni satelitski link ali zaista postoji. Pokusaj po netu da nadjes nesto, ima 100%, ne mogu se setiti svih detalja ali znam da sam bas skoro citao nesto o tome. Ako nadjem neku dobru adresu ostavicu ti je ovde, pa se onda ti smej ovim sveznalicama...
 
Moguc je.
Samo, postoji vise problema, jedan je naravno cena, koju je pomenuo Nikodim
Drugi problem je sto da bi imao upload, moras dakle da EMITUJES podatke. E to emitovanje u etar je zakonom nesto regulisano, pa ne moze tek tako, kome padne na pamet.
Negde sam procitao da se mora pribaviti neka dozvola od neke institucije. Pojedini provajderi (video na netu) naglasavaju da je na korisniku da obezbedi tu dozvolu, ako hoce dvosmerni internet.
To je i jedan od razloga sto sam odustao.

Drugi razlog zbog kog samo odustao je da provajder sam odredjuje tvoj da kazem "status". Ako procene da si "navalio ko mutav", pocinju sa nekim restrikcijama tvog protoka. A ja bas nesto nisam spreman da za moje pare neko procenjuje da li koristim bandwidth korektno ili ne, jer su naravno procene podlozne individualnim greskama.
 
@codemaker

Da, u pravu si... sada bi trebalo nesto da se menja po tom pitanju. Mada, jos uvek je haos u etru i pitanje je kada ce se "rascistiti". U mojo firmi bas postoji problem, jer su svuda oko nas kojekakve antene koje nesto emituju, tako da je veliki problem i pravo je klanje u etru, bas zbog svega toga. Kda se krene sa "ciscenjem" i dodeljivanje frekvencija to ce biti daleko bolje, do tada... svako se snalazi kako ume i zna.
Oprema zaista kosta, a sama usluga tj. link nemam pojma koliko kosta... Video sam neku mogucnost od 2mbps ali nemam pojma koliko staje to zadovoljstvo.
 
NIje to ogroman upload, za link od 8mbps 1mbps je upload, to je cak i malo. Mada... ovo je previsoka cena za 8mbps... 1600E, zaista previse, u zemljama naseg okruzenja ljudi u svojim stanovima imaju 8mbps za 60E... koja disproporcija... neverovatno, ovo su neke derikoze...
 
hvala na informacijama,zeleo sam da se informisem(posto sam totalni laik),a,upoznat sam sa "divljinom" koja vlada na polju wireless net-a,posto sam spiskao oko 20.000din na opremu i na kraju dobio samar od pojedinih provajdera,uz obrazlozenje da se signal "...negde gubi.." na putu do mene!
Onda nista...pakujem kofere i idem u Zanzibar...
 
Da je rec o nekoj ozbiljnoj firmi, koliko je meni poznato, trebalo bi da dodju kod tebe i izmere signal pre nego sto ti prodaju opremu. Ovako, sve to vise lici na "uvaljivanje" opreme, nego na bilo sta drugo...
Firma sa kojom saraduje firma u kojoj ja radim izlazi na teren, pre nego sto ti proda opremu, kako bi proverila kvalitet signala, pa tek onda ti montiraju i naplate opremu, i to... mram priznati dosta jeftinije od cene koju si naveo. A pazi... ta firma nije ISP, vec obican prodavac hardvera.
 
Pre mesec dana mi je bio kolega iz Ljubljane.Kaze da se tamo postavlja opticki kabl po celom gradu, pa kad to proradi, skidace dvd film za 15 minuta.A 1 i 2 Mbps(ako je tacno receno), kod njih je vec prevazidjeno i dosadno....A mi bolje da pruzimo zice od zgrade do zgrade i da se pokrijemo usima.
 
Da da, a posle je mrmot zavio cokoladu i poceo da skida filmove do besvesti....
Kolega ti malo laze ili je malo vise neobavesten.
Imamo i mi kolege iz Ljubljane i drugih nam mesta bivse nam republike, pa znamo po nesto.... Nece biti bas tako, a svakako ne tako skoro i ne za sve i ne za male pare..... Nemas pojma koliko se gradjana Slovenije i dalje pati sa dial upom ili sporim brzinama....
 

Back
Top