Sideralna astrologija - Cyril Fagan?

MickeyMouse:
Zdravo,

interesuje me da li u okolini ima pobornika sideralne astrologije i da li znate link na neku ebook autora Cyril Fagan, ili neku drugu vezano za temu sideralne astrologije?

Pozdrav.

Dosao si sa ozbiljnom temom na naj neozbiljniji forum za astrologiju :p Ovde ovakve teme ne u spevaju veruj mi, probala sam!

Za linkove koji se vezuju za sideralnu ne znam, ali je dovoljno mozda da izucis kolko -tolko djotis da bi ti bilo prakticnije! Svidelo mi se kada sam cula za lika koji radi iskljucivo sideralnu astrologiju i mojoj prijateljici je objasnio kada ce uci u vezu po polozaju njenog sideralnog horoskopa , nisam pokusala ali zvuci interesantno!
 
tek sad sam primetila ovu staru temu!
drago mi je da se neko kod nas interesuje za Zapadnu Sideralnu astrologiju. bavim se astrologijom preko 10 godina, i od kad sam se susrela sa Zapadnom Sideralnom, pokazala mi se u praksi kao neuporedivo kvalitetnija od Tropske, tako da je moj rad u poslednjih nekoliko godina orjentisan na upoznavanje javnosti kod nas sa ovim sistemom.
evo bloga, koga interesuje: http://siderallia.blogspot.com/
zavirite u arhivu tekstova i slobodno se javite sa bilo kojim pitanjima na temu!

@ Mickey Mouse: u vezi dela Sirila Fejgana, možeš mi se javiti na PM ili mailom na astrouniverzum@gmail.com ;)
 
Prelazim na sideralnu, kad sam napravila karte, videla sam da ima mnogo vise smisla, pa sad mi je jasno kako sam ja to izracunala da sam u podznaku vodolija,
sto mi niko nije rekao?
cccc, e bre i vi ste neki:)))

podznak, tj. sazvežđe koje se uzdizalo na istočnom horizontu u trenutku rođenja, se u sistemu ZSA (Zapadne Sideralne Astrologije - naglašavam ovaj naziv, da ne bude zabune, pošto korisšćenje sideralnog zodijaka nije isto što i specifični astrološki sistem pod nazivom Sideralna Astrologija! - pitajte za detaljnije ukoliko nekoga interesuje, da ne širim sada temu suviše) ne posmatra kao faktor od velikog značaja u tumačenju natala. sazvežđe MC-a tj. 'vrha neba' uzima se kao snažnije što se tiče toga koliko se u životu i praksi njegov princip ispoljava.
najvažniji faktori za analizu natala su: sazvežđa Svetala, ugaone planete, snažni dinamični aspekti (derivati kruga sa 4 i 2, uz konjukciju - dakle, oni koji su se tradicionalno nazivali 'malefičnim') malih orbisa; potom još i - kao faktori modifikacije - sazvežđe Marsa, te sazvežđe MC-a.
 

Back
Top