Kako funkcionisu savremene veze
Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 167

Tema: Kako funkcionisu savremene veze

Obećava
    Učlanjen
    22.05.2006.
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano Kako funkcionisu savremene veze

Cao forumasi!

Mozda ce vam se uciniti da ovo pitanje postavlja tinejdzerka od sedamnaest godina, ali je stvarnost malo drugacija. Imam dvadeset devet i ocigledno problem u glavi zbog nekoliko dugih veza u kojima sam bila. Izgleda da su se pravila emotivne igre promenila dok sam bila uljuljkana u svoju poslednju dugacku vezu, pa sam potpuno ispala iz stosa.

Elem, situacija je sledeca: upoznam tipa koji mi se na prvi pogled dopadne. Covek sasvim prosecan u fizickom smislu, ali jako inteligentna i obrazovana osoba. Nije ozenjen, nikada se nije ni zenio.U cemu je onda problem, neko ce se zapitati. Problem je u tome sto pocinjemo "neku" vezu i on mi na samom pocetku kaze kako u njegovom zivotu postoji neka devojka sa kojom ima vec nekoliko meseci neobavezan sex. U prvom trenutku sam bila sokirana i nisam znala kako da reagujem. Deo mene mu je zahvalan na iskrenosti; drugi deo i nije tako srecan jer u glavi jos uvek, pored godina i izgubljenih iluzija, takodje imam i film o tome da svaka veza treba da se zasniva na medjusobnom postovanju i vernosti.

Njegova verzija price se svodi na sledece: pocinjemo nesto, ne pitam te da li pored mene postoji jos neki muskarac. Ukoliko veza izmedju nas preraste u nesto ozbiljnije onda eliminisemo sve ostale, ukoliko ne, neko od nas dvoje ce, pre ili kasnije, eliminisati onu drugu stranu. Na moj komentar da to nije veza kako je ja zamisljam, on mi kaze da ne mogu zahtevati nesto posle desetak dana od samog starta i slozi pricu tipa: "Zamisli da si na nekoj zurci kod prijatelja tvog prijatelja i kako se pojavis zalis se na muziku, pice i ljude oko sebe. Isto tako ne mozes zahtevati neke stvari od mene posle tako kratkog vremena".

E, sada vi meni kazite kako da jedna takva veza preraste u nesto ozbiljnije i normalno.... Sta mislite o celoj situaciji? Moj mozak ocigledno nije u stanju da tako brzo promeni cip sa filmom o normalnoj vezi gde je osoba sa kojom si, tebi - sve.

Aktivan član geisha (avatar)
    Učlanjen
    20.01.2006.
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano Re: Kako funkcionisu savremene veze

Citat Original postavio Liracicko
    Cao forumasi!

Mozda ce vam se uciniti da ovo pitanje postavlja tinejdzerka od sedamnaest godina, ali je stvarnost malo drugacija. Imam dvadeset devet i ocigledno problem u glavi zbog nekoliko dugih veza u kojima sam bila. Izgleda da su se pravila emotivne igre promenila dok sam bila uljuljkana u svoju poslednju dugacku vezu, pa sam potpuno ispala iz stosa.

Elem, situacija je sledeca: upoznam tipa koji mi se na prvi pogled dopadne. Covek sasvim prosecan u fizickom smislu, ali jako inteligentna i obrazovana osoba. Nije ozenjen, nikada se nije ni zenio.U cemu je onda problem, neko ce se zapitati. Problem je u tome sto pocinjemo "neku" vezu i on mi na samom pocetku kaze kako u njegovom zivotu postoji neka devojka sa kojom ima vec nekoliko meseci neobavezan sex. U prvom trenutku sam bila sokirana i nisam znala kako da reagujem. Deo mene mu je zahvalan na iskrenosti; drugi deo i nije tako srecan jer u glavi jos uvek, pored godina i izgubljenih iluzija, takodje imam i film o tome da svaka veza treba da se zasniva na medjusobnom postovanju i vernosti.

Njegova verzija price se svodi na sledece: pocinjemo nesto, ne pitam te da li pored mene postoji jos neki muskarac. Ukoliko veza izmedju nas preraste u nesto ozbiljnije onda eliminisemo sve ostale, ukoliko ne, neko od nas dvoje ce, pre ili kasnije, eliminisati onu drugu stranu. Na moj komentar da to nije veza kako je ja zamisljam, on mi kaze da ne mogu zahtevati nesto posle desetak dana od samog starta i slozi pricu tipa: "Zamisli da si na nekoj zurci kod prijatelja tvog prijatelja i kako se pojavis zalis se na muziku, pice i ljude oko sebe. Isto tako ne mozes zahtevati neke stvari od mene posle tako kratkog vremena".

E, sada vi meni kazite kako da jedna takva veza preraste u nesto ozbiljnije i normalno.... Sta mislite o celoj situaciji? Moj mozak ocigledno nije u stanju da tako brzo promeni cip sa filmom o normalnoj vezi gde je osoba sa kojom si, tebi - sve.

a, jesi i ti spavala s njim? kakvu vezu ste zapoceli? nije mi bas sve jasno.... :shock:

Elita
    Učlanjen
    08.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Hm, kod mene veze pocinju upravo tako kao i kod tog tvog dragana... Naravno da, kad nisam u ozbiljn(ij)oj vezi, imam nekog za seks, i naravno da sa njim ne prekidam kontakt, ukoliko nemam ozbiljan razlog za to, odnosno ukoliko odnos koji sam zapocela sa nekim drugim muskarcem, ne prerasta u nesto sto vrijedi...
    So, ako bi se vasa veza izrodila u nesto, lako bi se situacija iskristalisala...

Elita kojote (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1072

[font=Verdana]Jašta, brate [/font]
    Ponekad žena oprosti onome ko zloupotrebi priliku, ali nikad ne oprosti onome ko je propustio.

Domaćin xiaoyu (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    83

Ma nije loše i da se ti malo "proluftiraš" posle ozbiljne veze...
    Bitno je samo da ne tražiš previše od nečega što ste u startu postavili kao "povremeno se organizujemo".

E sad, ukoliko si već spremna za narednu ozbiljnu vezu, bez "probe", i ne želiš da "gubiš vreme", onda tragaj dalje... naići će već neko tebi sličan.
    suus cuique mos - svako ima svoj način

Iskusan inspirion (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2004.
    Reputaciona moć
    106

Cao forumasi!

U potpunosti te razumem, ja sam isto takav. Kod mene se čip nije promenio, a nešto mi se čini i da neće.

Možda suviše ozbiljno shvatamo početak veze(kao i muvanje), pa nas ljudi ne shvate baš najbolje. Ipak je ljubav jedna velika zabava i treba se prepustiti njoj. Samo treba znati kako.
    Kako se postaje član javne grupe?

Domaćin xiaoyu (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    83

Citat Original postavio inspirion
    U potpunosti te razumem, ja sam isto takav.
    Je l sam ti rekla da će naići!
    suus cuique mos - svako ima svoj način

Iskusan inspirion (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2004.
    Reputaciona moć
    106

ja više težim ka tome da naučim da se opustim.
    Kako se postaje član javne grupe?

Obećava
    Učlanjen
    22.05.2006.
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio geisha
    a, jesi i ti spavala s njim? kakvu vezu ste zapoceli? nije mi bas sve jasno.... :shock:
    kada sam rekla "zapoceli smo vezu" mislila sam i na seksualne odnose.

Poznat mammy (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

Liracicko, ja bih recimo isto bila sokirana da mi je neki tip tako to rekao....
    I meni nije normalno da se tako tu i tamo jebuckamo a sa "djevojkom" se ono zaprave ebe.
    Al' citajuci posljednjih dana teme po forumu sve mi se cini da smo mi staromodne (sto nece reci da treba da se mjenjamo).
    Prelistaj malo forum....ni meni nista nije jasno. Sexa na sve strane, ljubavi nigdje.
    Ja bih ga onako sokirana ladno ostavila i otisla....(mislim)....nemam pojma, nisam pametna.
    Therapy has taught me that nothing is my fault

Obećava
    Učlanjen
    22.05.2006.
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio mammy
    Liracicko, ja bih recimo isto bila sokirana da mi je neki tip tako to rekao....
    I meni nije normalno da se tako tu i tamo jebuckamo a sa "djevojkom" se ono zaprave ebe.
    Al' citajuci posljednjih dana teme po forumu sve mi se cini da smo mi staromodne (sto nece reci da treba da se mjenjamo).
    Prelistaj malo forum....ni meni nista nije jasno. Sexa na sve strane, ljubavi nigdje.
    Ja bih ga onako sokirana ladno ostavila i otisla....(mislim)....nemam pojma, nisam pametna.
    E, veruj mi mammy nisam ni ja pametna. Covek mi se zaista dopada, ali ne znam sta da radim. Da li prekinuti sve to dok je jos u zacetku ili se prepustiti i na kraju patiti jos vise. Sta mi je garancija da ce sve ispasti lose ili dobro? Uf, jedem se ziva...

anakin
    Guest

nista ti nije garancija...i da ne yebe nikog sad, mozda ce u buducnosti ako tako razmisljas...
    i meni su isto tako sumnjive veze koje se od pocetka postave kao smrtno ozbiljne...ni meni nije ok da tu ima vise partnera niti bih pristala na to ali mi se takodje ne svidja ni pocetak gde je pod moranje da to bude ozbiljna veza...
    to mi izgleda kao da je toj osobi do toga da bude sa nekim "ozbiljno" nego do mene...

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Ozbiljne veze se ne traze, one nalete same... on ocigledno to ne shvata na isti nacin kao ti.
    A i ti... zapitaj se dal' si bas toliko sigurna da si osetila nesto veliko u vezi njega, ili TRAZIS da tako bude?
    (:
    Realno...

Početnik
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Reputaciona moć
    0

Taj tvoj baja da je neki baja nikada ti to ne bi rekao nego bi lukavo sacekao da vidi kako se vasa veza odvija i jednu od vas dve izbacio iz price.Mislim da se on samo ogradio od tebe u tom smislu da ne ocekujes nesto ozbiljno.Kako on nema stila ,strasno.Tvoje je sada da udjes u pricu i cekas,ako te to uopste moze uciniti srecnom.

Domaćin LUDICA (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    101

Prva i osnovna stvar je da ljudi koji su u vezi imaju ista, ili slicna shvatanja. Ako ti mislis da njegov stav nije u redu, ne tjeraj sebe da to prihvatis, misleci da je mozda on ipak u pravu. Prije ili kasnije, naici ces na nekog ko dijeli tvoje misljenje.
    A to sto ti se dopada, pa naici ce jos njih koji ce ti se dopasti, a neces morati da cekas da oni eliminisu svoje sex kombincije.
    ...a ti me ne pitaj nikada - o samoci...

Obećava
    Učlanjen
    22.05.2006.
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio Kad_LupimLupim
    Ozbiljne veze se ne traze, one nalete same... on ocigledno to ne shvata na isti nacin kao ti.
    A i ti... zapitaj se dal' si bas toliko sigurna da si osetila nesto veliko u vezi njega, ili TRAZIS da tako bude?
    (:
    Pazi, ne mogu da kazem da je on covek mog zivota. Uostalom, to bi bila ordinarna glupost posle deset dana od pocetka neke veze. Ono sto zelim da kazem je da se osecam ok kada smo zajedno, da se ta veza ne svodi samo na sex u smislu gotov posao, 'ajde vidimo se. Razumes? Kako bih mogla da zakljucim da je neko inteligentan ili nacitan, npr. ukoliko sa tom osobom nisam imala neku komunikaciju?

Problem koji imam je u tome sto posmatram vezu kao jedan korektan odnos dva razumna bica, zasnovan na kakvoj-takvoj iskrenosti i ekskluzivnosti. Razumem da je za gradjenje ozbiljne veze potrebno vreme, ali je isto tako potrebna i obostrana volja i zalaganje. Moje pitanje je kako neko moze da gradi ozbiljnu vezu ukoliko mora da se raspline na dve strane?

Obećava
    Učlanjen
    22.05.2006.
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio zlatokosa76
    Taj tvoj baja da je neki baja nikada ti to ne bi rekao nego bi lukavo sacekao da vidi kako se vasa veza odvija i jednu od vas dve izbacio iz price.Mislim da se on samo ogradio od tebe u tom smislu da ne ocekujes nesto ozbiljno.Kako on nema stila ,strasno.Tvoje je sada da udjes u pricu i cekas,ako te to uopste moze uciniti srecnom.
    Zlatokosa, da li mislis da je bolja varijanta precutkivanje? Zamisli situaciju da od toga bude nesto i da ja ubrzo saznam da je preklopio vezu sa mnom. Sta mislis kako bih se ja, ili bilo koja druga osoba u slicnoj situaciji osecala? Da li bi tebi bilo svejedno da ti se tako nesto desi? Nisam bas sigurna da bi...

Iskusan HeBePoBaTaH_ (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Moj mozak ocigledno nije u stanju da tako brzo promeni cip sa filmom o normalnoj vezi gde je osoba sa kojom si, tebi - sve.
    Ne razumem kako može SVE da ti bude osoba koju poznaješ 10 dana, odnosno sa kojom si u vezi tako kratko vreme..
    Što pristaje Jupiteru ne pristaje volu

Aktivan član laa-laa (avatar)
    Učlanjen
    26.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Praviš se pametan.
    Nije joj sve, ali očigledno traži nekoga ko će joj to biti i ulazi u vezu nadajući se da je to taj.
    ...ne bojim se života ni ljudi, bojim se samo da me se tvoje srce ne zasiti;

Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Ne možeš to nikada da znaš unapred.
    Ljudi imaju predstavu veze koje bi želeli da imaju, a ne poznaju uopšte osobu sa kojom su.
    Onda tu nisu u pitanju izneverena očekivanja. To je nenormalno - očekivati od nekog koga ne poznaješ apsolutnu odanost.
    To meni deluje očajnički...

Učlanjen
    26.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Slažem se da takve stvari ne znaš unaprijed, ali zašto je loše da imaš predstavu o tome šta želiš, makar u grubim crtama? Na to ciljaš i ne pristaješ na nešto što već u startu ne liči na ono što bi htio.
    I ne očekuješ apsolutnu odanost, to je smiješno, samo malo ulaganje.

Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Gde je nestalo ono fino upoznavanje i druženje pre veze, pre nego što se nešto desi?
    Jedino sam tada imao ozbiljne i duge veze. I niko nikome nije postavljao uslove jer smo se poznavali, stvari su bile jasne. Predstave o ljubavi su loše, doduše, ovde niko nije ni pričao o ljubavi. To, što devojka sa ove teme traži, tražili smo ili tražimo svi. Ili možda grešim, na mogu o drugima da pričam... Ali je pristup sasvim pogrešan, tako mi se čini

Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

******, kakvo ulaganje očekuješ, depozit i avans? O lizingu i kreditu..
    Aman, ljudi...volite li vi nekog uopšte ili tražite prikolicu za svoj kamiJonet?

Učlanjen
    26.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

To fino upoznavanje je fino samo ako su oboje posvećeni...
    Zovi me staromodnom, ali meni je loše i neprihvatljivo da neko sa kim se viđam (koliko god kratko) ima intimnu vezu, bilo kog tipa, sa strane.

Učlanjen
    26.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio HeBePoBaTaH_
    ******, kakvo ulaganje očekuješ, depozit i avans? O lizingu i kreditu..
    Aman, ljudi...volite li vi nekog uopšte ili tražite prikolicu za svoj kamiJonet?
    E ne razumijem ništa... Sveo si moju stilsku figuru na nešto sasvim bezvezno.
    I šta sad volite - ne volite, kad se o tome uopšte i ne priča?

Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Kako se osloboditi straha od ozbiljne veze?
    Autor verujem u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 57
    Poslednja poruka: 09.06.2014., 14:26
  2. kako prepoznati kraj veze
    Autor xxxx u forumu Žene
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 21.05.2012., 17:03
  3. Ima nade i za nas savremene ...
    Autor NaTivEprIDe u forumu Muškarci
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 08.11.2010., 23:34
  4. Kako dalje posle duge veze?
    Autor jeculina u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 160
    Poslednja poruka: 14.08.2008., 13:03
  5. Kako da brzo skidam filmove pomocu wireless veze?
    Autor wireless u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 25.05.2005., 13:09

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •