Taking lives! Kako povratiti svoj ip?
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Taking lives! Kako povratiti svoj ip?

Početnik
    Učlanjen
    31.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kako povratiti svoj ip?

--izbrisati temu--
    Poslednji put ažurirao/la metrostar : 03.06.2006. u 22:02

Administrator tab503 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5791

Podrazumevano Re: Taking lives! Kako povratiti svoj ip?

Prvo.
    Ti programi ne brljaju po tvom IP broju nego maskiraju proxy da deluje da se konektujes sa neke druge lokacije.
    Jedna stvar mi nije jasna.
    Ovamo kazes da nemas nikakav protok a sa druge strane pricas da sajtovi prikazuju IP iz Kostarike. Znaci ti ipak imas protok i mozes da setas po netu??? I yahoo ti samo spominjes da ne mozes da skines mail ali znaci ti si ipak otvorio tu stranicu. Znaci tebi protok nije mrtav???
    Iz tvog pisanja shvatam da imas protok ali mali.
    Moja pretpostavka je da imas brdo spywerowa koje treba da obrises. Takodje proveri koji ti je proxy upisam u browser koji koristis.
    Ako imas problem da dignes neki antivirus moguce je da imas i worm jer oni imaju obicaj da prvo udare na antivirus da bi onemogucili zastitu a onda idu dalje.

Tebi se verovatno negde podvukao proxy koji se i dalje koristi. Prekontrolisi proxy koji ti je upisan u browser.

Inace sto se tice ip broja, da bi neko mogao nesto da radi na tvom kompu treba mu tvoj pravi a ne zamaskirani IP broj a da bi se do njega doslo treba da "fasujes" nekog trojanca itd itd....
    Ne sekiraj se. Niko ti nece pokucati na vrata
    Poslednji put ažurirao/la tab503 : 27.05.2006. u 23:54
    Mess with the Best - Die Like the Rest

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Nema ti maskiranja IP, to je prica za decicu malu, najozbiljnije. Svaki upit koji saljes, dakle otvaranje bilo koje strane na netu ili skidanja nekog sadrzaja, prelazi NAt servis na serveru tvog provajdera. NAT prevodi upit upucen sa tvoje adrese, koja ti je dinamicki dodeljena po ostvarivanju konekcije, i koja pripada nerutabiolnom opsegu IP-a... u rutabilnu adresu, u ovom slucaju, u javnu Ip a. tvog ISP-a. Maskiranje adrese jednostavno ne postoji... jer da ti taj softvercic menja IP svaki paket koji si zahtevao slanjem upita nikako ne bi stigao do tebe, vec bi otisao ko zna gde. Ako neko zeli da sazna tvoj IP uspece bez obzira sta koristis da bi ga sakio ili sta vec.
    Prevedeno... trosis vreme na gluposti, kao jedan ovdasnji koji je izjavio da dobija "koreanske" IP-ove, sta god to znacilo...

Opusti se, ko ce tebe i zbog cega da napadne. Sta cuvas u kompu, neke FBI skripte, brojeve kreditnih kartica svojih klijenata...? Nemas nista sto bi potencijalnog napadaca navelo da krene na tebe. Zasto bi bilo ko gubio vreme da upadne u racunar kucnog korisnika kojiu istom ima par filmova, muziku i slike golih teta... kada toga ne netu ima na tone.

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Citat Original postavio metrostar
    @nikodim Obicno su mi odgovori 'spiritualniji' ali stvarno ti je pogresan stav i duh reci. Ne verujem da je taj 'jedan ovdasnji' 'trosio vreme na gluposti', pri Hide IP programima, vecina te salje na servere u Koreji, tako da kada odes na bilo koji sajt imas korejski ip i konstatuju da si iz Koreje.

Uauu... dakle bas su resili tebe da napadnu... Ne kapiras celu pricu, ne mozes da menjas svoj postojeci IP ukoliko se konektujes preko nekog provajdera, razmisli malo o cemu pricas. Shvatam da mreze i TCP/IP ne poznajes pa se zbot toga zanosis time. IANA ne prodaje IP kategorisane po koreskim, kineskim ili kakvim drugim... jednostavno ih prodaju... shvatas...

Uzmi malo i citaj o NAT-u, pa ces videti koliko ti je cela prica sa sakrivanjem i menjanjem IP-a glupa i bezvezna. Ne mozes da sakrijes IP, kapiras... da bi dobio odgovor na svoj upit moras imati "adresu" na koji ce isti biti poslat... Da su ti programi toliko dobri verovatno bi se dobro placali, pa bi ih samim ti koristile ozbiljne kompanije i ne bi godisnje davale tone novca za licenciranje antivirusnog softvera i filrewall-a. Sakrili bi adresu i boli ih bas... Ozbiljno, uzmi procitaj nesto pre nego sto krenes u "koreanske" adrese...

Ističe se Red_Zmaja (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

Surf is not Safe.
    Kako za koga i koliko ko brine o sigurnost. Npr. nemam ni jedan firewall nemam av. i nemam problema. A mogu da se zabraikadiram da mi nista ne moze prici ali nema potrebe (nista nije 100% sigurno al' bas ce neki strucnjaci da krenu da meni provaljuju u kom bacanje vremena). Ovo sto su ti ljudi napisali za ip je tacno ne treba odmah da se duris i da mislis da si samo ti u pravu.

P.S.
    ekranu tvog kompjutera
    :shock:
    Let me tell you about heartache and the loss of God wandering, wandering in hopeless night...

Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5791

jedini nacin za stvarno skrivanje IP broja su specijalni hardveri koji se stavljaju na izlaz iz modema i vrse redirekciju signala (nesto slicno kao u filmovima ono kad jure signal preko pola zemlje)
    Zaboravio sam tacan naziv tog uredjaja. Svojevremeno sam se zezao sa tim i naleteo sam na netu na jedan americki forum gde su se bas raspisali o tome ali to je bilo davno pre par godina i stvarno sam zaboravio detalje.
    Inace ono sto se tice proxija potpuno su u pravu. Programi za anonimni surfing maskiraju tvoj proxy ali za pocetnike hakere Provajder i firma koja hostuje sajt uvek mogu da dodju do tvog pravog IP broja bez obzira sto ti mislis da si sajtu pristupio sa Jamakje Jedini nacin su ti uredjaji.

Ističe se juznivetar (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Citat Original postavio Red_Zmaja
    Npr. nemam ni jedan firewall nemam av. i nemam problema. :
    Isti slucaj, davno sam sve to uninstalirao i kav i za, kome to treba. Bespoterbno samo opterecuje procesor. Opustite se ljudi, nema nikakvih zavjera protiv vas.
    A i da ja dodam da je nikodim u pravu.

Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5791

A mogu da se zabraikadiram da mi nista ne moze prici ali nema potrebe (nista nije 100% sigurno al' bas ce neki strucnjaci da krenu da meni provaljuju u kom bacanje vremena).
    Upravo tako. Ti apsoluti pristup racunaru ne mozes da blokiras zbog gomile portova koji moraju da rade i ostavljaju prostor za napad (osim kad bi pogasio sve procese ali onda ni ti ne mozes da radis nista) . Naravno. Firewall blokira dobar deo rupa i prakticno ostaju samo oni koje umeju da iskoriste pravi strucnjaci a mo`s misliti sto je njima stalo da ti udju u kompjuter

Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5791

Citat Original postavio Sucur
    Isti slucaj, davno sam sve to uninstalirao i kav i za, kome to treba. Bespoterbno samo opterecuje procesor. Opustite se ljudi, nema nikakvih zavjera protiv vas.
    A i da ja dodam da je nikodim u pravu.
    Verovatno zato sto radis bezbedni surf.
    Veruj mi. Dok sam isao po warezima svojevremeno fasovao sam pun k. spywearova i slicnih s*anja i firewall me je spasao big time kasnije.

Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

Iznerviraste co'eka sad je i poruku izbrisao
    Let me tell you about heartache and the loss of God wandering, wandering in hopeless night...

Ističe se juznivetar (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Citat Original postavio tab503
    Verovatno zato sto radis bezbedni surf.
    Veruj mi. Dok sam isao po warezima svojevremeno fasovao sam pun k. spywearova i slicnih s*anja i firewall me je spasao big time kasnije.
    Naravno, zato i kazem samo pazite sta radite i to je to, a nakon nekog vremena to sve postane rutina (mislim na ignorisanje banera, reklama, jackpotova, kompjuterskih kvarova) itd.
    Da, ziska je ...

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Ebiga Zmaje... zaneo se i ne popusta. Umislio je da ce biti napadnut a pojma nema sta je TCP/IP... Znas kako kazu:"Nije sramota ne znati, sramota je ne pitati".

Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

nikodime nikodime opet diras decu

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Ma ne... pokusao sam onako uprosceno da mu objasnim kako sve to funkcionise... a ona navalio da ga sakrije pa ne odustaje...

Početnik
    Učlanjen
    31.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Konstatovao sam a ne teoretisao ili hipotetisao. Svaki put kada sam se konektovao na internet bio mi je dodeljen ip broj ~19?.???.... iz Kostarike.
    Poslednji put ažurirao/la metrostar : 03.06.2006. u 22:36

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Ispravka, to se ne zove nametnuti IP vec DHCP.

Bez ljutnje... ali bolje je da iskoristis priiliku i saznas i naucis nesto, nego sto pokusavas da se opises kao neshvaceni "umetni". Postoje ljudi na ovom forumu, doduse malo ih je, koji zaista znaju dotsa stvari... nikada ne mozes reci da sve znas... zato procitaj ponesto, zbog sebe na prvom mestu.

Slične teme

1. Kako povratiti ljubav
    Autor gost0709 u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 21.01.2008., 00:28
  2. Kako povratiti MBR
    Autor sazalakazum u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 04.02.2007., 15:08
  3. Kako povratiti administratora u XP
    Autor nenadk15 u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 1