KNJIGE

JOCCCA

Zainteresovan član
Poruka
227
Koje knjige koristite za ucenje vezano za oblast fotografije i dizajna?
Autori,zasto bas te knjige a ne neke druge?
Na primer za Photoshop jel su po vama bolje knjige izdanja Mikro knjige ili Kompjuterske biblioteke ili jos neke druge?
programi Photoshop,Corel,Ilustrator,inDesign,.... i sve sto vam drago!
 
Kakva je knjiga

Carobni svet digitalne fotografije
Katrin Eismann

Cena je mnogo veca ali mozda i vredi.Kod mene u knjizari je 29xx,00
a na sajtu 2300.

Koja je knjiga dobra za

PHOTOSHOP

ILLUSTRATOR

FREE HAND

COREL

3DMAX

LIGHTWAVE

KATJU

....?
 
JOCCCA:
Dobro de!
Jesi ti kupio sva izdanja pa istrazivao!
Pa ono sto me zanima jesam.Sta bi ti? Da uzmes od svake knjige po 10 strana, stavis pod jastuk i sutra ujutru VALLLLLLLLA!
IMas sve u mikroknjizi, da stvarno hoces da se potrudis otisao bi i uzeo jednu po jednu i nesto naucio.Ovako samo postavljas pitanja po 20 put.I dosta su trivijalna.
 
Pa dobro je kad se tako pokazes u pravom svetlu!
Moja pitanja za tebe se ponavljaju jer ti ne procitas post i odgovoris na sve sto te covek pita(pa bar da kazes necu da odgovorim) vec polovicno i onda se cudis za ponavljanje pitanja!

Inace sam pricao sa velikim majstorima koji su strpljivo pricali sa krajnjim amaterima a nalazio sam i sa neznalicama koje su se pravile da su amateri grupa pored njih koje ne treba konstatovati!
Sta zelim da kazem gornjom recenicom je u pitanju - da ako profici imaju strpljenja sa amaterima kako bi trebalo ostali da se ponasaju?

Inace ne bih od svake knjige po 10 strana vec necije iskustvo ako zeli da ga iznese?

Izvini zbog "pitanja po 20 put".
A molio bih tvoje objasnjenje reci trivijalna!
Jos jedno pitanje - bato koliko ti godina imas?

Ukoliko je iko bilo koji deo ovog posta shvatio uvredljivo molim razjanicu jer nije!
 
Pa po meni su sve knjige pisane za kompjuterske programe iste jer korak po korak objasnjavaju razne postupke. Vaznije je da iznosimo ovde prava znanja (npr. cake u raznim programima ili fotografske tehnike) nego da navodimo knjige.
Vidim samo da postavljas teme tipa "Cime se bavite" ili "Koje knjige koristite". Kao pitanja u spomenaru. Ne vidim da si bilo gde postavio neku svoju fotku ili neki rad.Ajde stavi malo da komentarisemo. Ako u necemu mogu da ti pomognem, ucinicu sve sto je moguce iz mog skromnog iskustva. A mozda cu i nesto novo da naucim od tebe.
Malo takodje pazi sta pises, izneo si nekoliko netacnih stvari u podtemi Ilustracije.Nije sramota ako se nesto ne zna. Ko pita ne skita.I ja sam od skora poceo da upoznajem vektorsku grafiku i super je.
Rec trivijalna potrazi u Vujakliji (evo ponovo knjiga).Koliko ja imam godina? Sto ti je to vazno?
Dosta flame-a, od sada odgovaram samo na pozitivne postove.
 
slobce:
Pa po meni su sve knjige pisane za kompjuterske programe iste jer korak po korak objasnjavaju razne postupke. Vaznije je da iznosimo ovde prava znanja (npr. cake u raznim programima ili fotografske tehnike) nego da navodimo knjige.
Vidim samo da postavljas teme tipa "Cime se bavite" ili "Koje knjige koristite". Kao pitanja u spomenaru. Ne vidim da si bilo gde postavio neku svoju fotku ili neki rad.Ajde stavi malo da komentarisemo. Ako u necemu mogu da ti pomognem, ucinicu sve sto je moguce iz mog skromnog iskustva. A mozda cu i nesto novo da naucim od tebe.
Malo takodje pazi sta pises, izneo si nekoliko netacnih stvari u podtemi Ilustracije.Nije sramota ako se nesto ne zna. Ko pita ne skita.I ja sam od skora poceo da upoznajem vektorsku grafiku i super je.
Rec trivijalna potrazi u Vujakliji (evo ponovo knjiga).Koliko ja imam godina? Sto ti je to vazno?
Dosta flame-a, od sada odgovaram samo na pozitivne postove.

izvin'te, molim vas . . . . he, he . . . .
 
Nije mi namera da se raspravljam s tobom ali kao sto sam vec rekao kazi kada ne zelis da odgovoris (na primer kad sam te pitao koliko imas godina-cisto radi uzrasta ne zbog toga da me zanimaju cifre ali ti proso to nisi razumeo).

Tebi sam do sad postavio pitanja na koja sam mislio da imas odgovore!
Posto citas bar Vujakliju trebalo bi da si ukapirao da postoje pisci razlicitih stilova kojima lakse ili teze znaju preneti znanje drugima kao i to da ti stilovi nekad ne odgovaraju svim korisnicima.Opet kazem pitao sam te za iskustvo a nije sramota reci ne znam (upravo kao sto sam kazes ali na pitanja ne umes da to konstatujes).

Pitao sam te sta ti podrazumevas trivijalnim a ne Vujaklija jer ljudi cesto imaju pogresna misljenja iako se pozivaju da su ih utvrdili na primer navedenim knjigama!

Da su sve knjige za programe za tebe iste mogao si odmah da napises i olaksas i meni i sebi!Sto se tice navodjenja navodjeja foto tehnika obicno na ta pitanja izbegavas odgovor ,zasto, cini mi se da sam u prethodnom postu objasnio!
Radove ne osecam potrebu da postavim a pogotovo ne smatram da mi treba tvoj komentar.
Komentar fotografa tipa "ja sam dig'o nos"(ovde je uzan krug ljudi) mi ne treba!

U temi Ilustracije jedine konstatacije koje iznosim su u postu sledece sadrzine:
_________
Razlikuju se i u vrsti zapisa.
No nebitno.
Pretezno sam mislio na ilustracije tipa samostalan rad u nekom od programa(nebitno kom jer se najcesce koristi ekstenzija .eps za ilustracije i vektorske crteze mada negde ilustracije odvajaju i koriste ekstenzije vezane za fotografije)!
Inace mnogi rade u photoshop-u koliko sam video i naravno cuvaju kao .eps!

U cemu si ti slobce radio tvoje ilustracije i koji su kriterijumi za njih(velicina,format,...)na sajtovima na kojima saljes radove?

Mnogi koriste 3dmax ili neki od programa za 3D modelovanje!

Programcica za vektorsko crtanje ima mnogo a najpoznatiji je Corel i zadnji je X3 (verzija 13).
__________

Sta je netacno majstore!

Ja inace skitam jer pitam pogresnog coveka!
 
1) Ne osecas potrebu da postujes radove? Pa zato postoji ovaj podforum a ne za tvoje smaranje!
2) Samostalan rad? A kakav drugi postoji? Zavistan?
3) Ko to radi u Photoshopu vektore, kada je to program za bitmap?
4) Pitas me u kojoj velicini pravim ilustracije. U tome je i fora vektora, sto velicina nije bitna.
5) Ko koristi 3d Max za vektore? (nabolji biser)

Idi malo nauci nesto pa onda postuj. Moj mali doprinos tvom obrazovanju.Samo da ne bude uzaludan. Podela mog skromnog iskustva.
Ajde postuj neki rad, vektor ako imas. Ali ga uradi u Photoshopu ili 3d Maxu ;-)
 
Ko li tebi cima kavez pitam se!

1.) Prvo nisam poceo sa smaranjem samovoljno vec u cilju odgovaranja na tvoja pitanja i
samoljubivo uzdizanje!
2.) Kada sam rekao samostalan mislio sam na licni rad a ne preuzet od drugog a pominje se u postu koji je razjasnjenje na sta sam mislio kad sam dao temi ime ilustracija!Ti bas
imas problema sa citanjem!
3.) I sam si razdelio ilustracije od vektora a ja sam pominjao da negde rade ilustracije i(ne
padaju u kategoriju vektor) u programima i ekstenzijama svojstvenim za bitmap odnosno
naveo sam photoshop.Pominje se Vuk u istoriji srpskog jezika.
4.) I sam znam da kod vektora nije bitna velicina.Pitao sam ako radis kao oni iz odgovora
pod brojem 3.
5.) Posto sam vec naveo da nisam majstor ilustracije a posto brljam po netu i na nekim
forumima lepo nadjem da ljudi rade u 3DMax-u i putem plug-in a cuvaju kao vektor
odnosno te ekstenzije(plug-in ovima se prosiruje mogucnost programa ako ti nije bilo jasno kao sto na primer ilustrator uz propratni program moze da pravi precizne izometrijske tehnicke crteze).Jednostavno ne znam o 3DMax u iako imam dosta video TUT ali znam da sam procitao na nekom od foruma.Ako lazu men lazem i ja vas ali posto si ti sad postao majstor(pored PS-a i Ilu) i 3DMax-a a u uskoro enermnom brzinom i jos
necega verovatno onda bolje da tebe pitamo za sve.Osim sto sam zaboravio ti
izbegnes da odgovoris pa mora covek pet puta da ti ponovi.Ja sam u stanju da kazem
da nisam majstor nijednog programa ali je tebi izgleda tesko priznati kad nesto ne
znas.A izgleda i da mislis da se neko utkuje sa tobom.Lepo sam te vise pua pitao kao
nekog ko se bar pokazuje da zna.

Normalno je da ucim a misljenja sam i da se uci celog zivota!Ali ne smatram vise da od tebe moze ista da se nauci osim kako dici nos bez znanja a i sa znanjem ne bih to opravdavao!Ako cu i ja tako dici nos za neko vreme mozda je bolje da dignem ruke od svega ovoga!Juce poceo a vec ima iskustva!
Nisam misljenja da treba da postujem radove a i ako bih postovao radove tipa fudbalera onda bolje i da to ne zovem radom!Za 3DMax sam ti vec odgovorio pod brojem 5.

Bato ne znam sta ti je ali se malo smiri!
 
Jocca i Slobce. Može malo mirnije, molim vas? Šta vam bi odjednom? Dejte lepo da se priča i postavljaju pitanja. Ako ste dobili odgovor koji vam se ne sviđa ili nemate komentar, ne morate napadati autora.
Hvala.
 
Jomini pa ovaj je poceo opasno da vredja i da izvlaci stvari iz konteksta. Mozes li da intervenises i odlucis ko krsi pravila foruma. Ako sam to ja onda cu se povuci. Ali procitaj pazljivo sve postove i reci ko je vredjao ili postovao van teme i zloupotrebljavao forum.
 
Svejedno, obojica ste aktivni i korisni učesnici Fotografije, pomirite se. Siguran sam da nije bilo loših misli, već se jednostavno niste razumeli.
 
Prvo je pocelo ovakvim odgovorom
________
Ma idi na mikroknjigu i tamo imas sve sto ti treba.
Koja je dobra? Pa otkud znam, neka koja je meni dobra mozda tebi ne odgovara.Istrazuj malo.
______

na koji sam odgovorio

_______

Dobro de!
Jesi ti kupio sva izdanja pa istrazivao!

_______

Ne vidim sta je tu uvredljivo ali onda kaze

________

Pa ono sto me zanima jesam.Sta bi ti? Da uzmes od svake knjige po 10 strana, stavis pod jastuk i sutra ujutru VALLLLLLLLA!
IMas sve u mikroknjizi, da stvarno hoces da se potrudis otisao bi i uzeo jednu po jednu i nesto naucio.Ovako samo postavljas pitanja po 20 put.I dosta su trivijalna.

_______

itd a posle kao ja sam prvi poceo!
Nema potrebe za neke teme da kazem da ne zanam jer se to vidi iz toga sto pitam ali ti koji odgovaraju ako ne znaju.....
 
U mom malo grubljem postu imas odgovor na tvoje pitanje.
Meni je jedino smetao nastavak teme gde me ti prozivas da sam digao nos. Nisam i ne mislim da nesto posebno imam znanja iz fotografije. Na ono sto znam odgovorim. Tebi je smetalo to sto sam ti rekao da kupis knjigu i da je procitas, pa da se spremniji vratis sa svojim pitanjima i odgovorima na tudja pitanja. Pitao si za knjige, dobio si preporuku da odes u mikroknjigu.
Ako mislis da ces na forumu dobiti sve odgovore, neces. Nemaju ljudi vremena da odgovaraju na svako pitanje.Shvati ovo kako hoces, ja sam mislio najbolje.
Za pocetak uzmi knjigu Illustrator CS2, najnovije izdanje mikroknjige, predji barem prvih par poglavlja, pa mozemo da izmenimo iskustva. Ja sam uradio desetak tabloida silueta ( po 8 silueta po vektoru)
i super se prodaju na Shutterstocku. Svima to preporucujem. I dalje te pozivam da postujes svoje radove, ovo je forum amatera gde svi grese, nemoj da se stidis. Tako mozes bolje da sudelujes. Da napravimo nesto kvalitetno a ne mediokritetski forum. Sigurno imas sta da kazes u vezi duboreza. Meni bi to bilo super zanimljivo. Fotografisi ih i postuj. Nema veze ako nisu savrseni.
 

Back
Top