Rusi prvi priznaju Crnu Goru

Coke

Primećen član
Banovan
Poruka
561
Prvi stigao Rus

Crnu Goru prethodno je posetio zamenik ministra inostranih poslova Rusije Vladimir Titov, koji je sinoć preneo crnogorskom premijeru Milu Đukanoviću čestitke rukovodstva Rusije na uspešno sprovedenom referendumu, kao i spremnost Moskve za jačanje svestranih, bilateralnih veza dve države. Titov je preneo da Ruska Federacija uvažava većinsku volju građana Crne Gore, uz uverenje da će Crne Gora i Srbija pristupiti dijalogu u cilju pronalaženja uzajamno prihvatljivih rešenja o daljim odnosima, saopšteno je iz Đukanovićevog kabineta. Titov je prvi visoki predstavnik neke strane države koji je posetio Crnu Goru nakon referenduma o nezavisnosti, navedeno je u saopštenju.

Predsednik crnogorskog parlamenta Ranko Krivokapić rekao je da će Crna Gora preuzeti sve obaveze iz sporazuma koje je državna zajednica potpisala sa Ruskom Federacijom. Krivokapić je u razgovaru sa zamenikom ruskog ministra inostranih poslova Vladimirom Titovim rekao da je opredeljenje Crne Gore da razvija istorijske veze sa Rusijom, u okviru "strateškog opredeljenja" na putu ka evropskim integracijama.

Crnogorski premijer Milo Đukanović razgovaraće u ponedeljak u Briselu sa visokim evropskim predstavnikom za spoljnu politiku i bezbednost Havijerom Solanom. Iz Solaninog kabineta nisu saopštene teme razgovora. Crnogorski premijer će, kako je najavljeno u Podgorici, u Briselu učestvovati i u raspravi na temu "Šta sledi posle referenduma u Crnoj Gori?" u briselskom Centru za evropsku politiku.
 
Da, na moju veliku zalost to je tako, dakle, to sto oni prvi priznaju CG pre nego sto su objavljeni konacni rezultati mnogo govori - a mozda je tu i odgovor na pitanje zasto Putin nije hteo da primi Kostunicu u Moskvi kada je bio onaj sajam pa Kostunica zato nije ni putovao u Rusiju. Svasta se mulja iza ledja naroda, izgleda da mi pojma nemamo o cemu se radi...
 
_Milanche_:
Kakvo iznenadjenje...

Стварно чудна ми чуда, поред све имовине на Јадрану коју имају...
Него лепо каже мој комшија - отићи ће Руси од тале. Више они воле рајска острва. Па ће продати Албанцима. А они неће отићи. Срби да су паметни па све викендице на приморју да продају ватерполистима за дебеле паре. Ионако ће Црна Гора бити њихова.
 
Alekasandar2:
Visokoumni Boris Tadic je izjavio da "Treba omoguciti gradjanima Crne Gore da Rade u Srpskojh Vojsci ako to zele"

ZNaci ja mogu da se prijavim u britanski SAS?

To sto Boris Tadis prica je vise nego skandalozno - mislim da zaista treba neko da pokrene pitanje i njegove odgovornosti zbog protivustavnog ponasanja i pitanje njegove smene... on je Srbiji veci neprijatelj od svih cg-oraca zajedno. Cim najave njega da ima neko saopstenje za javnost, meni pripadne muka.
 
Zarathustra:
У стратешком погледу како Русија буде јачала биће јој и Србија битна !
И Србија ће признати ЦГ, не разумем у чему толика усплахиреност :?:

Nece Zaratustra...Rusija ce se fokusirati na neke bivse republike svojetskog saveza i aziju a ovaj prostor je deo interesovanja EU i tako ce i ostati...jos bar 50 godina...
 
dr hirurg:
To sto Boris Tadis prica je vise nego skandalozno - mislim da zaista treba neko da pokrene pitanje i njegove odgovornosti zbog protivustavnog ponasanja i pitanje njegove smene... on je Srbiji veci neprijatelj od svih cg-oraca zajedno. Cim najave njega da ima neko saopstenje za javnost, meni pripadne muka.
Zbog cega ti smatras crnogorce neprijateljima? :shock:
 
dr hirurg:
To sto Boris Tadis prica je vise nego skandalozno - mislim da zaista treba neko da pokrene pitanje i njegove odgovornosti zbog protivustavnog ponasanja i pitanje njegove smene... on je Srbiji veci neprijatelj od svih cg-oraca zajedno. Cim najave njega da ima neko saopstenje za javnost, meni pripadne muka.

Boris se u celoj prici ponasa najodgovornije i najrealnije od svih uz Vuka Draskovica a bogami i Mladju.
 
Alekasandar2:
Visokoumni Boris Tadic je izjavio da "Treba omoguciti gradjanima Crne Gore da Rade u Srpskojh Vojsci ako to zele"

ZNaci ja mogu da se prijavim u britanski SAS?

Ajde da ja vas pitam sta vi mislite da li treba nekom ko trenutno radi u vojsci Srbije i Crne Gore a iz Crne Gore je a oseca se Srbinom i ne zeli da zivi u nezavisnoj Crnoj Gori i da njihovoj vojsci nego zeli da ostane da radi u vojsci Srbije ,da li mu to treba dozvoliti ili ga treba oterati?
 
dr hirurg:
Je l' ti to meni? Ili mislis da su Milo mafijas i njegovi prijatelji Srbima???

Ti si to napisao.

1. Milo je Premijer Crne Gore i cak i da je on antisrpski orijentisan izvlaciti nekakve zakljucke o Crnogorcima je bolesno. Svaki zakljucak tog tipa je uopstavajuci i stereotipizirajuci. Ni Albanci ne mrze Srbe.

2. Da Milo vise voli Srbiju od Bulatovica i ostalih krvopija kojima su jedini argum,enti za ostanag SCG bili da bi Cg mogla da se "grebe" o vecu Srbiju.
 

Back
Top