Pismo Staroj Dami !
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Pismo Staroj Dami !

Početnik
    Učlanjen
    19.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Pismo Staroj Dami !

Draga Europo,

Uprkos Vasoj krvavoj proslosti, rat je opet, jos jedanput, programiran u Vasoj perspektivi !

Bez da su Vas o tome obavijestili !

Tama u kojoj se nalazite obavezuje svakog vaseg gradjanina,-ako je savjestan i odgovoran-, da reaguje ; na slobodan i demokratski nacin, razumije se !

Buduci da je moja namjera da postanem Vas odgovoran stanovnik, te, buduci da ja nemam rezervne domovine (Balkan=Europa), ja zelim pridonijeti Vasem Miru, pokusavajuci, u mojim skromnim mogucnostima, da Vas upozorim…

Znamo da postoje oni koji pricaju o Shoku Civilizacija : s jedne strane partizani ultraliberalne globalizacije (kulturne i ekonomske) te, s druge strane ( ali sa slicnim finalnim ciljevima : totalni rat) misteriozni personaliteti, koji djeluju violentno, u ime Islama, bez autorizacije muslimana (i religijskih zakona), dakle « uljezi » :Ben Laden, Zavahiri, Zarkawi,…-vehabije (doktrina porijeklom iz nekih arapskih dinastija) !

Pomenuti elementi imaju svoje partizane na terenu ( na Vasem, takodjer !) i oni su veoma aktivni ; oni zele, draga Europo, da upute ljude jedne protiv drugih, na sve moguce nacine…

Tako, radi molitve, ja sam se nasao u jednoj djamiji u Lijezu,-u Belgiji, dakle, kod Vas, draga Stara Gospodjo-, djamiji u kojoj sam primjetio : predavanja koja pozivaju na mrznju i poziv na srdjdbu protiv zapada, zbog banalnih motiva , t.j., zbog karikatura Poslanika Muhameda .
    Banalnih, jer nalazim da za proteste ima vaznijih razloga, n.p.r., protestirati protiv arapskih diktatorskih rezima…
    Primjetio sam, u toj djamiji, takodjer, izucavanje wahabizma ( !), lose financijsko poslovanje i ponasanje u tenebrama (tmini) odgovornih funkcionera…

Kao ljubitelj pravila i demokratije, ja sam prijavio ,-u moje, i u ime asocijacije koja se okupira, Draga Damo, Vasim Kulturama, Religijama, Ljudskim Pravima, Mirom,… "Zajedno u Zajednistvu"-, ja sam , dakle, prijavio ta ponasanja kod lokalnih vlasti u Lijezu, sto bi znacilo, kod gradonacelnika Lijeza, M. Willy DeMeyer (Socijalisticka Partija).

Ali, voila : na opste iznenadjenje, - umjesto da zatvori to mjesto uljeza, koje uveliko steti sliku o Islamu i muslimanima-, lokalne vlasti , (ovaj put ) Sud u Lijezu, preko mutnog, kafkijanskog, rekao bih, procesa, naredjuje da, moja asocijacija, i ja, nemozemo vise dijeliti antiwehabijske letke, dakle, letke koji pozivaju na Mir !

Zbog Mira na Vasoj teritoriji, Draga Damo, mi smo se na odluku zalili ; zalbeni proces je fixiran za 16 maj !

Advokati, bez objasnjenja, odbijaju da nas brane ; "ja se ne osjecam najbolje u ovom procesu",-rekla nam je nedavno gospodjica Petit, i dala ostavku na mjesto branioca.

Sve ovo nije jednostavno pa se gospodjica mora razumjeti…

Makjavelisticko ponasanje lokalnih autoriteta je s jedne strane razumljivo, evo i zasto: S.P., partija na vlasti, ovdje, je postala principijelni agent ultraliberalne globalizacije na Vasem tlu, draga Godpodjo.

U ultraliberalnoj globalizaciji, - to, ovdje, moramo napomenuti-, institucionalne vlasti imaju limitiran kamp djelovanja; sve vaznije odluke pripadaju padronima privatnih industrija…i oni, padroni, oni su odlucili, postaje nam jasno, poci u rat !

Padroni, na razlicite nacine, drze u rukama sudbinu Vasih politicara; ovi zadnji, dakle, ne odlucuju, skoro pa nista .
    Dakle : alea iakta est ?
    Kocka je bacena ?
    Cini se, jeste…

(...)

Ima onih koji kazu da su globalizatori previse odmakli u svome projektu i da vise nemogu nazad (nas problem ?!) ; pa moraju, radi toga, u nove ratove.

Oni zele, - kao lijepo integrisan gradjanin, moja je duznost da vas obavijestim, i to je cilj ovog pisma-, oni zele, globalizatori, da steknu saglasnost vaseg stanovnistva !

Kako ?

Za partizane ratovanja svi nacini su dobri: manipulacije u informisanju, ratna propaganda, podrzavanje ratne kulture, "uljezi ", losi predavaci unutar mjesta predvidjenih za kult i religiju, ovdje vec pomenutih…

Medijska masina, takodjer, veoma aktivna na vasem terenu, Stara Damo, okarakterisana je pravljenjem svih vrsta sterotipa; ta masinacija bi tesko mogla proci deontoloske analize, racimo, Belgijske Novinarske Karte za Press.

Jedan od nebrojenih primjera : kako cemo objasniti , dakle, da, kada jedan hipoteticni Mustafa otudji novcanik u Briselskom autobusu, sve novine donose i najmanje pojedinosti, opise, dok, o extradeliktanom procesu kakav je nas, do danas, nisu napisali,- ni rijeci !?

Vase stanovnistvo ima pravo na informacije, ili, ne ?

Postoje, evidentno, stereotipi koji se sakrivaju, i oni koji se publiciraju…

Ja moram, draga Europo, ovdje, takodjer, potrositi nekoliko rijeci o Vasoj Kulturi; Vi Godpodjo, zasigurno znate, da Vi uopste vise nemate Vasu Kulturu !
    Totalna akulturacija Vase populacije moze se opisati parolom koja datira jos iz rimskog doba « hljeba i igara » (kasnije ce biti « i krvi » ?!)…

U posljednje vrijeme, garderoba koja se prodaje Vasem stanovnistvu, je inspirisana ratnim modnim kreatorima (maskirna, anarhicna i sexisticka) ; plus, nije rijetkost vidjeti, na ulicama Vasih metropola, mlade, odjevene u majice sa velikim natpisima na prsima : "Kokain ",
    " sicilijanska mafija " ,…modeli ponasanja ? Anarhija ?

Filmovi, muzika, knjige, tv ,novine, …video-igre, igre na internetu, igre za PS (Play Station), programirani su na taj nacin da nam, nama i nasoj djeci, ucine rat familijarnim.

Kulturna ponuda je, po pitanju edukacije, na katastrofalnom nivou…

Jos soli na rane : na Vasim trgovima se prodaju, gotovo nekaznjeno, sve vrste droga, zatim : alkohol, prostitucija, kriminal, nasilje,…

Nedavno, jedan mladi belgijanac je ubijen, razlog : mali muzicki objekat, MP3, koji je postao, zahvaljujuci reklami, apsolutno beskorisni simbol prestiza kod mladih naseg vremena, sa kojim, ne trebaju cuti nista osim muzike...

Nasoj je djeci, draga Gospodjo, evidentno je, rezervisana buducnost , "psi rata" (kao , kolektivno, nama, na Balkanu, onda, '90-tih)beskompromesno i nemilosrdno ; to nam je, nazalost, stvarnost,… tuzni realitet

Vasi ministri kultura spavaju !

Oni, oni su ustvari ti koji imaju odgovornost za nivo svjesti kod masa !

Draga Stara Damo, oni su tu, bezbrizni ; observiraju Vasu tuznu ratno-anarhisticku metamorfozu, bez ikakve reakcije !

Bez ikakave sumnje, vasi Vasi politicari nisu svjesni svoje odgovornosti; ako ovako nastave, lako je moguce da ih buduce generacije, - da nas Uzvizeni Bog toga sacuva -, proklinju po rovovima sirom svijeta !

Balkan, odakle sam porijeklom, je zrtva intereligijskih sukoba, nedavno; tamo smo se, Draga Gospodjo, poslije lose propagande, mi balkanci, godinama ubijali izmedju sebe i na kraju,-nema pobjednika !

Ili, mozda, ima ?; globalizatori, jos jedanput: danas, kompletan Balkan je privatiziran, kulture su se uniformizirale, u sintezi, Balkan je danas kraljevstvo ultraliberalizma ! Kulturnog i ekonomskog.

Ja ti moram, na kraju, draga Europo, ispricati jednu epizodu sa pocetka ovog, za mnoge jos uvijek, nazalost, nerazumljivog rata .
    Nekoliko mjeseci prije pocetka sukoba, naime, kontaktiran sam, u jednoj dzamiji, od strane jednog mladog Izetbegovicevog funkcionera, koji mi je, u nekoliko prilika, rekao, izmedju ostalog, sljedece : "rat pocinje, moramo eliminisati srbe, ovdje u Sarajevu, morate spremiti novac, ja cu vam donijeti kalasnjikove… ".
    Poslije konsultacije, srecom, mi ( narod iz mog kvarta : Bjelave) , mi smo odbili njegove savjete.

On osto me brine, danas, po pitanju ove epizode, je ponasanje ambasadora bosanske ambasade u Belgiji, Svena Alkalaja.
    Ja sam mu poslao dosie (audio snimak, text, slike sa predavanja na kojem sam slucaj objasnjavao u javnosti… ) jos u novembru prosle godine, zahtijevajuci od njega da pozive na odgovornost pomenutog gospodina ,dakle, Namika BUKVICA, danasnjeg funkcionera ministarstva socijalnih poslova u BiH.

Do danas, - nikakvog odgovora !

Mi znamo, draga Europo, da je Balkan zrtva genocida !

Ambasador Alkalaj je koordinator, u ime BiH, pri NATO-u, a njegova deontologija (profesionalna etika) ga obavezuje da reaguje u ovakvim slucajevima…

Cudno ; on uopste ne reaguje , i , da stvar bude jos cudnija : on isti, Alkalaj, on je pripadnik jednog naroda koji je zrtva genocida, u drugom svjetskom ratu, - dakle, on je izraelit-, razlog zbog kojeg od njega ocekujemo da bude osjecajniji po pitanju genôcidà cije su zrtve drugi narodi, znaci, da reaguje….

On to, bez ikakvog objasnjenja, ne cini!

U svakom slucaju, ja sam gospodina Alkalaja pozvao na sud u Lijezu, kao svjedoka ; da malo pojasni ovu i ostale epizode vezane za njegove diplomatske aktivnosti,…i aktivnosti gospodina Bukvica!

Bukvica koji je,- i ovdje cemo zatvoriti krug europskih uljeza u Islam-, privilegovana familija bogatih saudijskih krugova.
    (...)

Eto, to bi , draga Europo, bilo sve za danas ; imao bi jos ponesto za pripovijedanje …-ostavimo za drugi put.

S postovanjem i ljubavlju : tvoj gradjanin :

Armin

P.S.
    Ovaj tip literarnih ( i ponakad oratorskih) intervencija me je vec dovodio u neprijatne situacije; u stvari, subjekti u mojim diskusijama, u njihovim ilegalnim pokusajima ( stranim za slobodna i demokratska drustva) da me usutkaju, su pokusavali, do danas uzaludno, proklamirati debilom, mene i moje teze.
    Bez panike i pretjerivanja, ovaj put, takodjer (prije procesa, 16 maja), mi mozemo, draga Europo, ocekivati podvale u tom smjeru…
    Zelim da znas da dolepotpisani ne uzima nikakve vrste ljekova, da se ne drogira, ne pusi , ne pije…te da je naviknut stpljivo podnositi razlicite vrste provokacija.

Hvala na Paznji!

PS2
    Pismo je publicirano u u gotovo istoj verziji na francuskom , na vise web stranica.

Veoma poznat fosilvaso (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Podrazumevano Re: Pismo Staroj Dami !

Armin se zabrinuo kako bi se EU mogla raspasti pre nego što ih uopšte primi u članstvo....
    Ništa ne brini, imamo mi rešenje za BiH: Veća 'polovina' ide Srbiji, manja 'polovina' Hrvatskoj, a Bošnjaci nek se izjasne ko će u koji deo
    Sve je apsolutno u totalitarnom režimu!

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •