Muski (ne)osecaj za vreme

vesta

Obećava
Poruka
59
Ja sam jedna od onih osoba koje sve vole da rade zajedno, a moj muz teski individualista. Dakle u startu napeto, narocito sto se izlazaka tice. On bi vecito sam u izlazke, a meni je to tako tesko prihvatljivo. I uglavnom ne pristajem na to, ali da nebih bila nepravedna resim ja teskom mukom da budem malo liberalnija. Dakle on dobije slobodno vece.
Ja malo gledala TV i zaspala. Negde u sred noci budim se ( pola tri) njega jos nema. Pomislim ajde sad je neko pristojno vreme da stignes kuci , sad ce on. Tri, pola cetri, cetri....I tako moja frustracija je narasla do zastrasujucih razmera kad se on pojavio kad je uveliko svanulo oko pola sedam. Tu se ja toliko naljutim i odustanem od svakog liberalizma. Njemu na kraj pameti nije bilo da makar taj prvi put vodi racuna o vremenu, iliti meni, u fazonu ti ionako spavas ( ili si trebala da spavas ) pa ti je svejedno kad cu ja doci.
Ja mislim da je prvo morao da zaradi moje poverenje, odnosno da vodi racuna i vremenu i o meni, a posle bi valjda i ja kad bih videla da je sve proslo O.K. bila meksa. Ovako je na te solo izlaske bila stavljena tacka.
Sta uopste zene misle o tome koliko traje normalan solo izlazak, ili se neogranicenost podrazumeva? Pa u stvari nisam ni ja postavljala nikakva ogranicenja ali mislim da se neka mera podrazumeva... Sta vi mislite?
 
izvini Vesta...ali nisi mu ti mama pa da mu nešto braniš?
kažeš da opravda poverenje?
pobogu izašao čovek sa drugarima!
pa ako si mislila da će doći do ponoći,čovek koji insistira na solo izlascima...grdno si se prevarila!
mislim da nije u redu da se tu neko sputava-ako je "dobio" izlaz...podrazumeva se da će doći-kad dođe!
e, sad...ako imaš taj roditeljski stav...ja se pitam, jel ti njega izdržavaš?
 
znaš šta je problem?
kada stojiš na kiši, a on kasni!
kada kaže da če doći do 17 a njega nema ni do 18,
a gosti okji su došli u dogovoreno vreme..odoše...
to je problem,njihove totalne izgubljenosti:lol:
a to što ga nema celu noć...
ma bre što nisi nastavila da spavaš???
 
uf, sto to prozivanje tipa - a gde si ti do sad - moze da iritira :twisted: :twisted:
mene je tako muz par puta sacekao sve sa smrtno uvredjenom facom, bez verbalnih komentara (on je jedan fini rak u horosk), ali nije se bas slavno proveo posle toga, pa su mu reakcije sada tipa - kad dosla, dobrodosla- a moja (nesvesna) reakcija na to je da sam postala uvidjajnija i korektnija :p
 
Nemam pojma, meni je malo nenormalno da covek koji je ozenjen ostaje napolju do pola 7 ujutro. :?
Tako i muz moje kume dolazi kuci u 5 ujutro mrtav pijan sa neke zurke na koju nju nije hteo da vodi iako poznaje coveka kome je rodjendan. :roll: Ajde ti sada maloj deci objasni da tata mora da spava do podne jer je dosao u 5. I onda ona mora da sapuce po kuci, umiruje decu, leci njegov mamurluk itd. :roll: Glupost... Neka granica mora da postoji.
Sto se mene tice neka izlazi kada hoce i sa kim hoce ali ako se vrati u 7 ujutro sigurno ce me docekati besnu.
 
Dobro, a sta on kao ozenjen covjek ima da radi do 6.30 ujutru?
U stvari sta se desava u gradu do 6.30?
Meni je to stvarno nezamislivo.
Ne kazem da musko nikad i apsolutno nikad ne treba ni do prodavnice sam da ode al sta ima bre do pola 7 da radi?
 
pajamaca:
znaš šta je problem?
kada stojiš na kiši, a on kasni!
kada kaže da če doći do 17 a njega nema ni do 18,
a gosti okji su došli u dogovoreno vreme..odoše...
to je problem,njihove totalne izgubljenosti:lol:
a to što ga nema celu noć...
ma bre što nisi nastavila da spavaš???

tako i moji tata i brat ali pitam se da li je to bash muska osobina ili psiholoska...i sama imam tu osobinu sve dok mi neko ne pripreti, a znam muskarce koji su vrlo tacni! kao i zene koje kasne
 
Kako sta se desava u gardu do 6,30 ujutro? Pa klubovi, kafane, kockarnice, jutarnji burek, setanje ulicom... Otkud znam u kom su fam fazonu muzevi i momci. Meni je sasvim jasno zasto neko hoce da izadje sam, a ako taj TRAZI DOZVOLU OD TEBE i dozvoljava da mu ti to zabranjujes - mora da te mnogo voli. Sto ne znaci da te nece mnogo mrzeti za 10 godina ako nastavis da ignorises njegove individualisticke potrebe i prirodu.

Meni kad je dobro (a izasla sam bez muza) dodjem kuci u sedam ujutro. Iako uglavnom stignem do cetiri, pola pet.
 
Ma okrenem ja njega na mobilni i vidim, tj. cujem di je ali onda ispadnem ona grozna zenturaca koja ga proverava ( to u njegovim ocima ) .U stvari sve se svede na to da sam opet ja nesto pogresno uradila - napad je najbolja odbrana.
Ali drago mi je da ja nisam jedina kojoj dolazak kuci u 6:30 i nije bas normalna stvar.
 
Ne vidim problem da dodje u 7 ujutru, kao sto je neko vec rekao bilo mu lepo sa drustvom, ako je vec izasao ne treba da gleda na sat, jer za ozenjenog muskarca nije primereno da izadje i zadrzi se toliko :roll: Mislim, uvek kad nama zenama neko kaze da nesto nije primerno devojkama, udatim zenama, majkama mi odmah skocimo da se branimo...Doduse, ja sam bas liberalna po tom pitanju, mozda ne funkcionisu svi parovi tako. I, ne zaboravi da trazis istu takvu slobodu i za sebe, pa neka se sledeci put on pita gde si ti ;)
 
vesta:
Ja malo gledala TV i zaspala. Negde u sred noci budim se ( pola tri) njega jos nema. Pomislim ajde sad je neko pristojno vreme da stignes kuci , sad ce on. Tri, pola cetri, cetri....I tako moja frustracija je narasla do zastrasujucih razmera kad se on pojavio kad je uveliko svanulo oko pola sedam. Tu se ja toliko naljutim i odustanem od svakog liberalizma. Njemu na kraj pameti nije bilo da makar taj prvi put vodi racuna o vremenu, iliti meni, u fazonu ti ionako spavas ( ili si trebala da spavas ) pa ti je svejedno kad cu ja doci.
Ja mislim da je prvo morao da zaradi moje poverenje, odnosno da vodi racuna i vremenu i o meni, a posle bi valjda i ja kad bih videla da je sve proslo O.K. bila meksa. Ovako je na te solo izlaske bila stavljena tacka.
Sta uopste zene misle o tome koliko traje normalan solo izlazak, ili se neogranicenost podrazumeva? Pa u stvari nisam ni ja postavljala nikakva ogranicenja ali mislim da se neka mera podrazumeva... Sta vi mislite?
Znachi, ovo bi ladno moglo da prodje na podforumu Dom i porodica kao tema sa naslovom "Zabrinuta majka". Jeeezivo.
Je l' to sad neka uvrnuta zenska logika da muskarac koji zaglavi sa drushtvom nema drugog nachina da provede noc nego da drpa Ukrajinke? S obzirom da si ga toliko dugo drzala na kratkom lancu i izigravala njegovu prikolicu, chudi me da nije doshao tek u podne.
Evo zamishljam kako ga u toku izlaska cimash za rukav i kukash da ti se spava, da te bole noge od shtikli i da ti je muka od dve sangrije... a njemu se ne ide kuci jer 1) super mu je sa drushtvom 2) zajebavace ga sutra ortaci...
ali mora, shta ce? da ga zena ne bi sutra opanjkavala na Krstarici.


Nema boljeg kraja provoda nego kada se vracash kuci dok ptichice idu na pijacu a penzioneri vec cvrkucu na sav glas.
 
sve je to super, izlasci sa drustvom i tako to... do kad god trajali, sve dok ne pocnu da ugrozavaju vase zajednicko vreme! Tako moj decko nema vremena da se vidi sa mnom tog dana, a imao je vremena da provede pet sati kod drugova...
Ili jos gore! Mrzim najbolje drugarice! sete se svojih drugova kad im nesto treba, ali su i dalje najbolje prijateljice iz detinjstva i imaju tu privilegiju da is sete jednom u sto godina... a onda spontano da bi nadoknadili tih sto godina provedu ceo dan zajedno, ili tako noc, pricajuci, prateci se kuci usput svracajuci u neke kafice u koje ne mogu da idu sa vama jer vi 'niste' za takva mesta... 'ne bi se to vama svidelo'
 
Uh, ni meni nije baš najnormlanije da se ostaje napolju do pola 7:-? Zavisi u stvari koliko često se to dešava i da li i druga strana može tako... Nije ni toliko nenormalno ako se retko dešava, pa kao svakom treba neki izduvni ventil; ali ja bih volela bar da ZNAM da se planira celonoćni izlazak, a ne da ga ja čekam od ponoći.
Ni ja ne bih mogla da nastavim da spavam, iz prostog razloga (pa spominjite opet mame koliko hoćete:razz: ); ja se stvarno brinem u takvim situacijama - pod 'situacijama' podrazumevam alkohol i auto. Yebiga, ja uvek nešto crno vidim, jer znam da pije i vozi, i kako vozi kad pije:roll:
Mada, kad se prisetim dok smo izlazili, uvek smo odvojeno izlazili, i nije bilo važno ko se kad vraća... Sva sreća pa je nas u isto vreme napustila želja za noćnim izlascima.
Mog muža tako preko dana nema; ode kod kuma na 15 min pa dođe posle dva sata, ili posle posla se zadrže po kafanama... Tako da mu posle nije do noćnih izlazaka. Ali i to danju ume da iznervira - svakih pet minuta je ustvari sat vremena. I nervira, ne zato što ode, nego zato što kaže i slaže koliko će ostati. Onda bolje da ne govori. To je baš (ne)osećaj za vreme.

A i jeste pitanje šta će biti kad bude dete na putu, ili u krevetu pored; a on ne bude hteo da menja svoje navike. Ovako je lako terati inat (izađi i ti pa nek' se on pita gde si)...
 

Back
Top