BiH tuži Srbiju!!??
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 100

Tema: BiH tuži Srbiju!!??

Veoma poznat fosilvaso (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Smile BiH tuži Srbiju!!??

Jel' stvarno ta nazovi država sklepana na trulim AVNOJ-skim granicama, tuži Srbiju za onaj Građanski Rat?
    Prosto neverovatno kako političari mogu nisko pasti...dobro da ne tuže i svoje keve što ih nisu pametnije rodile
    Sve je apsolutno u totalitarnom režimu!

Poznat _Milanche_ (avatar)
    Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Podrazumevano Re: BiH tuži Srbiju!!??

Tuzi...ali ne za gradjanski rat nego za genocid.

Veoma poznat fosilvaso (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Citat Original postavio _Milanche_
    Svašta, Šešelj i njemu slični su išli podnositi svojim bivšim 'zemljacima' neke račune, a Bošnjaci odmah: genocid.
    Jadni Bošnjaci, sigurno im svojevremeno nije ni na kraj pameti bilo da bi im Šešelj jednoga dana mogao vratiti one godine 'prevaspitavanja' u zeničkom kazamatu
    Sve je apsolutno u totalitarnom režimu!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.04.2006.
    Reputaciona moć
    45

Ta tuzba je tolika glupost, da covjek jednostavno nema rijeci. Ko fol, iza nje stoji BiH, a ustvari stoji samo Alija...i to je donio ilegalno...jer ne postoje nikakve stenogrami da je to doneseno u predsjednistvu BiH...a onda, ilegalna je jer po dejtonskom sporazumu, nije dostavljena u roku od 15 dana na uvid ostalim clanovima predsjednistva..A onda, tuze i RS, sto je van pameti da jedna zemlja samu sebe tuzi..
    I u BiH, uopste nije bilo vojske iz Srbije, i cak je Milosevic 1994 godine, uveo sankcije prema RS, doveo UN posmatrace na granicu prema RS.
    A na muslimanskoj strani je ratovalo 7000 mudzahedina. Na hiljade Sandzaklija i Siptara.
    A na hrvatskoj strani su ratovale regularne jedinice HV-a. I osim svih njih, jos nas je i NATO bombardovao, a Muslimani tuze Srbiju. To je toliko besmisleno, da covjek nema rijeci.

Sjecate li se one fudbalske utakmice izmedju BiH i SCG?
    U Sarajevu, na utakmici su muslimani napali Srbi, svasta govorili Srbima i nikom nista. A kad se to isto desilo Muslimanima u Beogradu, odmah su opruzili Srbe za genocid na utakmici i tuzili FIFI Srbiju da se izbaci sa kvalifikacija za evropsko prvenstvo.
    Muslimani nisu normalan narod.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Da sve je to lepo receno.

Ali imao sam prilike da pratim jedan deo procesa. Radi se o nasem "neprimenjivanju" Konvencije o sprecavanju i kaznjavanju genocida... Odluke suda su dvosmislene. Prvo 1996. godine nismo bili clan UN niti smo pristupili toj Konvenciji. Onda je MSP nasao osnov u razlicitim tumacenjima pojedinih rezolucija SB-a i GS-a, najvise se oslanjajuci na interpretaciju podpredsednika UN za pravne odnose. Tako, nasa zemlja ima sui generis (poseban) status u UN u to vreme, sto je po mom misljenju jako opasno. Isto, u zahtevu za reviziju koji je nasa zemlja uputila 200. tj. 2003. sud je odbio prigovor nenadleznosti koji je nasa zemlja uputila sudu, upravo oslanjajuci se na poseban status i to da navodan prijem u UN 200. godine nije nova cinjenica u skladu sa cl 61. Statuta MSP-a. Ipak, jos nije potpuno odluceno o nadleznosti suda, a i tesko je dokazati vezu izmedju nasih politickih lidera, tj. organa vlasti tadasnje SRJ i tih radnji koje se karakterisu kao "genocidne". Medjutim, treba uzeti u obzir da bi svako zarad slave, zeleo da posle toliko godina sudi o genocidu i tako udje u istoriju, bas kako je to bilo sa ucesnicima Nirnberskog procesa...

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ma kakva slava... Genocid je daleko velika rijec i pojam a da ne govorim o tome sta podrazumijeva tako nesto..

Dakle vuci tako velike rijeci i pokusati ih interpretirati kao stvaran dogadjaj je preko svakog normalnog razmisljanja.. Dakle, porediti rat u bosni i primjera samo Jasenovac je besmisleno, da ne pominjeno rat u cijeloj evropi za vrijeme Hitlera..

Dakle, uzimati pojam genocid kao osnovu za tuzbu je bas kako neko rece nenormalno..

Pa cak i da je tako, onda ni jedan srbin nije stradao u ratu od strane armije BiH, niti je bilo sukoba izmdju nas, nego smo ih jednostavno stavili u logore i kokali do iznemoglosti..

Besmilica u svijetu u kakvom danas zivimo, ali na zalost desava se..

Početnik
    Učlanjen
    28.05.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio fosilvaso
    Jel' stvarno ta nazovi država sklepana na trulim AVNOJ-skim granicama, tuži Srbiju za onaj Građanski Rat?
    Prosto neverovatno kako političari mogu nisko pasti...dobro da ne tuže i svoje keve što ih nisu pametnije rodile
    A sta je Srbija nego takva
    Da nije bilo Rusa onih do 1918, kakve bi granice imali sada

Bravo Milance, kupujem ti Kinder Jaje i sud je vec nadlezan da presudi

Znaci od sada postoje samo dvije opcije

Ne, Srbija pobjeduje ne isplacuje 100 milijardi $ iz zalihe, koje bi ionako unistilo Srpsku ekonomiju, i doveklo bi do nagle liberalizacije Lala iz Vojvodine, koji bi sigurno proglasili referendum u Vojvodini..A Lale, gospoda vec su tu stoljecima, navikle na lijep zivot, i nesto ne vole brdane Bosance i one iz Hrvatske gdje su dosli.Tamo gdje su Brdani dosli najvise, pobjedili su radikali Novi Sad!

Fosil Vasa replika

Pa, de si Vasa care?
    Vidim ti proucavas paleontologiju, arheologiju ili si samo bio ljubitelj Novih Fosila

Sta si reka ono?
    Nazovi drzava?
    Vaso, Vaso, e moj Vaso
    Godina je 2006
    Godine 1991 Vukovar je bio Vas
    Trecina Hrvatske je bila Vasa
    70% Bosne je bilo Vase

Kosovo je bilo vase

Vaso, ti si malkice spavao, sigurno si imao jaku hibernaciju

Da ti ispricam Vaso, sta je bilo

1995 nesta Srba u Bljesku i Oluji
    1998 Podunavlje zadnji Hrvatski krajevi pod Srpskim nadzorom se reintegrisu
    1999 Gubitak Kosova
    Kumanovski dogovor i rezolucija 1244

Vaso, zadnja kronika ljetopisa je 21/5/2006, kada bas ste definitivno izgubili i more!
    Ode Crna Gora

Ok, Vaso, ta nazovi drzava , ako dobije,a ja sam fer i korektan covjek
    Nisam spominjao ili vrijedao, ili govorio da cemo dobiti presudu

Ce morati da isplati 100 milijardi $ Bosni

Hrvatska vas tuzi za samo pisljivih 29 Milijardi $

Vaso Hrvatska ima 1000 km mora, i milion turista

Sta cete vi u Srbiji pokazivati strancima
    Valjevo, Cacak?
    Ravnu Goru?

Vaso politika zapada je rjesenje Statusa Kosova

Vaso, upali Nove Fosile i zaplese, dobro je pjevala Dolezalka u te dane

Ti ne razumijes Vaso, da niko ne spominje Srbe u Bosni
    Svi spominju Kosovo, i novu drzavu Crnu Goru
    Vaso, kada Kosovo ode, onda ce ljudi stranci, samo dati zeleno svjetlo i sta mislis da ce biti

Ps, ljudi jesam li koga vrijedao do sada?

Ti Vaso ne znas, sta znaci 100 milijardi$
    I ti Vaso ne znas malkice geografije, sta ti bi, jes citao Knjigu
    Trepca vec odavno nije vasa
    Odakle vam pare, ako izgubite
    Da necete prodaviti Bor nama Bosnjama
    Mozda nam i pola Beograda ponudite u zamjenu?

Cuj, umjesto sto gluposti na forumu pises, zapitaj se sta ce se desiti ove godine

DA ILI NE

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio _Milanche_
    Vidi, vidi Milance ko te hvali i kako:

Citat Original postavio Adif
    Bravo Milance, kupujem ti Kinder Jaje i sud je vec nadlezan da presudi
    Jos ti ostaje da se zapitas zasto?

Početnik
    Učlanjen
    28.05.2006.
    Reputaciona moć
    0

Ljudi, ja sam merhametli covjek i posten

Mene ne zanima podjela Srbije bez Kosova naravno, to je vec izgubljeno, jedino slijepi to ne vide.Teske mrene moras da imas, ako ne vidis nesto takvo.

A ako dobijemo 100 milijardi dolara?
    Sta je dolar i kinder Jaje
    Cuj ima da vam kupimo Zvecevo u paketu,Bor i pola Novog Beograda
    Mislim, ako ovako nastavite Novi Beograd ce organizovati referendum da se prikljuci Bosni

Pa, ekonomija je to ipak 8-)

Zainteresovan član Nole1 (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Dragi Atife, ne znam da li bih se obratio sa Gospodine Atife ili ne, sudeci po nacinu pisanja rekao bih ipak ne Gospodine Atife. Eto ja malo radim i zivim u Bosni i moram ti reci, kad vec ne mogu Vi, da je gledanje na neke "istorijske cinjenice" sa tako kratke distance i bio preduslov za zapocinjanje rata u Bosni. Ako iole imas informacija i znanja, a mislim da bi morao imati, ako si ikada bio u kontaktu sa Islamom, dakle prepostavimo da jesi.... Dobro znas da je situacija na Balkanu bila i uvek ce bit daleko slozenija od tvog i gledanja sitnih i kratkorocnih gledanja Amerike i drugih velikih sila. Kako nicija nije do zore gorela vec je pre jutra ugasila, znaj da mi ovde koji smo na Balkanu treba i dalje da ostanemo i ovde zivimo jedni sa drugima a ne sa Amerima, Britancima, Nemcima i ostalim belosvetskim kurvama i prostitutkama koje jedino zanima novac i kako od jednog dinara napraviti dva. Dakle bez priznanja svih strana da su na ovim prostorima pravljena sranja sa svih strana, ne ulazeci sad u to ko je sve to somizlio i vodio, bez stvarnog oprosta svih svima, zapamti da ovde nikada mira nece biti. Dakle inacenje jednih ili osveta jednih prema drugima nikad dobro nije donela nijednoj strani. Sto se tice genocida na ovim prostorima, to tek treba dokazati i nije ni moje ni tvoje da o tome sudis. Umesto toga pruzimo jedni drugima stvarno i iskreno ruku pomirenja, prihvatimo se posla, a prestanimo surovati jedni protiv drugih, slusati podmetanja i lazi onih koji nam ne zele dobro. Od pamtiveka je svaki vladar imao samo jedno na umu, zavadi pa vladaj. To i nista drugo Amerika ne radi svuda po svetu. Neka im je bog u pomoci kada bude doslo do Sudnjeg dana ili ti Kijameta kao bi se reklo. Imam dosta prijatelja medju muslimanima, ja ih nikada neci zvati Bosnjacima jer ne znam ni sta to znaci, i veoma se dobro slazemo. Cak je medju njima i jedan Hodza. nekoliko ih je cak i bilo na Hadzu. Dakle ne pricaj gluposti o onome sto ne znas ili nagadjas i priznajmo svi svoje greske, za neke opsrosta nema, i ziviom dalje u miru i postovanju kao sto i propoveda u K'uranu i svim drugim knjigama. Bujrum Atife.

Domaćin siticentar (avatar)
    Učlanjen
    09.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    156

Citat Original postavio Krckic
    Ta tuzba je tolika glupost, da covjek jednostavno nema rijeci. Ko fol, iza nje stoji BiH, a ustvari stoji samo Alija...i to je donio ilegalno...jer ne postoje nikakve stenogrami da je to doneseno u predsjednistvu BiH...a onda, ilegalna je jer po dejtonskom sporazumu, nije dostavljena u roku od 15 dana na uvid ostalim clanovima predsjednistva..A onda, tuze i RS, sto je van pameti da jedna zemlja samu sebe tuzi..
    I u BiH, uopste nije bilo vojske iz Srbije, i cak je Milosevic 1994 godine, uveo sankcije prema RS, doveo UN posmatrace na granicu prema RS.
    A na muslimanskoj strani je ratovalo 7000 mudzahedina. Na hiljade Sandzaklija i Siptara.
    A na hrvatskoj strani su ratovale regularne jedinice HV-a. I osim svih njih, jos nas je i NATO bombardovao, a Muslimani tuze Srbiju. To je toliko besmisleno, da covjek nema rijeci.

Sjecate li se one fudbalske utakmice izmedju BiH i SCG?
    U Sarajevu, na utakmici su muslimani napali Srbi, svasta govorili Srbima i nikom nista. A kad se to isto desilo Muslimanima u Beogradu, odmah su opruzili Srbe za genocid na utakmici i tuzili FIFI Srbiju da se izbaci sa kvalifikacija za evropsko prvenstvo.
    Muslimani nisu normalan narod.
    Ja samo neznam jeli ti neko stavio informativnu blokadu u medijima koji su ti dostupni ili si sam sebi stavio informativnu blokadu, pa neznas da je u BiH bilo maksimum 1.500 drzavljana stranog porijekla ili ti mudjahedina stranog porijekla, da su "skorpioni" nelegalna formacija u BiH a organizovao ih MUP-a Republike Srbije, da je Vojska RS-a placana iz budjeta Srbije, da su neki vec osudjeni za genocid a drzavljani su Srbije da postoje snimci gdje u agresiji ucestvuju Rusiki, Rumunski i Grcki "dobrovoljci" placenici koje je placala Srbija.
    Sud u Hagu prihvatio optuznicu kao legalnu jer RS tada nije po medjunarodnom pravu postojala a clanovi predsjednistva Tatjana LJujic Mijativic, iMirko Pejanovic su bili clanovi predsjednistva u vrijeme podnosenja tuzbe i danas se slazu sa kvalifikacijom rata Agresija, ili negiras da su oni Srbi.
    Reci mi gdje se polaze kvalifikacija za Srbina pa neka se svi koji ne poloze kvalifikaciju tako ne izjasnjavaju.

Početnik
    Učlanjen
    20.05.2006.
    Reputaciona moć
    0

Ociglidno je da Ti Nole i Tebi slicni niste krivi za rat u exYU, ali ima mnogo onih koji ne misle kao ti. Ne mogu razumeti ljude kojima Milosevic, Karadzic, Mladic i co mogu da budu "narodni heroji". Prijatelji moji, razmislite samo sta su ti ljudi ucinili srpskom narodu. Zaboravite bosnjake i druge.

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

krckicu...a jel znaš ti šta je to genocid?
    ozbiljno te pitam.
    mislim...kakve veze imaju napadi na nekim fudbalskim utakmicama sa genocidom?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Genocid = niz radnji navedenih u Konvenciji o sprecavaju i kaznjavanju genocida (to mozete i sami procitati) ucinjenih u cilju unistenja (u celini ili delimicno) neke etnicke, rasne ili verske grupe. U odredjenim slucajevima etnicko ciscenje je uzeto kao dodatno sredstvo da se obezbedi ovaj cin... Ali samu nameru genocida je jako tesko utvrditi. U tom slucaju morate ici od pojedinaca, preko visih oficira do onih najvisih, tj. vrha drzave, a onda to sve treba povezati sa drugom drzavom. Sam nacionalizam, ne znaci da postoji i genocidna namera. Da li su Francuzi genocidan narod? Tesko se moze dokazati da je iko iz Srbije zeleo da unisti Muslimane u BIH, pa cak ni sam Milosevic.

A vi prosudite sami

Iskusan DraGo70 (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    114

Citat Original postavio Atif Dudakovic
    Uh, kakvi izlivi kulture i lepog ponašanja od nekog koji je za nick uzeo ime zločinca Atifa Dudakovića. Nadam se samo da se nećeš pozivati na to da jos nije osuđen. Biće, ne sekiraj se, kao što nije bio sumnjiv ni Branimir Glavaš 15 godina u Hrvatskoj, iako su svi u Srbiji znali ko je i šta je radio. Al' dođe maca na vratanca. Promeni se ponešto i u tom svetu koji je u jednom istorijskom trenutku pogrešno odabrao stranu, pa pomagao u ratu onu stranu na kojoj su se istovremeno borili i mudžahedini, isti oni koji će kasnije da napadnu tu istu SAD, pa Španiju, pa Veliku Britaniju...
    Ali dobro, da krenemo redom:
    - "Srbija pobjeduje ne isplacuje 100 milijardi $ iz zalihe, koje bi ionako unistilo Srpsku ekonomiju, i doveklo bi do nagle liberalizacije Lala iz Vojvodine, koji bi sigurno proglasili referendum u Vojvodini..." Evo vidi se još jednom želja naših "susjeda" da nam se zemlja raspadne, da se otcepi i Vojvodina i Sandžak (bio si kulturan pa to nisi pomenuo, a mudrice?)...
    A ja se pitam zašto se uvek neke inferiorne i male državice guraju i žele zlo svojim komšijama. Da li je to kompleks niže vrednosti ili nešto drugo...
    - "ako dobije,a ja sam fer i korektan covjek. Nisam spominjao ili vrijedao, ili govorio da cemo dobiti presudu. Ce morati da isplati 100 milijardi $ Bosni Hrvatska vas tuzi za samo pisljivih 29 Milijardi $ Vaso Hrvatska ima 1000 km mora, i milion turista Sta cete vi u Srbiji pokazivati strancima Valjevo, Cacak? Ravnu Goru?..."
    Pa šta na ovo reći. Veličaš Hrvatsku. Opet si se odlučio za varijantu iz II sv. rata. koja se zvala "hrvatsko cvijeće"...
    Jeste, Hrvatska ima dugu obalu i veliko more. Ali, gde je tu federacija BiH? I zašto Hrvati u federaciji ne žele da žive zajedno sa vama, već da se i oni od vas otcepe? Hrvatska sa tim morem, sa svim srpskih odmaralištima koje je konfiskovala i svim srpskim vikendicama koje još nije vratila njihovim pravim vlasnicima... niti ima milion turista, niti zarađuje te pare. Već je iako je duplo manja od Srbije dužna duplo više, tj. oko 24 mld. dolara. Odnosno 4 puta više po glavi stanovnika. I naravno da se to vidi po novim putevima, magistralama i sl. Ali šta to Hrvatska radi kada prođe letnja sezona? Kome prodaje svoju robu osim u BiH i Srbiji? U čemu je to dobra i ekonomski razvijena.
    A, BiH, misliš da to što su vam iz političkih razloga dali oskara i zlatnog medveda za one glupe filmove... misliš da to BiH svrstava u zemlju filmskih stvaraoca i pretvara je u novi HollyWood? Ma jok, tako su par sezona bili u svetu hit filmovi o sidi, pa o retardiranim osobama, pa o požarima i drugim katastrofama... sezonski hitići...
    - "Ti Vaso ne znas, sta znaci 100 milijardi$ I ti Vaso ne znas malkice geografije, sta ti bi, jes citao Knjigu Trepca vec odavno nije vasa Odakle vam pare, ako izgubite Da necete prodaviti Bor nama Bosnjama Mozda nam i pola Beograda ponudite u zamjenu?"
    Pa vi se samo nadate da ćete ako dobijete te pare, nešto postići. A šta ako izgubite, šta ćete vi prodavati. Sol iz Tuzle i balvane sa planina kao sirovinu? Ili ćete živeti od onih 20 km mora kod Neuma? Šta to kod vas radi i od čega živite osim od humanitarne pomoći i donacija koje vam celi svet daje, ali sve manje. Šta ste izgradili u Sarajevu posle rata osim tržnih centara i džamija u svakom kvartu grada, pa sada nema ko u njih da ide...
    A šta mi imamo? Pa imamo dosta toga...
    Nego, reci mi još nešto. Kakva je to nacija koja se do 1918. izjašnjavala kao Turci, Od 1918 do 1941 kao Srbi islamske veroispovesti, od 1941 do 1945 kao Hrvati islamske veroispovesti, od 1945-1974 kao Jugosloveni islamske veroispovesti, od 1974-1992 kao muslimani, a od 1992-na ovamo kao Bošnjaci????
    I još jedan tvoj citat za kraj: "Cuj, umjesto sto gluposti na forumu pises, zapitaj se sta ce se desiti ove godine..." i svih idućih godina, pogotovo ako Ameri napadnu Iran, pa se skroz okrenu od muslimana...
    Duhovit, zanimljiv, iskren, avanturistickog duha...

Iskusan DraGo70 (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    114

Citat Original postavio ivchonny
    Genocid = niz radnji navedenih u Konvenciji o sprecavaju i kaznjavanju genocida (to mozete i sami procitati) ucinjenih u cilju unistenja (u celini ili delimicno) neke etnicke, rasne ili verske grupe. U odredjenim slucajevima etnicko ciscenje je uzeto kao dodatno sredstvo da se obezbedi ovaj cin... Ali samu nameru genocida je jako tesko utvrditi. U tom slucaju morate ici od pojedinaca, preko visih oficira do onih najvisih, tj. vrha drzave, a onda to sve treba povezati sa drugom drzavom. Sam nacionalizam, ne znaci da postoji i genocidna namera. Da li su Francuzi genocidan narod? Tesko se moze dokazati da je iko iz Srbije zeleo da unisti Muslimane u BIH, pa cak ni sam Milosevic.

A vi prosudite sami
    Genocid je veoma širok pojam ako se uzme u obzir ko ga tumači i kako. Tako je npr. za Srebrenicu rečeno da je genocid iako su tada streljani samo muškarci od 17- i više godina. Kažem "samo" ne u smislu cinizma nego želim reći nešto drugo. Kada je 1995. izvršena vojna operacija "Oluja" neseliktivno su uništavani i proterivani i muškarci i žene i deca i vojnici. I još uz to bombardovani iz aviona u kolonoma koje su bežale. Krajina je opustela, a oni jadnici koji su ostalil bili su opet neselektivno pobijeni. Čak je uništavana i stoka, paljene kuće itd. E to je pravi genocid, a ono u Srebrenici je ratni zločin, ali ni G od genocida. Deca, žene, starci... su pošteđeni, nisu ubijani, nisu granatirani prilikom odlaska prema Tuzli...
    Međutim, kao što rekoh, trenutna politička situacija je takva. Priznanje prave uloge SAD, NATO-a i nekih evropskih zemalja bi se katastrofalno odrazila na same te zemlje. Saznali bi nešto što im ne odgovara... uostalom Ameri tek sada u raznim dokumentarnim filmovima polako priznaju šta su sve radili tokom II sv, rata ili u Vijetnamu...

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

Citat Original postavio ivchonny

A vi prosudite sami
    pa nisam tebe pitala, nego njega. ja znam sve to...
    htela sam da vidim da li on zna pošto ga pominje u kontekstu nekih događaja koji nemaju ič veze sa njim.

Iskusan DraGo70 (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    114

Citat Original postavio S_K_V_O
    pa nisam tebe pitala, nego njega. ja znam sve to...
    htela sam da vidim da li on zna pošto ga pominje u kontekstu nekih događaja koji nemaju ič veze sa njim.
    Izvni, znam da znaš. Nisam ja tebe ni ispravljao, nego sam se samo nadovezao na tvoj post. Ovo je u stvari bilo i upućeno njemu.

Iskusan DraGo70 (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    114

Citat Original postavio Atif Dudakovic
    Ljudi, ja sam merhametli covjek i posten

Mene ne zanima podjela Srbije bez Kosova naravno, to je vec izgubljeno, jedino slijepi to ne vide.Teske mrene moras da imas, ako ne vidis nesto takvo.

A ako dobijemo 100 milijardi dolara?
    Sta je dolar i kinder Jaje
    Cuj ima da vam kupimo Zvecevo u paketu,Bor i pola Novog Beograda
    Mislim, ako ovako nastavite Novi Beograd ce organizovati referendum da se prikljuci Bosni

Pa, ekonomija je to ipak 8-)
    A ti pametnjakoviću pogledaj kako u stvari piše jedan objektivan i iskren musliman. Pogledaj post na ovom istom forumu koji se zove: "Otvoreno Pismo Komsiji Pravoslavcu!"

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

Citat Original postavio DraGo70
    Izvni, znam da znaš. Nisam ja tebe ni ispravljao, nego sam se samo nadovezao na tvoj post. Ovo je u stvari bilo i upućeno njemu.
    heheh..nisam se ja tebi obratila

Početnik
    Učlanjen
    28.05.2006.
    Reputaciona moć
    0

Au, vidim raspisao sam se, no da krenemo sa replikom

Pa šta na ovo reći. Veličaš Hrvatsku. Opet si se odlučio za varijantu iz II sv. rata. koja se zvala "hrvatsko cvijeće"...
    Ne, naprotiv poredim samo drzavu u susjedstvu i jednostavno vidim bolju i laksi oblik zarade, da ne pricam o ekonomiji.To je vise geopoliticki polozaj Hrvatske, nego sto ih hvalim kao drzavu, znaci totalno netacno.Hrvatska je zemlja koju priznajem i zemlja gdje imam fine uspomene, i tako ce i ostati,.Nadam se da neces vise ubacivati nekakva cvijeca,Bosnjaci su narod i oni su ti koji u faktor stabilnosti u Bosni barem.

Jel, mozemo dalje?

Jeste, Hrvatska ima dugu obalu i veliko more.
    1200 otoka i 2000 km skoro morske linije, ali to nije poenta.Mozemo li dalje, jarane?

Ali, gde je tu federacija BiH? I zašto Hrvati u federaciji ne žele da žive zajedno sa vama, već da se i oni od vas otcepe?
    Federacija Bih je tu, stabilna i ziva.Hrvatsko otcjepljene si slusao sa programa Rts kad si bio klinac,Hrvati su zadovoljni stanjem, imaju prvaka u nogometu Siroki Brijeg,, ekonomski su bogati i imaju svoje kantone.Zadnji put kada su Hrvati spominjali 3 entitet je bilo 1997 godine, tada su Srbi drzali i Podunavlje i Kosovo!Nadam se da razumijes nesto, pa da ne treba da objasnjavam ovaj pasus

Hrvatska sa tim morem, sa svim srpskih odmaralištima koje je konfiskovala i svim srpskim vikendicama koje još nije vratila njihovim pravim vlasnicima... niti ima milion turista, niti zarađuje te pare.
    Pa,moj rahmetli rodak je prodao lokal i kucu Albancu Trogir Hrvatska, ako si ikad bio na moru, a godisnje oni dobiju preko milijardi dolara i vise samo na turizmu.To je milijardu $ i vise nego sto Srbija inkasira/

Već je iako je duplo manja od Srbije dužna duplo više, tj. oko 24 mld. dolara. Odnosno 4 puta više po glavi stanovnika. I naravno da se to vidi po novim putevima, magistralama i sl. Ali šta to Hrvatska radi kada prođe letnja sezona? Kome prodaje svoju robu osim u BiH i Srbiji? U čemu je to dobra i ekonomski razvijena.
    Pa, Hrvatska ima 4.4 miliona stanovnika a Srbija 7.4 miliona stanovnika i taj broj opada.Nadam se da znas da to nije polovica od navedenog broja, ako se mogu tako izraziti..

A, BiH, misliš da to što su vam iz političkih razloga dali oskara i zlatnog medveda za one glupe filmove... misliš da to BiH svrstava u zemlju filmskih stvaraoca i pretvara je u novi HollyWood?
    Zavist i pakost je teska stvar, mozda trebas na lijecenje, mi imamo Oskara a vi imate pijanicu, najveci Musliman do 1990 a sada Srbenda Nemanja Kusturicu.Ja vidis nisam pakostan, zadrzite Nemanju i nek uziva Nemanja u Mokroj Gori

Ma jok, tako su par sezona bili u svetu hit filmovi o sidi, pa o retardiranim osobama, pa o požarima i drugim katastrofama... sezonski hitići...
    Valjda, a ti dodes filmski kritik ono?

-
    Pa vi se samo nadate da ćete ako dobijete te pare, nešto postići. A šta ako izgubite, šta ćete vi prodavati. Sol iz Tuzle i balvane sa planina kao sirovinu? Ili ćete živeti od onih 20 km mora kod Neuma? Šta to kod vas radi i od čega živite osim od humanitarne pomoći i donacija koje vam celi svet daje, ali sve manje. Šta ste izgradili u Sarajevu posle rata osim tržnih centara i džamija u svakom kvartu grada, pa sada nema ko u njih da ide...
    Sarajevo je dosta izgradeno, ne zaboravi da su na njega pale Milione granata od Srbocetnika, pa treba jedan odreden period.Berlin 1955 deset godina nakon rata nije bio obnovljen.

Pa, imamo zgradu Avaza, prelijepa je, ali sumnjam da si vidio Sarajevo, osim na slici ili preko brda
    Tu je Bosmal, najvisa zgrada na Balkanu
    Zavrsen Olimpijski bazen u Sarajevo

Projekat Riverina najveci na Balkanu tezak milijardu i po $
    Projekat Velesici 800 stanova
    Pa, gdje su one silne zgrade, a da ne pricam, jos ima dosta toga za obnovo.Grbavica izgleda mnogo bolja, nego kada sam je zadnji put vidio.Ti momce nisi cuo za nesto poput Khk Lukavca,najveceg Klornog preduzeca bivse Jugoslavije, koji se je pravio preko 20 godina.Silne Zeljezare i ostalo?

Dobro, ipak ti si klinac i mladic, nisi ucio privredne resurse bivsih Jugoslavije u osnovnoj skoli, pa ne znas

Oprastam ti klinac, ipak nisi zavrsio Osnovnu u Jugi

A šta mi imamo? Pa imamo dosta toga...
    Poput.......

Nego, reci mi još nešto. Kakva je to nacija koja se do 1918. izjašnjavala kao Turci, Od 1918 do 1941 kao Srbi islamske veroispovesti, od 1941 do 1945 kao Hrvati islamske veroispovesti, od 1945-1974 kao Jugosloveni islamske veroispovesti, od 1974-1992 kao muslimani, a od 1992-na ovamo kao Bošnjaci????
    I još jedan tvoj citat za kraj: "Cuj, umjesto sto gluposti na forumu pises, zapitaj se sta ce se desiti ove godine..." i svih idućih godina, pogotovo ako Ameri napadnu Iran, pa se skroz okrenu od muslimana...

E puno si pisao
    Bosnjaci su nacija koja postoji vec par stoljeca

Samo za tebe prvi Bosanski rjecnik je izdan 1631
    Tada Srbi nisu znali sta su Padezi, dok Vuk nije ''otkrio ''toplu vodu, tj Srpski jezik, nakon sto ga je kopirao iz Bosanskog

Nakon Voje Putnika, i nakon progona Muslimana?
    Nakon Januarke 1929 diktature?
    Nakon Sahovica 1924?
    Nakon Srpskog terora u 1 Jugoslaviji, ti mislis da smo smjeli imati svoje Ja?

Hm, bas si smijesan

Tito je skoro priznao naciju Bosnjak vec 1974, ali na izlaganje rahmetli Hamdije Pozderca, usvojen je naziv Musliman

BOsnjaci su bili ono sve do 1918, kao sto se moj pradid izjasnjavao
    I beg s tim, kada je dosla Srboslavija, imanje su mu pokrali Srbi i izgubio je status Bega?

S takvim ambijentom, ti meni pricas o izjasnjenu Bosnjaka u cetnickoj Jugoslaviji

kakva je to nacija zvan Srbin

Gdje do bune 1882 Milana Obrenovica 25% Stanovnistva su cinili Vlasi
    Kakva je to nacija Srbin, kada najveci Srbin i tvorac NACERTANIJA Garasanin ne zna da preko Drine zive Srbe, nego zove ih Bosnjanima pravoslavne vjere

Kakva je to nacija Srbin, koja je pripojila i asimilirala, sve pravoslavno Uho od Zagubice do Benkovca

U knjizi Etnicko Srpsko pitanje, i Srbizacija pravolsavnih Vlaha,

Radoslav Lopasic pise

Sve vise i vise naseg lokalnog stanovnistva dolazi pod utjecaj Srpske pravoslavne crkve, i sve vise nasi Vlasi i lokalni Hrvati pravoslavni dolaze pod Srpski utjecaj i Srbizaciju

Na tvoju tesku i bolnu zalost Radoslav Lopasic je zivio i umro kao Pravoslavni Hrvat!

Tako su nastajali Srbi Hrvatske

Nikola Petranovic je primjer Srbizacije Vlaha

1852 pred starom Pravoslavnom crkvom Sarajevo on dijeli letke pravoslavnom stanovnistvu

od danas ste Srbi a ne Vlasi on govori pred svima

1851 , godinu prije slavni putopisac i krscan Fra Ivo Jukic ovako opisuje stanje u Bosni

Sve vise i vise Cincara i Vlaja prelazi na Srpsku naciju.

Opisujuci Cipuljic te 1851 on vec prica da stariji ljudi kazu

Mi smo Cincari,Dok mladi odreda govore da su Srbi!
    Stariji su izumrli, a mladi konvertirani Vlasi su postali Srbi

opisujuci stanje Srpstva preko Drine

Vladimir Corovic kaze

Mi se jedino Srbi moramo zahvaliti Turcima, jer Srpstvo se je najvise sirilo preko Turaka i naseljavanja i asimilacije pravoslavnih Vlaha preko Drine

medu najvecim Srbima i historicarima Vladimir Corovic

Jebi ga ako ti ne znas koliko je 2+2

Spominjes diktaturu Srboslavije
    A znam
    Ucio sam i ja u skolio, samo slijedece

Probijanje Soluna
    Bitka na Ceru

Nista u vezi Hrvatske historije ili Bosnjacke

Ne cudi me da ne znas

Za to treba da izades vanka
    I citas knjige

Evo, John Fine Jr Balkan short history 6-20 century

Pa, kad procitas, dodi po jos
    Poslednji put ažurirao/la Atif Dudakovic : 28.05.2006. u 13:57

Iron Lord nije na forumu
    ne vadi prst iz uveta odkad je čuo da uvo više uživa
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Mnogo problematično za ovu generaciju.
    Možda neke nove rodjene u takvom okruženju (ne mogu da upotrebim reč "zemlja") možeš da ubediš sa ovom "istorijom".

Ajde onu staru igru - porodično stablo.
    Prvo kreneš od svog imena, pa očevog, dedinog, pradedinog, čukundedinog...
    I nadješ...

И нађеш неко јако чудно име...

Iskusan DraGo70 (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    114

[QUOTE=Atif Dudakovic]

Citat:
    Ne, naprotiv poredim samo drzavu u susjedstvu i jednostavno vidim bolju i laksi oblik zarade, da ne pricam o ekonomiji.To je vise geopoliticki polozaj Hrvatske, nego sto ih hvalim kao drzavu, znaci totalno netacno.Hrvatska je zemlja koju priznajem i zemlja gdje imam fine uspomene, i tako ce i ostati,.Nadam se da neces vise ubacivati nekakva cvijeca,Bosnjaci su narod i oni su ti koji u faktor stabilnosti u Bosni barem.

Jel, mozemo dalje?

Nemaš ti pojma. Možeš ti da priznaješ ili nepriznaješ koju god hoćeš zemlju. Tvoja stvar. Bošnjaci su narod koji se do 1918 izjašnjavao kao Turci. Od 1918-1941 kao Srbi islamske veroispovesti. Od 1941-1945 kao Hrvati islamske veroispovesti. Od 1945-1974 kao Jugosloveni. Od 1974-1992 kao Muslimani, a od 1992 kao Bošnjaci... nauči malo istoriju. Nije istorija počela 1992. godine, jarane...

Citat:
    1200 otoka i 2000 km skoro morske linije, ali to nije poenta.Mozemo li dalje, jarane?

Hvala što si mi objasnio. Rođen sam u Zadru, školu i fakultet sam završio u Zagrebu, a radio sam u Sarajevu od 1987. do 1992.

Citat:
    Federacija Bih je tu, stabilna i ziva.Hrvatsko otcjepljene si slusao sa programa Rts kad si bio klinac,Hrvati su zadovoljni stanjem, imaju prvaka u nogometu Siroki Brijeg,, ekonomski su bogati i imaju svoje kantone.Zadnji put kada su Hrvati spominjali 3 entitet je bilo 1997 godine, tada su Srbi drzali i Podunavlje i Kosovo!Nadam se da razumijes nesto, pa da ne treba da objasnjavam ovaj pasus

Itekako treba da objašnjavaš. Pogledaj malo hrvatske forume, a postoje i na ovom forumu stavovi nekih koji pričaju kako sa vama više ne mogu. Inače, ako se toliko volite, što delite Mostar. Ma kome ja pričam, ti izgleda uopšte ne živiš u BiH, ako ne znaš ove stvari...

Citat:
    Pa,moj rahmetli rodak je prodao lokal i kucu Albancu Trogir Hrvatska, ako si ikad bio na moru, a godisnje oni dobiju preko milijardi dolara i vise samo na turizmu.To je milijardu $ i vise nego sto Srbija inkasira/

Pa što su onda dužni 24 milijarde dolara, a mi duplo veći od njih samo 12 mld.???

Citat:
    Pa, Hrvatska ima 4.4 miliona stanovnika a Srbija 7.4 miliona stanovnika i taj broj opada.Nadam se da znas da to nije polovica od navedenog broja, ako se mogu tako izraziti..

Ostaje pitanje duga, a i veličine. Jer da nismo još uvek najveći i najjači od Ex republika, ti bi se sada prepucavao na nekom hrvatskom ili makedonskom forumu, a ne na srpskom. Šta ti je kompleks???

Citat:
    Zavist i pakost je teska stvar, mozda trebas na lijecenje, mi imamo Oskara a vi imate pijanicu, najveci Musliman do 1990 a sada Srbenda Nemanja Kusturicu.Ja vidis nisam pakostan, zadrzite Nemanju i nek uziva Nemanja u Mokroj Gori

Vidim sve znaš. Pratiš zbivanja. A ako je pakost, što je onaj vaš pravio izložbu i plakat: "Brate Nemanja, 2:0 za nas!!!" Što se tiče Emira, čovek se samo vratio korenima. A biće vas još takvih, samo da vam Ameri i EU okrene leđa.

Citat:
    Sarajevo je dosta izgradeno, ne zaboravi da su na njega pale Milione granata od Srbocetnika, pa treba jedan odreden period.Berlin 1955 deset godina nakon rata nije bio obnovljen.
    Pa, imamo zgradu Avaza, prelijepa je, ali sumnjam da si vidio Sarajevo, osim na slici ili preko brda
    Tu je Bosmal, najvisa zgrada na Balkanu
    Zavrsen Olimpijski bazen u Sarajevo
    Projekat Riverina najveci na Balkanu tezak milijardu i po $
    Projekat Velesici 800 stanova
    Pa, gdje su one silne zgrade, a da ne pricam, jos ima dosta toga za obnovo.Grbavica izgleda mnogo bolja, nego kada sam je zadnji put vidio.Ti momce nisi cuo za nesto poput Khk Lukavca,najveceg Klornog preduzeca bivse Jugoslavije, koji se je pravio preko 20 godina.Silne Zeljezare i ostalo?
    Dobro, ipak ti si klinac i mladic, nisi ucio privredne resurse bivsih Jugoslavije u osnovnoj skoli, pa ne znas
    Oprastam ti klinac, ipak nisi zavrsio Osnovnu u Jugi

POgledaj odgovor pod 2. Ja sam rođen pre skoro četrdeset godina i prošao sam u životu mnogo više nego ti.
    I da te ispravim, nije na Sarajevo palo milion granata, nego milijarda, pa još nekoliko hiljada atomskih bombi... to je kao i onih 200 000 ubijenih civila, 100 000 silovanih muslimanki... u jbt. al' volite preterivati, pa to je već kritično...

Citat:
    Bosnjaci su nacija koja postoji vec par stoljeca

Samo za tebe prvi Bosanski rjecnik je izdan 1631
    Tada Srbi nisu znali sta su Padezi, dok Vuk nije ''otkrio ''toplu vodu, tj Srpski jezik, nakon sto ga je kopirao iz Bosanskog
    Nakon Voje Putnika, i nakon progona Muslimana?
    Nakon Januarke 1929 diktature?
    Nakon Sahovica 1924?
    Nakon Srpskog terora u 1 Jugoslaviji, ti mislis da smo smjeli imati svoje Ja?
    Hm, bas si smijesan
    Tito je skoro priznao naciju Bosnjak vec 1974, ali na izlaganje rahmetli Hamdije Pozderca, usvojen je naziv Musliman
    BOsnjaci su bili ono sve do 1918, kao sto se moj pradid izjasnjavao
    I beg s tim, kada je dosla Srboslavija, imanje su mu pokrali Srbi i izgubio je status Bega?
    S takvim ambijentom, ti meni pricas o izjasnjenu Bosnjaka u cetnickoj Jugoslaviji
    kakva je to nacija zvan Srbin
    Gdje do bune 1882 Milana Obrenovica 25% Stanovnistva su cinili Vlasi
    Kakva je to nacija Srbin, kada najveci Srbin i tvorac NACERTANIJA Garasanin ne zna da preko Drine zive Srbe, nego zove ih Bosnjanima pravoslavne vjere
    Kakva je to nacija Srbin, koja je pripojila i asimilirala, sve pravoslavno Uho od Zagubice do Benkovca
    U knjizi Etnicko Srpsko pitanje, i Srbizacija pravolsavnih Vlaha,
    Radoslav Lopasic pise
    Sve vise i vise naseg lokalnog stanovnistva dolazi pod utjecaj Srpske pravoslavne crkve, i sve vise nasi Vlasi i lokalni Hrvati pravoslavni dolaze pod Srpski utjecaj i Srbizaciju
    Na tvoju tesku i bolnu zalost Radoslav Lopasic je zivio i umro kao Pravoslavni Hrvat!
    Tako su nastajali Srbi Hrvatske
    Nikola Petranovic je primjer Srbizacije Vlaha
    1852 pred starom Pravoslavnom crkvom Sarajevo on dijeli letke pravoslavnom stanovnistvu
    od danas ste Srbi a ne Vlasi on govori pred svima
    1851 , godinu prije slavni putopisac i krscan Fra Ivo Jukic ovako opisuje stanje u Bosni
    Sve vise i vise Cincara i Vlaja prelazi na Srpsku naciju.
    Opisujuci Cipuljic te 1851 on vec prica da stariji ljudi kazu
    Mi smo Cincari,Dok mladi odreda govore da su Srbi!
    Stariji su izumrli, a mladi konvertirani Vlasi su postali Srbi
    opisujuci stanje Srpstva preko Drine
    Vladimir Corovic kaze
    Mi se jedino Srbi moramo zahvaliti Turcima, jer Srpstvo se je najvise sirilo preko Turaka i naseljavanja i asimilacije pravoslavnih Vlaha preko Drine
    Evo, John Fine Jr Balkan short history 6-20 century
    Pa, kad procitas, dodi po jos

E, ne znam da li kod vas to postoji, a kod nas postoji, zove se institu Laza Lazarević pa svrati. Vole oni takve pacijente...
    Jbte gde si pročitao te gluposti. Tebi je izgleda uzor Mile Budak i slični naučnici...

Ma nismo mi pravili janjičare nego vi. Nismo mi otimali decu i vodili ih u Istambul. Jesi li ti normalan????

Iskusan DraGo70 (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    114

Citat Original postavio Iron Lord
    Mnogo problematično za ovu generaciju.
    Možda neke nove rodjene u takvom okruženju (ne mogu da upotrebim reč "zemlja") možeš da ubediš sa ovom "istorijom".

Ajde onu staru igru - porodično stablo.
    Prvo kreneš od svog imena, pa očevog, dedinog, pradedinog, čukundedinog...
    I nadješ...

И нађеш неко јако чудно име...
    Bravo majstore. Lepo si mu to rekao.
    Mada ustanoviće on da mu je pradeda bio pravoslavni vlah ili pravoslavni cincar. Možda i pravoslavni Švajcarac, samo ne Srbin

Domaćin no_problem (avatar)
    Učlanjen
    04.08.2003.
    Reputaciona moć
    0

Драго не нервирај се. Очигледно је дошао да провоцира. Па доказано је више пута, не само у Србији, да је више од 3/4 муслиманског становништа потурчено. И шта сад хоће Турци? Него, Атифе, како ти се зову преци?

Slične teme

1. Istrajati u tuzi
    Autor SlatkaSestra u forumu Psihologija
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 31.05.2010., 16:38
  2. Vučić pobesneo, tuži ...
    Autor Enchanted u forumu Politika
    Odgovora: 124
    Poslednja poruka: 16.01.2009., 04:05
  3. Konačno se tuži izrod Kandićka
    Autor VanZorich u forumu Politika
    Odgovora: 27