Linux za dzabaka!

Zool:
ma salju ti na KUCNU adresu,a ne preko neta. :?:

Covek je verovatno mislio na kolicinu software-a koja se mora posle prevuci posto se dobija samo instalacioni cd..

@nikodim

narucivo sam ja ubuntu i stigao mi je sad sam ponovo narucio 6.06 od koga ocekujem stvarno mnogo posto ce imati podrsku celih 5 godina a ne kao njegovi prethodnici samo 18 meseci...
 
Ma nije sve linux, stiže mi uglavnom gomila spama... Što je najgore, ne mogu da kliknem na poštara da se unsubscribujem :) Gomile elektronskih magazina, CD-s, neki katalozi donjeg veša (na to se ne žalim :D) i obavezno Jevrejski časopis Israel, my Glory...
 
Desi se nekima da carinici malo umesaju prste. Ne mozes ljudima da objasnis da je vrednost posiljke 0,0 din. Ko to jos salje nesto za dzabe? :wink: :D

Meni je svojevremeno Ubuntu stigao na vrata.
 
Evo ovako...

Canonical Inc., kompanija koja stoji iza Ubuntu Linuxa, je kompanija koju drži čuveni Južnoafrički biznismen (milioner) Mark Shuttlesworth. Filozofija koja stoji iza Ubuntu-a je dostupnost svakome. Jedan od koraka koje je Canonical preduzeo kako bi se ovo ispunilo bilo je i besplatno slanje na kućne adrese širom sveta. Oni snose sve troškove.

Da. Ubuntu dolazi na kućnu adresu. Vrlo retko se desi da kompanija ne pošalje diskove (ako uopšte), pa čak i u Srbiju (mada se u grupu zemalja sa sličnim problemima ubrajaju i nama susedske zemlje). Problem je najčešće na granici. Često se veće pošiljke zadržavaju. Dešavalo se naime da čak i organizacijama koje se bave promocijom Linuxa ili slobodnog softvera (uključujući LUG-ove) blokiraju pošiljke na granici. Naravno, u ovom slučaju su bile velike narudžbine.

S druge strane, pojedinačne pošiljke od 1-5 CD-a obično stignu do naručilaca i stvarno je retkost da ne stignu. Kada naručujete imajte na umu da naručite samo onoliko koliko vam je neophodno ili koliko planirate da podelite drugarima, poznanicima i sl. Tada će vam sigurno stizati.

Za više informacija o Ubuntu-u možete pogledati na zvanični sajt (uključujući i mogućnost downloada paketa za Ubuntu, odlična uputstva za korišćenje i još mnogo toga)::
http://www.ubuntu.com

Ako niste baš "na ti" sa Engleskim ili imate specifična pitanja u vezi korišćenja i primene hardvera ili drugih lokalnih pitanja (mislim na Srbiju), proverite forum Ubuntu Local Community-a za Srbiju:
http://www.ubuntu-cs.org/

Eto toliko od mene za neko duže naredno vreme. Ne verujem da ćemo se viđati dugo, dugo vremena, tako da posmatrajte na ovo kao na oproštajni poklon. ;) Naime nemam više vremena za Krstaricu i može se desiti da je u potpunosti zapostavim. Trenutno se bavim nečim što je više u skladu sa mojim interesovanjima.
 

Back
Top