Univerzitet u Novom Pazaru-kriminalistika

novi fakultet

Obećava
Poruka
64
Zbog stalnog interesovanja i pisanija po forumu evo postavljam i ovu temu. Kazu da je trenutno u Srbiji ovaj Univerzitet bas u ekspanziji i postaje in.
Ovaj Univerzitet cine
Pravni fakultet (prava i kriminalistika)
Fakultet humanistickih nauka (jezici, umetnost, psihologija, istorija i drugo)
Ekonomski fakultet
Fakultet za informatiku
Pored Novog Pazara, nastava se izvodi jos i u Beogradu, Pancevu(nije u fabrici sijalica nego u lepoj bivsoj upravnoj zgradi te fabrike), Subotici i Nisu.
Univerzitet je internacionalnog karaktera.

Kakva su vasa iskustva?
 
Posle vise skole unutrasnih poslova svakako te primaju u mup ali ti ne garantuju radno mesto u skladu sa strukom ako nema slobodnih....a to sto ti navodis to su izuzeci....pricam ti o pravilu...
da li ce kad diplomiras krininalistiku na tom fakultetu najnormlanija stvar biti da odes i zaposlis s eu mup?Tesko...
 
mozda inspektorati po opstinama - privredni kriminal i sl. ili cak privatni detektiv?
sto da ne? Mozda zvuci ludo ali sve je vise usamljenih zena poslovnih ljudi koje bi volele da znaju sta im muzevi rade:)))
salim se, ali ja mislim da posao na kraju nadjes sam jer nije potrebno cekati da ti ga donesu "na noge". a sta da rade siiiiiiiiiilni menadzeri? Cime i kim(e) oni da rukovode kod nas?
 
drugo je to zadnjih 5,6 godina mnogo se novih preduzeca otvorilo najvise u sektoru usluga i mnogo su trebali kadrovi vezani za ekonomiju i menadzment...ali sto se tice krininalistike mislim da je tu realno situacija jako drugacija...inspektorati po opstinama...pa mozda ali opet tu je ogromna konkurnecija od pravnika i ekonomista...a sto se tice policije studenti tog fakulteta biti u neravnopravnom polozaju u odnosu na studente policiske akademije...i to u mnogooo nepoovljnijem...
 
andja_stay_cool:
pa, kako pratim tvoje postove, po tebi nijedan fakultet nije dobro upisati jer ti nije obezbeđeno radno mesto..ma daj,,,..naravno da niko ne moze da ti garantuje to, jedino su extra studenti tako 'nagrađeni'....mislim..ne mogu vise ni da pricam o tome...

ma ne nisam to rekao...i nije tacno da po meni nije ni jedan fakultet dobro upisati...samo hocu da ti kazem da ce diplomcima ovog fakulteta prkaticno biti zatvorene vrata u policiji jer ce diplomci sa policiskom akademijim biti konkurencija koja ce se priznati pre bez obzira na kvalitet...
 
:)

E, ne znam za kriminalistiku ali pre mesec dana sam upoznala neke ljude (prof, studente i svršene-zaposlene studente) i tačno je da, bar ovi što su studirali u N.Pazaru, nemaju nikakvih problema sa zapošljevanjem (u blizini im nije ni jedan drugi FPN ili policijska akdademija pa verujem da je primenjivo i za ove s kriminalistike).
Ne znam kako stvar stoji s ovim ograncima fakulteta po Srbiji ali u N.pazaru je njima, taj fakultet, ustvari odlično rešenje. Dali su lepu kintu gostujućim profesorima iz Bg (a, kako oni ionako dosta putuju da gostuju na prištinskim fakultetima koji su sada po Nišu, Zvečanu itd. nije im ni daleko) i tu se obrazovanje ograđuje od lokalne politike jer, na novopazarskom univerzitetu niko nije zaposlen metodom "ključa", isto tako ni primljen i, bar sudeći po reakcijama tih diplomaca, toliko novca koliko su dali na školarinu bi ionako potrošili studirajući u drugom gradu a ograđeni su od lokalnih peripetija i pritome mnogi imaju profesore kao studenti prištine i bg!
Da li vredi za sve smerove to ne znam ali, njima DOLE je to čak prednost! Za ovde ne znam! :)
 
Mae:
:)

E, ne znam za kriminalistiku ali pre mesec dana sam upoznala neke ljude (prof, studente i svršene-zaposlene studente) i tačno je da, bar ovi što su studirali u N.Pazaru, nemaju nikakvih problema sa zapošljevanjem (u blizini im nije ni jedan drugi FPN ili policijska akdademija pa verujem da je primenjivo i za ove s kriminalistike).
Ne znam kako stvar stoji s ovim ograncima fakulteta po Srbiji ali u N.pazaru je njima, taj fakultet, ustvari odlično rešenje. Dali su lepu kintu gostujućim profesorima iz Bg (a, kako oni ionako dosta putuju da gostuju na prištinskim fakultetima koji su sada po Nišu, Zvečanu itd. nije im ni daleko) i tu se obrazovanje ograđuje od lokalne politike jer, na novopazarskom univerzitetu niko nije zaposlen metodom "ključa", isto tako ni primljen i, bar sudeći po reakcijama tih diplomaca, toliko novca koliko su dali na školarinu bi ionako potrošili studirajući u drugom gradu a ograđeni su od lokalnih peripetija i pritome mnogi imaju profesore kao studenti prištine i bg!
Da li vredi za sve smerove to ne znam ali, njima DOLE je to čak prednost! Za ovde ne znam! :)

ma kakve veze ima blizina policijske akademije Mae ona je u Beogradu a onda ih rasporedjuju po celoj Srbiji...
 
_Milanche_:
ne razumes moje poentu price ali nije ni bitno...

Razumem ja poentu tvoje priče, nije moj post ni bio komentar na nju! Ja sam dodala šta kažu studenti tog fakulteta i da im je on približio mogućnost studiranja jer mnogi na neke smerove nisu mogli u Beograd! a, samim tim, i NP ima više kadra pa im nije problem zapošljavanje!
Ali, rekla sam- ne znam kako stoje oni koji zavrašavaju fakultet na ograncima tog univerziteta u pančevu, Subotici...i gde već sve postoji! ;)
 
MUP Beograd je primio 15 studenata III godine iz PAnceva u radni odnos jer su studenti na ogranku Univerziteta iz Novog Pazara u Pancevu. To znam sigurno. Mozda su to pojedinacni slucajevi, ali mMup jedino ima prava na ovom Univerzitetu da organizuje plan i program nastave za svoje potrebe a na Polic. akademiji i na visoj skoli drzava previse mesa svoje prste pa im je kadar koji dolazi sa ove dve ustanove neobrazovan u pravcu koji im je potreban.
 
bice dobro ako bude tako ali s ozbzirom na svest koja vlada u ovoj zemlji a posebno na prosvecenost onih koji komanduju policijom...
Nadam se da ce jednom doci vreme d ase u dravne institucije prijamu ljudi iskljucivo preko konkursa na kome ce moci da pokazu svoje sposobnosti i svoj nivo znanja i da ce ako ne budu primljeni a zasluziju moci da to svoje rpavo isteraju preko suda.Ovo sto sada postoji je jedan haos pun veza politike i predrasuda.
 

Back
Top