sportsko macevanje u SCG ?!!!!

Gost
Zdravo svima,
nisam mogao da odolim, a da se ne ukljucim u ovu polemiku.

Prvo moramo da definisemo neke istine:
- sportsko macevanje u SCG je na izuzetno niskom nivou sa tendencijom daljeg pada;
- glavni krivac za to je rukovodstvo Macevalackog saveza.

Naime, u Beogradu postoje mladi treneri koji su svoj zivot posvetitli macevanju. Medjutim, rukovodstvo MSJ iz svojih uskih interesa i ne poznavanja elementarnih zakonitosti trzista onemogucava rad tim mladim ljudima.

Acu Stankovica mozete samo da mrzite. On je covek sa puno mana ali mora mu se priznati da ima skolu sa najvise ljudi i da on zivi od toga - i to dobro. S druge strane u poslednjih par godina on i njegovi sada vec bivsi saradnici, su ucinili za propagandu macevanja u SCG vise nego iko u MSJ.

Samo da Vas podsetim - za vreme bombardovanja Aca Stankovic i njegova dva asistenta su drzali dve pune grupe ljudi koji su trenirali na Tasu i u jednoj skoli kod Liona. Negde oko 50 ljudi dok su ostali klubovi imali jedva 20 ljudi zajedno - ni toliko.

Vi koji se bavite SAMO SPORTSKIM MACEVANJEM predstavljate takodje jedan ekstrem kao i Aca sa svojim BORBENIM macevanjem. Kao sto znate istina je negde na sredini.

Imajuci u vidu sadasnje stanje macevanja u SCG zaludjivati decu da ce ici na Olimpijadu i napraviti neki rezultat je vise nego smesno. PRvo je neophodno da se naprave privatni klubovi koji ce imati veliki broj clanova. Clanarine tih clanova (koji mogu biti rekreativci i postovaoci macevalacke vestine) ce formirati materijalnu bazu koja ce omoguciti da se TRENERI SKOLUJU. MI NEMAMO SKOLOVANE TRENERE - Zeljkovic je bio u Madjarskoj ali je to nedovoljno. Ukoliko zelite da imate kvalitetno macevanje morate da saljete sportske trenere na seminare i to bar nekoliko puta godisenje. Pa, ugledajte s ena druge borilacke vestine !!!!!!!!!!!

Zakljucak: Acu ostavite na miru i sredite stvari u svojoj kuci. Dovedite mlade i preduzimljive, a nadasve skolovane ljude na celo Macevalackog Saveza i krenite da radite. Rezultati ce doci. Hvala Bogu u Vasim redovima ima puno Difovaca koji imaju mnogo da kazu. Samo pogledajte karate i dzudo - sve ce Vam biti jasno.


Mladen Milanovic

PS. Neke od ljudi na ovom forumu znam licno i nadam se da mi nece zameriti. Ovo nije napad ni na ciju licnost. Ovo je moje misljenje o nacinu kako neki ljudi obavljaju svoj posao.
 

Back
Top