PROTEZA ! (Sabrana dela)
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: PROTEZA ! (Sabrana dela)

Početnik
    Učlanjen
    19.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano PROTEZA ! (III)

KATANAC NA MIR

Malo prije toga sam,- trazeci mogucnost dobivanja prostora ( opstina daje prostore raperima, rock-grupama...) u kojem bi mogli smirivati tenzije, odrzavati predavanja, kurseve i promovisati euro-kulturu-, imao sastanak sa gradonacelnikovom saradnicom gospodjom Celic (porijeklom i ona emigrant, afrikanka Tutsi, cini mi se), kaze , tom prilikom, ona :

"Opstina nema prostora"!

Poslije malo trazenja pronasali smo vise opstinskih prostora od kojih je jedan, veoma indikativan, teren sa starom kucom: opstina ga je dala dvojici talijana da cuvaju ovce !
    Za 300 eura godisnje, ogromni teren i kuca.
    Indikativno je takodjer napomenuti da je prdesjednik belgijskih socijalista porijeklom, i on, emigrant, italijan, Di Rupo, kao i ministrica obrazovanja Arena…

Porazgovaram sa talijanima ovcarima; oni se slazu da kucu, kao prostor za nas klub ( u kojem bi, ponavljam, mirili tenzije!), prepuste nama, a da teren, za ovce, ostane njima.

Napisemo projekat "la prEUve" ( biva, dokaz da ima "prostora", ali nam ga vi ne date jer zelimo "Miriti tenzije!")!

U projekat uvrstimo zrtve genocida iz Srebrenice i konc.logora (gorepomenuti Nihad!)...

Rezultat=0!!

Odgovor: ovce su bitne za konfiguraciju terena a kuca nije za izdavanje...(pacifistima?)

...

U medjuvremenu drzim predavanje "Miriti Tenzije" , u klubu C.L.A.N...predavanje u kojem govorim o odgovornostima za balkanski genocid .

Cudno: ovaj klub nedugo zatim biva, -zatvoren !

Kazu , prave se neredi !

Nikad nije bilo izgreda u tom klubu , osim, sto su pojedine komsije , komplici gradonacelnika ratohuskaca, podnijeli "teledirigovane" prijave , za nocnu buku !

Lijez je zahvaljujuci permisivnosti socijalista prvi grad u Europi po kriminalnim radnjama; i onda, socijalisti zatvaraju klub o kojem se prica protiv kriminala i kriminalaca…

Posjedujem mnogo slika gdje ljudi, zene i djeca uz sokove i kafe u tom istom klubu mirno diskutuju...
    Smetalo je ratohuskacima/eurofobima promovisanje Mira i Euro-kulture (imam audio/foto i « veoma vazne pisane » dokaze…) i , - katanac!

Dok , "karikatura" djamija , al mouwahidin , promovise "reakciju" na karikature (bez da objasni kako reagovati!), kao i mrznju prema europljanima, dok prevarom otudjuju zekat od vjernika, bez ikakve financijske kontrole, kao , uostalom i samoposluga u sklopu djamije...

Pocetkom 2006-te, prisustvujem, u toj djamiji, jednoj od sedmicnih molitvi (djuma); imam « rezi » protiv zapada i karikaturista, …

U strahu od « torture », ne reagujem odmah; kasnije pisem gradonacelniku pismo zahtijevajuci da ovo mjesto « uljeza » u islam,
    -automatski zatvori ! Za dobro mira, integracije, transparentnosti...

Poslije prijave, kad sam otiso da vidim da li je zatvorena, odgovorni, sigurni u sebe, i u svoje "komplice" iz lokalne administracije, kazu: kupi svoje smece odavde (list prijave koji sam im, ipak, urucio!)...

Ne samo da je lokalne vlasti nisu zatvorile nego su, nekoliko dana poslije, organizovali, zajedno sa ovom djamijom, manifestacije, protiv karikatura, na kojima je bilo nekoliko stotina osoba. Nesvjesnih da su manipulisani.

Mene su, na zahtjev djamijskih odgovornih, udaljili sa manifestacija: trazio sam da se manifestanti smire pokazujuci na novinare koji su, sa svojim aparatima, spremno cekali na ulov…
    -mirno sam, zatim, u pratnji jednog belgijskog policajca( ime mu znam), napustio protest.

Trebali napominjati koji su naslovi bili sutra u novinama ?

Wal Street Jurnal, od 12-og aprila cini mi se, nas je "obradovao" vjestima da americki neokonzervatori imaju namjeru da se obracunaju sa muslimanskim extremistima u Europi.
    Dokaz hipoteticnog extremizma = karikatura manifestacije.

2+2=4 !

Zakljucak :
    Ratohuskacke dzamija=OK (pravi losu sliku o muslimanima) ;

Miroljubivi africki centar C.L.A.N.=K.O. ( predavanja o euro-kulturi, Miru, …) ;

bosanski kulturni centar "Europe"=K.O. (ujedinjenje dijaspore, Mir, euro-kultura…) ;

"Unija u Razlicitostima"= K.O. (smirivanje tenzija, Mir, ljudska prava...) ;

Armin CENGIC,= Pacifizam , smirivanje tenzija , Euro-Kultura, ljudska prava, Mir, zajednistvo, inter-filozofsko-postovanje , nagrada=tortura, proganjenje, prijetnje...

I u Sarajevu, dragi citaoce, situacija je ista: reis Ceric, "KRAVOLJUB", nista ne radi na smirivanju tenzija (jos gore: trenutno se bez ikakvog razloga prepire sa katolickim vjerskim autoritetima )...bucne anti-"karikature" Poslanika se vide na svakom koraku, specijalno na cyber medijima i na predavanjima (kojima je jedini cilj Nemir!) ...

Umjesto Kur'ani Kerima vjernici uce milione izmisljenih i cesto ratobornih hadisa !
    Umjesto Allahu , preko Bejtullaha, Kabe, vjernici se klanjaju KRAVI; naime, arhitektonski projekat okolnog setalista ima oblik krave,pa sire , 8-ice, pa 6-ice, pa ribe...pogledati :

http://www.binhajri.com/photos/satellite/kaba_mecca_ksa.jpg

Dakle, citav svjet misli da je Meka centar islama, kad, ono,- totemi ...

Da ne zavrsimo ko apaci?

Oni koji su napravili ove toteme oko Abrahamovog Hrama, oni su ti, bez sumnje, koji « sokiraju civilizacije »….

I u tvojoj opstini, dragi citaoce, situacija je slicna ovdje opisanoj.

Za svima potrebni mir, - REAGUJ !

Slobodno, legalno i demokratski !

Ne dozvoli da te posvadjaju sa susjedima/komsijama zbog banaliteta!

Jer, kao i 90-tih na Balkanu, ako ne reagujemo,- t.j., ako nas posvadjivaci opet posvadjaju-, u rovove nece, ni ovaj put, globalizatorska,
    nego, nasa djeca!

Sal@m, pozdrav

Post Proteza:

Objektivi nase asocijacije su:

-stimulisati participaciju europskih gradjan(ki)/a u procesu njihove unije ;
    -favorizirati prepoznavanje i pripadanje europskom kulturnom identitetu ;
    -podrzavanje i promovisanje kulturnih razlicitosti , bez diskriminacije , a kao alternativu uniformizaciji kultura ;
    -s m i r i v a t i-- t e n z i j e izmedju pojedinaca , grupa i drustava koje su nosioci razlicitih kultura ;
    -zapoceti gradjansku reflexiju (raspravu) o politickim , ekonomskim , ambijentalnim , socijokulturnim igrama u Europi i svijetu u kritickom duhu a sa ciljem da se rezultati pretrage stave pred clanove i simpatizante unije ;
    -ohrabrivati kritiku favorizirajuci pluridimensionalnu analizu informacija ;
    -promovisati m i r , dijalog , ljudska prava i drustvenu pravdu ohrabrujuci gradjansko angazovanje ;
    -realizovati projekte koji ce dozvoliti da se ostvare gornji ciljevi i to efikasnim i legalnim metodama , kompatibilnim sa zakonom ohrabrujuci autenticnu proximativnu (iz blizine) demokraciju ;

Početnik
    Učlanjen
    19.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano PROTEZA ! (II)

MIR

Kako mediji vec vise godina stereotipisu muslimane kao dezurne krivce za sve nepogode; kako se sigurnosna situacija u Europi pogorsava iz dana u dan; kako je Mir u opasnosti...; opet odlucujem da se obratim, prosle godine, pismeno (plus 20-tak potpisa istomisljenika), - Alkalaju !

Opet, rezultat =0 !

Pokazuju mi, u novim prostorijama ambasade u Bruxellesu, kao dokaz njihovih aktivnosti, nekakav pseudo-*****-nacionalisticki list , “bosancica” ( mah… ) kojem su autori on i neki Osman Arnautovic, poznati briselski sarlatan...

Pozivam Alkalaja na deontoloska pravila, odgovornost, spominjem genocid; njegove reakcije su dostojne sampiona svijeta u tvrdoci srca ! Taj ti, dragi citaoce, provjereno, ima granitnu cuku…

Svjedok ovih sastanaka je Seferovic Nihad, zrtva konc. logora kojeg su ispitivali u Hagu, na sudjenju Dusku Tadicu...

Zadnji put u ambasadi, prosle godine, izlazeci, Alkalaj mi govori : "ako hoces , mogu nazvati Demeyera, gradonacelnika Lijeza, da vam on pomogne”...

Haj', i to da vidimo...

Poslije krace prepiske sa gradonacelnikom Demeyerom (Socijalisticka Partija), gdje je ponovo spomenut genocid, Mir,… razultat, opet , = 0!

Sve go kamen oko mene !?

Demeyer je socijalista; socijalizam je, -po rjecniku -, doktrina koja se bori protiv privatnog vlasnistva; Demeyer je suvlasnik lijeske privatne distribucije gasa i ko zna cega sve jos…
    Socijalisti su agenti globalizacije na terenu i oni se, izgleda, spremaju za “Sok Civilizacija”… Oni, po svemu sudeci, ne vole Euopu, religije, kulture, a bojimo se, dragi citaoce, da nisu neki simpatieri ni pacifizma...

Uvidjevsi, dakle, da je Mir sve vise u opasnosti, te da euro-kultura gubi teren pod nogama, klub “Europa”, odlucan da djeluje, pravi fuziju (maj, 2005-te) sa asocijacijom “Union de la Diversite” (Zajedno u Zajednistvu); belgijanci, arapi, turci, balkanci, razlicitih religija, u toj asocijaciji su nasli svoje mjesto!

Ali, takva forma ujedinjenja, u Europi, danas , je, izgleda,- zabranjena…

NEMIRNE WEHABIJE

( i njihovi sipatizeri : Socijalisti!)

U to vrijeme sam zapazio, takodjer, "karikature" Poslanika Muhameda; u dzamijama koje samo frekventirao, naime, postoje grupe, stimulisane od strane odgovornih u dzamijama, koje ne rade nista drugo osim pricanja o biografiji poslanika (sunet/hadis)...
    Poslanik je: 'vako jeo , 'nako pio , tako spavo, kupio smece, jeo muhe....

Kada sam, druzeci se s njima, pokusao da im skrenem paznju da nismo u 7-om stoljecu, da nam o glavi rade, da bi trebali pricati o politici, Kur'anu..., prekidali su me govoreci : "Subhanallah!" , "Estagfirullah"; "brate zar negiras sunet?",…

Vi negirate Kur'an mislim se u sebi, uplacujete nam belaj: izgledom, djelima, komplicitetima...

Opisane grupe su wehabije (selefije); karikaturalna doktrina koja je podrzavana od vecine uleme (“ucenjaci”) medju kojima je i “nas” balkanski reis, -Ceric!

Oni se trude (wehabije + “ucenjaci”+vecina proglobalizatorskih euro-institucija) da muslimani zive u totalnoj magli,- dezinformisani; takodjer, oni se trude, neki svjesno (iznutra i u komplictetu sa globalizatroima) a neki nesvjesno ( oni dobivaju po 300 maraka na balkanu da pustaju brade, sjeku nogavice…), oni se trude, znaci, da ostave los utisak kod zapadnjaka kako bi doljevali ulje na vatru i stvarali animozitet prema islamu i muslimanima.

Ova dinamika je sastavni dio teze po kojoj, iznutra, kod muslimana, djeluju sile u ulozi trojanskog konja...

U Belgiji su, - sa svim tim u vezi-, u oktobru ove godine izbori; africki (Kongo) kulturni centar C.L.A.N., je prije nekoliko mjeseci pozvao jednog palestinca, pripadnika Fataha (mah...) da drzi predavanje, kongolezanima (?), o belgijskim izborima.

Ja sam, s ciljem da obavijestim i muslimanske emigrante, kako je neophodno da se, i oni, informisu o izborima, uzeo plakate i otisao u najvecu dzamiju u gradu: "al mouwahidin", pitajuci odgovorne mogu li plakate o predavanju zakaciti na ulazni zid.

Odgovaraju mi: "vidjecemo sa odgovornim".

Ostavim im plakat i navratim opet na dan predavanja; imam sta vidjet: djamijski zidovi su puni plakata, svih vrsta, osim onog glavnog: o "Izborima u Belgiji".

Na predavanju su bili prisutni mnogi emigranti; nazalost, ne i muslimani!

Zakljucak: neko zeli da su muslimani neobavjesteni !

Odnosno, da su "obavijesteni" samo o "karikaturi" Poslanika!

Zasto je to tako?

Jednostavno: Socijalisticka Partija koja je na vlasti zeli, poslije izbora, na kojim ce racunati, preko komplica u dzamijama, na glasove turaka, marokanaca, ...zeli prekinuti Mir-tradiciju Belgije i odvesti zemlju u rat, mozda u Iran...
    Muslimanski glasovi bi, u tom slucaju, bili harakiri.

Buduci da muslimani nisu bas najsimpaticnija grupacija (vecinom privatnim) euro-medijima te, stoga, buduci da intereligijske forme sukoba ni na tlu Europe nisu iskljuceni...
    Spremim se , tako (novembar 2005), da obavijestim, ponovo, muslimanske emigrante, da im je Mir u opasnosti te da se moraju informisati po pitanju izbora...: stanem pred dzamiju (nisam imao druge alternative) dok su ljudi izlazili sa teravih-molitve, i pocnem sa predavanjem, tematika: sakrivanje informacija, identitet odgovornih, razlozi, neinformisanost...-jedna me "karikatura" malo odgurne , ...komesanje ;- zahtijevam da dodje policija!

Kako sam se, u tom trenutku, osjecao fizicki ugrozenim, iz ruxaka punog hrane i dokumenata, sam izvadio mali djepni nozic (ostrica=4cm), i zatrazio od prisutnih (uglavnom prowehabije) da mi se ne priblizavaju, dok ne dodje policija.

Mirno sacekujem patrolu i idem sa njima u stanicu, gdje, koristeci proceduralno demokratsko pravo, odbijam odgovarati na pitanja, do susreta sa advokatom.

Bivam odveden u celije gdje cekam jutro i novo ispitivanje gdje, ponovo, zahtijevam da odgovaram pred advokatima .
    Tu "ispitivaci" gube zivce, zovu "nekoga" na telefon i taj "neko" naredjuje da me se vodi u bolnicu (?!).
    Zavezan, idem kod psihologa .
    Staljinisticka metoda, -pomislim.

Istu sam, srecom, opisao u diplomskom radu "liBEro", ranije.

Pristojno razgovaram sa psihologom pitajuci ga u jednom momentu da li je Jungova ili Freudova skola i...-belaj; to ga je pitanje "uvjerilo" da sam : -opasan !
    Lijek=inekcija!
    Efekat=tortura : bol u prsima , pritisak u glavi, klaustofobija...a zatvoren, sâm, u maloj zeljeznoj celiji...!

Budim se, fizicki razvaljen, u drugoj bolnici gdje mi prilazi sestrica, -sa percingom, golog stomaka i frizurom u vise boja-, u ruci saka puna tableta, govoreci: "uzmite, to je za vas".

Tu me tek bilo strah: ovi ce me otrovati,-pomislio sam-, na osnovu koje dijagnoze mi daju toliko razlicitih ljekova? (kasnije sam trazio listu, koju, jos uvjek posjedujem).

"Nema potrebe", -kazem joj -, "ja postim , osim toga , niti sam agresivan nisti sam ikad u zivotu imao dusevnih problema!"

Srecom, urazumim je...

Poslije deset dana izlazim; sud utvrdjuje da nije bilo potrebe za tom "mjerom"...

Ovo iskustvo me je naucilo da oni koji su protiv Mira ne prezaju ni od cega u svojim "nemirnim" namjerama !

Početnik
    Učlanjen
    19.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano PROTEZA !

Sal@m, pozdrav,

I u tvojoj opstini, dragi citaoce, situacija je slicna situaciji u textu koji sljedi, zato, citajuci, budi pazljiv ; - za dobro Mira ...

UVOD

Pisanje na elektronskim medijima ,-koji su danas, gotovo potpuno, u rukama razlicitih uljeza, zlonamjernika, bezobraznika, ratohuskaca, laznih predstavljaca, manipulatora,... (kao uostalom i pisani mediji) -, nije nimalo lako !

Dovoljno je da bilo koja bjelosvjetska hulja, nitkov, lazov, bijednik, nistarija,... sjedne za kompjuter, napise pogodno ime, pored imena stavi pogodnu slicicu i onda neometano krene u, -"sijanje nereda"...

Osjecam za potrebno da, -kao svjedok ratohuskackih aktivnosti -, malo rekonstruisem inicijative za Mir koje su preduzete od strane moje asocijacije "Union u Razlicitostima" (ranije, « Europe »), od osnivanja iste; citalac ima, na kraju ovog texta, objektive i ciljeve asocijacije.

Kao sto je svima vec poznato, dragi citaoce, ljubitelji rata, - globalizatori, mondijalizatori,…- imaju svoje komplice na terenu.
    Oni, njihovi komplici, obicno govore jedno a rade nesto sasvim drugo…

EUROPA

Poznato je, takodjer, da bi najbolje rjesenje za balkanske zemlje bilo da se prikljuce, grupno, u europske integracije; gdje bi im bio zagarantovan mir, ekonomska sigurnost i, mozda,- kultura !
    Kazem mozda, jer, geopoliticke sile na tlu Europe mozemo podijeliti na dvije kategorije: jedni su oni koji se zalazu da Europa bude, po svojoj prirodi, samo ekonomski entitet -, bez Kulture !

I, oni su, danas, protivnici svih kultura, oni su, takodjer, interaktivni i jaki.
    Oni zele da sva kulturno-civilizacijska ponuda bude uniformizirana (globalizirana) sa ostatkom svjetskih, nazovimo, trendova (primjeri : pretjerani filmski, literarni i ini sexizam,... rap, rock, folk, turbo-folk, svaka vrsta ultraliberalnog ponasanja…sve ovo popraceno ateizmom i moralnim relativizmom, jednom rjecju,- dekulturacija).

Opozicija ovoj je Europa sa politickim i kulturosloskim identitetom ; pa su se , po tom pitanju, poceli organizovati , svake godine u drugoj prijestonici : « Susreti za Europsku Kulturu ». Domacini su zadnjih godina bili Berlin, Pariz, Budimpesta…

Balkanski mediji i njihovi komplici u institucijama ,-koji su snazno na vlasti, pod plastom nacionalizma : SDA,SDS, HDZ, raznih vrsta socijalizma, liberalizma…-, oni su za onu prvu formu, iskljucivo ekonomsku, europskog socijalnog i kulturnog uredjenja.
    Oni kriju, dragi citaoce, balkanskim popolacijama i pojedincima postojanje euro-kulturoloskih inicijativa, kako bi, od tih istih popolacija i pojedinaca, napravili samo i jedino dobre,- potrosace !
    Potrosace totalno akulturisane !
    U komplicitetu sa internacionalnim multinacionalama i njihovim patronima.

Na Balkanu je, trenutno, - poslije trokutom, sestarom i digitronom pripremljenih intergenocida -, na djelu, mozda, nesto jos gore ;
    -kulturocid !

Ili, animalizacija.

Pravljenje zivotinje od covjeka ; bazirajuci njegove potrebe iskljuciivo na instikte i materijalizam.
    Bez spiritualiteta, religije…

Zadatak animalizatora je makjavelisticko unistavanje svake kuluroloske forme.

Asocijacija kojoj sam administrator, od pocetka svojih aktivnosti (dakle od svog registrovanja), je za Europu sa svojom kulturom, sa svojim identitetom i, sto je najvaznije, sa svojim Mirom !
    Protiv, dakle, kulturocida i nemira.

Asocijaciji smo , u prvoj njenoj formi, samim tim, i dali ime « Europa » i uredno je registrovali (2002) !

Nasli smo , u centru grada Lijeza, 100km od Bruxellesa, jednu stariju kucu sa nekoliko apartmana u kojima smo napravili : biblioteku, biro, kuhinju, kafe-salu (kafa, caj i sok !) sa tv-om , internetom…

Sve to iz naseg izbjeglickog djepa !

Opet, sve u cilju legalne i demokrastke opozicije divljoj komercijalizaciji ljudskog drustva.

Posto smo svjesni da je dobro fukcionisanje bilo koje organizacije povezano sa kvalitetnim partnerijatima, odlucili smo se da kontaktiramo BiH ambasadu u Bruxellesu; gradu u kojem je smjesten najveci broj euro-institucija i gradu koji, za Balkan, danas, ima poseban znacaj !

Nadali smo se da cemo u ambasadoru Alkalaju, - ciji je narod, izraeliti, dozivio, kao i mi balkanci, genocid, u drugom svjetskom ratu-, da cemo, dakle, samim tim, u njemu naci razumjevanje i povoljnog partnera za realizaciju nasih objektiva… Nadali smo se ; uzalud !

Pisali smo pisma, isli na sastanke, telefonirali, faxirali…

Rezultat=0 !

Ultraliberalne feste ( s kulturoloske tacke gledista) Alkalaj organizuje cesto ; pa i za obiljezavanje (?) 10-godisnjice Srebrenice…

Europska Kultura i integracije balkanaca u istu kod ovog dip’lom ate = 0 !

U medjuvremenu, zbog ekonomskog deficita, -kao i zbog « savjeta » komunalnih vlasti gazdarici kuce: « istjeraj ih ! »- kulturno drustvo « Europa » dobiva otkaz !

Ovo nas ne obeshrabljuje...

Zrtve "kanaliziranog" genocida, protjerivanja, konc.logora ,... po Alkalaju ( i njegovim komplicima u belgijskim institucijama), nemaju pravo (!), dakle, da se negdje, u tudjem svijetu sastanu, promovisu svoju Kulturu, popiju kafu i popricaju o svojim problemima !

Zakljucili smo, dragi ljubazni citaoce, da taj gospodin, umjesto da ujedinjuje, on (& Com.) razjedinjuju balkansku dijasporu !

Razlog razjedinjavanju balkanske dijaspore je poznat samo Alkalaju .

Zanimljivo: u isto vrijeme kad ovaj europat, indirektno (svojom pas ivnoscu), zatvara "Europu", njegovi komplici, u pornografskom "Avaz "-u, pisu textove sa naslovom : "Alkalaj ujedinjuje dijasporu!"

Ja, i mnogo drugih smo nasli ovakvo informisanje kao uvredu nasoj zalosnoj i tragicnoj proslosti, da ne govorimo o uvredi inteligencije.

Interesantan podatak: od nekoliko hiljada bosanaca u belgijskoj pokrajini Waloniji, samo je njih par uredno zaposleno; ostali se bave "alternativnom ekonomijom" ( da sada, ovdje, pred narodom, ne objasnjavam… ; )!

Kakvu sliku ostavljamo kod europljana?

Kome to ide na ruku?

Ko je odgovoran za takvo stanje?

Sve sam ovo, dragi citaoce, kao i dosta drugog, opisao u mom diplomskom radu "liBEro" (uskoro, akoBogda, prevod s francuskog) , koji je , trenutno na uvidu kod Euro-institucija , zajedno sa dosijeom "la prEUve" (dokaz).

Pripremajuci diplomski za "medjukulturalnog pratioca" poceo sam obnavljati gradivo o novim tezama ,uzrocima, motivima, sredstvima i ciljevima rata na Balkanu , i povezanosti sukoba sa ultraliberalnom globalizacijom...(koja , zahvaljujuci ratu, trenutno, "hara"!)…
    ...

Veoma poznat fosilvaso (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Podrazumevano Re: PROTEZA !

Drugi put napiši i kratki sadržaj, može na srpskom i engleskom!
    Osim toga, moje mišljenje o EU pročitaj na temi:
    Obnovljena pećina....
    Sve je apsolutno u totalitarnom režimu!

Početnik
    Učlanjen
    19.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: PROTEZA ! (Sabrana dela)

Sal@m, Pozdrav

Jadna Europa placa Hitlerov kretenizam i dan danas; u njoj je, prijatelju, na sceni, totalni opskurantizam...kao uostalom i kod nas na Balkanu.
    Slijedi jedan od razloga...

Stav asocijacije "Unija u Razlicitostima" po pitanju izbora u Crnoj Gori:

Buduci da u ultraliberalnoj globalizaciji, manje drzave, tipa ex Yugoslavije, zatim SCG, Hrvatske, Bosnice... nisu u stanju da, same, pruze ekonomsko -kulturalni otpor komercijalizaciji kompletnog zivota i animalizaciji drustva i pojedinca, svako ulteriorno razjedinjavanje, mi vidimo kao uslugu globalizatorima!

Francuska i Njemacka su, nedavno, odlucile da fusioniraju svoje ekonomije i kulture, zeleci na taj nacin parirati mondijalizaciji; iako se te dvije zemlje, poznato je, mogu pohvaliti jezicima, kulturama, ekonomijama, naoruzanjem, teritorijama, brojnoscu...
    Stoga nam podjela balkanskih drzava izgleda pomalo komicno!

Politicari (?!) imaju cesto samo ulogu marionete pri odlucivanju i pripremanju nepotrebnih amputacija i razjedinjavanja narodà ; pocesto, oni najgrlatiji protiv odvajanja, su, ustvari, neprimjetno, -za !

Religiozne institucije su te koje u separatisticim operacijama imaju relevantnu ulogu ; teoretski, trebali bi biti protiv svakog odvajanja.
    One to, danas, nisu !

Uloga , naprimjer, CERICA, u odvajanju Crne Gore od srbije je, opet, protiv interesa balkanskih naroda!
    On , najvjerovatnije, iz Sarajeva, odnosno iz njegove dijaspore, sprema izjave tipa "nasim glasovima smo poklonili nezavisnost Srbiji!"

Cilj ovih izjava je da, opet, smisljeno, i proracunato u detalje, kao '92-uge, zavadja narode !

Narode kojima on, evodentno, ne pripada, buduci da, njegovo ponasanje , i ponasanje njegovih bjelosvjetskih globalizatorskih komplica radi samo na stetu muslimana.
    Kao i na stetu svih naroda Balkana!

Sal@m, Pozdrav

Veoma poznat fosilvaso (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Podrazumevano Re: PROTEZA ! (Sabrana dela)

Evo zaključka za tvoje razmišljanje:
    Onakva juga-pljuga se morala uništiti
    Sve je apsolutno u totalitarnom režimu!

Slične teme

1. Nagon na dela, tvrdog dela tela
    Autor Brajan Koen u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 04.12.2008., 11:29
  2. Sabrana dela
    Autor n-a-t-a u forumu Romantika
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 23.09.2008., 22:04