KIRIJASH ili GAZDA?

°bejbica°

Zainteresovan član
Poruka
383
Trenutno zivim u iznajmljenom stanu koji i nije tako jeftin plus mi svakih mesec do dva stizu neke extra nadoplate, pa ozbiljno razmisljam da kupim neki, mada ce biti najverovatnije kuca (sita sam vec komshija koji bacaju papire i djubre kojekuda i vriste jedni na druge redovno iza ponoci ili piche muziku do daske ili redovno uz dobro jutro na hodniku vec znas ko se u kojem stilu guzi i ko koliko vrsiti ;)) i fali mi dvoriste, jer nikada pre nisam zivela u stanu.
Pa da cujem i vasa iskustva...

 
Bebice ja sam relativno skoro gledala neke stambene kredite - zelenaši obični, lažu samp :roll:
računaju kamatu na godišnjem nivou, čuj ,,kamata na godišnjem nivou je 4,5% što mu dođe koliko onda na 20 godina?

Bolje da si i slobodnjak il' ti kirijaš nego da si kvazi gazda :roll:

A ako već imaš neki keš ili možeš nešto da pretočiš u keš i kupiš stan, to je druga priča, onda budi gazda :D

Al' moj ti je savet da uopšte. ali uopšte ne razmišljaš o ovoj temi :P
 
°bejbica°:
sita sam vec komshija koji bacaju papire i djubre kojekuda i vriste jedni na druge redovno iza ponoci ili piche muziku do daske ili redovno uz dobro jutro na hodniku vec znas ko se u kojem stilu guzi i ko koliko vrsiti ;)
Vrlo slično :? , sem što imam i muzički bend iznag glave.
Ako imaš mogućnosti - kupi sebi kuću. :D
 
Danas sve teme koje me lično pogadjaju.
Odmah počni da planiraš kako da kupiš stan (ILI KUĆU).Ovako samo bacaš novac.Ali i tu ma začkoljica, banka ti uzme mnoooogo novca prvo dok realizuješ kredit, a kad izračunaš koliko ćeš im vratiti uhvati te blaga jeza,ali šta ćeš, drugačije ne možeš rešiti stambeno pitanje.Mi smo upravo kupili stan na kredit na 25 godina.Daćemo 14000 eura na kamatu (kad se sve pomnoži i sabere), ali naravno niko ti neće dati tu količinu novca na 25 godina za dž.
 
Sunce Ta:
Danas sve teme koje me lično pogadjaju.
Odmah počni da planiraš kako da kupiš stan.Ovako samo bacaš novac.Ali i tu ma začkoljica, banka ti uzme mnoooogo novca prvo dok realizuješ kredit, a kad izračunaš koliko ćeš im vratiti uhvati te blaga jeza,ali šta ćeš, drugačije ne možeš rešiti stambeno pitanje.Mi smo upravo kupili stan na kredit na 25 godina.Daćemo 14000 eura na kamatu (kad se sve pomnoži i sabere), ali naravno niko ti neće dati tu količinu novca na 25 godina za dž.

e to je to o čemu pričam - al' gle još jedan lopovluk - ti treba da imaš npr 30% učešća - al zato ti se kamata ne obračunava na tih 70% koje uzimaš nego na celu stotku :roll:
- prvo te tu pokradu
- onda treba da staviš nešto pod hipoteku, tu nek ti je bog u pomoći
- onda te yebu s kamatom (ja pitala druga, njemu keva u Italiji kupila stan na kredit - ista banka jbt al' se zato 4,5% kamate odnosi na svo vreme otplate a ne na neki tamo godišnji nivo koji su izmislili za nas ,,zemlju u tranziciji'')
- Pa kad ti pare legnu na račun, ne podižeš sve, nego ti država uzima porez - e a kad podigneš to što si htela, onda treba da platiš prenos i knjiženje bruka mnogo para

... Ja isto razmišljala o kreditu i odustala, hebote ispada da mesečno na 60 000 evra plaćaš oko 150 evra duga plus negde oko 200 evra kamate :roll:
 
Mogucnost imam da je kupim kredit free, ALI mnogo me vise brine kako ce da izgleda situacija ovde za nekih dve do tri godine, a na duze gledano penziju ovde necu docekati ni ja ni niko i sto dalje ide vreme situacija sve je crnja.To me jedino kochi!!!!
Ko ce bre da isplacuje te penzije kad ovde niko skoro i nema dece osim Arapa i Turaka.Oni se nakotili i bolE ih uvce :evil:
 
mi smo kupili kucu, pre nekih godinu dana i jos je renoviramo. bili smo pre toga u stanu (isto nasem) i uzasno mi je bilo skuceno, mada smo ziveli u 70 m2, nije bilo baste.
ako imas bar 10 % vrednosti nekretnine, ja bih ti preporucila da kupis jer novac koji dajes za kiriju je bacen kroz prozor i nikada ga neces povratiti. gledaj na to kao na investiciju koju uvek mozes da prodas a kojoj vrednost ne moze da padne ispod nekog praga. naravno sve zavisi od novca koji imas na raspolaganju, vasih mogucnosti...
becky, nemaju svi istu kamatnu stopu, zavisi koliki ti je depozit - ja sam uzela na 11 god po 3.15% , a mogla sam i nizu da izvucem na kraci period i vecu mesecnu ratu, jer smo zaduzeni sa samo 8% prihoda . ima mnogo parametara koje treba uzeti u obzir kada kupujes nekretninu
 
baki 75:
Sto sam starija vise volim kuce nego stanove iz svih gore navedenih razloga
a zar se ne isplati podstanarima da uzmu kredite jer za te pare sto dajes tzv. gazdi mozes platiti mesecnu ratu... :roll:
U Srbiji se još uvek ne isplati.
Moj stan košta 300 evra mesečno, plus režija (sestra i ja delimo po pola).
A da podignem kredit, treba da imam u šteku oko 10 000 evra samo za start... a rata bude 250-260 evra. Ovo je sve grubo, ali suština je ta.
 
Becky Thatcher:
ne, trebalo bi da je tako - logično bi bilo ali nije, idi na sajt bilo koje banke pa ćeš da vidiš uslove.
Znaš šta znači 4,5% kamate na godišnjem nivou?

To ti je 145% kamate ukupno na trideset godina, razumeš?

Ok, slažem se da su nepovoljni. Ali uzmi ratu, pa ponmnoži njen iznos sa 360...pa uporedi iznos kirije, pa pomnoži sa 360... I na kraju uporedi kuću i šipak! :-D
 
ovde nije tako, uvek mozes da pregovaras cak i kad su kazneni poeni u pitanju. oni uostalom iznose 3% od preostalog kapitala koji im dugujes a podrazumeva se da nece da ti ga naplate ako uzmes neki drugi kredit u istoj banci. to je bar moje iskustvo, a kupila sam dva stana i kucu od 2003 kada sam se doselila ovde
 
CaLiMeRo:
Vrlo slično :? , sem što imam i muzički bend iznag glave.
Mota se meni ta ideja vec duze vremena po glavi, mada nisam nesto optimisticna da cu da nadjem ono sto trazim bas u grad, a van ne bi htela da idem, jer bi mi trebalo duze do posla plus pcelica bi isto popizdeo, jer on i ovako do posla voza 25 km u jednom pravcu (da napomenem da zivimo u strogom centru).
Kap u casi mi je prelilo par situacija ovaj mesec (domar nacista teski koji stalno nesto ***** zbog garaze, podruma itd,itd..,arapska familija koja se uselila pored mene sa sve 7moro dece koji su se juce "malo" igrali cepanja papira i bacanja panini slicica pocepanih u konfete po hodniku, znaci bilo je papira do kolena ...).Ima toga da ne smaram!
Plus kuvaju neke ruckove od kojih mi smrdi kompletan stan i balkon.
O dzizs, Cali ako te iko razume ta sam :evil:
A zao mi da odem iz ovog stana, jer je kao bonbonica sweet :cry:
 
Becky Thatcher:
Bejbi, ne znam za tamo ali ovde to nije tako ni u ludilu - čak ako odlučiš da prodaš stan i isplatiš odmah celu sumu ti si u gubitku od nemalo hiljada evra, bez obzira na to što cene kvadrata stalno rastu :(
Majo, ne znam kako je kod vas, ali mogu da zamislim.Cula sam sve i svasta!Ovde je to izvedivo bez po muke.Trenutno placam samo golu stanarinu 1 100 jevreja za 70 kvadrata plus racunaj na tu cifru i ostale rezije, pa skupi se tu cifrica.
Malo li je na ovu skupocu :shock:
 

Back
Top