HITNO POTREBAN ODGOVOR

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

filipos

Ističe se
Poruka
2.066
Da li se po CRNOGORSKOM ZAKONU O NASLEDJIVANJU olografni testament moze biti kucan na pisacoj masini, tj. Pitanje je da li je takav testament(kucan na masini s rucnim potpisom onog koji je pisao, bez potpisa svedoka) validan ili se moze oboriti?
 
to pred sudom i dva svedoka je sudsko zaveštanje i uopšte ne mora tako da se sačini!
mada je najbolje jer ga je posle skoro nemoguće osporavati...
ja ne znam kako je u crnoj gori, srpski zakon o nasleđivanju je na ovom sajtu, testament je od čl. 84. pa nadalje koga zanima
http://www.bgcentar.org.yu/documents/ZAKON O NASLEDJIVANJU.htm

a crnogorski imam na poslu u elektronskoj bazi propisa, pa ako se setim pogledaću ili ću ga iskopirati na disketu. ali to tek od ponedeljka, jer sad je vikeeend! :D
nego što crnogorski, na osnovu čega?
 
Da li se po CRNOGORSKOM ZAKONU O NASLEDJIVANJU olografni testament moze biti kucan na pisacoj masini, tj. Pitanje je da li je takav testament(kucan na masini s rucnim potpisom onog koji je pisao, bez potpisa svedoka) validan ili se moze oboriti?

Svaki testament mora biti overen u sudu, može biti pisan i rukom ali da bi bio validan mora se overiti , sa svedocima ili bez njih , svejdno je:bye::bye::bye:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top