Bez Stojakovica na sledecem Svetskom prvenstvu

Marauder

Elita
Poruka
23.575
Predrag Stojaković neće igrati za plave na Svetskom prvenstvu u Japanu, piše beogradski „Sport” pozivajući se na grčku štampu. „Rekao sam selektoru (Draganu) Šakoti da ne računa na mene za Japan”, izjavio je Stojaković za grčki „Sport 24” po sletanju na aerodrom u Solunu. On je dodao da to ne znači da neće igrati za reprezentaciju na nekom od narednih takmičenja. „Nije tajna da su moji odnosi sa Savezom hladni. Nisam dužnik Savezu, jer nisam napravio igračku karijeru preko reprezentativnog dresa, ali sam uvek želeo da igram za nacionalni tim. Osvojio sam dva zlata u plavom dresu, svetsko i evropsko, i doživeo fenomenalne momente sa reprezentacijom. Poslednjih godina osetio sam da je pojedincima lično dokazivanje bilo ispred tima i nisam želeo da učestvujem u tome. Sve ovo ne znači da na kraju neću igrati za reprezentaciju sledećih godina”, rekao je Stojaković.

dunk.jpg
 
Šakota: "Pedja nije ni dobio poziv"
Predrag Stojaković neće igrati na Svetskom prvenstvu u Japanu. Selektor Dragan Šakota je ovu informaciju je potvrdio u sredu uz dodatak da bivši košarkaš Sakramenta i Indijanenije ni dobio poziv za nacionalni tim.

"Nije mogao da odbije, pošto ga nisam ni zvao - kaže Šakota za "Novosti". - Priča oko Stojakovićevog učešća na Svetskom prvenstvu u Japanu raščišćena je još pre dva meseca, kada smo nas dvojica razgovarali. Već sam rekao da nam rezultat u Japanu nije među prioritetima, da je na prvom mestu podmlađivanje reprezentacije, bez velikih imena. Za Evropsko prvenstvo u Španiji 2007. primenićemo doselektiranje. To sam saopštio i Stojakoviću, koji se ovog leta ženi i čeka ga potpisivanje novog NBA ugovora, tako da nismo želeli da ga forsiramo. Nije mi jasno zašto se priča samo o njemu, kada neće igrati ni Rebrača, Bodiroga... Niko od njih neće igrati u Japanu.Ni Marko Jarić, Vladimir Radmanović, Nenad Krstić...

"Nisam to rekao, još ćemo videti da li će oni igrati - napominje selektor plavih, koji već ima sastavljen spisak kandidata za "Mundobasket" u zemlji izlazećeg sunca. - Uskoro će spisak sa imenima igrača iz naše lige biti deponovan u Savez, tako da ćemo ga objaviti veoma brzo.

Još nije poznat sastav stručnog štaba plavih, o čemu će biti reči posle takmičenja po grupama Superlige. Kao kandidat za prvog Šakotinog asistenta pominje se perspektivni trener FMP Železnika Vlada Vukoičić.
 
goocha:
Ovo za Stojakovica me ne iznenadjuje,neucestvovanjem na proslom EP je pokazao svoje ljudske ''kvalitete''...

Kako ja gledam stvari Pedja ima dve opcije

Opcija broj 1
Provesti leto negde na moru sa zenom i decom, potpisati ogroman ugovor koji bi njegovu celu porodicu financiski obezbedio ceo zivot i docekati spreman NBA sezone.

Opcija broj 2
Prvesti celo leto sa reprezentacijom, rizikovati povredu i ako dodje do povrede nema ni ugovora i dalje biti stalno kritikovan za svaki neuspeh reprezentacija.

Hmmmmmmmm ... koju opciju izabrati ... stvarno teska odluka ...
 
68Charger440:
docekati spreman NBA sezone.

Za shta se on zapravo sprema kad ce da osvoji titulu ko i ja shto ne igram.

Shto se tice Krstica. Kod njega je veliki raskorak izmedju onoga shto pokazuje u NBA i onoga shto pokazuje u reprezentaciji gde se uklapa u sivilo ostalih salabajzera. Njega bi pustio da odmori ovo leto, a ostale indijance koji su se obrukali prosle godine ne bih nikada vise ni zvao.
 
frozen1982.:
Pa on sere istu pricu vec 3 godine...te se zeni te mu se radja dete te ne znam sta...ko ga yebe go.vno je gov.no.Kad jedan Novicki moze da igra svko takmicenje a 10 puta je bolji igrac i veca zvezda to amo pokazuje koliko je ovaj nas bezvredan.Nula.

Ajmo jos jednom

Opcija broj 1
Provesti leto negde na moru sa zenom i decom, potpisati ogroman ugovor koji bi njegovu celu porodicu financiski obezbedio ceo zivot i docekati spreman NBA sezone.

Opcija broj 2
Prvesti celo leto sa reprezentacijom, rizikovati povredu i ako dodje do povrede nema ni ugovora i dalje biti stalno kritikovan za svaki neuspeh reprezentacija.

Hmmmmmmmm ... koju opciju izabrati ... stvarno teska odluka ...
 
68Charger440:
Ajmo jos jednom

Opcija broj 1
Provesti leto negde na moru sa zenom i decom, potpisati ogroman ugovor koji bi njegovu celu porodicu financiski obezbedio ceo zivot i docekati spreman NBA sezone.

Opcija broj 2
Prvesti celo leto sa reprezentacijom, rizikovati povredu i ako dodje do povrede nema ni ugovora i dalje biti stalno kritikovan za svaki neuspeh reprezentacija.

Hmmmmmmmm ... koju opciju izabrati ... stvarno teska odluka ...


Sta si ti zapeo sa tim majke ti kad nemas pojma .

Ugovor ce potpisati vec u julu, svetsko prvenstvo se igra krajem avgusta. Eto i sta sad? kakva bre povreda jeb.ote daj ne lupaj molim te vise. Lupio si jednom nemoras vise da nas davis.

I niko ga nije kritikovao za neuspeh reprezentacije kad je igrao, kritikovan je samo kad nije hteo da igra, a sto je najgore, stalno se vadi nesto, prethodne 2 godine se vadio kako je stalno do tad igrao, sad kad vise ne moze to da kaze, ima neko 5. opravdanje.

Kao sto rekoh, ugovor ce potpisati u julu, jer je jako trazen igrac (verovatno sa inianom ce produziti), i onda ce da ladi muda ostatak leta.

Ako vec nece da igra, neka kaze ne zelim vise da igram za srbiju i kraj, a ne neke debilne izgovore stalno da daje.
 
NBA sezona pocinje tek u Oktobru. Po cemu ti dolazis do zakljucka da ce on potpisati ugovor u Julu? Mozda ce tada poceti pregovarati, ali on ugovor moze potpisati ono jutro kad NBA sezona pocne. Nema nikakvog pravila u NBA koji kaze kad se ugovor mora potpisati, postoji samo odredjen period kad se ugovor moze potpisati. Mozda ga nece ni potpisati ako nebude dobio odgovarajucu ponudu s obzirom da ima opciju da produzi ugovor sa Indianom na jos 1 sezonu i onda postane free agent. Pored toga, SP pocinje u Augustu, ali pripreme pocinju daleko ranije, sto znaci da bi celo leto morao provesti sa reprezentacijom.

Drugo, na EP u Svedskoj 2003 Pedja je najvise bio kritikovan i to ga je najvise uvredilo. Igrao je povredjen i uvek bio kritikovan za svaki neuspeh reprezentacije. Govorili su kako nije Bodiroga i kako nemoze preuzeti stvari u svoje ruke. Znaci on treba da igra povredjen, da rizikuje svoju karijeru i opet na kraju da bude glavni krivac? Pa sta mu to treba? To EP je glavni razlog zasto on vise ne zeli da igra za reprezentaciju, on je sam to potvrdio u jednom interview pred EP 2005.
 
68Charger440:
Govorili su kako nije Bodiroga i kako nemoze preuzeti stvari u svoje ruke.

Istina mozda boli, ali shta da se radi. Peja nije igrac odluke, nema ni srce ni stomak za to. On je dobar kad se vodi 10-20 razlike pa da onda gazi protivnika. Ali mi smo sad daleko od toga. Mi smo toliko pali da treba da grebemo i rukama i nogama pa da dobijemo neki Novi Zeland ili neke salabajzere. Nama sada trebaju igraci koji ce da ostave srce na terenu. Igraci koji ce da vrate ponos i veru u nashu kosharku, a ne neke naduvene zvezde i zvezdice.

Shto se tice njegovog odmora. Pa njemu je 19. april pocetak sezone golfa.

A kad pominjemo Dirka. Covek ne samo da igra svaki put za reprezentaciju, vec je njegovo ponashanje kao sportiste za svaku pohvalu. Pogledaj malo leti nemacke kanale, pa ces videti shta radi Dirk. Turnir u basketu - deli nagrade, skola kosarke - pokazuje finte, slika se sa decicom, deli autograme, nasmejan, raspolozen, odmoran, ne skida se sa nemackih kanala celo leto.

A ovi nashi su anti reklama za sport. Njima slika moze da izadje samo u Svetu. I to u pijanom stanju, crvenih ociju, sa cigaretom u jednoj i nekom polugolom jadnicom u drugoj ruci.

Zbog toga ja potpuno podrzavam Sakotu. Takvi likovi nam ne trebaju. Mogu slobodno da odmaraju ili da rade shta vec hoce.
 

Back
Top