Amerika u novom ratu?

barisa:
Hoće li Ameri napasti Iran i kako će se to odraziti na Balkan, odnosno, Evropu?

Ако нападну треба им помоћи јер су Иранци тукли по Србима и то кукавички, јер им ми нисмо никада били непријатељи, чак ни за време Цара Душана!

Вујадин
 
Ja sam vise za sargarepu. Islam izvorno nema veze sa islamskim fundamentalizmom. Batine bi u ovom slucaju doprinele otporu.. kao i u Iraku.

Sve u svemu, ameri ni ne smeju da napadnu Iran, jer su i oni videli da "velja kruska u grlo zapadne"...
 
ivchonny:
Ja sam vise za sargarepu. Islam izvorno nema veze sa islamskim fundamentalizmom. Batine bi u ovom slucaju doprinele otporu.. kao i u Iraku.

Sve u svemu, ameri ni ne smeju da napadnu Iran, jer su i oni videli da "velja kruska u grlo zapadne"...

Mogu ponoviti iračko/ srpski scenarij! Prvo samo iz vazduha uništiti sve važne ciljeve i videti razvoj situacije. Za to imaju tehnologiju i ne treba mnogo hrabrosti za to :D
 
ivchonny:
Islam izvorno nema veze sa islamskim fundamentalizmom.
"...

Hvala Mae, promaklo mi je:
To je kao Teorija i Praksa samoupravljanja....
U teoriji nema veze, a u praksi IMA :D

Ne treba to nikome objašnjavati jer je jasno( čak i G.W.Bushu :D):
Čim se ti 'borci' pozivaju na nešto šta ima veze sa njihovom religijom...to ima veze sa islamom
 
iran irak libija sirija i jos neke zemlje su pocele prodavati naftu za euro sto je dovelo do pada dollara
i jacanje eura.i jos te zemlje prodaju naftu kini koja ekonomski jaca i prijeti americkim korperacijama
a cim imaju naftu normalo je da se i vojno razvijaju.
eto sranja
 
Мој скромни допринос у борби против Ирана

7-v.jpg
 
Banshee:
cekaj cekaj mihajlo...jel sa ja to pogresno razumela,ili si ti u ovom slusaju protiv irana a na strani amerikanaca? :shock:
pa da....kaze 'borba PROTIV irana' :D :D :D

Да РАТ ИРАНУ

Непријатељ мога непријатеља је мој пријатељ:-)

Иран је слао велике муџахединске одреде у СРБСКУ БиХ
 
auuu...mihajlo...amerikanci su ti prijatelji :lol:
sad si i mene razocaro :D
nikad to od tebe ne bi ocekivala :D
a sto se tice teme,meni sve jedno....ne volim ni jedne ni druge....mada bilo bi lose da cena nafte opet poraste jer to dovodi i do porasta cena mnogih drugih stvari,a to znaci manje para u mom dzepu jer bi cika bush da se igra boga.:roll:
 
Banshee:
auuu...mihajlo...amerikanci su ti prijatelji :lol:
sad si i mene razocaro :D
nikad to od tebe ne bi ocekivala :D
a sto se tice teme,meni sve jedno....ne volim ni jedne ni druge....mada bilo bi lose da cena nafte opet poraste jer to dovodi i do porasta cena mnogih drugih stvari,a to znaci manje para u mom dzepu jer bi cika bush da se igra boga.:roll:

Ја знам да си ти сконтала него се фолираш.

Тренутно већи су ми непријатељи мухамеданци.
А то што се Буш игра са њима значи да се нама скино са врата
 
Alo bre,to sto su iranci ratovali u bosni protiv nas ne znaci nista,pa nije ratovao ceo narod a svuda ima placenika koji ce to da uradi.I Srbinu kad bi ponudio 200 000 dolara da prekolje komsiju on bi to i uradio.Evo primera ovih Cedera i nevladinih organizacija -za saku dolara ima te proda i isporuci Hagu.To sto vi generalizujete ceo narod nije nikako dobro.Ako dodje do rata nadam se da ce IRANCI DA IH PRETVORE SA ATOMSKIM BOMBAMA U PEPEO!
 
fosilvaso:
Mogu ponoviti iračko/ srpski scenarij! Prvo samo iz vazduha uništiti sve važne ciljeve i videti razvoj situacije. Za to imaju tehnologiju i ne treba mnogo hrabrosti za to :D

Ma dobro, imaju oni tehnologiju. Ali cinjenica je i da Iranci imaju zapadno naoruzanje (f-14 npr.) a sa druge strane i rusko... Mozda i napadnu, uostalom i amerika je jevrejska drzava. A to vec nije nas domen. Uostalom gde je Iran, a gde mi. Neka oni resavaju svoje probleme tamo, a mi da se pozabavimo nama.

Moje misljenje - taj rat je gore zlo od diplomatije... Dosta je bilo verskih ratova. Ni jedna vera ne propoveda rat.
 
Hmmm.. Iskustvo je cudo...

Ni jedan rat nije dobar.. A to da ce ameri zaratiti protiv Irana nije ni novost ni pitanje..Zaratice sigurno.. A sad da Iran (mislim na iranske zvanicnike) ne traze rat sa lucem.. to procijenite sami..

Ipak, izjava AhmediNedzada da treba unistiti Izraelce ne moze da se zavrsi dobro..

Sa samim tim se moze da izvede zakljucak.. Ko trazi djavola, taj ga i nadje..
 
Amerika trenutno ne moze da izadje na kraj sa Irakom,kamoli da se upusti full-scale war sa Iranom.Pored politickih potresa u tom delu sveta,jos veceg grupisanja islamskih extremista(i porasta njihove popularnosti),rasta cena nafte,porasta teroristickih napada po Evropi i US,odaljavanje nekih evropskih saveznika i Rusije od US,mogucnost unutrasnjih nemira u US i jos krvavijeg sukoba Izrael-Arapi,,treba uzeti u obzir i cenu takvog rata kako mereno u dolarima tako i u zivotima americkih vojnika.Uz napomenu da teren u Iranu(planinsko-brdski) se znacajno razlikuje od onog u Iraku(pustinja) sto onemogucava onakav blitz-krieg kakav smo videli 2003,i daleko vecu privrzenost Iranaca svom vodjstvu nego sto je to bio slucaj sa iracanima.Sve to dovodi do mogucnosti visegodisnjeg rata,sto Bushova administracije ne moze sebi da priusti u ovom trenutku.
 
fosilvaso:
Ako Jevreji imaju veliku ulogu u raspolaganju američkog kapitala, a preti se Izraelu, može biti da će Iran biti mnogo veći pokolj od iračkog!!?? :D
Pa da, to bi moglo tako da se rekne... Ali to samo u slucaju da taj sukob Izrael - Iran bude moguc. Za sada, cini mi se da nije.

Sto se amera tice... pa ako je za verovati da je sada red na demokrate da se obru na vlasti i ako do tada sve bude mirno, onda nece biti rata sa Iranom. Ali onda mi nemamo sanse za Kosovo... :sad:
 
ivchonny:
Pa da, to bi moglo tako da se rekne... Ali to samo u slucaju da taj sukob Izrael - Iran bude moguc. Za sada, cini mi se da nije.

Sto se amera tice... pa ako je za verovati da je sada red na demokrate da se obru na vlasti i ako do tada sve bude mirno, onda nece biti rata sa Iranom. Ali onda mi nemamo sanse za Kosovo... :sad:

Da li bi nezavršeni 'rat' u Iraku i novi rat u Iranu Republikancima mogao osigurati novi mandat??ovo je okretanje tvoje teze...
 
B.A.L.:
Alo bre,to sto su iranci ratovali u bosni protiv nas ne znaci nista,pa nije ratovao ceo narod a svuda ima placenika koji ce to da uradi.I Srbinu kad bi ponudio 200 000 dolara da prekolje komsiju on bi to i uradio.Evo primera ovih Cedera i nevladinih organizacija -za saku dolara ima te proda i isporuci Hagu.To sto vi generalizujete ceo narod nije nikako dobro.Ako dodje do rata nadam se da ce IRANCI DA IH PRETVORE SA ATOMSKIM BOMBAMA U PEPEO!
Ало бре човече.

Какви ПЛАЋЕНИЦИ???
Долазила званична ВОЈНА ДЕЛЕГАЦИЈА СА СВЕ ТАМИЋЕМ???

Алоха!!
И бре јел радиш на пумпи?
 

Back
Top