Verujes li u sudbinu ?

vera i skeptizam...sudbina koja je utvrđena ili ispisana i ona koju sami sebi stvaramo...
meni najpribližnije objašnjenje je da sve svoje želje iz sebe odašiljemo u prostor.. neki to rade kroz veru i molitve, neki zapisuju, neki jednostavno zvuče kao da znaju šta žele i traže... tako je stvaramo...ako imate naviku da ponešto zapišete ne bitno da li u vidu dnevnika ili mase papirića naslaganih po fiokama, pogledajte ih od pre nekoliko godina i vidite da li nešto od toga sada imate...
a kada je ispisana, ispisali su je osećaji i instinkti, činjenice koje jednostavno znate a ne umete ni sebi objasniti, koje opet nesvesno prizivate, priželjkujete, rukama vajate iz svojih želja...
ja ga čekam, mogu to nazvati kao njega, on, ili kao svoju sudbinu.. najinteresantnije je što ga već dugo čekam..taman toliko koliko mi još ostaje.. uz njega i još mnogo toga će stići...baš u tom medjuvremenu, tom čekanju i činjenju... mada, priznajem reč sudbina ne volim..ograničava mi svest koliko god je razuverila, koliko god je raširila, pipala, mislila.
 
BI:
Ian, ian- nije skeptizam. Probaj u recniku ponovo.
Jok, ti si. Aj ti malo u školu/rečnik...
BI:
Inace, verovanje u Boga dovodi nas u blisku vezu sa recju SUDBINA. A o prirodi te reci predlazem da puno ne pametujete.
...Da se sudbina ne predomisli kad čuje da je ogovaraju. A inače, verovanje u boga nas dovodi u blisku vezu s verom u sudbinu jer im zajednička reč - vera, tako da treba predložiti i da se ne "pametuje" o toj reči, a ni o bilo čemu što ima ikakve veze s ovim jer je sve to u kakvoj-takvoj vezi s bogom.
Zbogom!
 
ma mi u svakom momentu donosimo neku odluku i te odluke stvaraju pravac u kojem idemo. mogu biti od onih najbanalnijih pa do nekih mnogo teskih.
eto to je sudbina. covek je sam pravi u svakoj minuti svoga postojanja.
 
anakin:
ma mi u svakom momentu donosimo neku odluku i te odluke stvaraju pravac u kojem idemo. mogu biti od onih najbanalnijih pa do nekih mnogo teskih.
eto to je sudbina. covek je sam pravi u svakoj minuti svoga postojanja.

Smer kojim idemo je unapred odredjen.Odluke za koje nam se cini da ih donosimo vec su donete, a mi ih samo izvrsavamo.Ako nesto ucinimo to je zato sto nam je takva sudbina.Ako nesto ne ucinimo to je takodje zato sto nam je takva sudbina.Sudbinu ne mozemo promeniti.
 
anakin:
objasni, nisi mi jasan...

Npr. Sudbina je odredila da ti ne budem jasan.Odnosno sudbina je odredila da ti ne objasnim lepo.Sudbina je odredila da vodimo dijalog o ovome.Ako prekines konverzaciju to je sudbina tako htela.Ako nastavis takodje je to zelja sudbine.Znaci bez obzira sta ucinis po svojoj slobodnoj volji ti ces ispuniti volju sudbine.
 
Elmer:
Smer kojim idemo je unapred odredjen.Odluke za koje nam se cini da ih donosimo vec su donete, a mi ih samo izvrsavamo.Ako nesto ucinimo to je zato sto nam je takva sudbina.Ako nesto ne ucinimo to je takodje zato sto nam je takva sudbina.Sudbinu ne mozemo promeniti.
Pa to jeste sudbina, ali pitanje je da li je ima i u kojoj količini. Možda je pola-pola da bi stvari bile u ravnoteži. Znači, slično kao u filmu "Vrata sudbine" (ako je neko gledao) - sudbina nam je u(ne)redila određene sekvence života, a mi imamo ulogu da dođemo do njih na način koji sami odaberemo, a opet u skladu sa mogućnostima - koje nam je sudbina odredila.
Bilo bi krajnje nefer da se lenčuga večito vade na nju za sve nepostignute uspehe ili ubica za postignute. :twisted:
 
Elmer:
anakin:
objasni, nisi mi jasan...

Npr. Sudbina je odredila da ti ne budem jasan.Odnosno sudbina je odredila da ti ne objasnim lepo.Sudbina je odredila da vodimo dijalog o ovome.Ako prekines konverzaciju to je sudbina tako htela.Ako nastavis takodje je to zelja sudbine.Znaci bez obzira sta ucinis po svojoj slobodnoj volji ti ces ispuniti volju sudbine.
Elmer, nemoj da se vadiš na sudbinu! :P
 
Elmer:
anakin:
objasni, nisi mi jasan...

Npr. Sudbina je odredila da ti ne budem jasan.Odnosno sudbina je odredila da ti ne objasnim lepo.Sudbina je odredila da vodimo dijalog o ovome.Ako prekines konverzaciju to je sudbina tako htela.Ako nastavis takodje je to zelja sudbine.Znaci bez obzira sta ucinis po svojoj slobodnoj volji ti ces ispuniti volju sudbine.

nije mi sudbina odredila da mi ne budes jasan, nego to sto nisi objasnio.

e daj, pa ne mislis valjda da ni trunka slobodne volje ne postoji?
 

Back
Top