Rejs Fejzić: Poklonili smo državu Crnogorcima

Krckic

Zainteresovan član
Poruka
234
Sd ce krenuti ispostava racuna od strane Muslimana i Albanaca.

http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=22059

Рејс Фејзић: Поклонили смо државу Црногорцима

ПОДГОРИЦА, 24. МАЈА /СРНА/ - Муслимани у Црној Гори /ЦГ/ су поклонили Црногорцима државу - каже Рифат Фејзић, рејс Мешихата исламске заједнице у ЦГ.

Да муслимани нису изашли масовно на референдум и гласали "за" од независноти ЦГ не би било ништа - рекао је он.

"Најбољи показатељ је већинско бошњачко Рожаје гдје је скоро 92 одсто грађана подржало независност" - рекао је Фејзић за сарајевски "Дневни аваз".

Према његовим ријечима, муслимани су гласали за независност ЦГ како би била стављена тачка на причу о "велкој Србији и великосрпским идејама", а ЦГ сада има "велику обавезу да вреднује оно што су муслимани урадили за њу". .

Бошњаци су својим гласовима на референдуму дали независност ЦГ, а "да" су заокружили јер више нису жељели да њихова судбина зависи од Владе Србије - рекао је Хамдија Шаркиновић, предсједник Матице Бошљака ЦГ.

"ЦГ је наш дом и очекујем да ће нам се наша држава знати одужити за приврженост идеји обнове државности" - поручио је он.

Према ријечима Фејзића и Шаркиновића муслимани чине скоро 17 одсто становништва ЦГ, а на референдуму је за незавинсот гласлао 98 одсто изашлих Бошљака.
 
А та прича да је крај Велике Србије никад није ни била погрешнија него сада. Србија баш сада има прилику да постане Велика Србија, што се надам да ће и знати искористити ту прилику коју су јој њезини непријатељи пружили својом мржњом!

Вујадин
 
Coke:
Ne znam nisam video, mozda ti imas neke poverljive informacije.
Ja znam da se slavilo u Podgorici, na Cetinju, u Baru...

A znam da se u Tirani, Pristini itd plakalo kada su radikali odleteli sa vlasti 2000.
Ljudima je bio izbijen najjaci argument iz ruku.;)
Pa, "Glas Amerike" je slikom preneo slavlje, ako mislis da su to ucinili samo zbog mene da bih to mogla ovde da prezentujem, ja sam izuzetno polaskana :razz: :wink:
 
opanak:
Samostalnost CG je strategijski plan, Siptari odmah ponudili zajednicu Kosova sa CG, kada se spoje onda se vracaju matici drzavi SRBIJI,...............EU-prc,........
Podgoricki "Dan" danasnje izdanje :
Oglasi...............

.PRODAJEM KUCU na placu od 1.200 metara kvadratnih-150 000E-Albanci imaju popust 10%-Doljani bb-Dragan Popovic tel:069 309 *** (da ne objavim ceo broj, ne bi bilo u redu)!
Popust Albancima :shock:
 
Petar_FPN:
muslimani,albanci,hrvati...su mozda bili tas na vagi koji je pomogao nezavisnosti...
ali ako cemo da idemo crno-belom logikom,u cg zivi 40%crnogoraca,30% srba..a 55,5% je glasalo za nezavisnost...znachi,manjine su samo pomogle jednom projektu-crnogorskom u sustini..

Izvini ovo je podmetanje i izvrtanje ociglednih cinjenica !

Da, u CG zivi 40% Crnogoraca
da u Cg zivi 30% Srba

ali NE da je glasalo za nezavisnost 55,5%, namerno si izostavio da je 55,5% od izaslih a izaslo je 86% sto znaci ako uopste znas da racunas da su svi zbrojeni glasovi za nezavisnost manji od 50% upisanih biraca. Dakle, za nezavisnost je glasala manjinska cg i to muljanjem medj.zajednice i cesida i semija... svima je sve jasno, ne znam zasto pokusavas da izvrces istinu.
 
sta si ti ochekivao...da ce izlaznost biti 100%?!...donesen je zakon o referendumu,po kome i nije potrebno 50% svih upisanih biracha.s obzirom da je izlaznost velika,preko 86%,dobijeni procenat se priblizava apsolutnoj vecini,i ima legitimitet..
ali,nije to sustina..ko je branio da svi u republici izadju na izbore,pa i svi iz tih 40%+30%. i kakve to veze ima sa onim sto sam napisao?pa oni su se procentualno rasporedili u okviru izashlih..
ne mozesh nekoga da netarash da glasa...oponenata nezavisnosti ima josh manje,45% izashlih..glupa logika...
kako je to"za nezavisnost glasala manjinska crna gora muljanjem medj.zajednice i cesida"????:):):)
 
Petar_FPN:
sta si ti ochekivao...da ce izlaznost biti 100%?!...donesen je zakon o referendumu,po kome i nije potrebno 50% svih upisanih biracha.s obzirom da je izlaznost velika,preko 86%,dobijeni procenat se priblizava apsolutnoj vecini,i ima legitimitet..
ali,nije to sustina..ko je branio da svi u republici izadju na izbore,pa i svi iz tih 40%+30%. i kakve to veze ima sa onim sto sam napisao?pa oni su se procentualno rasporedili u okviru izashlih..
ne mozesh nekoga da netarash da glasa...oponenata nezavisnosti ima josh manje,45% izashlih..glupa logika...
kako je to"za nezavisnost glasala manjinska crna gora muljanjem medj.zajednice i cesida"????:):):)

Kada nemas pravi odgovor odmah postavljas neka nova pitanja, kakve veze ima sa onim na sta sam stavio primedbu to da li je neko branio ili ne da svi u republici izadju na izbore, radi se o tome da ti poturas cifru od 55% u smislu vecine naroda (i ne samo ti, ima vas nekoliko) a nepobitna je cinjenica da referendumskih 55,5% nije ni priblizna vecina naroda Crne Gore, jer uopste nismo dottakli 270 000 drzavljana CG koji zive u Srbiji.
Dakle iz samo tebi znanih razloga pokusavas da u podsvest svih ucesnika instaliras pricu o tome da se izjasnila "vecina naroda" a ja smatram da to nije u redu.
 
Petar_FPN:
vazi,upravu si:):)
...sta cu,rekli mi tako da pricham,daju pare...i ja moram:)

...ma ne, ti si u pravu :wink: ... ali ipak pogledaj veceras su gosti na 1.programu rts iz Bloka za zajednicku drzavu gde ce konkretno navesti sta ne valja u referendumu i zasto nece da priznaju poraz... mada je moje misljenje da su upravo oni krivi sto su prihvatili suprotno Zakonu o izborima lex specijalis i sto su se sami saglasili da drzavljani Cg iz Srbije ne glasaju i da bude vecina od izaslih a ne od upisanih, sada je kasno da kukaju (sve to je objasnio Kostunica u svom saopstenju prilikom posete Lajcaka)
 

Back
Top