SKRTICE, ides mi na zivce!!!!
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 83

Tema: SKRTICE, ides mi na zivce!!!!

Zainteresovan član °bejbica° (avatar)
    Učlanjen
    25.04.2006.
    Reputaciona moć
    46

Thumbs down SKRTICE, ides mi na zivce!!!!

[font=Book Antiqua]Da li ste okruzeni skrtim osobama u krugu vasih prijatelja i koliko vam to ide na zivce?
    Ja sam danas bila sa jednom takvom na kafi, ima mnoge kvalitete, ali kad su pare u pitanju imam osecaj da je u stanju da ide preko lesheva.
    Koliko ste vi "stisnuti" ili su vam pare manje bitne u zivotu?Da li gledate ko kad i koliko platja npr. kad negde izadjete skupa na kafu sa osobom za koju znate da se ni pod razno nece uhvatiti za novcanik, ali kad vi placate narucila bi i kucu na Havajima da moze?

[/font]

Aktivan član carolina 212 (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano Re: SKRTICE, ides mi na zivce!!!!

Uvek vise volim da ja platim ako treba, osecam se nelagodno kad mi neko stalno nesto placa, a skrtica u mom okruzenju ima par. Dodje racun, a onda ona varijanta gledam ima li oblaka. Nervira kada znam da neko ima bas dosta kesa, a pravi se blesav ili kad placaju, a traze kusur do u zadnju paru. Uffff!!!

Domaćin L.1 (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2006.
    Pol
    Muško
    Reputaciona moć
    87

Изеш паре Бејбице,сад их имаш а сутра не.Уосталом ту су да се троше.
    Човек има две руке,једном даје,другом узима.
    А шкртице,па наравно свуда их има и нервирају ме....радо их избегавам.

Zainteresovan član °bejbica° (avatar)
    Učlanjen
    25.04.2006.
    Reputaciona moć
    46

[font=Book Antiqua]Mene nervira taj stav da se neke osobe naviknu da neko drugi uvek za njih treba da placa i to mi ide na zivce.Od kada idemo na kafu nikad se nije ni uhvatila za novcanik da bi pitala da plati, pa ti vidi kulture, a o parama nemam visoko misljenje.Trosim ih sto pre da se ne ubudjaju
    [/font]

Domaćin L.1 (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2006.
    Pol
    Muško
    Reputaciona moć
    87

Мењај друштво.

Aktivan član carolina 212 (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    61

Napravi se i ti blesava sledeci put kad dodje do placanja

Domaćin xiaoyu (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    83

Hmmm...nemam oko sebe takve prijatelje... Al znam neke ljude koji su takvi. Najgore je kad su škrti prema sebi samima.
    suus cuique mos - svako ima svoj način

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Kod mene to zavisi od trenutne finansijske situacije: ako sam bez love, onda sam svesna ko placa, zasto ne placa, koliko sta kosta itd. Kada imam lovu stalno castim (obozavam da castim), nemam pojma gde mi odu pare i ne zelim da znam. Mislim da nisam stipsa, jer je svima oko mene dobro kad imam lovu. A kad nemam - bas se stidim (od sebe same). Uf, sto mrzim kad sam bez love
    Imala sam par puta u zivotu okrsaje sa tako nekim stipsama (drugo su prijatelji koji su hronicno bez love - to nema veze; skrtac je onaj koji ima, a ne da) i na kraju (to jest, kad konacno ostanem bez para ja im lepo kazem "Je li, sto ti majke ti nikad nista ne platis?" Ne mogu ni da vam kazem kakve sam sve ludosti cula - najbolja je bila "Stedim za novi kompjuter". Heh! PA I MENI BI DOBRO DOSAO NOVI KOMP, KAZEM JA!

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Уф, муж једне моје пријатељице (а често излазимо заједно) је врло спор на потезање новчаника....као.. крене он, али га неко други увек, баш увек предухитри!!! То ме баш нервира јер је превише очито (а иначе је ловаран!).

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Јаоооо...сетих се једне своје старе љубави....
    Имали смо 16-17 година и финасирали су нас маторци, наравно да нисам очекивала да ме изводи негде и да ми плаћа....
    Али, изађемо у биоскоп, ја купим карте, он ми понуди лову, ја одбијем, као ''други пут ћеш ти''...
    Дође и тај други пут, он купи карте, ја ништа....после филма, растајемо се а он ми каже: ''Лову за карту ми можеш дати и сутра!''

Онда једном седимо са друштвом у кафићу, обрнули смо по неколико тура, а долази конобар поново и наручујемо пиће...Он наручи кока-колу. Неко рече да нема више лове и ја кажем да ћу ја платити туру јер сам добила нешто више лове за излазак за то вече, а он најозбиљније:'' Еееее...требало је онда да наручим виљамовку, нисам знао да ти плаћаш!'':?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.05.2006.
    Reputaciona moć
    46

Skrti ljudi na novcaniku su i skrti u osecanjima.. obicno nemam dodira sa njima...

Primećen član Charlotte (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2005.
    Reputaciona moć
    53

Imam jednu drugaricu koja gleda da se ogrebe kad god moze. U principu nije losa, ali ovo mi stvarno smeta.Posto znam za tu njenu osobinu, uvek pred susret sa njom pripremim sitan novac Platim svoj deo, a ona nek se snalazi.

Uglavnom kad izlazim sa bilo kim placam svoje pice sama ili naizmenicno, ko ima vise para u odredjenom trenutku taj placa Mislim da cist racun znaci dugu ljubav.
    Poslednji put ažurirao/la Sharlote : 31.05.2006. u 00:23

Ističe se Selena (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    79

Jedna od stvari koje ne volim kod ljudi je stipsarenje........
    Mada, mogu vam reći, primetila sam da to baš i nije retka pojava.
    Dok god imam para, trošiću ih....kad nemam, čekam platu i gotovo.........pa zato i služe........
    Imala sam svojevremeno društvo u kojem su mahom svi imali "zmiju u džepu".........kad treba da plate piće, naprasno im se više ne pije ili im se ide kući............sreća pa smo završili...........

Poznat storm cloud (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    138

Мислим да се овде више ради о гребаторима, него о шкртицама, зар не?

Шкртице ("туђе нећемо, своје не дамо") ми не сметају, не очекујем од других да буду дарежљиви према мени, али гребаторе не подносим. Осим спорадичних случајева углавном немам проблема са њима, јер у мом друштву важи правило да свако плаћа своје рачуне. Наравно да има и чашћавања, са поводом или без, али углавном се сви равноправно изређамо.

Била је она једна другарица гребаторка коју сам већ помињала на ЖК, али је брзо отпала. Неколико пута јој је успело да издејствује all inclusive излазак по систему: "Ја бих радо изашла са тобом вечерас, али немам ни динара", али кад је то прешло у навику, почела је да добија одговор: "Добро, онда ћемо неки други пут".

Треба ли да напоменем да после тога никад више није изашла са мном?

CaLiMeRo
    Guest

Talking KALIJUM ALUMINIJUM SULFATUM

Citat Original postavio °bejbica°
    [font=Book Antiqua]Da li ste okruzeni skrtim osobama u krugu vasih prijatelja i koliko vam to ide na zivce?[/font]
    Nisam.
    Tu osobinu baš baš baš baaaaaš ne volim :? i neko takav teško da može da mi postane prijatelj.

Sama sam prilično... hm... rasipna. Što nije dobro, ali je tako. Ne mogu da se smaram da štedim na sitno, to mi je prevelik trud i trošenje energije i vremena, a premali učinak. Fck pare. Hoću da ugodim sebi. I drugima.

Primećen član sanja011 (avatar)
    Učlanjen
    21.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Ja obično kada izadjem sa drugaricama mi podelimo račun. Ili, odemo u jedan kafić na
    piće taj račun ja platim, posle toga odemo u drugi tamo moja drugarica plati. Lova nikad
    kod nas nije bila problem. A kada sam bas bez dinara, kazem drugarici nisam pri lovi,
    ne bih negde da sedim samo šetnja dolazi u obzir, e sad ako je drugarica dobre volje da
    časti super.. drugi put ću ja.. ;-)
    Poslednji put ažurirao/la sanja011 : 24.05.2006. u 10:12

hanibaI77
    Guest

bejbi zar kod vas nema pravila svako svoje placa?ovde je tako i ne mogu da primetim ko je kakav...a i svidja mi se taj obicaj jer kad neko drugi placa jako pazim sta cu da narucim i nisam slobodna,nego se pravim fina i narucujem skromno.kad ja placam narucujem ono sto mi se hoce
    uostalom i ne izlazim previse...

xpajamacax
    Guest

ja sam rasipnik.
    oni koji me poznaju, znaju da ja plaćam ture

CaLiMeRo
    Guest

Talking PAJAMACA BEKRIJA

Citat Original postavio xpajamacax
    ja sam rasipnik.
    oni koji me poznaju, znaju da ja plaćam ture
    vaistinu znaju...

Domaćin
    Učlanjen
    17.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    78

Ima jedan moj ortak, družimo se godinama a baš je takav ko što si opisala
    Ranije me zvao stalno da idemo negde i kad se baja sa ajncerom pojavi on gleda sa strane ili otpali do wc-a
    Svi ga iz društva kritikuju i dan danas zbog toga
    Ali šta je fora - kad me nazove ja odma pitam - oćeš platiš kafu? On naravno kaže oće i onda mi odemo - nema većeg uživanja za mene nego da mi baš ON plati kafu - hebala ga kafa upišam se od smeha svaki put
    Ostatak ekipe sa kojom se družim ne veruje da se taj ON uvek otvori kad sam ja u pitanju - al' mora... šta da mi kaže?

Bila jedna Maja, družila se samnom u srednjoj, nju stalno neki dečačić davio da je vodi na kafu...
    Smilovala se ona jednog dana i on je odveo do Platoa. Naručio čovek nes kafu, limunadu, posle uzeo još par pića, ne znam šta - ona skromno drndala svoju kokakolu celo veče, kao da ostavi dobar utisak
    (hebote, dok kuckam smejem se)
    Došao baja da naplati - on je pogledao i rekao, ali ja nemam ni dinara
    U zemlju je propala - platila račun (i to joj falilo nekih 20 dinara) i iz centra išla pešaka do kuće (koja je bila u tri lepe odavde)
    Smejala sam joj se sutradan u školi, onako - skroz iskrno, vrištala sam od smeha... Još ona riba stala na štikle, ne mož da zamisliš kakve su joj noge bile...
    - Reko Majo, pa što nisi zvala Jocu il' nekog da dođe po tebe?
    - Kaže, bilo me sramota, jedva sam i tebi rekla šta je bilo sinoć - hebote da je bar nije naručivao toliko svega i da nije izabrao Plato (tamo su cene ranije bile mnogo jaće)

Iskusan chokolada (avatar)
    Učlanjen
    12.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Citat Original postavio hanibaI77
    bejbi zar kod vas nema pravila svako svoje placa?ovde je tako i ne mogu da primetim ko je kakav...a i svidja mi se taj obicaj jer kad neko drugi placa jako pazim sta cu da narucim i nisam slobodna,nego se pravim fina i narucujem skromno.kad ja placam narucujem ono sto mi se hoce
    I ovde je to pravilo... Iako su me pre neki dan iznervirale ove moje sa faksa, ja predlozila da odemo na kafu a one se stisle kao zao im da daju 30 kr za kafu. ***** ti 30 kr, platicu im ja ako im je tako puno... Na kraju naravno nisu htele, platila je svaka sebi.
    Inace strasno me nerviraju skrtci, ali me jos vise nerviraju grebatori. Brat moje vrlo dobre drugarice je i jedno i drugo. Kada je moj decko bio ovde u aprilu isli smo na jednodnevno krstarenje do Danske (na tom brodu radi ta moja drugarica) i bili su tu i taj i jedan njegov drug. Pili smo sigurno 10 puta zajedno pice za ta 2 dana a on se NIJEDNOM nije ni slucajno uhvatio za dzep, placali smo ili mi ili taj njegov prijatelj. A gospodin je bogami pio konjak bez pardona. Doslo mi je da ga udavim, kako ga nije sramota? :?

hanibaI77
    Guest

meni je sasvim ok da svako placa svoje.sem ako neko pozove
    a ovde te pozovu na veceru npr i opet svako placa svoje,to je bezveze

Poznat
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ух, што не волим стипсе! Нисам таква, и ако некога позовем негде, онда тај зна да ћу ја да платим! А ако мене неко позове, за сама платим свој део, осим ако тај неко не одбије. А ако немам пара у новчанику, онда ни нећу ићи на кафу - што да се бламирам или гребем?

Aktivan član slatko volim :)) (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

uuuuhh bas mi stadoste na zulj sa ovom temom, odma se iznerviram kad pomislim na ovo :?

imam jednu drugaricu koja je grebatorka, recimo sedimo u drustvu nas 5-6, nekad i po desetoro, i svi na kraju stave na sto pare, a ona se pravi blesava ..Onda se mi saberemo i vidimo da nam fali lova (za njeno pice), pa onda svi vade sitnis za njen deo

Inace, stipse me nerviraju samo tako, ali sam i ja postala mudrija--lepo placam samo za sebe, i gotovo..Gde pise i zasto bi se podrazumevalo da ja moram da platim??? :?

dakle

za grebatore- placam samo za sebe
    za stipse-placam samo za sebe
    za galantne- prvu turu placa on-ona, sledecu turu placam ja, ili ovaj put pice placam ja, a sledeci put on-ona

Zanimljivo je to da SAMO galantni NIKADA ne zaboravljaju da ste ih castili :?
    I just wanna feel real love,
    Feel the home that I live in.
    ’cause I got too much life,
    Running through my veins, going to waste.

Aktivan član alexandrra (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    64

Citat Original postavio hanibaI77
    I ovde je isto i odgovara mi...uglavnom je to pravilo kada sam u drustvu Nemaca, sa nasima je drugacije...svako zeli da se pokaze pa ne da onima drugima da plate pa onda citava drama oko toga...moj muz je bio u cudu kada je bio prvi put u Srbiji. Ali nasli smo resenje, svako placa po jednu turu...

Slične teme

1. Omiljeno pivce za zivce
    Autor djoni123 u forumu Arhiva
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 04.08.2006., 10:13
  2. Igracino, pripazi se, vec mi ides na zivce!!!
    Autor ancika u forumu Istorija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 08.11.2004., 09:50

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •