Zna li neko?

DraGo70

Iskusan
Poruka
6.561
Tražio sam na raznim mestima, sakupio razne podatke, ali se oni ne slažu. Interesuje me da li neko zna konačnu i tačnu brojku oborenih NATO i naših aviona i helikoptera tokom agresije 1999. godine?
 
2 su oborena iznad nase teritorije.Sigurno je pogodjeno jos nekoliko,ali da li su pali i u kojoj susednoj zemlji zna samo NATO.Sve ostalo je preterivanje.
Ovo je pre par godina izjavio neki nas general na rts kad je bila emisija o modernizaciji vojske.Meni ovo deluje kao najverovatnija verzija.
 
2 su pala na teitoriju nase zemlje.
treci sam licno video pogodak-taj ostecen sleteo na aerodrom Petrovac u Skoplju.
Za mnogo drugih primera sam cuo, ali to ni sam nemogu da priznam.
 
To je vrlo moguće,ima informacija o više obaranja helikoptera tokom bombardovanja.Seti se one slike srušenog apacha u albanskim gudurama.Jel zna neko nešto o bombardovanju aerodroma kraj Tuzle od strane naših snaga?
 
Ја сам, опет незванично, чуо да смо ушли дубоко у Албанију и извршили чак неке нападе и рушење неких хеликоптера на њиховом тлу, али, наравно, нигде ништа званично не може да се пронађе.
 
map00025bk.jpg


Kako je VJ napala Tuzlanski aerodrom

Ne razumem kako nikom nije bilo cudno sto su raketirali 3 dana uzastopce Uzice i njegovu okolinu, i na aerodrom Ponikve srucili preko 80 projektila, a i nekoliko je palo po samom Uzicu (gadjana je posta, i to je jedina posta koja je pogodjena, pored one u Pristini, od pocetka agresije)...

Posto imam prijatelja u Uzicu, on mi je rekao da ne moze preko telefona nista da mi kaze, ali me je uputio na jednog pilota, majora, naseg prijatelja, koji se nalazio na odsustvu u Beogradu.

Ja sam otisao kod tog prijatelja, posto mi je sve licilo da na nesto veliko, a ja imam nos za to jos od rata u Hrvatskoj...


Napisacu njegovo ime, posto je rekao da nista ne moze da mu se desi. Radi se o majoru Stevanu Zivojina Gavrilovicu. Rodjen je 1964. godine, i zavrsio je Vojnu Akademiju. Pilot je postao jer mu je to oduvek bio san. Leti na Orlu, jer je sebe smatrao uvek patriotom, pa je zbog toga zeleo da leti na nasem avionu...

Evo o cemu se radi...

Poznato je da na Tuzlanski aerodrom uglavnom slecu tesko osteceni avioni, koji ne mogu da se domognu svojih baza. Pre 10ak dana, u Tuzlu je stiglo i 8 borbenih aviona koji su trebali da ucestvuju u napadu na SRJ. Nasi su za to saznali... Major Stefan Gavrilovic je bio u grupi od 6 Orlova, 2 MIG21, i jednim G-4, koja je krenula na Tuzlanski aerodrom.

Po njegovim recima, napad je bio organizovan od strane jednog cice, starog pilota (taj tip je bio ne RTSu danas i dobio orden, ili tako nesto!!!). On je leteo na jednom od Orlova. Napad je izvrsen u trenutku kad je zbog kvara (major smatra da je to nasih ruku delo), radar na Tuzlanskom aerodromu, bio iskljucen. To se desilo u nedelju, 18. aprila u 13:30h. Avioni su poleteli sa aerodroma Ponikve, zauzeli pravac ka Tuzli, na visini od 800m. Nijedan jedini avion NATOa nije bio u vazduhu, sto je bilo veoma zacudjujuce. Stigli su bez ikakvih problema na 10km od aerodroma, kad su im javili iz baze da su primeceni i da se vrate. Onaj cica nije dao da se zadatak prekine, i nastavio je utvrdjenom marsrutom. Na aerodrom su stigli, i tamo zatekli da se 2x2 aviona spremaju da uzlete.

Zadatak je bio unistiti sto vise aviona. Po recima majora Gavrilovica on je ispustio bombe, na groblje NATO aviona koje se nalazilo na pisti skroz desno, i okrenuo letelicu da bi se vratio. Za njim su krenula jos 3 Orla posto su ispustila svoj teret, dok su 2 ostala da preciznije gadjaju.

Major nije znao da mi iznese dalje detalje, ko je sta pogodio, sta je tacno unisteno, jer se o tome na aerodromu, kad se su vratili nije pricalo. Cicica se poslednji vratio pracen, sa jednim MIGom21. Kazu da je tom prilikom svima cestitao, iako je poznat mrgodan i prek covek. Posle pola sata aerodrom Ponikve je doziveo najteze bombardovanje od pocetka agresije. Ceo aerodrom se tresao od detonacija, ali na svu srecu nista od instalacija nije osteceno.

Bilans naseg bombardovanja Tuzlanskog aerodroma je 17 unistenih aviona, i 3 spasilacka helikoptera. Nazalost, niko nema podatke sta je od tih 17 aviona bilo operativno, a sta nije.

U ovoj operaciji zivot je izgubio potpukovnik Mihajlo V. iz Kragujevca, ciji je Orao bio pogodjen protivavionskom raketom, ispaljenom sa zemlje, u povratku.

Major Zeljko M. iz Novog Sada je uspeo da prizemlji svoj avion na 10 km od aerodroma Ponikve, posto je njegov MIG21 takodje bio ostecen protivavionskom raketom ispaljenom sa zemlje.

"Srpski Anđeli"
 
vila raviojla:
Ma ko oboren. Cime da ga obore. Sigurno su se i ona dva sama srusila. Ko se jos lozi da je JA oborila nesto. :shock:

A "JA" je pretpostavljam Jugosovenska Armija koja se tako zvala davno davno pre NATO bombardovanja tj. do 1992. Od tada se zvala VJ tj. Vojska Jugoslavije, a od ukidanja imena Jugoslavija VSCG, da bi na kraju, a to će biti uskoro, postala VS ili SV odnosno Srpska Vojska.
Dakle, vilo raviojlo, ako ne znaš takve stvari, kako bi mogla znati da li je i ako jeste, šta je oborila PVO VJ u to doba?
 
Evo DraGo70 nađoh i za tebe nešto.

map00293cf.jpg


Napad na Aerodrom Rinas kod Tirane


Few details are available on this attack, but I decided to share with you what I know at this moment (05-05-99) about this extraordinary operation.

For several days in April Yugoslavian G-4 Super Galebs were taking off from an airfield near Podgorica, Montenegro, and flew toward the Albanian border, but would abruptly turn back at the last moment before crossing the border. The planes were never fired upon. Podgorica and nearby airfields were never attacked by NATO aircraft on any significant scale (if ever).

On April 26th, a pair of G-4 Super Galeb strike aircraft took off from the Golubovci airbase near Podgorica and once again set course toward the Albanian border. Only this time the planes did cross the border and went directly for the Rinas airport used by NATO troops and aircraft. The Rinas airport and nearby facilities are believed to be used by the American task force Hawk, which includes the Apache attack helicopters, flown there from Italy several days earlier. A KLA training facility is also believed to be situated at or nearby the Rinas airport. This is one of two major KLA training camps where NATO military instructors train KLA fighters. Reuters report mentioned that "...ethnic Albanian volunteers train in Durres, Albania, before heading into Kosovo for service with the Kosovo Liberation Army. The volunteers arrived at Rinas airport on a special charter flight from the United States to sign up to fight with the KLA." Another such camp was located near Kamenica in the northern Albania, near the Yugoslavian border. This camp was attacked and destroyed by Yugoslavian troops on April 13th. A second group of seven Apaches were flown flown from Italy to Rinas just one day before the attack on the airport on April 26th.

The two G-4 Super Galebs were never detected by airport's limited air defenses and dropped their load of cluster bombs, presumably, on the Apache helicopter base lass then 20 minutes after taking off from Golubovci. According to several private sources, at least nine Apaches were heavily damaged or destroyed. The G-4s quickly turned around and left Albanian airspace at high speed. The planes did not land at the Golubovci airbase, fearing that it may be attacked by NATO planes, but proceeded to the Ponikve airbase near the town of Uzice some 270km from the Rinas airport. The Ponikve airbase has reinforced underground hangars and was the origin of an earlier attack against the Tuzla airport in Bosnia on April 18th.

Immediately after the attack, NATO planes and cruise missiles delivered three massive strikes against Podgorica and nearby military sites. There were three separate NATO attacks against Podgorica in one day. Prior to these attacks NATO tried to avoid targeting any sites in Montenegro. A few days later NATO delivered a second massive strike against Uzice and Ponikve airbase. This was the second such attack: Uzice and Ponikve base were heavily bombed by NATO shortly after a group of nine Yugoslavian planes attacked an airport in Tuzla on April 18th.

NATO forces in Albania closed off Rinas airport shortly after the attack without giving any explanation (ITAR-TASS reported that.) NATO denied the use of the airport to the Italian Interior Minister, who was returning to Italy from a meeting in Tirana. Not even Albanian president could use the airport for his return from a European Council meeting in Strasbourg, Germany. NATO officials only said that the airport was closed due to "a rapidly deteriorating situation in the Adriatic." On the day of the attack on Rinas (04-26-99), one American Apache crashed and other Apache crashed on May 4th, also while "training."
 
Nema na čemu. To mi je iz lične arhive gde imam nekih stvari koje sam sam na različite načine sakupljao a ima i dosta toga što je pre bilo na netu ali je vremenom nestalo, kao i sve druge stvari koje su istina a nekome zasmetale što su dostupne širokim narodnim masama!
 
Ja sam ih dobio iz drugih izvora a ne sa Venika, inače za Albaniju nisam ni ja siguran, a što se tiče Tuzle u to jesam 100 %, za tvoju informaciju živim tik uz aerodrom Batajnica 30 godina i poznajem dosta pilota i veruj mi da je tačno, ipak među njima ne kruže "lovačke priče"!

Pozdrav!
 

Back
Top