da li je humor vasha duhovnost ?

jastuk

Aktivan član
Poruka
1.425
ili shta je vama humor ?... duhovnost(da tako kazem) -nismo svi religiozni ,niti umetnici ,niti filozofi (kako god ove pojmove uzmete ) ....

ima ljudi kojima je dosadno da pricaju bilo shta , ako se pritom ne zezaju ...

...a ima i onih koji ne vole te shale , to im je neshto tako plitko i smeta im , ne znam zashto ...

KAKAV JE VASH TZV.SMISAO ZA HUMOR - KAKO SE ZEZATE (umete li to da objasnite ?)?
 
Humor je vrcavost duha. Znaci, mora covek da ima duha i da on bude specificne prirode, tj. vrcav. :lol:
Vrcav znaci ekstremno pokretan duh. Onaj koji se lako odlepljuje od realnosti.

Najvise se smejem salama koje se se nizu i nadgradjuju asocijativno, tako da na kraju nemaju veze sa realnoscu, nego nastane kompletna nadrealna i fantasticna prica tj. slika.
Ja volim grotesku.:razz:

Duh i duhovnost nije isto.
 
ja sam uzasno ozbiljna osoba,zato sto sve probleme uvelicavam. volim ljude koji su duhoviti, al ne volim ironicne,bar prema meni. uglavnom sam sama, nemam bas bliskih ljudi i tako nisam bas svesna svojih vrednosti i odmah mi se poljulja samopouzdanje.
tako sve shvatam najozbiljnije moguce.
 
...ово овде што се дешава...није истина. Пропаганда...што већина каже...да овоме...није истина...
...и то је у свршеном...онако...мислим... баш је...атмосфера је супер...пријатно...:lol: :lol: :lol:
 
Duhovitost može biti priučena, tj. poznavanje duhovitih situacija i primena fora i fazona...
Jasno je da onda nije ništa , samo snobizam i pokriće...tj težnja da se ostvari lep provod , ali ništa u vezi sa pitanjem u temi...

Mada , sama težnja ka socijalizaciji pokazuje izvestan viši nivo duha...jer se većina stvari može dobiti i na mistiku i drugim sredstvima...

----------------------------------------------
Iskričavost duha kroz duhovitost, je u stvari kombinatorika (to nije inteligencija, ali je dobar pratilac iste).
Kombinatorika je sposobnost brzog kombinovanja, odvajanja od celine, spajanja sa drugom celinom (ali ne i izvlačenje zaključaka i zakonitosti).
Dosetke, dosetljivost .

Kad malo bolje porazmislim nigde ne vidim inteligenciju , jer ostaje samo mudrost da se upotrebi onaj nivo humora koji prija sagovorniku , a to je mudrost.I kada stati , da zabava i utisak ne predju u lični sebični provod (ego trip) čak i ako je svima zabavno i smešno...(bolje da neko ostane sa rezervom osmeha do sledećeg puta, nego da se smori smejanjem)

Znači imamo znanje, kombinatoriku, strategiju , mudrost

-------------------------------------------
Uvek treba u ovome biti svestan da je smeh u ovom slučaju dogadjaj sreće što se nama nešto ne dogadja (čak i kada se šalimo na svoj račun, onda je sreća kod drugih što se njima to ne dogadja).
 
Goscica:
Ja mislim da je patak u pravu, mudrost je to - znati meru, a cesto je ne mozemo odrediti.Mada ja to povezujem i sa inteligencijom....hmm, moglo bi se sada filozofirati podosta na zadatu temu. :rolleyes:
Mozda ti inteligencija moze pomoci da prepoznas sta je duhovito a sta priglupa upadica, ali ti ne pomaze da istu iskoristis i sam postanes duhovit.
 

Back
Top