www.b92.net

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Obersturmfuehrer:
ddos je napad u kome se ciljani racnar 'skida' sa mreze bombardovanjem beskorisnim podacima sa vise strana...

Ааааа, то! Хвала на едукацији. Иначе ми је онемогућен приступ на тај сајт. Бан ми истиче 2014-те, веровао или не.

У неку руку сам и "освећен". :lol:
 
jomini:
Hahahahahahahaaaahhhhhaaa :lol:

izvolte9nn.gif
nistapito7xm.gif
 
jomini:
Moj kolateralni prijatelj... Šta ti je moć navike, a?

Комшо, ниси турио нигде смајлија, схватићу ово као претњу...

Иначе, поента би била - заболе ме баш за тај сајт. У најбољем комунистичком маниру функционише, само што се огрнуо демократским плаштом. Да је Хитлер жив лупио би се по челу и рекао куд се нисам и ја огрнуо тим плаштом, поживео би још коју годину...
 
Napad je bio DDOS tipa, koji se izvodi tako što se sa velikog broja prethodno zaraženih računara, često kućnih čiji vlasnici nisu ni svesni zloupotrebe, u određenom trenutku sinhroziovano bombarduje napadnuti server, tako da on ne može da odgovori na legitimne zahteve.

„Napad je izveden prilično velikom zestinom koja ukazuje na to da je izveden botnetom koji sastojao od vise od 100.000 kompjutera. B92 server je bi napadan i sa po 200.000 istovremenih konekcija”, tvrde u veb-timu B92. „Provajder sajta B92, XS4ALL, brzo je reagovao i verovatno automatski aktivirao odgovarajuće filtere, koji su doduše jedno vreme sprečavali i veliki broj naših čitalaca da priđu sajtu, ali su sa druge strane izolovali kompjutere koji su učestvovali u napadu."

--------------------
Znaci li to da je i s mog racunara, moguce, izvrsen napad a da je pojma nisam imala:)
Secate li se da sam se to vece zalila da imam problema u slanju poruka, da je usporilo, da sam na momente bila i disconectovana?
Naravno da se salim, mada, ko zna, ne razumem se ja u tu "tehniku":)
Nego, vidim da je im je server u Holandiji, pa, moguce da su to neki leteci Holandjani jednostavno naleteli na dragi nam B92:)
 
Obersturmfuehrer:
ddos je napad u kome se ciljani racnar 'skida' sa mreze bombardovanjem beskorisnim podacima sa vise strana...


Денијал Оф Сервис...


jomini:
Iron obrisao prošlu temu sa ovom tematikom... Kad vidi ovo, šta ćemo?

A što je pokrenuto ovo na "Krstarici" po drugi put???
OPOMENA KORISNIKU jer ovo nema veze sa politikom niti sa Krstaricom!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top