Toma Nikolic se izajasnio oko placanja skolarina za crnogorske studente

tab503:
Vidim da se ovde cesto uporedjuju studenti iz republike srpske i crne gore.
Mislim da takvo poredjenje nije relevantno i da ne mogu isti uslovi da vladaju. Cak bih rekao da bolji uslovi trebaju da vladaju za studente iz bosne nego za one iz crne gore iz jednog jedinog razloga.
Republika srpska bi zelela da bude sa nama a ne moze a ovi su mogli a nece. Ako hoce nezavisnost neka bude potpuna. Sam Milo je rekao da nema govora cak ni o zajednici nezavisnih drzava. Prema tome oni su postali potpuna strana zemlja i kraj price.
Studenti koji su vec poceli studiranje ok neka zavrse po uslovima po kojima su zapoceli. Svi ostali neka placaju kao strani igotovo.
Hteli su nezavisnu zemlju pa onda neka studiraju u svojoj zemlji.
Pa uglavnom se slazem stim sto bi onima koji su poceli trebalo dopustiti da zavrse samo ovaj semestar taman je referendum na vreme pao da mogu u septembru da placaju kao i svi ostali stranci takodje i studentima iz Bosne treba uvesti iste mere jer je i to strana drzava a ko ne veruje neko ode do Sremske Race i videce a da oni iz RS oce da zive sa nama napravili bi i oni neki referendum a sve i da oce Srbija nije bogata zamlje da finasira studente iz okruzenja .
 
A ZASTO SRBIJA NIJE BOGATA ZEMLJA?HOCE LI TA MINORNOST OKO KOJE TOLIKO RASPRAVLJTE ZAISTA DONIJETI BOLJITAK SRBIJI?HOCE LI SRBIJA TALENTE IZ CRNE GORE FINANSIRATI I DATI IM DRZAVLJANSTVO I POSAO U INTERESU SRBIJE?HOCE LI SE OD PARA CRNOGORSKIH STUDENATA OTVORITI NEKA FABRIKA GDJE CE SE ZAPOSLJAVATI SRPSKA OMLADINA?AKO HOCE JA SAM ZA TO DA SE I VAZDUH NAPLACUJE AKO TREBA.
 
tab503:
Vidim da se ovde cesto uporedjuju studenti iz republike srpske i crne gore.
Mislim da takvo poredjenje nije relevantno i da ne mogu isti uslovi da vladaju. Cak bih rekao da bolji uslovi trebaju da vladaju za studente iz bosne nego za one iz crne gore iz jednog jedinog razloga.
Republika srpska bi zelela da bude sa nama a ne moze a ovi su mogli a nece. Ako hoce nezavisnost neka bude potpuna. Sam Milo je rekao da nema govora cak ni o zajednici nezavisnih drzava. Prema tome oni su postali potpuna strana zemlja i kraj price.
Studenti koji su vec poceli studiranje ok neka zavrse po uslovima po kojima su zapoceli. Svi ostali neka placaju kao strani igotovo.
Hteli su nezavisnu zemlju pa onda neka studiraju u svojoj zemlji.

Tab503 ali da li razumes da 99% studenata koji dolazi da studira ovde iz CG su ljudi koji se osecaju kao Srbi i koji su zeleli zajednicku drzavu i dolaze ne da bi studirali i otisli nego da bi dosli i ostali.Tu je njihova velika slicnost sa gradjanina RS.
 
_Milanche_:
ne bih ja ni Tomu pocenjivao...

Toma ako ima svoju ocevinu ili dedovinu neka deli crnogorcima, a preko budzeta Srbije nece moci da izigrava bozic batu 8-)

p.s. ne znam da li je tacna cifra koja je objavljena pre neki dan kada su protestvovali
ratni vojni invalidi - objavljeno je da ih u Srbiji ima 70 000, bolje da o tome misli...
 
_Milanche_:
Tab503 ali da li razumes da 99% studenata koji dolazi da studira ovde iz CG su ljudi koji se osecaju kao Srbi i koji su zeleli zajednicku drzavu i dolaze ne da bi studirali i otisli nego da bi dosli i ostali.Tu je njihova velika slicnost sa gradjanina RS.
Sve je to tacno (mozda ali da ne ulazimo u raspravu pretpostavljam da si u pravu), ali opet u manjini su. Sad su druga drzava. Nek ti isti koji se osecaju kao Srbi naplacuju 3€ apartman a ne super od Srbije izvlacimo maksimum koji nama odgovara ali opet ono sta nama odgovara teramo. A iskreno posto smo sad druge zemlje i ne treba da ostaju. Svaki koji dodje i ostane zauzima mesto nekom ko je odavde.
Imaju sad svoju zemlju pa nek u njoj studraju i zaposljavaju se.
Shvati. Crna Gora ima masline i turizam. Cak ni velika Turska koja ima 10 puta vecu obalu ne moze da se izdrzava od turizma. Ja ne znam kako misle da se izdrzavaju, ali iskreno o tome su trebali da razmisljaju ranije.
 
_Milanche_:
Tab503 ali da li razumes da 99% studenata koji dolazi da studira ovde iz CG su ljudi koji se osecaju kao Srbi i koji su zeleli zajednicku drzavu i dolaze ne da bi studirali i otisli nego da bi dosli i ostali.Tu je njihova velika slicnost sa gradjanina RS.
to nema veze.oni su i dalje strani drzavljani i oduzimaju mesta domacim studentima.
i sta to znaci osecaju se kao srbi :roll:
odem ja sutra u kneza milosa,zakucam na americku ambasadu i kazem da se osecam kao amerikanac i trazim da mi daju stipendiju i drzavljanstvo :roll: mislis da ih boli uvo sto se ja tako osecam?! e isto tako i mi treba da se odnosimo prema bilo kojim stranim studentima :roll: ne da poklanjamo budzetska mesta strancima,kada su i nasi studenti sirotinja....jbg,ljudi kako vam to nije jasno?! :roll:
 
Banshee:
to nema veze.oni su i dalje strani drzavljani i oduzimaju mesta domacim studentima.
i sta to znaci osecaju se kao srbi :roll:
odem ja sutra u kneza milosa,zakucam na americku ambasadu i kazem da se osecam kao amerikanac i trazim da mi daju stipendiju i drzavljanstvo :roll: mislis da ih boli uvo sto se ja tako osecam?! :


Odeš u free shop da tražiš azil!!! :lol:

Ma, već smo sve to obrstili kao i da su ljudi isto ovako doživljavali svako cepanje republika, jednostavno im je neprihvatljivo da nešto što je di juče bilo tu- više nije! "Sve će to biti isto samo različite države!" sistem, ali neće, uostalom, mi ovde drvimo kao d aje Srbija jedina koja tu nešto odlučuje, možda Crnogorci prvo odluče da se intimiziraju previše sa Srbijom! :)

Ali, polako, sve uđe naviku pa će tako i činjenica da je CG inostranstvo sa svime što to nosi i da, sa najfleksibilnijim međusobnim odnosima Sr i CG, to opet ostaje druga država!
Ja shvatam da je nekome nepojmljivo da mu je nekretnina u Cg a država ode ali, eheej, znam ih ja koji već 15 godinu tako "imaju" nekretninu u Hr! Nepojmljivo je jer je CG BLISKA Sr ali i pola Bosne su srbi pa opet nikom ništa! I, uostalom, da se sutra Srbiji ponudi da uđe, recimo, u EU (ili bilo koja privilegija) ali Bosni ne, i hoće Srbija odbiti zbog toga što je pola Bosne naklonjeno srbiji a ne može s njom- nortmalno da neće! BiH će čekati svoj voz- jer su to različite države!!!!!
 
Dobro, čoveče :) ,samo još da se otkrije taj detektor opredeljenja koji će biti stariji od zakona! Za sada imamo situaciju da su Srbe koji su sve vreme rata u hrvatskoj nosili srpsku uniformu i pravili barikade, graničari na ulasku u Srbiju prozivali sa "tuđmanovci" i "uje" zbog pasoša. nisu čak ni vojnu službu mogli da dokažu a kamoli opredeljenje. i, uostalom, referendum je pokazao- "prosrpski" je opredeljeno oko pola nacije, e to baš nije reprezentativno! Pola je hrelo da se cepa! ;)
 
_Milanche_:
Shvatam ja ljudi sta vi mislite samo sto sam ja skoro ubedjen 100% da nece biti tako i da ce postojati drugaciji odnos prema ljudima iz Cg koji gravitiraju ka Srbiji bas zbog tog sto ce im ovdasnje vlati biti naklonjene zbog njihovog srpskog opredeljenja...kao sto su uostalom i prema Srbima iz RS...to je sustina price...
e pa ako se to desi opet cemo ispasti ovce.
po obicaju :x
 
Andreavk:
...zasto ovce...sta ti imas od toga sto ces zagorcati zivot delu sopstvenog naroda iz ove ili neke druge drzave ili samo zelis "da komsiji crkne krava" :)
ne nemam nista od toga.
ali bi mi bilo draze da umesto stranaca dobiju stipendije,mesta u domovima i besplatno studiranje oni koji su drzavljani ove zemlje koji placajui poreze,takse itd...i koji uostalom i finansiraju taj budzet :roll:
ako nisi drzavljanin jedne zemlje,nema razloga da dobijas beneficije zar ne?
ja to ne bih ocekivala da odem da zivim negde drugde :neutral:

edit:
uostalom,ako onaj primer sa 'osecam se amerikancem' nije bio dovoljan evo jos.
meni je cale iz istre,a baba mi je italo hrvatica,ili kako god se to zove.ja nemam ni jedno od ta dva drzavljanstva,ali eto npr. odlucila sam da se osecam kao hrvatica.i odem u zagreb i kazem ja bih ovde da studiram,ajde da me finansira drzava,ipak sam na neki nacin i ja deo vaseg naroda,makar polovicno.
ili odem u italiju,i ispricam istu tuznu pricu.
mislis da nekog boli dupe sto se ja osecam tako i tako,a sto sam boga mi i genetski 'deo naroda'....naravno da ne.:roll: ne vidim zasto bi ovde to bio izuzetak. :neutral:
 
tab 503,znaci diskriminacija a?Ma nemoj,e pa to tako nece da bude bato,u CG se srpska drzava pravila,od svetoga Save pa na ovamo,a nije u BOsni.Ti ces sada da odredjujes koje veci Srbin,pa nisam ja gori od tebe ako vam se ne uvlacimo u dupe i brisemo crnogorsko postojanje.CG i SR ce biti dvije bratske drzave kakve su oduvjek i bile,mnogo vise nego Bosna Crna GOra je u istoriji dala Srbiji,procitaj malo zasto nas je samo 500000,zasta je to crnogorska omladina vjekovima ginula poa onda pricaj o necemu.
 
Tab 503,
Crna Gora je vjerovatno jedinstvena u svijetu!
Na toliko malom prostoru a toliko prirodnog bogatstva nema nigdje!
Pocnimo redom:
Toplo more,prekrasna obala,planinska jezera,Skadarsko jezero(rezervat najveceg broja ptica u Evropi)
bistre rijeke,nevidjeni kanjoni(Kanjoni Tare i Morace poslije Kolorada najveci u Svijetu)
plodno zemljiste(poslije Holandije najvise u Evropi),sume(najvise u Evropi)
Crna Gora je prebogata ali nije iskoriscenja,to je problem!
Turizam,zdrava hrana,usluge,mali i srednji biznis i najveci crnogorski resurs:VODA!
Samo od prodaje pitke planinske vode pola sjeverne Crne Gore moglo bi da zivi !
Znate li zasto nije tako?
Zato sto je u Crnoj Gori na vlasti korumpirana i kriminalna druzina kojoj je jedini interes NOVAC ali u svoj dzep!
Zamislite kada bi ovi LOPOVI odgovarili na ni malo dobronamjerne poruke iz Beograda koje se krecu od PROGONA doSTRANACA(ovo nije nista strasno ako se ne obracunavate sa njima) i odlucili da uvedu POREZ NA VIKENDICE!
U Grckoj(prijateljskoj zemlji je to normalno za strance)je najmanje 2000eura godisnje.
Po svim podacima drzavljani Srbije imaju 20 hiljada vikendica u Crnoj Gori ,znaci godisnja zarada je
40 MILIONA EURA!
U Crnoj Gori svake godine dodje oko 10000 gradjana Srbije na sezonskim poslovima.
Sada im se uzima po 2 eura takse(placa poslodavac) a sto ako bi se trazilo kao za npr:Mongolca.
Znate li podatak da Crna Gora iako je 15 puta manja samo 3 puta vise uvozi robe iz Srbije nego izvozi!
Zar to nije porazno za Srbiju!
Ja sam za to da se sklope medjudrzavni ugovori kao i sa svim zemljama bivse Jugoslavije i nista manje i nista vise od toga!
Znaci kako Makedoncima u Srbiji neka bude i Crnogorcima!Nikakvih tu problema nema!
A sto se tice prava gradjana Srbije u Crnoj Gori ,njihov status treba da ostane nepromjenjen!
Znavi nema naplate za vikendice ,nema posebne naplate za ,,sezonce,,pod jednakim uslovima i dalje sticanje imovine u Crnoj Gori itd!
 
Nisha:
Pa ljudi moji placace skolu svi koji ne udju u one sto ih drzava finansira.A zar nije Srbiji u interesu da stipendira inteligenciju ma odakle ona dolazila?
srbiji je u interesu da finahnsira inteligenciju svoje zemlje koja bi eventualno i ostala ovde.
nismo bogati ko amerika pa da stipendiramo strane drzavljane,bez obzira kako se oni osecali,sto sam vec navela na jednom banalnom primeru i na jednom dosta racionalnom.

treba razdvojiti emocije,ljubav,simpatije i slicno od novca.
tako cemo se vise voleti.
cist racun duga ljubav.ako si stranac placas skolarinu ma ko bio i ma gde otisao.uvedete vi nama skolarine,uvedemo mi vama.
u najgorem slucaju da se dodje do reciprociteta..koliko sr studenata i cg,toliko i cg studenata ovde...sve ostalo placas iz dzepa.
 
LIBERTAS:
Zamislite kada bi ovi LOPOVI odgovarili na ni malo dobronamjerne poruke iz Beograda koje se krecu od PROGONA do STRANACA(ovo nije nista strasno ako se ne obracunavate sa njima) i odlucili da uvedu POREZ NA VIKENDICE!
U Grckoj(prijateljskoj zemlji je to normalno za strance)je najmanje 2000eura godisnje.
Po svim podacima drzavljani Srbije imaju 20 hiljada vikendica u Crnoj Gori ,znaci godisnja zarada je 40 MILIONA EURA!

Evo da zamislimo... Uvede se porez na vikendice, i Srbi zaključe da im je
to mnooogooo skupo, pa počnu svoje vikendice povoljno da prodaju, na primer,
Šiptarima.
Mislim, na to su već navikli na primeru kuća, pa da ne menjaju mušterije.
A i Milo će podržati, to mu je glasačko telo... :lol: :lol: :lol:


P.S. Ne zamerite na morbidnom smislu za humor.
Samo ste mi se smučili svi skupa.
Glupe dve države, pokvareni a nesposobni političari,
i narod čiji se presek vidi na ovom Forumu.
Mračno.
 
Znate li da se u Crnoj Gori u julu otvara jedan od najboljih hotela na Mediteranu(investicija 60 miliona eura).Hotel sa zove ,,SPLENDID,,i nalazi se u Becicima!
Trazi 3000radnika i raspisan je medjunarodni konkurs!Najmanje je proslo Crnogoraca a najvise(ubedljivo)Srbijanaca ali nema ljutis!
Jednostavno ste kvalitetniji i to je sve!Za taj ne mali broj ljudi iz Srbije vazice pravila kao i za drzavljane Crne Gore!
Taj hotel nije sezonskog tipa vec pledira da bude konstantno otvoren!
Ako mi neko bolji ispred kuce uzme 500 do 1500 eura znaci da je BOLJI i to je to!
Vjerujte ovdje niko i ne pomislja da drzavljani Srbije u Crnoj Gori budu STRANCI!
Licna karta i to je sve!
Veliki dio Beogradjana je dosao u Budvu 21.05 misleci da ce im se otimati imovina !Kada su u novinama i zvanicnim izjavama shvatili da od toga nema nista jedna Beogradjanka mi je rekla:Da sam ja na vasem mestu posle svega sto je receno iz Beograda ne bih bas bila tako dobronamjerna!
 
LIBERTAS:
Znate li da se u Crnoj Gori u julu otvara jedan od najboljih hotela na Mediteranu(investicija 60 miliona eura). Hotel sa zove ,,SPLENDID,,i nalazi se u Becicima!
Trazi 3000radnika i raspisan je medjunarodni konkurs!Najmanje je proslo Crnogoraca a najvise(ubedljivo)Srbijanaca ali nema ljutis!
Je li to onaj što su ga Rusi kupili?

Bečići su prelepi, Miločer takođe.
Budva je totalni džiberaj. H Novi je sladak, ali ima očajne plaže.
 
Ne vidim ni jedan jedini razlog da se Srbija i Crna Gora kao nezvisne drzave nesto prepucavaju i slicno...imali smo primner Grce i Kipra dve pravoslavne zemlje sa istim Grckim narodom....ali su bili u dve drzave...i to ih nije sprecilo da medjusobno imaju najbolje moguce odnose i da drzavljani jedne odnosnu druge budu privilegovani u odnosu na druge strance...Zasto bi recimo danas Francuska i Nemacka koje su akdoje nezavisne drzave priznavale medjusobno svojim dragjanima veci nivo prava nego sto bi to recimo raidli Srbija i Crna Gora...
 

Back
Top