kraljevina srbija

gost 8170

Veoma poznat
Poruka
10.963
padalo i meni napamet, a sada se i vuk oglasio tim povodom.
kaze da je sada najbolji trenutak koji se nesme propustiti da se proglasi
parlamentarna monarhija.
Sta bi to konkretno donelo i odnelo ovde? osim sto bismo kao kraljevina zvucali malo uzvisenije i normalnije, i sto bi neke intitucije dobile prefix kraljevska-ski ?
 
_Milanche_:
ma to se nece desiti jer srbi to ne zele oni su vecinski anti-monarhisticki opredeljeni (citaj komunisti u dusi)

Миланче, а зашто Ти нама не објасниш У КОЈОЈ НВО РАДИШ, КОЈИ ИМЈЕ ПРОГРАМ, И КОЛИКО КЕШИРАШ....... :razz:
 
eremita:
Миланче, а зашто Ти нама не објасниш У КОЈОЈ НВО РАДИШ, КОЈИ ИМЈЕ ПРОГРАМ, И КОЛИКО КЕШИРАШ....... :razz:

Ma u NVO koja se bavi osobama sa hendikepom ne kesiram nista,zabole mnogo nekog za osobe sa hendikepom tu se jedva sastavlja kraj sa krajem.
A kakve to ima veze sa ovom temom:)?
 
Ja sam u principu monarhista, ali jednostavno ne mogu da zamislim onog konja koji ni posle 20 godina ne moze da nauci srpski - na celu Srbije. Jedostavno ne mogu. Njegovi sinovi takodje ne pokazuju ni najmanje interesovanje za Srbiju. Jedini koji zasluzuje da bude prestolonaslednik je princ Djordje, sin kraljevica Tomislava Karadjordjevica, pravog aristokrate. Princ Djordje pohadja vojnu akademiju, dakle buduci je SRPSKI OFICIR, a ne britanski kao onaj mazgov, pokazuje da ceni tradiciju - recimo ucestvovao je u izranjanju krsta na bogojavljenje, ucestvovao je u maratonu do Moskve - kao akciji za jacanje srpsko-ruskih veza i slicno. Dakle, ako cemo biti Monarhija, Princ Djordje je jedini iz te porodice koga cu ja priznati za Kralja.
Takodje, nad Karadjordjevicima ostaje hipoteka Jugoslavije, koja je Srbe kostala veka postojanja i od koje se mozda nikad necemo ni oporaviti.
Dakle, DA Monarhija, ali ne znam koga bismo za monarha.
 
Manje bitnio koga za monarha ali ne zaboravi da je nasa srmaota to sto se Aleksandar rodio u Engleskoj i sto slabo govori srpski i sto je tamo isao na vojnu akademiju a ne njegova...Ali monarhije sigurnio nece biti tako da...mad ai meni su licno mnogo simpaticniji bili pokojni Tomislav i Jelisaveta od Aleksandra
 
SIGNATURE 350:
padalo i meni napamet, a sada se i vuk oglasio tim povodom.
kaze da je sada najbolji trenutak koji se nesme propustiti da se proglasi
parlamentarna monarhija.
Sta bi to konkretno donelo i odnelo ovde? osim sto bismo kao kraljevina zvucali malo uzvisenije i normalnije, i sto bi neke intitucije dobile prefix kraljevska-ski ?

Свакако да би то било више него корисно за Србију - ПО МНОГИМ ПИТАЊИМА... а прво је да више не би могли сви нижи белосветски чиновници да се овде истресају у пролазу...


С ВЕРОМ У БОГА

ЗА КРАЉА И ОТАЏБИНУ !
 
Ma dajte ljudi kakva monarhija.. Stalno kukate da nemate pare za ovo ili ono, kako vam je lose, kako ste nezadovoljni sad bi jos i kraljevske prohtjeve da placate.. Ko koga ovde folira.. Kakva monarhija kakvi bakraci..

Da li znate, a mozda i znate da kraljevina kosta, ako ste spremni da platite tako nesto onda lijepo nemojte kukati da nemate i da se lose zivi..

Srecno...
 
GZ:
Ma dajte ljudi kakva monarhija.. Stalno kukate da nemate pare za ovo ili ono, kako vam je lose, kako ste nezadovoljni sad bi jos i kraljevske prohtjeve da placate.. Ko koga ovde folira.. Kakva monarhija kakvi bakraci..

Da li znate, a mozda i znate da kraljevina kosta, ako ste spremni da platite tako nesto onda lijepo nemojte kukati da nemate i da se lose zivi..

Srecno...

Монархија кошта??? Свашта........важно је да нас НАТО и ЕУ НЕ КОШТА ??? :confused:
 
untouchable:
Ja sam u principu monarhista, ali jednostavno ne mogu da zamislim onog konja koji ni posle 20 godina ne moze da nauci srpski - na celu Srbije. Jedostavno ne mogu. Njegovi sinovi takodje ne pokazuju ni najmanje interesovanje za Srbiju. Jedini koji zasluzuje da bude prestolonaslednik je princ Djordje, sin kraljevica Tomislava Karadjordjevica, pravog aristokrate. Princ Djordje pohadja vojnu akademiju, dakle buduci je SRPSKI OFICIR, a ne britanski kao onaj mazgov, pokazuje da ceni tradiciju - recimo ucestvovao je u izranjanju krsta na bogojavljenje, ucestvovao je u maratonu do Moskve - kao akciji za jacanje srpsko-ruskih veza i slicno. Dakle, ako cemo biti Monarhija, Princ Djordje je jedini iz te porodice koga cu ja priznati za Kralja.
Takodje, nad Karadjordjevicima ostaje hipoteka Jugoslavije, koja je Srbe kostala veka postojanja i od koje se mozda nikad necemo ni oporaviti.
Dakle, DA Monarhija, ali ne znam koga bismo za monarha.
Bez obzira na njegovo slabo znanje jezika (sto je, kao sto Milanche kaze, apsolutno nasa krivica) on je ipak naslednik KARADJORDJEVICA! On ne zna Srpski, njegova deca ce znati. Ustavna monarhija je sasvim po mom ukusu.
Opet se pozivam na Milancheta, jer je u pravu, mnogo je duhova proslosti ovde prisutno i oni bi sabotirali svaki napor.
 
eremita:
Свакако да би то било више него корисно за Србију - ПО МНОГИМ ПИТАЊИМА... а прво је да више не би могли сви нижи белосветски чиновници да се овде истресају у пролазу...


С ВЕРОМ У БОГА

ЗА КРАЉА И ОТАЏБИНУ !

au eremita jednom da se slozim s tobom :)
 
DeteSunca:
Bez obzira na njegovo slabo znanje jezika (sto je, kao sto Milanche kaze, apsolutno nasa krivica)

Bila je nasa krivica, ali imao je eeej od '91 da nauci taj jezik, ako se vec oseca Srbinom. Problem je u tome sto se ni on ni njegovi sinovi ne osecaju "nasima". Jedini koji prolazi taj , valjda osnovni, test je Princ Djordje.

Princa Djordja za prestolonaslednika!
 
DeteSunca:
Zaboravio si: izbori za predsednika isto tako kostaju, izborne kampanje isto kostaju (ne placaju to stranke), sama institucija predsednika je isto tako skupa....

А да не причам да свака шуша која се натрти и питај Бога којим путем постане "председник" - одмах тражи вилу на Дедињу коју после истека мандата НЕ ВРАЋА (пример: Ђинђићева жена, Борис Тадић..итд.)
 
Beograd (Glas javnosti) - 13. jul 2004. - 18:02
Vojna akademija Vojske Srbije i Crne Gore od jeseni će dobiti, ako ne najpoznatijeg, onda barem jedinog pitomca čijim venama teče plava krv. Princ Đorđe Karađorđević, stariji sin pokojnog kraljevića Tomislava Karađorđevića i njegove supruge Linde, uspešno je 28. juna položio kvalifikacione ispite za upis u ovu visokoškolsku vojnu ustanovu i već od 1. oktobra postaće pitomac 129. klase Vojne akademije, na odseku kopnene vojske. Biće ovo prvi put da je neko iz srpske kraljevske porodice vojnu akademiju završio u svojoj domovini.

Princ Đorđe Karađorđević, koji trenutno služi vojni rok u Beogradu, dobio je dopuštenje nadležnih da postane jedan od dvanaest maratonaca koji u organizaciji Atletskog kluba "Plemenito srce" krenuli na maraton do glavnog grada Rusije. Povod trke je šezdeset godina od pobede nad fašizmom i jačanje srpsko-ruskih veza. Za petnaest dana maratonci treba da pređu skoro dve i po hiljade kilometara. Na polasku 21. aprila pre podne poželeli smo Đorđu srećan put.

Obelezavanje Bogojavljenja u beogradskom naselju Banovo brdo pocelo je Svetom Liturgijom u crkvi Svetog DJordja u 8 i 30 casova, kojom je nacalstvovao jeromonah Irinej (Dobrijevic), referent Svetog Arhijerejskog Sinoda uz sasluzenje vise svestenika i djakona. Posle Svete Liturgije, u porti crkve, sluzen je cin velikog vodoosvecenja, nakon koje se formirala litija koja je krenenula ka Savskom jezeru oko 11 casova. U litiji NJ.K.V. princ Mihajlo nosio je ledeni Krst od proslogodisnje bogojavljenske vodice. Oko 12 casova je NJ.K.V. princ DJordje, u pratnji najstarijeg i najmladjeg ucesnika, kao i celnika Kabineta kancelarije Fonda "Kraljevic Tomislav Karadjordjevic" g. Aleksandra Pavica i g. Hadzi-Zorana Mrdjenovica, usao u vodu i prvi celiva Bogojavljenski krst, nakon cega je odrzano tradicionalno takmicenje plivanja za Krst, sa ucescem od preko 30 takmicara.

Po drugi put zaredom, ucesce u ovom drevnom obicaju plivanja za Bogojavljenski krst uzeo je i jedan od clanova Kraljevskog Doma Karadjordjevica. Prosle godine, kao prvi Karadjordjevic u istoriji, za Krst je plivao NJ.K.V. princ Mihajlo Karadjordjevic, najmladji sin Blazenopocivseg kraljevica Tomislava (koji je i rodjen na Bogojavljenje), a ove godine je to ucinio njegov stariji brat, NJ.K.V. princ DJordje, prvi Karadjordjevic u istoriji koji je upisao srpsku Vojnu Akademiju, na kojoj je sada student prve godine. Sam cin spustanja ledenog Krsta u vodu obavila je majka dvojice princeva, NJ.K.V. princeza Linda, zajedno sa NJ.K.V. knezom Aleksandrom Pavla Karadjordjevicem.

Ziveo princ Djordje!
E to je srpski princ, a ne ono krme Aleksandar!
Ja sam za to da se pokrene neka akcija, postavimo sajt i slicno i da se promovise ideja da upravo Djordje bude prestolonaslednik!
 
ok je kraljevina, ali necu alexu za kralja. smara
kralj mora da bude lep covek, jak, visok 2 metra, odlican jahac i borac, i bar jednom prvak u onoj kako se zove olimpijadi narodnih vestina, ono sto ima gadjanje iz luka sa konja, jahanje, rukovanje buzdovanom i slicno. Onda mora da ima dubok glas i bradu i duzu kosu, pa kad stavi krunu da mu stoji.ko kralju a ne ko slepcu, i kad izadje na neke pregovore ovi da se poseru u gace kad ga vide
i da kad povremeno ode na pijac babe mu daju dzabe papriku, paradajz i jaja, da ponese kuci
a ne da ga psuju

e to je kralj
 
Осим СПО, ДХСС и још неких мањих минорних партија, која је то још снага или партија која заговара Монархију?
И, за вас који то пропагирате, како то мислите да изведете, с обзиром да је бар три четвртине Срба против Монархије?
 
DraGo70:
Осим СПО, ДХСС и још неких мањих минорних партија, која је то још снага или партија која заговара Монархију?
И, за вас који то пропагирате, како то мислите да изведете, с обзиром да је бар три четвртине Срба против Монархије?

A taj si podatak, kao i sve ostale sa kojima baratas, izvukao iz ljabu.
 
untouchable:
Bila je nasa krivica, ali imao je eeej od '91 da nauci taj jezik, ako se vec oseca Srbinom. Problem je u tome sto se ni on ni njegovi sinovi ne osecaju "nasima". Jedini koji prolazi taj , valjda osnovni, test je Princ Djordje.

Princa Djordja za prestolonaslednika!

U pravu si.
 

Back
Top