AKO JE OVO FORUM,ONDA DAJEM TEMU MLM

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
M

Milan777

Gost
Ako je ovo zaista forum,u kojem se slobodno razmenjuju misljenja i iskustva vezana za zaposlenje,
zelim da pokrenem temu Multi level Marketing ili Network Marketing,neka svako slobodno iskaze svoje misljenje o ovoj temi,ne trazim,ne nudim posao samo
zelim da se slobodno razmenjuju misljenja,bez bojazni da ce ADMINISTRATOR zakljucati ili izbrisati ovu poruku,jer onda bi FORUM izgubio svaki smisao.
Hajde da vec jednom rasjasnimo,da koliko god ADMINISTRATOR misli da sve zna o toj temi,da su
Piramidalne seme(prevare)i MLM,Network Marketing dve razlicite stvari.
Ovde bi trebalo da sloboda izrazavanja bude najveca.
Dokazimo to!
 
Evo ja... Iskren da budem nikada nisam imao licna iskustva sa slicnim. Padalo mi je na pamet i gledao sam na nekoliko mesta gde mi je bilo ponudjeno tako nesto.
Meni licno to sve deluje jako sumnjivo i zato se nisam nikada upustio u tako nesto.
Zasto mi je sumnjivo? Nikada iza takvog posla ne stoji neka velika firma, neko zvanicno predstavnistvo, da mogu da odem i "dobar dan, dobar dan". Sve je tajnovito. Ljudi koji nude takav posao javljaju se sa yahoo ili hotmail adresa. Kako njih mogu da shvatim ozbiljno? Objasnjenja i uputstva po kojima se radi su cesto na vecem broju strana, ako ga procitas na brzinu sve ti izgleda jako lako i jednostavno i cini ti se da ce se obogatiti, ali ako se malo udubis u text, lako vidis da ima mnogo rupa u koje mozes da upadnes.
MLM poput Avon-a ili sl. jos i mogu da razumem. Ali je i to jedan tip prevare. (mogu i to da objasnim ali me sada mrzi)
Ustvari ne znam ni zasto sam sve ovo otkucao... Spava mi se...
U svakom slucaju ja NISAM za.
cao
 
Multilevel sisteme koriste osiguravajuća društva, razne kompanije koje su se odlučile za takav vid prodaje svojih proizvoda. E SAD TU IMA CAKA.U razvijenim zemljama barem ovde u Sloveniji svi multilevel sistemi su obavezni da svakih 6 meseci daju na uvid kompletnu dokumentaciju svoga poslovanja nadležnim organima. Ukoliko nema prevare mogu da rade. U Hrvatskoj ima fora daš preko 2000 eura kupiš proizvod pa ga preporučiš svome prijatelju. E to je ovde zabranjeno čak ima i telefon na koji to možeš da prijaviš.Jer je nelegalno.
 
Ejpril:
Multilevel sisteme koriste osiguravajuća društva, razne kompanije koje su se odlučile za takav vid prodaje svojih proizvoda. E SAD TU IMA CAKA.U razvijenim zemljama barem ovde u Sloveniji svi multilevel sistemi su obavezni da svakih 6 meseci daju na uvid kompletnu dokumentaciju svoga poslovanja nadležnim organima. Ukoliko nema prevare mogu da rade. U Hrvatskoj ima fora daš preko 2000 eura kupiš proizvod pa ga preporučiš svome prijatelju. E to je ovde zabranjeno čak ima i telefon na koji to možeš da prijaviš.Jer je nelegalno.
Zahvaljujem se na odgovoru,mozete li mi konkretno navesti neke MLM kompanije,koje posluju u Sloveniji.
Unapred zahvalan.
 
Rastamanov Citalac:
Bravo Milane 777! Ovo je davno trebalo da neko predlozi. Ocekujem podrsku i doprinos Rastamana, posebno zato sto poznaje tematiku "99%".

POZDRAV OD RIJECANKE.VOLJENA BIH POZVATI MILANA77, NA SEMINAR KOJI ORGANIZIRAMO U NEDELJU 18, OD 11 DO 15 H U DOMU SINDIKATA, GDJE CE BITI 1.KONGRES MR.MARKETINGA, ULAZNICA JE 940 DIN, BIT CE GOSTI IZ NEKOLIKO DRZAVA.TAKODJER SVE KOJE ZANIMA ISTINA, STO JEST MR.MARKETING, A STO NIJE.VELIKI POZDRAV, MOZETE ME KONTAKTIRATI I NA 064-2776816
 
Ako je ovo zaista forum,u kojem se slobodno razmenjuju misljenja i iskustva vezana za zaposlenje,
zelim da pokrenem temu Multi level Marketing ili Network Marketing,neka svako slobodno iskaze svoje misljenje o ovoj temi,ne trazim,ne nudim posao samo
zelim da se slobodno razmenjuju misljenja,bez bojazni da ce ADMINISTRATOR zakljucati ili izbrisati ovu poruku,jer onda bi FORUM izgubio svaki smisao.
Hajde da vec jednom rasjasnimo,da koliko god ADMINISTRATOR misli da sve zna o toj temi,da su
Piramidalne seme(prevare)i MLM,Network Marketing dve razlicite stvari.
Ovde bi trebalo da sloboda izrazavanja bude najveca.
Dokazimo to!

Evo da dokazem u vezi MLM odnosno piramidalne zarade

Prvo da se predstavim,
ja sam Predrag Jovanovic Menager Prodaje u kompaniji Rembraco.Dosta je negativnih misljenja o piramidalnom sistemu zarade.Vecina ,se slaze da je to propast,medjutim niko od tih pojedinaca se nije zapitao,zasto je taj sistem zarade propast odnosno zasto ne uspeva.Ako malo dublje razmislimo o piramidalnoj zaradi,evo osvrni mo se oko sebe.Sta vidimo?Piramidalni sistem zarade.U svakoj instituciji je piramidalni sistem.U drzavnim institucijama,privatni preduzetnici,sve.Rekli biste ma daj covece,otkud ti to?Evo objasnjenja:Postoji dva nacina rada piramidalnog sistema,to su zatvoren i otvoren sistem rada.Sta koji sistem predstavlja? ZATVOREN SISTEM:Sistem gde napostoji mogucnost razvoja kapitala.To su firme koje nemaju sta da prodaju.To je mrtav kapital.Sto ce reci svi koji su u sistemu nemaju mogucnost za prodajom,vec samo ulog.Takav sistem koji nema obrt propada.OTVOREN SISTEM:Sistem gde imate ulaganje ali imate i prodaju proizvoda.Takav sistem opstaje i od takvog sistema se stvara mreza,kojo nema kraja.U stvari ima ako u toj mrezi ima ,koliko i ljudi na planeti.Sta mislite ,kad bi taj otvoren sistem bio primenjen,ne u okviru jedne firme vec na sve koje imaju proizvode,a zatim na drzavu i medjudrzavni.Za jedan odredjeni period,svi na planeti bi bili bogati.E sada kako je u nasoj okolini piramida.EVO PRIMERA:Pitanje glasi,sta predstavlja vlasnik preduzeca i ko su ispod njega,isto pitanje,sta je predsednik drzave i ko su ispod njega,a zatim institucije...Razmislite malo dublje i shvaticete zasto je neka firma propala,zasto je i kako propao piramidalni sistem i zasto ga pojedinci okaraterisali kao prevaru i propast.Mrezni sistem(MLM) je sama rec kaze stvara se mreza ljudi ciji je cilj da prodaju proizvode kompanije i da evenualno ti ljudi svojom voljom udju u taj sistem.Neko bi pitao ,sta ako bi ceo svet bio u sistemu MLM-a odnosno piramidi,moj odgovor,a sta mislite da bi bilo?Veliki kapital koji je nemoguce potrositi jer bi svi u tom momentu mogli kupovati proizvode i imati provizije,zarade,a ne zaposlenost ne bi postojala iz razloga sto proizvodnja mora da zadovolji potrebu trzista,tj.zalihe u magacinima moraju biti maksimalne da bi se mogla distribuirati u sve delove sveta,kontinente.Eto prosto i jednostavno.
 
Samo cu reci SCnet , dolazi da ugasi sve potpuno ne vazne MLM sisteme. :) ali ozbiljno. To se vec desava ovde u Srbiji.

Nadovezao bih se samo na Milana: "zasto mi je sumnjivo?" "Nikada iza takvog posla ne stoji neka velika firma, neko zvanicno predstavnistvo, da mogu da odem i "dobar dan, dobar dan". Sve je tajnovito. Ljudi koji nude takav posao javljaju se sa yahoo ili hotmail adresa. Kako njih mogu da shvatim ozbiljno? Objasnjenja i uputstva po kojima se radi su cesto na vecem broju strana, ako ga procitas na brzinu sve ti izgleda jako lako i jednostavno i cini ti se da ce se obogatiti, ali ako se malo udubis u text, lako vidis da ima mnogo rupa u koje mozes da upadnes."


Eto zato sam i ja bio skeptik oko mlm-a i licne prodaje koja je jos gora. Ali nisi u pravu da iza takvog posla ne stoji jaka firma,zvanicno predstavnistvo. Dodaj me na skype zox_91 ili posalji mail na zox_ns@hotmail.com , i mogu ti reci o cemu je rec . Ti kasnije odluci , ali mlm koji radim ubedljivo ali ubedljivo najvise para daje u mrezu od svih ostalih.


A da se vratim na temu sta je mlm:

4 su stuba oslonca svakog uspesnog MLM sistema. Dakle, imamo:

1.Proizvod
2.Kompaniju
3.Mrežu ljudi
4.Sistem rada

Proizvodi
1.Kvalitetni proizvodi, proizvodni asortiman. Reklamacije ubijaju MLM.
2. Svrsishodni – da s razlogom bude potrebna distribucija preko MLM sistema
3.Zaštićeni ne toliko patentima, koliko celovitošću MLM sistema
4. Konkurentni na tržištu, jer je sve više lanaca sreće kamufliranih u nekonkurentne proizvode.
5. Proizvodi treba da budu dovoljno inovativni da izazivaju potražnju, ali ne toliko inovativni da posle par meseci ili par godina zaključimo da tržište još nije spremno za njih.

Kompanija

1. Stabilna kompanija, sa pravom vizijom i misijom je osnova uspešnog posla.
2.Kapital koji može da obezbedi nepotrebne nestašice proizvoda, koje opet koče posao.
3. Inventivnost i spremnost da se prilagodi novim uslovima na tržištu.
4. Efikasan informacioni sistem koji je neophodan za praćenje MLM kompanije, redovan i efikasan obračun i isplatu provizija.
5. Dobra organizacija distribucije kako od proizvodnje do distributivnih centara, tako i u distributivnim centrima ka mreži saradnika.
6. Dobar menadžment firme, koji oseća potrebe i specifičnost MLM sistema distribucije u odnosu na klasičnu distribuciju. Mislim i na menadžment u oblasti organizacije proizvodnja, ali i u oblasti organizacije distribucije i odnosa prema unutrašnjim kupcima, mreži saradnika kao najvažnijoj mašini za proizvodnju u MLM.-u

Mreža ljudi

1.Vi, kao lider te mreže ste u centru pažnje. Vi ste najvažnija osoba koju treba sponzorisati u poslu, koju treba edukovati, kojoj treba stavove ojačati.
2.Vaša dostignuća i nivo su direktno uslovljeni i ograničeni dostignućima i nivoom Vaših lidera. Ponavljam: najvažnija proizvodna mašina u network marketingu su ljudi, a projektanti i proizvođači tih mašina su lideri.
3.MLM je više od posla. MLM su odnosi sa ljudima. Lični, saosećajni, visoko moralni, ljudski. Ako ste vi lider i želite da imate lidere, duplicirajte stvaranje korektnih i dubokih međuljudskih odnosa.
4. Edukacija. Ako biste mi dozvolili da samo jednu osobinu navedem kako bih opisao suštinu network marketinga, ne bih rekao distribucija robe. Rekao bih da je suština naučiti sebe kako biti uspešan, pa zatim učiti tome svoju mrežu i naučiti ih da i oni dalje obučavaju svoje lidere i svoju mrežu.

Sistem rada

1. Plan nagrađivanja ili kompenzacioni plan, kako ga već ko naziva. Ovo je samo deo sistema. Važan, ali samo deo. Kompenzacioni plan treba da bude jednostavan, moderan, da motiviše i lidere i nove saradnike, da obezbedi da ljudi imaju uspeha.
2.Dobar informacioni sistem za praćenje i obračun rezultata. Ne zaboravite da je MLM u današnjem obliku nastao tek pojavom računara koji su obezbedili praćenje.
3.Sistem vrednosti, etički kod, kultura koja je neophodna u MLM kompanijama, kako bi opstala uprkos svim izazovima koji će se neminovno pojaviti.
4.Korišćenje svih modernih sredstava koji pomažu članovima mreže da postignu rezultate koji će ih zadržati u poslu i motivisati da daju najbolje od sebe i ostanu verni kompaniji u kojoj rade. To podrazumeva i reklame (čemu se često networkeri starog kova odupiru), interneta, organizovanih javnih prezentacija i od od strane firme i od strane graditelja mreže, takmičenja, izazove i tako dalje.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top