Podgorina

Ma daj, kako si prvi put to video? Mi smo u Podgorini, Sabac je u Macvi, Loznica u Podrinju, Pozarevac u Stigu, Kragujevac u Sumadiji, Negotin u Krajini itd.

Ovo smo svi ucili jos u osnovnoj skoli! Podgorina je zbog toga sto smo ispod gore :-)
 
E jbg! Nego, samo hocu da malo probudim podforum. Nije u redu da nas preticu neki manji gradovi! Treba da otvaramo razne teme a ne samo "Da li neko zna ... " ili "Ponuda za posao...".

Ajd' uzdravlje!
 
Od celog prokletog Valjeva i okoline jedino mi se svidja.....pogadjate, kanjon Graca i Povlen. Sve ostalo mi je skroz bezlicno tako da se nikada nisam interesovao za Podgorinu it.d.
 
Kanjon Gradca je zaista sjajan. U stvari ceo tok reke Gradac je izvanredan! Meni se iskreno dopada i predeo oko Ribnice i kada se krene Jablanicom, pa uzvodno!

Steta samo sto ce da izgrade onu sugavu branu i potope onaj divni kraj!
 
Hteo sam samo da zarimujem. Nije mi bila namera da skrenem paznju na nekakav "uzviseni jezik", mada je to ipak FAKAT heheheh!

Nismo mi krivi sto je srpski jezik tj, ekavica standardizovana na osnovu sedmopadeznog, cetvoroakcentnog sistema zapade Srbije :-)
 
Pejzaž je veliki PLUS,posebno okolina Valjeva,ne znam kako se zove ali kada se ide iz Šapca,prođe se Valjevo i na oko možda 10 km od Valjeva ima prelepih brdovitih pejzaža(kad sam išao na zimovanje tuda sam prolazio)
a ulice su Vam nekako skučene bar one kroz koje smo prošli
 
I da to, umalo da zaboravim i imate lepe gimnazijalke,barem su one takve koje su kod nas glumile u Narodnom pozorištu,mi smo se oduševili i glumom i time kako one izgledaju(to je bilo prošle godine,kada su valjevski gimnazijalci izvodili tri Čehovljeve drame:a sećam se samo da se jedna od tih drama zvala Galeb)
Jbg. baš sam ja pamtio kako se koja drama zove a bio sam i zauzet i oduševljen tako da mi je to olakšavajuća okolnost.
 
Valjevski ... to ne kapiraju ... ne dopire do ljudi koji nisu iz Valjeva, osim ako ti ljudi ne studiraju srpski jezik i knjizevnost ili ako nisu ultra obrazovani....

Valjecanin je covek iz Cacka koji zivi u Valjevu!
Valjevac je covek iz Valjeva!

Kome nije jasno zasto se kaze Valjevac a ne Valjevcanin (ili Valjevcan u najgorem) neka se javi, pa cemo otvoriti novu temu na ovom podforumu).
 

Back
Top