Gradjanski rat u Crnoj Gori?

PredatorBG11

Ističe se
Poruka
2.008
Ukoliko unionisti pobede na referendumu,ne vidim nesto sliku kako Milo dobrovoljno napusta vlast,vec mislim da ce pokustai da falsifikuje rezultate referenduma u korist separatista,na to ce reagovati unionisti,doci ce do krize i nije tesko zamisliti a znajuci Crnogorce da se sve zavrsi na prangijanju.
Vase misljenje......
 
U toj varijanti koju si izneo, nije ne moguce, da li Milo moze kao dobar scenarista i dramaturg, kada je rec o ubedljivosti, da isprovocira nemire koje bi kao izazvali oni koji su rekli NE, a onda uvodi vanredno stanje radi predostroznosti i suzbijanja sirenja nemira, pa na scenu stupa akcija buzdovan ili livor, auuuuu sto mi je ovo sve poznato..................
 
_Milanche_:
Milo sve i da izgubi na referendumu nece se mnogo potresti sve dok moze da dobije na parlamentarnim izborima

Unionisticke snage bi, u slucaju pobede na referendumu, morale primeniti taktiku DOS-a iz 2000. godine. Kako se svi secamo, Kostunica je pobedio na predsednickim izborima, ali DOS je izgubio na parlamentarnim i koalicija SPS-SNP je imala vecinu u saveznom parlamentu. Medjutim DOS je organizovao prevrat, demonstracije, stvorio je u javnom mnjenju sliku "pobede" i situaciju ucinio nemogucom za SNP, na kraju primoravsi ih da izadju iz koalicije sa SPS-om. Ni to im nije bilo dosta, pa su narednih dana organizovanjem demonstracija i ispred republickog parlamenta, silom naterali dotadasnju Vladu da uspostavi onu prelaznu vladu itd itd
Dakle, nesto slicno bi morali da primene i unionisti u Crnoj Gori, jer je recept - videli smo, jako uspesan.
 
untouchable:
Unionisticke snage bi, u slucaju pobede na referendumu, morale primeniti taktiku DOS-a iz 2000. godine. Kako se svi secamo, Kostunica je pobedio na predsednickim izborima, ali DOS je izgubio na parlamentarnim i koalicija SPS-SNP je imala vecinu u saveznom parlamentu. Medjutim DOS je organizovao prevrat, demonstracije, stvorio je u javnom mnjenju sliku "pobede" i situaciju ucinio nemogucom za SNP, na kraju primoravsi ih da izadju iz koalicije sa SPS-om. Ni to im nije bilo dosta, pa su narednih dana organizovanjem demonstracija i ispred republickog parlamenta, silom naterali dotadasnju Vladu da uspostavi onu prelaznu vladu itd itd
Dakle, nesto slicno bi morali da primene i unionisti u Crnoj Gori, jer je recept - videli smo, jako uspesan.
Milosevic je bio vlast,ne parlament,kada je on izgubio predsednicke izbore,nije parlament nista znacio.
 
Giovanna:
Crnogorci su mislili da su im Srbi najveci teret i jedina prepreka za Crnu Goru koja ima perspektivu u EU.Greska...a na greskama se uci...

eee, ovo se pričalo i za Sloveniju svojevremeno! I stvarno, propade Slovenija načisto!!!! :lol:

Zašto, bre, sve mora da ima veze sa Srbijom? Ako neko hoće samostalnost, neka glasa! Ne mora neko da bude razočaran u zajedničku državu da hoće svoju!
 
upravu je mae,
i crnogorci su obnovili svoju drzavnost,koja je vec nekad,kroz vekove postojala,i glupo im je to sporiti.i nisu je odvojili od srbije,vec izasli iz nekakve drzavne zajednice...bitna razlika
gradjanskog rata nece biti...prosla su ta vremena,...a i puno faktora nas posmatra
 
Užasno me nerviralo licemerje svih Crnogoraca koji po su Beogradu pričali da su vajni Srbi. Tu uključujem i studente i radnike i sve koji borave u Srbiji.
Pokazalo se da je dosta njih lagalo. Večeras su dole proslavljali, a sutra će se vratiti u BG kao da se ništa nije dogodilo i opet će prosipati istu priču.
 
Mae ti mene uopste nisi razumela.Mene samo nervira sto je Crna Gora vec 15 godina (od raspada SFRJ) pricala jednu istu pricu ....Sad kad su dobili vreme ce pokazati da li je bilo ispravno ili ne.Imaju oni pravo na svoju drzavu kao i Srbi na svoju ali zasto smo mi dozvolili da se referendum odrzi a da se mi gradjani Srbije ne izjasnimo na isti nacin kao i oni...
Sto se tice Slovenije zaboravila si jedno Slovenci su Katolici imaju podrsku vise od polovine sveta. Da ne pominjem i snagu muslimana...Nas Pravoslavaca ima mnogo manje....
 
Giovanna:
Mae ti mene uopste nisi razumela.Mene samo nervira sto je Crna Gora vec 15 godina (od raspada SFRJ) pricala jednu istu pricu ....Sad kad su dobili vreme ce pokazati da li je bilo ispravno ili ne.Imaju oni pravo na svoju drzavu kao i Srbi na svoju ali zasto smo mi dozvolili da se referendum odrzi a da se mi gradjani Srbije ne izjasnimo na isti nacin kao i oni...
Sto se tice Slovenije zaboravila si jedno Slovenci su Katolici imaju podrsku vise od polovine sveta. Da ne pominjem i snagu muslimana...Nas Pravoslavaca ima mnogo manje....


Ma, do podrške sveta dolazi tek kad se neko odluči na osamostaljenje, onda može da računa na nekoga! Uostalom, ako je sistem slobodan i demokratski, nema šta da čuva svet, očekuje se da i onaj od kog se odcepljuješ prizna to! (I, njih čuva svet ali zato "nas i Rusa trista miliona", nije ni to malo! ;) :lol: )

Razumem ja u čemu je tvoj revolt ali to pitanje se danima provlači po Forumu- sistem uvek i svuda funkcioniše tako da referendum raspisuje onaj ko hoće da se odcepi a ne na način da se raspiše sa referendumskim pitanje- Da li ste da to da se od vas odcepi neko!!?? Jednostavno je tako! i, tom logikom, niko nije sprečavao ni srbiju da proglasi referendum i odcepi se od CG! samo, Srbija to nije uradila! Pa, ko je, uostalom, terao srbiju d ačeka tuđe referendume- mogla je '90. ona da se odcepi od ostatka tadašnje SFRJ! Ali nije i nije ni bitno!

E sad, šta pričaju (neki) Crnogorci to je druga stvar! Ako njih 55+ % hoće da ide- odoše! Ko se prvi setio, taj se odcepio!!! ;) Dakle, na tvoje pitanje "Zašto?"- jednostavno- "Zato", crnogorci se setili prvi! Tako je to! ;)
 
Giovanna:
Mae ti mene uopste nisi razumela.Mene samo nervira sto je Crna Gora vec 15 godina (od raspada SFRJ) pricala jednu istu pricu ....Sad kad su dobili vreme ce pokazati da li je bilo ispravno ili ne.Imaju oni pravo na svoju drzavu kao i Srbi na svoju ali zasto smo mi dozvolili da se referendum odrzi a da se mi gradjani Srbije ne izjasnimo na isti nacin kao i oni...
Sto se tice Slovenije zaboravila si jedno Slovenci su Katolici imaju podrsku vise od polovine sveta. Da ne pominjem i snagu muslimana...Nas Pravoslavaca ima mnogo manje....
cenish da je sve to to religije?
hmmm.............mozda da je ovo 16.vek...
pazi,dokaz da neko ne radi protiv pravoslavaca su grci,rumuni i bugari.dokaz da neko ne radi protiv slovena je uspeh cheha,poljaka,slovaka...dakle,ako krenemo sa nabrajanjem,vidimo da nesto nije u redu da bi izvela takav logicki zakljuchak...
 

Back
Top