Gradjanski rat u Crnoj Gori?

Petar_FPN:
cenish da je sve to to religije?
hmmm.............mozda da je ovo 16.vek...
pazi,dokaz da neko ne radi protiv pravoslavaca su grci,rumuni i bugari.dokaz da neko ne radi protiv slovena je uspeh cheha,poljaka,slovaka...dakle,ako krenemo sa nabrajanjem,vidimo da nesto nije u redu da bi izvela takav logicki zakljuchak...

da ali ne zaboravi da i dan danas, kao i u srednjem veku, Vatikan ima ogromnu ulogu u svetskoj politici...
 
Nek idu niko im nije niti im brani ALI ne moze da bude ko sto je bilo dok smo bili kakva-takva zajednicka drzava.Znaci,svi gradjani CG u Srbiji postaju strani drzavljani ko i Srbi u CG a dal i koiko cemo da saradjujemo s njima zavisi od toga postoji li i koliki je interes za tim.
 
Petar_FPN:
ma sto kaze vuksanovic,placanje prevoza je metafizicko pitanje...;)

najjaca izjava u poslednjih nekoliko dana :D :D :D autobusi i metafizicko pitanje :lol:

onda sledi draskovic i 'sad je pravo vreme da srbija postane monarhija' :roll: ili tako nesto....

ne znam da li da se smejem i placem :lol:

al mi mnogo krivo sto mi nismo imali pravo da glasamo..ko da smo gradjani drugog reda..niko nas nista ne pita :roll:
 
frozen1982.:
Nek idu niko im nije niti im brani ALI ne moze da bude ko sto je bilo dok smo bili kakva-takva zajednicka drzava.Znaci,svi gradjani CG u Srbiji postaju strani drzavljani ko i Srbi u CG a dal i koiko cemo da saradjujemo s njima zavisi od toga postoji li i koliki je interes za tim.

Pa biće stranci! Makar će (nadamo se) normalno d aulaze u zemlju! Desetine hiljada Srba iz Hrvatske su morali da vade vizu 10 godina da dođu u poseti porodici jer nisu imali državljanstvo (i, i danas nemaju osnov za njega sem ako nisu rođeni u srbiji a za to nisu ni morali da budu Srbi) a da ne govorim da su nekima vize čak i odbijane kada su trebali da stignu na sahrane!

Zna se šta je samostalna država i onaj ko je bira zna da će mu dojučerašnja država biti inostranstvo!
 
Nemam ni ja al Crna Gora nije Slovenija....ni po menrtalitetu(citaj:radnim navikama)ni po privrednom i ekonomskom potencijalu........nije ovde rec o mojoj zajedljivosti nego prostoj cinjenici da je moje misljenje da njima tek predstoji otreznjenje...po pitanju onoga sto dobijaju nezavisnoscu.Moje misljenje,pol.komentar prdstojece situacije je to.
 
frozen1982.:
Nemam ni ja al Crna Gora nije Slovenija....ni po menrtalitetu(citaj:radnim navikama)ni po privrednom i ekonomskom potencijalu........nije ovde rec o mojoj zajedljivosti nego prostoj cinjenici da je moje misljenje da njima tek predstoji otreznjenje...po pitanju onoga sto dobijaju nezavisnoscu.Moje misljenje,pol.komentar prdstojece situacije je to.


Pa ok , možemo mi da analiziramo kako hoćemo ali, sve što je nečija greška sada će samo tom nekome da se vraća! Meni je, iskreno, zbog toga ovo najdraže rešenje- malo da prestane da se prebacuje vruć krompir! Čim nije dobro- oni su krivi! e sad svakom svoje pa ko gde stigne!!!!
 
Ma sve ja znam i razumem,jedino me nervira kad se neke stvari ne nazivaju pravim imenom.Citav ovaj rat od 1991. pa na ovamo je samo kavga izmedju komunisticke bande(ciji je i Djukan deo)koja nije mogla posle smrti tate Broza da se dogovori ko ce da bude glavni....as simple as that.A ova epizoda s Crnom Gorom je samo pocetak zavrsetka svega toga.
 
frozen1982.:
Ma sve ja znam i razumem,jedino me nervira kad se neke stvari ne nazivaju pravim imenom.Citav ovaj rat od 1991. pa na ovamo je samo kavga izmedju komunisticke bande(ciji je i Djukan deo)koja nije mogla posle smrti tate Broza da se dogovori ko ce da bude glavni....as simple as that.A ova epizoda s Crnom Gorom je samo pocetak zavrsetka svega toga.


Moj mišljenje- komunizam (kao i svaki drugi politički pravac) je dosta jak paravan! Boli Mila uvo za politiku, malo veća lova vrti točak od samo političkog opredeljenja!
 
Komunizam sam samo uzeo kao zajednicki imenilac....jer su skoro SVI koji bili na vlasti u Republikama od sad bivse nam brace bili clanovi SK(Drnovsek,Kucan,Mesic,Racan,Sloba,Djukanovic,Tudjman,......)..a oni nisu ni tada bili iskreni komunisti vec sovinisti najgore vrste...to je i dovelo do sranja.
 
frozen1982.:
Komunizam sam samo uzeo kao zajednicki imenilac....jer su skoro SVI koji bili na vlasti u Republikama od sad bivse nam brace bili clanovi SK(Drnovsek,Kucan,Mesic,Racan,Sloba,Djukanovic......)..a oni nisu ni tada bili iskreni komunisti vec sovinisti najgore vrste...to je i dovelo do sranja.


E, naravno da nisu bili ono za što su se prodavali ali, opet, stojim kod toga da sem nabrojanih, ima i gorih a da su najgori ujedno i najveći (lovatori)!!!! :)
 
Giovanna:
Mae otcepljenje Crne Gore je samo zeleno svetlo za otcepljenje KIM i stvaranje velike Albanije...Da je Grna Gora ostala stvari ne bi isle u tom pravcu....

Ma jasta da eto Crna Gora ne ode Kosovo bi 100% bilo sastavi deo Srbije sa sve ALjbancima kao lojalnim gradjanima nase zemlje.
To nikakave veze nema jedno sa drugim NEZAVISNOST Kosova je gotova stvar vec 7 godina...Ko je hteo da slusa sta su o tome pricali oni koji ce o tome odlucivati a pre svega kontakt grupa i USA to bi trebalo da mu bude jasno...
 
Giovanna:
Mae otcepljenje Crne Gore je samo zeleno svetlo za otcepljenje KIM i stvaranje velike Albanije...Da je Grna Gora ostala stvari ne bi isle u tom pravcu....

Pa, da je srbija sada, recimo, u državnoj zajednici sa (lupam) Italijom i da joj neko kaže- nemojte da se odcepljujete jer, ako vi odete, nama ce da se odcepi lako i sever Italije- da li bi srbiji to bilo važno!???

Šta CG briga da li je pospešila neke probleme Srbiji- oni hoće samostalnost, ako to izazove probleme kojih će i sami biti žrtve, njihova stvar! ako to samo srbiji izazove probleme, pa, ne može CG da ne želi nezavisnost zbog toga!!!!
 

Back
Top