HARD DISC

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

france

Primećen član
Poruka
546
Hard disc je potpuno mrtav....zamjenio sam ga.
Sa starog Harda treba da pokupim sve podatke koje sam drzao na njega, majstor koji ga je mijenjao kaze da ne moze njegov softwer da prepozna hard da ga ponesem kod Toshiba itd.
Sa cim je najbolje da pokusam da pokupim podatke sa starog harda?


Hvala!
 
Kod njih je dijagnoza 1180 din., ali ako uspešno skinu podatke to se ne naplaćuje.

Ali, uvek postoji ali, kod njih spašavanje podataka nakon oštećenja elektronskog sklopa hard diska (PCB) košta od 1770din. A, kod Vas? Ha, Ha, Ha. Napiši koliko košta. U stvari ne moraš, ima sve na sajtu. Sve u evrima. Nema ništa ispod 50E. Napiši koliko košta izlazak na teren. Neka ja ću: 250E.

Ej. Bolesno. Hard disk od 300GB nov, košta 90E.

Kapiram da ima firme koje će to da plate. A, šta je sa nama. Pa, nemam ja dijamante na hardu.
I, da imam, ne bih ti dao više od 30E. To je neka realnost. A, šta vi radite što ja ne mogu. Zameniš pločicu i copy-paste. Pusti te priče labaratorije itd...

U svakom slučaju to što si TI napisao je: ZAMKA ZA MEDVEDE
 
hahahahahah lepo se nasmejah.
Pa jel znas koliko mi je ljudi doslo iz data solutions .
Konkretno dosao je covek iz Telekoma sa kojima oni imaju ugovor i rekao doslovce
da nece da nosi tamo ceka nedelju dana da bi mu oni rekli da ne mogu da urade.
Trazili su im 48 000 dinara, iako je covek uzeo disk i doneo kod nas, naplatili su im
8500din za nabavku diska ( problem se resava bez i jednog jedinog odvratnanja srafa)
plus ono za dijagnozu,
Nasa faktura je iznosila 16000 dinara i bilo je gotovo za 2h.
E sad izlazak naseg servisera na teren je 40e za 4h.
U slucaju da vam podaci trebaju 31.januara u 23.35 izlazimo u roku od 20 min
i to vas kosta 250e na cenu spasavanja, ako se na spasu podaci ne kosta NISTA!
Ako kazes mnogo mi je NE KOSTA Nista.
Nebi ni ja tebi dao 30e ali ako disk kosta 60e ja menjam glave za 150e i zaradim 90
a ako ne uspem da zamenim ne kosta nista.
KOd njih je 2 sata na terenu 6000 dinara a elektronika je mnogo vise od nasih 50E
recimo duplo vise,.
Tako da nemoj da pricas napamet nego gledaj bolje.
 
normalno da je skupa operacija,i necu sigurno nositi ja svoj HD sa pesmama i igricama,nego ce ga nositi ljudi koji imaju vazne podatke i kojima nije problem da plate i 10k evra za popravku.tako da treba da budemo srecni da takva firma postoji kod nas uopste jer je mnoge zemlje u okruzenju NEMAJU.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top