Šta kažu Srbi na pijaci

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Povodom masovnog odlaska glasača u Crnu Goru, naš običan srbijanac kaže:

-e da sad zatvore granicu da se lakše diše i nama i njima.

Po onome što videh mnogo masovniji su oni koji kažu da bi ovakav postupak bio po meri.
Pa tek kad se stave na spisak i zatraže državljanstvo da im se dozvoli ulaz....znači da su skoro za vize, ne u smislu keša već dozvole....

A za referendum da i ne pričam....


A vi?
 
Tuzni_patak:
Povodom masovnog odlaska glasača u Crnu Goru, naš običan srbijanac kaže:

-e da sad zatvore granicu da se lakše diše i nama i njima.

Po onome što videh mnogo masovniji su oni koji kažu da bi ovakav postupak bio po meri.
Pa tek kad se stave na spisak i zatraže državljanstvo da im se dozvoli ulaz....znači da su skoro za vize, ne u smislu keša već dozvole....

A za referendum da i ne pričam....


A vi?

Gle, sad je malo nategnuta atmosfera zbog toga što se digla tolika prašina, ali će se to sleći i opet sve po starom! Oseća se neka gorčina što svi "odlaze" od nas, ali tome sad dolazi kraj. Nema više ko da ode
trio.gif
 
filatelista:
Gle, sad je malo nategnuta atmosfera zbog toga što se digla tolika prašina, ali će se to sleći i opet sve po starom! Oseća se neka gorčina što svi "odlaze" od nas, ali tome sad dolazi kraj. Nema više ko da ode
trio.gif
:confused: :confused:
Kod mene nema nikakve gorcine, kome je lose sa mnom, neka ide.
Ceo dan slusam oprecna misljenja, ali ipak provejavaju: More, nek se nose, dodijali su i Bogu i narodu.
Ljudima je dozlogrdilo, gorcina je moguca samo zbog toga sto tako dugo traje, neka se jednom presece, pa kud koji mili moji (ja cu sam kuda znam) !
Kad bolje razmislim, dosta je Srbija bila krava muzara, dosta su drugi skidali kajmak a Srbiji ostavljali surutku. Kad im prodje letnja sezona, neka ih greje bericetno sunce nezavisnosti, da vidmo dokle ce i moze li ih prehraniti.
Ako misle da ce imati u Srbiji (kao dosad) besplatno skolovanje, lecenje.......videce da nece.
Ako je njima vazniji Siptari, muslimani od Srba, molim lepo!
Oni ce im (mozda)pomoci da dobiju tu nezavisnost, ali, dugorocno gledano, oni ce ih potopiti, asimilarace ih za nekoliko godina, bice manjina u sopstvenoj drzavi.
Potpuno sam indiferenta u ovom momentu, stavise, pocela sam da navijam da konacno odu. Jedino mi je krivo sto ispade da oni zele da odu, a da pri tome ne saznashe shta mi zelimo, a bogami sudeci po komentarima ovih dana, Referendum u Srbiji bi bio 96 za suverenu drzavu Srbiju.
 
e yebali vas vishe crnogorci

uostalom sto da se oni pitaju za odvajanje?
sto mi ne raspisasmo referendum?
i sto se svi od nas odvajaju a nikad mi da se odvojimo? ili bi to nase odvajanje u stvari bilo teranje tih od kojih se odvajamo?

ni manjeg ***** ni vece dreke
 
Plava Bilja:
:confused: :confused:
Kod mene nema nikakve gorcine, kome je lose sa mnom, neka ide.
Ceo dan slusam oprecna misljenja, ali ipak provejavaju: More, nek se nose, dodijali su i Bogu i narodu.
Ljudima je dozlogrdilo, gorcina je moguca samo zbog toga sto tako dugo traje, neka se jednom presece, pa kud koji mili moji (ja cu sam kuda znam) !
Kad bolje razmislim, dosta je Srbija bila krava muzara, dosta su drugi skidali kajmak a Srbiji ostavljali surutku. Kad im prodje letnja sezona, neka ih greje bericetno sunce nezavisnosti, da vidmo dokle ce i moze li ih prehraniti.
Ako misle da ce imati u Srbiji (kao dosad) besplatno skolovanje, lecenje.......videce da nece.
Ako je njima vazniji Siptari, muslimani od Srba, molim lepo!
Oni ce im (mozda)pomoci da dobiju tu nezavisnost, ali, dugorocno gledano, oni ce ih potopiti, asimilarace ih za nekoliko godina, bice manjina u sopstvenoj drzavi.
Potpuno sam indiferenta u ovom momentu, stavise, pocela sam da navijam da konacno odu. Jedino mi je krivo sto ispade da oni zele da odu, a da pri tome ne saznashe shta mi zelimo, a bogami sudeci po komentarima ovih dana, Referendum u Srbiji bi bio 96 za suverenu drzavu Srbiju.

Ma šta se sekiraš kako će kad im prođe turistička sezona, njihova država, njihov problem. Pa jeli mileram il' lickali surutku, nas se to baš i ne tiče, bar govorim u svoje ime. Dosta ima posla i u našoj državi, da bih se jedio za tuđe muke. Ali što ti toliko Albanci bodu oči, pa ljudi gledaju svoj interes i glasaju kao ravnopravni građani Republike Crne Gore. Zapeli za te Albance, a njih ima oko 40 000! Ej, ima 485 000 birača, pa to je manje od 10%! Neće njima oni doneti nezavisnost, već samo biti tas na vagi, a to je druga stvar.
Ma mi smo u ovom svemu kao
spacecraft.gif
 
Plava Bilja:
:confused: :confused:
Kod mene nema nikakve gorcine, kome je lose sa mnom, neka ide.
Ceo dan slusam oprecna misljenja, ali ipak provejavaju: More, nek se nose, dodijali su i Bogu i narodu.
-NI-
Kad im prodje letnja sezona, neka ih greje bericetno sunce nezavisnosti, da vidmo dokle ce i moze li ih prehraniti.
Ako misle da ce imati u Srbiji (kao dosad) besplatno skolovanje, lecenje.......videce da nece.
-NI-

slažem se skoro u celini s tobom ;-)

međutim :-(

tako smo pričali i za bivšu braću pa sad eve ti i Merkatora i Gorenja i Končara i Severine i Vajte i ko zna kojeg sve smrada ne uvozimo jer je to "nobl" - tako će biti i sa našom rasbraćom - neka im je daleko lepa kuća (eblo ih njiovo more).

večeraske gljedam nji'ov dnevnik: "masovne rezervacije smeštaja iz Srbije, sezona nije ugrožena :-( :(
 
Plava Bilja:
:confused: :confused:
Kod mene nema nikakve gorcine, kome je lose sa mnom, neka ide.
Ceo dan slusam oprecna misljenja, ali ipak provejavaju: More, nek se nose, dodijali su i Bogu i narodu.
Ljudima je dozlogrdilo, gorcina je moguca samo zbog toga sto tako dugo traje, neka se jednom presece, pa kud koji mili moji (ja cu sam kuda znam) !
Kad bolje razmislim, dosta je Srbija bila krava muzara, dosta su drugi skidali kajmak a Srbiji ostavljali surutku. Kad im prodje letnja sezona, neka ih greje bericetno sunce nezavisnosti, da vidmo dokle ce i moze li ih prehraniti.
Ako misle da ce imati u Srbiji (kao dosad) besplatno skolovanje, lecenje.......videce da nece.
Ako je njima vazniji Siptari, muslimani od Srba, molim lepo!
Oni ce im (mozda)pomoci da dobiju tu nezavisnost, ali, dugorocno gledano, oni ce ih potopiti, asimilarace ih za nekoliko godina, bice manjina u sopstvenoj drzavi.
Potpuno sam indiferenta u ovom momentu, stavise, pocela sam da navijam da konacno odu. Jedino mi je krivo sto ispade da oni zele da odu, a da pri tome ne saznashe shta mi zelimo, a bogami sudeci po komentarima ovih dana, Referendum u Srbiji bi bio 96 za suverenu drzavu Srbiju.

Ja ne mogu da razumem ovaj nacin razmisljanja. To bi bilo isto kao da smo rekli ma nek ide Hrvatska, sta nas briga i za nju i sta ce biti za Srbima tamo. Slicno vazi i za BiH. Zasto onda ne biste isto to rekli i recimo za Kosovo sutra - "ma nek idu i oni, ne mozemo vise da se bavimo njima"??
U Crnoj Gori 60% gradjana govori srpskim jezikom. Mi ih se ne smemo odreci, ne smemo ih prepustiti antisrpskoj bujici. Taj stav "ma vise nek i ONI idu" je rezultat propagande - kako dukljanske tako i ove nase petokolonaske - to je rezultat rada na razdvajanju i razbracivanju srpskog nacionalnog bica
 
untouchable:
Ja ne mogu da razumem ovaj nacin razmisljanja. To bi bilo isto kao da smo rekli ma nek ide Hrvatska, sta nas briga i za nju i sta ce biti za Srbima tamo. Slicno vazi i za BiH. Zasto onda ne biste isto to rekli i recimo za Kosovo sutra - "ma nek idu i oni, ne mozemo vise da se bavimo njima"??
U Crnoj Gori 60% gradjana govori srpskim jezikom. Mi ih se ne smemo odreci, ne smemo ih prepustiti antisrpskoj bujici. Taj stav "ma vise nek i ONI idu" je rezultat propagande - kako dukljanske tako i ove nase petokolonaske - to je rezultat rada na razdvajanju i razbracivanju srpskog nacionalnog bica
Pa, kako to mi iz Srbije mozemo da promenimo :confused:
Ljude iritira sto se nizasta ne pitaju, samo im se servira, a nema cak ni uzmi ili ostavi, nego jedi- makar ti i ne prijalo.
To je problem, a pravo da ti kazem, vec sam umorna od toga hoce li s nama ili nece!
Kako odluci vecina, neka tako i bude, ja cu se kao jedinka s tim pomiriti, jer bih u protivnom mlatila praznu slamu.
Treba samo obratiti paznju na to kako ce Srbi tamo ziveti (ako se Crna Gora otcepi) i na to se bazirati,ostalo ne zavisi od nas.
Nazalost!
 
snis:
slažem se skoro u celini s tobom ;-)

međutim :-(

tako smo pričali i za bivšu braću pa sad eve ti i Merkatora i Gorenja i Končara i Severine i Vajte i ko zna kojeg sve smrada ne uvozimo jer je to "nobl" - tako će biti i sa našom rasbraćom - neka im je daleko lepa kuća (eblo ih njiovo more).

večeraske gljedam nji'ov dnevnik: "masovne rezervacije smeštaja iz Srbije, sezona nije ugrožena :-( :(
Ne znam kako ostali, ali mene ove godine nece videti.
Zasto bih strepela za svoj novac :confused:
Ako nista drugo, za TO mogu da budem odgovorna, ostalo ne zavisi od mene.
Ne znam kakve su to ankete, moji prijatelji - velika vecina, takodje ove godine nece u Crnu Goru na letovanje.
Nase pravo...... 8-)
 
Mi smo naizvi.
lepo moizes da uredis stvar ako milo pobedi:

1. Ulazne vize za gradjane Crne gore.
- ne primenjuje se za pripadnike Srpskog naroda, sto mora da potvrdi lokalna crkvena opstina uz izjavu vlastorucnu da je pripadnik Srpskog naroda
- Obavezna viza za simpatizere i predstavnike Milovog rezima, kao i njegovo pobornike.

2. Zabrana putovanja gradjana Srbije u Crnu Goru izuzev onima koji imaju rodbinu i to najduze 10 dana i to iskljucivo van turisticke sezone, maj-septembar.

3. Primanje na fakultete pripadnika Srpskog naroda, uz zabranu studiranja pobornika Milovog kriminalnog rezima.

4. Obavezna boravisna dozvola, koja se menja na vsakih mesec dana za sve koji su rodjenji za teritoriji Crne gore
- Zabrana obavljanja javnih delatnosti
- Zabrana politickog delovanja
- zabrana posedovanja nepokretnosti ukljucujuci i rodbinu.
 
Plava Bilja:
Ne znam kako ostali, ali mene ove godine nece videti.
Zasto bih strepela za svoj novac :confused:
Ako nista drugo, za TO mogu da budem odgovorna, ostalo ne zavisi od mene.
Ne znam kakve su to ankete, moji prijatelji - velika vecina, takodje ove godine nece u Crnu Goru na letovanje.
Nase pravo...... 8-)

ma slažem se sa tvojim postom (ima) samo sam ti skrenuo pažnju da smo i ranije govorili crći će oni bez nas. bojim se da se u pogledu studenata, direktora, veza i vezica neć ništa promeniti ni sutra ni bilo kada, jope će to biti naša braća koju ćemo negovati, maziti i paziti.

nije anketa, "zakačio"
sam skučajno nji'ov TV dnevnik u kome se oni qrče kako su im kapaciteti popunjeni i da očekuju oko 20% bolju godinu negolane :-( a ako je tačo :-( :-(

a š'o se tiče mog letovanja kod njiha - završili smo to pretprošle godine :-(

jednom lipšeš dok stigneš, dva put za vreme boravka, a kad uspeš da se vratiš u Srbiju muka ti od odmora :-(
 
Alekasandar2:
Mi smo naizvi.
lepo moizes da uredis stvar ako milo pobedi:

1. Ulazne vize za gradjane Crne gore.
- ne primenjuje se za pripadnike Srpskog naroda, sto mora da potvrdi lokalna crkvena opstina uz izjavu vlastorucnu da je pripadnik Srpskog naroda
- Obavezna viza za simpatizere i predstavnike Milovog rezima, kao i njegovo pobornike.

2. Zabrana putovanja gradjana Srbije u Crnu Goru izuzev onima koji imaju rodbinu i to najduze 10 dana i to iskljucivo van turisticke sezone, maj-septembar.

3. Primanje na fakultete pripadnika Srpskog naroda, uz zabranu studiranja pobornika Milovog kriminalnog rezima.

4. Obavezna boravisna dozvola, koja se menja na vsakih mesec dana za sve koji su rodjenji za teritoriji Crne gore
- Zabrana obavljanja javnih delatnosti
- Zabrana politickog delovanja
- zabrana posedovanja nepokretnosti ukljucujuci i rodbinu.

aco, stvarno si strog. a š'o to ne uvedosmo za kroasane i janeze, pa i ove balije ?!
 
Ostro i za primer. Jer su Janezi i Krvati znali da necemo nista imati sa njim ai znali su cenu svega i kockali se... i dobili
Milo hoce da je njegovo njegovo, a moje da je - Nase.

Kaze kada se otcepe nista se nece promeniti. Treba mu dokazati suprotno. Kolektivno kaznjavanje prosto obozavam.
 
snis:
ma slažem se sa tvojim postom (ima) samo sam ti skrenuo pažnju da smo i ranije govorili crći će oni bez nas. bojim se da se u pogledu studenata, direktora, veza i vezica neć ništa promeniti ni sutra ni bilo kada, jope će to biti naša braća koju ćemo negovati, maziti i paziti.

nije anketa, "zakačio"
sam skučajno nji'ov TV dnevnik u kome se oni qrče kako su im kapaciteti popunjeni i da očekuju oko 20% bolju godinu negolane :-( a ako je tačo :-( :-(

a š'o se tiče mog letovanja kod njiha - završili smo to pretprošle godine :-(

jednom lipšeš dok stigneš, dva put za vreme boravka, a kad uspeš da se vratiš u Srbiju muka ti od odmora :-(
U, izvini, izgleda da sam preletela tekst :evil: :evil:
Pa, oni lazu, moraju, ali nece moci sakriti kad sezona pocne.
Da, oni bi da se otcepe, a da se nishta ne promeni.
Nece moci, a meni je zao sto to narod tamo u velikoj vecini ne zna, sto su im isprali mozak.
Ovo "lipsavanje" si tako dobro opisao, da umalo ne poces da lipsavam samo od prisecanja :twisted:
:razz:
 
Alekasandar2:
Ostro i za primer. Jer su Janezi i Krvati znali da necemo nista imati sa njim ai znali su cenu svega i kockali se... i dobili
Milo hoce da je njegovo njegovo, a moje da je - Nase.

Kaze kada se otcepe nista se nece promeniti. Treba mu dokazati suprotno. Kolektivno kaznjavanje prosto obozavam.

ma da se mene pita dig'o bih kineski zid između, ali smo taki da se stvari ništa neće promeniti. Njihovi kadrovi će i dalje kadrovati po Srbiji, studenti studirati i stričevi obezbeđivati radna mesta :-(

pa koliko kroasana i janeza "visi" u bgd-u koristeći svaku priliku da se dovuku ovamo nažderu i naloču :-(
najgore što među tim "povratnicima" pun qufer bivših bojovnika koji nam se keze kao da ništa nije bilo :-(
 
Plava Bilja:
U, izvini, izgleda da sam preletela tekst :evil: :evil:
Pa, oni lazu, moraju, ali nece moci sakriti kad sezona pocne.

ma tolikosmo nesrazmerni da je i to pitanje. njihovi kapaciteti su toliki da kad bi Srbija i 'tela cela kod njiha na more ne bi stala. e, sad, možemo ti, ja i neznam koliko nas da ih ignorišemo (ali ne k'o policajac prostituku ;-)) ali će biti uvek dovoljno raje koja ć odlepršati tamo i oni neće ni primetiti da im nedostajemo ;-)

Da, oni bi da se otcepe, a da se nishta ne promeni.
Nece moci, a meni je zao sto to narod tamo u velikoj vecini ne zna, sto su im isprali mozak.
Ovo "lipsavanje" si tako dobro opisao, da umalo ne poces da lipsavam samo od prisecanja :twisted:
:razz:

zabole me želudac kad god se setim moja zadnja tri boravka kod njiha - nikad više.
kad te jednom pređu - naivan si, dva put - nemaran si, a tri puta - lud si :-(
 
snis:
ma tolikosmo nesrazmerni da je i to pitanje. njihovi kapaciteti su toliki da kad bi Srbija i 'tela cela kod njiha na more ne bi stala. e, sad, možemo ti, ja i neznam koliko nas da ih ignorišemo (ali ne k'o policajac prostituku ;-)) ali će biti uvek dovoljno raje koja ć odlepršati tamo i oni neće ni primetiti da im nedostajemo ;-)



zabole me želudac kad god se setim moja zadnja tri boravka kod njiha - nikad više.
kad te jednom pređu - naivan si, dva put - nemaran si, a tri puta - lud si :-(
:razz:
Ja sam mislila da je vic, a nije, stvarno se desilo: Jedna porodica iz Srbije odseli u nekom manje poznatom mestu u nekom hotelcicu, pa ujutru ustali, nije bas ni bilo rano, sednu u restoran i naruce kafu.
Konobar, oni opet tvrde da je "gazda" samo ih popreko pogledao pa rekao: Nijesam je ni ja jos popio.........Sta ce, cekali da on prvo popije........... :razz: :razz:
 
Alekasandar2:
Mi smo naizvi.
lepo moizes da uredis stvar ako milo pobedi:

1. Ulazne vize za gradjane Crne gore.
- ne primenjuje se za pripadnike Srpskog naroda, sto mora da potvrdi lokalna crkvena opstina uz izjavu vlastorucnu da je pripadnik Srpskog naroda
- Obavezna viza za simpatizere i predstavnike Milovog rezima, kao i njegovo pobornike.

2. Zabrana putovanja gradjana Srbije u Crnu Goru izuzev onima koji imaju rodbinu i to najduze 10 dana i to iskljucivo van turisticke sezone, maj-septembar.

3. Primanje na fakultete pripadnika Srpskog naroda, uz zabranu studiranja pobornika Milovog kriminalnog rezima.

4. Obavezna boravisna dozvola, koja se menja na vsakih mesec dana za sve koji su rodjenji za teritoriji Crne gore
- Zabrana obavljanja javnih delatnosti
- Zabrana politickog delovanja
- zabrana posedovanja nepokretnosti ukljucujuci i rodbinu.

hiki.gif
- samo toliko
 
Plava Bilja:
:razz:
Ja sam mislila da je vic, a nije, stvarno se desilo: Jedna porodica iz Srbije odseli u nekom manje poznatom mestu u nekom hotelcicu, pa ujutru ustali, nije bas ni bilo rano, sednu u restoran i naruce kafu.
Konobar, oni opet tvrde da je "gazda" samo ih popreko pogledao pa rekao: Nijesam je ni ja jos popio.........Sta ce, cekali da on prvo popije........... :razz: :razz:


hej, rat i mir sve sa anom ti o tome mogu pisati, al' samo jedan kratki dozivlja:
mesto: Igalo, kafić odma' ispod pošte na obali

gazda (koji menja konobaricu koja taj dan nije došla na posao): Izvol'te molim (lijepo - nema).
tri gosta (koja nedeljama tu piju kaHvu jer su živeli privremeno u Meljinama): tri kafe: bez šećera, srednju i slađu. (jedan je šećeraš :-( )

gazda(koji...): jeste li vi našli mene zajebavat' nedeljemo rano ujutro. evo vam pet dinara (bilo u to vreme kad je kaHva tamo koštala 1,5dinar) pa idite ođe kod komšije sa ovi ljubičasti stonjaci da ga zajebavate....(nadam se da ć lektori iz CG ispraviti tekst - jar nijesam crnogorac ;-)
 
Plava Bilja:
Ja bih ipak ovde ulozila jedan amandman :wink:
Za Srbe iz Crne Gore, neka ostane kako je bilo, za one koji se izjasnjavaju kao Crnogorci, koji ce glasati za otcepljenje, bas svaka "klauzula" iz Saletovog "zakona" :razz:
Jedino sto ne znam da l je to (i kako) izvodljivo, ali, sad ce on da objasni :razz: 8-)

Ja sam primetio da ljudi ovde iznose neka svoja luda gledišta, pa ovo forumašenje dođe kao neka kolektivna psihoterapija. Tu je pobrojano toliko gluposti, da se čovek zapita, jel to neko ozbiljan, ili vadi mast nekim određenim strukturama ovog foruma. Niko da ozbiljno prokomentariše šta se može očekivati ako bude 55%, ako bude 53.5% ako bude 49.9 (svi procenti se odnose na Miloa), nego o zabranama posetama strinama u Mojkovcu. Stvarno narode.
nesvijest.gif
 

Back
Top