Filoloska GIMNAZIJA

Evo ga klasicar!!!
Cao, ako upises klasicne jezike ucis engleski (tri puta nedeljno) latinski (tri puta ned.) i stargorcki (tri puta ned.), kao i OSNOVE KLASICNIH NAUKA (predivan predmet, jako zabavan i ima da se cepate na casu od smeha) (1 cas nedeljno nazalost :( )
Pa nama je ono kao 'najteze' jer ucimo dva jezika koji nisu govorni jezici, ima dosta da se uci, iako ostala odeljenja uce latinski, mi ucimo viiiiiseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Nisu svi u klasicnom bas najbolji ucenici, neki tu upadnu samo da bi upali u skolu a da pritom ne znaju sta su uopste KLASICNI JEZICI...
Ali to ne znaci da je smer los, ODLICAN je.


sto se tice spanskog pa ove godine nije trebalo mnogo bodova za upis (262, nesto)
 
Jel zna neko kakva je konkurencija za spanski ove godine?Imam 202.5 boda sa prijemnog i nosim 66.5 iz skole, medjutim lose sam uradila test iz matematike u osnovnoj, a ne ocekujem nista bolje od kombinovanog..Mislim da cu u najgorem slucaju imati 280 sve ukupno.Prosle godine je za spanski trebalo 264, ali u 2015. 285 tako da ne znam sta da ocekujem sad.Trenutno je najpopularniji japanski ali nisam nista cula o italijanskom/spanskom odeljenju?
 
ljudi, ne verujem da je neko još uvek uopšte na ovom forumu, ali evo ipak da napišem po koju reč.
polagala sam na engleskom i prva želja mi je ruski, u koji se nadam da ću upasti sa svojih 269,69(funny ha) poena. za 9 dana znamo da l' smo upisali, želim svima puno sreećee????????
 
Можеш да учиш енглески,језик који ти је био други у основној, и јапански,кинески,шпански,италијански или класичне језике.
На пример, ако си учила француски у школи, не можеш да изабереш само руски и немачки, док су ти све остале опције отворене.:)
 
Poslednja izmena:
moze li neko da mi kaze kojih sve predmeta ima u filoloskoj gimnaziji i koliko mora da se uci
pa vidi, ja sam sad u prvoj godini i imam:
istoriju (4god)
geografiju (2god)
matematiku (2godina, al prica se da ce se uvesti 4god da ima)
srpski(4god)
knjizevnost(4god)
japanski(tj odabrani jezik)(4god)
informatiku (za ovo nisam sigurna, mislim 4god)
fiziku (2god)
hemiju (2god)
engleski (4god)
latinski (4god)
fizicko (4god)
likovno(4god) i
muzicko(4god)
u drugoj i trecoj ima biologija,
uvod u opstu lingvistiku samo u 4oj goding kao i retorika, filozofija i sociologija
a ustavnost i prava gradjana, psihologija, logika, osnovi prevodjenja samo u 3oj godini

sad ja sam ovde prva godina kao sto sam rekla, pa ne znam jos koliko zaista treba da se uci, al 'znam' neke cetvrtake i cula sam od njih da se uci kolko bi ucio u bilo kojoj gimnaziji, jel ipak je ovo filoloska GIMNAZIJA, al nemoj da slusas osobe koje kazu "ucis toliko da nemozes da imas socijalan zivot" jer su to su takve lazi...

ako planiras da ides u ovu skolu, iskreno zelim ti srecu, n i hope i see u in my 2nd year :D
 
pa vidi, ja sam sad u prvoj godini i imam:
istoriju (4god)
geografiju (2god)
matematiku (2godina, al prica se da ce se uvesti 4god da ima)
srpski(4god)
knjizevnost(4god)
japanski(tj odabrani jezik)(4god)
informatiku (za ovo nisam sigurna, mislim 4god)
fiziku (2god)
hemiju (2god)
engleski (4god)
latinski (4god)
fizicko (4god)
likovno(4god) i
muzicko(4god)
u drugoj i trecoj ima biologija,
uvod u opstu lingvistiku samo u 4oj goding kao i retorika, filozofija i sociologija
a ustavnost i prava gradjana, psihologija, logika, osnovi prevodjenja samo u 3oj godini

sad ja sam ovde prva godina kao sto sam rekla, pa ne znam jos koliko zaista treba da se uci, al 'znam' neke cetvrtake i cula sam od njih da se uci kolko bi ucio u bilo kojoj gimnaziji, jel ipak je ovo filoloska GIMNAZIJA, al nemoj da slusas osobe koje kazu "ucis toliko da nemozes da imas socijalan zivot" jer su to su takve lazi...

ako planiras da ides u ovu skolu, iskreno zelim ti srecu, n i hope i see u in my 2nd year :D
mislis li da mogu da upisem ako sam u osnovnoj bila vrlodobra?
 
spanski ili japanski. svejedno mi je sve dok nije engleski ili ruski
ohh nice, japanski zahteva najvise poena u principu, a i spanski je tu negde, najmanje zahtevaju tipa francuski, engleski, klasicni i nemacki; sad ove godine su bodovi malo opali jer su testovi tezi, al nez kako ce biti sledece, svejedno ako planiras da upises se u ovu skolu, ne mislim da te plasim, al pripremi se dobro da izvuces sto vise poena mozes, jer kao sto sam rekla, njihova 2 desta su najbitnija jer nose 240 poena ukupno, a klasicni je najmanje bodova trazio: 190 ove godine, tkd to te stavlja u perspektivu; sad nemoras bas sad da krenes da se spremas al kao u drugom polugodistu pocni, mislim da je to dovoljno
 
ohh nice, japanski zahteva najvise poena u principu, a i spanski je tu negde, najmanje zahtevaju tipa francuski, engleski, klasicni i nemacki; sad ove godine su bodovi malo opali jer su testovi tezi, al nez kako ce biti sledece, svejedno ako planiras da upises se u ovu skolu, ne mislim da te plasim, al pripremi se dobro da izvuces sto vise poena mozes, jer kao sto sam rekla, njihova 2 desta su najbitnija jer nose 240 poena ukupno, a klasicni je najmanje bodova trazio: 190 ove godine, tkd to te stavlja u perspektivu; sad nemoras bas sad da krenes da se spremas al kao u drugom polugodistu pocni, mislim da je to dovoljno
mogu li da upisem francuski ako ga nisam ucila u osnovnoj skoli?
 
koliko ima lektire? imas li slobodnog vremena? jel moguce biti odlican a da ti ostane i dovoljno slobodnog vremena?
definitivno je moguce biti odlican ako slusas dobro na casu i ponovis lekcije kod kuce, a i da jos uvek imas vremena za drustvo i te stvari, to najvise zavisi od toga kako se ti organizujes, a lektira ima par, neznam gde mi je spisak sad al iz secanja rekla bi da za prvi ima oko 5? tek sad skoro nam je rekla da procitamo prvu, i nju cemo raditi za nedelju dve
 
definitivno je moguce biti odlican ako slusas dobro na casu i ponovis lekcije kod kuce, a i da jos uvek imas vremena za drustvo i te stvari, to najvise zavisi od toga kako se ti organizujes, a lektira ima par, neznam gde mi je spisak sad al iz secanja rekla bi da za prvi ima oko 5? tek sad skoro nam je rekla da procitamo prvu, i nju cemo raditi za nedelju dve
jel su vam mozda rekli kad planiraju da uvedu da matematika bude sve cetiri godine
 

Back
Top