Filoloska GIMNAZIJA

Čitaj sve što je bilo u programu za 7. i 8. razred, a od gramatike ima svašta - sve što je trebalo da se radi ... Raspitaj se u samoj školi, vidi neke testove sa ranijih prijemnih i nađi nekog ko sad ide u školu ili je sloro polagao prijemni itd.
 
e ovako...ja bas imam zelju da upisem filolosku...sad sam 7.razred i mislim da imam vremena da se dooobro pripremim...zelim da upisem engleski ili spanski...
ali mi dve stvari nisu jasne
1. raspitala sam se kod nastavnice nemackog(posto ga ucim od 3. ali ga ne znam i mrzim taj jezik)
da li moram da u filoloskoj nastavim nemaciki posto ga ucim u osnovnoj...Rekla mi je da moram a ja sam sa drugih strana cula da to nije tako a da je moja nastavnica pogresila shvatila sam i citajuci i vas postove( ako nisam nista previdela).... da ne bih i dalje bila zbunjena molim vas recite mi da li mora da se nastave jezici iz osnovne i u FILOLOSKOJ ??

2. koliko jezika moze da se upise ? ja bih zelela i spanski i engleski...
npr. ako upisem spanski da li cu imati poneki cas i engleskog i obrnuto?
 
ako upišeš španski imaćeš španski pet časova nedeljno, a drugi jezik će ti biti engleski - tri časa nedeljno. ako upišeš engleski, imaćeš kao drugi jezik nemački, tj. onaj koji si učila u osnovnoj školi. ne možeš da biraš drugi jezik - pravilo je sledeće - ako upišeš neki od jezika koji se ne uče u osnovnoj školi (španski, italijanski kineski itd) - drugi jezik je obavezno engleski. ako upišeš engleski, drugi jezik je onaj koji si učila u osnovnoj - ne može da se bira.
 
oooo
super!!!
hvala na informaciji!!! :D:D

definitivno tju da stavim spanski kao prvu zelju!:tick:

samo jos jedno pitanje...iz cega bih radila prijemni? iz srpskog i spanskog ili iz srpskog i engleskog?
 
Poslednja izmena:
Ja pitam za mog lenjog sina koga mrzi da sam pita... On zeli da upise Filolosku,ali nije vukovac nego obican odlican djak. Drustvo ga je demoralisalo pricom da kao nema sanse da bude primljen ako nije vukovac,bez obzira na prijemni... Ja u to ne mogu da verujem. To bi onda stvarno bila neka opaka streberska skola. Molim vas,sta je prava istina?
 
to sa primanjem samo vukovaca je naravno glupost. najvažnije je kako uradi prijemni. važan faktor je i na koji jezik konkuriše, jer je za neke jezike velika konkurencija (npr. engleski, španski), dok je na drugim uopšte nema. inače u školi se mnogo i svašta radi i u nekom smislu i jeste štreberska, ali samo zato što se u drugim školama ne radi skoro ništa (malo generalizujem, ali nadam se da me shvatate)
 
Ali,nemu japanski nikako ne moze biti drugi jezik,samo prvi.Ako to zeli,isto polaze engleski.Pre prijemnog se pravi lista zelja,pa se onda rasporedjuje.

Ali,pozurite,prijavljivanje za prijemni je ,mislim,pocelo,ili ce uskoro.
 

Back
Top