Filoloska GIMNAZIJA

Pazi,dobra jeste,i teska,ali mogla bi biti i mnogo bolja.

Prof.su mnogo opusteniji i blazi,a to mi se ne svidja.Moje misljenje je da,sto je prof.strozi i sto vise trazi od tebe,imaces vise znanja,sto mi je bitnije od same ocene.

A takvih je (ovde) malo.
 
Zdravo ljudi! Ja zavrsavam 8. razred i htela bih da upisem filolosku. Oduvek sam volela jezike i dobro ih znam. U osnovnoj ucim francuski, ali ga mnogo mrzim, pa ne bih volela da ako( daj Boze) upisem filolosku ucim taj jezik. Zanima me da li je bas toliko tezak taj prijemni iz srpskog? Meni licno ide bolje Engleski, toliko sam se razbijala od tog jezika da cu se ubiti ako ne prodjem taj jezik Ali, sto se srpskog tice, gramatika mi ide odlicno, ali knjizevnost.....e, to je sranje! Zato, molim vas, pomozite! Koliko bodova moze da se izgubi na prijemnom iz oba jezika? Kakvi su nastavnici, drustvo? (nadam se da ima puno rockera i metalaca, jer cu se onda uklopiti super!):)
 
društva ima raznog, kao i svugde

nastavnici su - "kako ti zapadne", ali ima vanrednih stručnjaka, od kojih možeš svašta da naučiš. plus ima i zabavnih frikova

možeš i u samoj školi da se raspitaš oko prijemnog i sl, a imaju i sajt svoj progooglaj malo
 
hm... ja sad zavrsavam 8. i sutra mi je prvi cas pripremne u Filoloskoj pa posto sam dobro proucila vase postove mogu samo sebi da pozelim srecu na prijemnom... i da jedno pitanje da li mislite da treba da idem na dodatne casove pripremne nastave pored tih u Filoloskoj ili je dovoljno da radim sama?


pozz
 
Ma sta ce ti dodatni casovi??!!! prijemni uopste nije tezak,vise je sve to napumpano... i skola je jos laksa,kod mene u odeljenju su skoro svi odlicni,a niko se ne rastura od ucenja.... jedino zbog cega ces se mozda pokajati je drustvo.... a koji jezik hoces?
 
Mislim da ipak treba da ides na pripremnu...I ja sam tako opusteno shvatala,zamalo da ne polozim...:|

To drze profesori koji i sami predaju u skoli,i oni ce ti najbolje skrenuti na paznju na moguce cake i zackoljice;).Nije dovoljno da sama ucis,ipak se ne zna sta ce biti.

Sto se tice drustva,ne mozemo generalizovati.Da znas,decaka ima jaaako malo.
 
cek bre ljudi, ko naprica za metalce i goth?
omfg. e nije tako, ima ih dosta al' fenserki ima kol'ko oces...

Prijemni iz srpskog je meni bio tezak, nisam isao na pripreme, a nisam ni spremao.
Od knjizevnosti ce se traziti 6,7 i 8 razred ( i jos neke stvari koje se u skoli nisu ucile, ne secam se )
Gramatika sve kao na pravom prijemnom.

Ja sam prva godina, rusko odeljenje, i da vam kazem da je teska skola, al' ko je redovan ucenik, nece mu biti teska. Pravdanje casova ce vam biti zeznuto posto su tu rigorozni previse... Drustvo je okej, al' fali decaka ( nemas s kim da igras fudbal, da se kachish, da blejish itd. )

Ne znam sta da vam kazem, prijemni niije bau-vau tezak, onako, solidno je tezak.
 
Ja se spremam za engleski bukvalno od pocetka skolske godine, i ako ne prodjem, stvarno ce biti zeznuto. U subotu i idem na gradsko takmicenje iz english-a. A sto se srpskog tice, tek trebam da krenem na casove. Gramatika mi nije nikakav problem, ali mi knjizevnost ne ide najbolje. Ja ipak nameravam da pokusam da se upisem u englesko odeljenje, a ako ne, onda u francusko, a ako ne ni u to, pa, onda bih volela da upadnem u spansko. Nadam se da prijemni nije toooooliko tezak koliko vi kazete da jeste. Mislim, ja sam kupila u Filoloskoj prijemne sa prethodnih godina, i engleski mi je takooooo lak, mogu i bez greske da ih uradim, li me srpski zajebava. Pa, nista, ostaje mi da se nadam da cu upisati i naravno dacu sve od sebe, jer su mi jezici vrlo vazni!
 
pih, engleski :rolleyes:, tamo su najvece strebercine i najvise ce traziti od vas!
Engleski ce ti dojaditi zato sto ces ga imati svaki dan ( veruj mi ) i moraces da ga ucis
Knjizevnost i srpski spremaj ( test je dooosta tezi od engleskog )
Sto se tice zelja, ja ti preporucujem kineski/japanski ( mnogo mi je krivo sto nisam upisao japanski :( )
 

Back
Top