Filoloska GIMNAZIJA

Jooooj,ja sam sad prva godina,francuski,al mi je prvi utisak ODVRATAN!!!kad vidim sve one strebose i frikove oko mene,flipnem!!!Mozda se prebacujem u savu ili tako neq gimnaziju,a mozda se i naviknem...ko zna...uglavnom,meni se za ovih 5 dana skola UOPSTE ne svidja!profesori su kol'ko-tol'ko ok,jedino me nervira istoricarka,a francuz parla 200 na sat,a ostali mogu da prodju...btw,ja sam Ema,ovo mi neka kevina registracija,sta vec;|
 
Ivano Destroyer:
Jeste, Shvabe :twisted: :twisted: :twisted: Ja sam ono zlo stvorenje koje vas prvachitje uvek shalje u pogreshan hodnik kada me pitate gde je koja uchionica... :lol: :lol: :lol: Raspored staaaaalno menjaju jer nikako ne mogu da se dogovore... A i trenutno nemamo dishu! Jeeeeeeeeeeeej, ANARHIJA



Gde sam nasla strebose i frikove?!?!??!AAAAAAAAA u mom odeljenju ih ima kolko oces(strebosa),a po celoj skoli frikovi!!!ne mogu da ih se nagledam!!! i jeste,praizovic mi predaje.
 
Sonja_Bg:
Gde sam nasla strebose i frikove?!?!??!AAAAAAAAA u mom odeljenju ih ima kolko oces(strebosa),a po celoj skoli frikovi!!!ne mogu da ih se nagledam!!! i jeste,praizovic mi predaje.


Ej pa da li je moguce da je to Ema?? :rolleyes: Ja sam Aleksandra...i da kao sto vidis i mi strebosi nekad imamo vremena za svrljanje po kompu (pretpostavljam da si i mene svrstala u tu grupu)... 8-)
 
Synthetic Creation:
Paaaaaaaaaa... Imam ljubichasto-zhuto-smedju kosu... Nosim kravate :razz: (Pre)Visoka sam... Derem se po hodnicima 8-) I tako... Ma, nemozh' me promashiti... :-)

Jesam li kvalifikovana za freak-a? :-)

Jao mislim da te znam...ono iz vidjenja....e majke ti sta ti bi da se tako ofarbas?!:)
Pa ne bih tebe svrstala u freakove,al npr. onaj decko u fazonu SATANISTA s crvenim pramenovima i nekim zmijskim minjdusama....Pa onaj s kovrdzavom crnom kosom i bolesno plavim ocima...al ima lepe oci:)
E sad,mozda nije ok da ja iam neke predrasude o takvim likovima,da im po izgledu ocenjujem psihu,mozda su ok likovi al svjdn...ne mogu da se nagledam:)
 
Kate92:
eeeeeeeee! Ja sad upisala japansko odeljenje :)
I za sada je Ok. profe tako-tako ali nedostatak shmekera aaaaaaaaa!!!
U mom odeljenju ih ima chitawih 5 :))
Sonja_Bg jel se znamo mozda? :P

Ponavljam,nije Sonja nego Ema,ovo mi kevin nick..Pazi,KEVA na forumu:)
Uglavnom,verovatno se znamo iz vidjenja...kako izgledas?!
 
Sonja_Bg:
Jao mislim da te znam...ono iz vidjenja....e majke ti sta ti bi da se tako ofarbas?!:)

Nisam ni sumnjala da me znash ;-) Josh kad bih i ja tebe znala... :lol:
A za kosu, bolje tjuti... Nisi me videla u prvoj godini... :smile: :smile: :smile:
Aaaaaaa... Nisam freak... Dobro, potruditju se vishe u budutjnosti :-P

A taj satanista sa prve god. i mene iritira... Mada ima nekih i kod nas na drugoj (npr. onaj emo iz klasichnog :confused: )
 
Sonja_Bg:
Jao mislim da te znam...ono iz vidjenja....e majke ti sta ti bi da se tako ofarbas?!:)
Pa ne bih tebe svrstala u freakove,al npr. onaj decko u fazonu SATANISTA s crvenim pramenovima i nekim zmijskim minjdusama....Pa onaj s kovrdzavom crnom kosom i bolesno plavim ocima...al ima lepe oci:)
E sad,mozda nije ok da ja iam neke predrasude o takvim likovima,da im po izgledu ocenjujem psihu,mozda su ok likovi al svjdn...ne mogu da se nagledam:)

E to je bedak - od deset decaka na godini, svi freakovi!
 
Dobre stvari... hmmm... pa ako si streber bice ti dobro, ako nisi, bice ti jos bolje, ne valja sto ima malo decaka, ja idem u filolosku, a musko sam, i krivo mi sto nema decaka.
Nastavnici su dobri, dobija se dobro znanje, al' puno se trazi. Jezike ucite u grupama od po 12 ucenika ( sto je jako dobro )
 
mrzi me da opet pišem tako da ću ukratko napisati...moja sestra ide tamo, ima malo dečaka, devojčice nisu nešto, sve su u nekom svom fazonu, rockerke, metalke, pankerke, i gotik ima dosta, imaju svoje neke fazone i tripove ne znam ni ja nisu mi smešni njihovi vicevi, ima mnoooogo književnosti i teško je, direktor je ***** mada mislim da su ga smenili pa je došo neki normalan i tako škola je veoma neobična ja ne bih nikom preporučio da je upiše jer je prepuna rokera i metalaca 8)
 
čitaj malo :roll:
mrzi me da opet pišem tako da ću ukratko napisati...moja sestra ide tamo, ima malo dečaka, devojčice nisu nešto, sve su u nekom svom fazonu, rockerke, metalke, pankerke, i gotik ima dosta, imaju svoje neke fazone i tripove ne znam ni ja nisu mi smešni njihovi vicevi, ima mnoooogo književnosti i teško je, direktor je ***** mada mislim da su ga smenili pa je došo neki normalan i tako škola je veoma neobična ja ne bih nikom preporučio da je upiše jer je prepuna rokera i metalaca 8)
 
ja se stvarno izvinjavam, ali da li bi neko mogao da napise nesto(sto vise to bolje) o nastavnicima, predmetima i svemu tome vezano za filolosku???!!!
pls, hvala:)

mozda da odes u filolosku i raspitas se sama?
sad organizuju pripreme za prijemni pa ima i neki telefon u npr. danasnjim novinama, ne znam bas da li da ga postujem ovde.

enivej
zavisi prvo koji jezik zelis da upises
razlicita je "navala" na pojedine jezike - neki se upisuju "glako", dok je za druge potreban besprekorno uradjen prijemni.
skola je uglavnom orijentisana ka humanistickim naukama, ali to je pre svega gimnazija a ne nekakva srednja skola za jezike, tako da ne treba imati nedoumicu oko toga da li posle nje mozes neki fakultet, pa i prirodni "ako ti dune"
matematika, hemija, geografija, fizika i biologija se uce dve godine, sto je razlicito u odnosu na gimnazije drustvenog smera
zatim, likovno, muzicko i latinski - 4 godine
srpski je podeljen na - srpski jezik + knjizevnost (posebni casovi)
od tzv. strucnih predmeta, uce se: teorija prevodjenja, lingvistika i retorika
ostalo je isto kao i u obicnim gimnazijama drustvenog smera
 
Ja sam sad 2. godina srednje skole. Ne idem u filolosku jer nisam prosao njihov prijemni zato sto nije bio bas po gradivu iz osnovne... Evo kako to ide, molim vas ljudi svako koga zanima da se upise tamo, mora malo ranije da se odluci, dakle svako koga zanima molim vas nek procita post.

Ovako, postoji 1 test iz srpskog i 1 test iz engleskog jezika (ako birate spanski, kineski, japanski, stare jezike (latinski, starogrcki...)) a ako birate francuski, ruski ili nemacki, mislim da je nesto promenjeno, imate taj jezik na testu valjda - nisam siguran da li umesto engleskog ili kako. Test iz engleskog je dosta lak, svodi se na zaokruzivanje, biranje od nekoliko ponudjenih odgovora, stavljanje u pravo vreme i tako dalje, uglavnom sve iz osnovne.

Test iz srpskog se dosta razlikovao od onoga sto sam, barem ja, ucio u osnovnoj. Kada sam ih posle upisa pitao kako to, oni su rekli "Pa bilo je obavestenje u nekim novinama u januaru da imamo ovde posebno spremanje za taj test". Od tih koji idu na pripreme, vecina prodje glatko test...

Svaki test ima 60 bodova, treba da imas minimum 30 iz svakog da bi uopste imao sanse da se upises... kad biras koji jezik da ucis, stavis brojeve koji bi najvise voleo, pa tako dalje, pa se u odnosu na bodove upisujete. Ovde je dobro recimo ako si ti stavio/la 1. jezik engleski a 2. spanski, i sad ti ne prodjes na engleski. I ako je neko stavio spanski na prvo mesto, opet ces ti biti ispred njega iako ti je na 2. mestu, dakle samo bodovi imaju veze... nema veze ako mislis da nemas sanse za neki jezik a vise ti se svidja od nekog drugog, samo ga stavis i to je to nemas za sta da se brines ako odradis testove dobro.

Znaci kad se spremis, nije tesko da se upises ako stvarno imas volju da ucis mnogo kasnije. Recimo kad je trebalo da se ja upisem, znao sam jednog lika tamo koji je godinu stariji, on sada kaze da ga nerviraju svi zivi profesori, da oce da prsne tamo koliko treba da se uci, tako da ono ako imas nerava da ucis dosta (ako te stvarno zanima sve to, manje ucis naravno nego za neku 'laksu' skolu koja te ne zanima), onda se samo pripremis dobro, znaci obavezno vidi za te pripreme.

Nadam se da sam bar nekima pomogao za izbor, a vi razmislite pre svega!

P.S. mozes da ucis i za to i za obican prijemni, pa ako stvarno zelis da ides tamo, nista te ne kosta da se pripremis i za to - prodjes test - i mozes da biras sta ces.

Uzivajte ;-)
 
A koliko je to mnooogo knjizevnosti? Sta se od lektire cita u prvom razredu? Mene bas zanima ta skola i zelim da se u nju upisem.Sedmi sam razred ('94 godiste) i oduvek su me zanimali jezici i knjizevnost,pre svega srpski jezik i knjizevnost, volim i romanske jezike (spanski,portugalski,italijanski).Juce sam isla na skolsko takmicenje iz gramatike,mislim da cu proci dalje.Kako vam se zovu nastavnici srpskog jezika i knjizevnosti? Koliko je to malo decaka,2-3 po odelenju?
 
A koliko je to mnooogo knjizevnosti? Sta se od lektire cita u prvom razredu? Mene bas zanima ta skola i zelim da se u nju upisem.Sedmi sam razred ('94 godiste) i oduvek su me zanimali jezici i knjizevnost,pre svega srpski jezik i knjizevnost, volim i romanske jezike (spanski,portugalski,italijanski).Juce sam isla na skolsko takmicenje iz gramatike,mislim da cu proci dalje.Kako vam se zovu nastavnici srpskog jezika i knjizevnosti? Koliko je to malo decaka,2-3 po odelenju?

da li je književnosti mnooogo ili maaalo zavisi od toga šta je TEBI LIČNO mnooogo/maaalo a i dosta zavisi od profesora koji predaje književnost i njegovih zahteva kad je čitanje u pitanju

ne postoji predmet srpski jezik i književnost, već je jedan predmet srpski (2 časa nedeljno), a drugi književnost (3 časa nedeljno). naravno, predaju ga različiti profesori. na srpskom se radi gramatika - u manjim grupana (kao na stranim jezicima) a na književnosti se čitaju i proučavaju književna dela.
profesora i jednog i drugog predmeta ima mnooogo. imas sajt filoloske gimnazije, malo progoooglaj, i na njemu je spisak profesora, ako ti to nešto znači.

program (lektire itd.) je uglavnom isti kao u gimnazijama društvenog smera, mada postoje razlike tipa: ne obrađuju se odlomci, već se čita delo u celini, neka dela su dodata u program (neka se naravno ne rade) itd. sve prvenstveno zavisi od profesora i njegove organizacije gradiva i časova

dečaka obično ima mnogo manje nego devojaka, u nekim odeljenjima ih nema uopšte, a u nekim ih ima 2, 3, 5, do 10 maksimalno - to je uobičajeno
 
da li je književnosti mnooogo ili maaalo zavisi od toga šta je TEBI LIČNO mnooogo/maaalo a i dosta zavisi od profesora koji predaje književnost i njegovih zahteva kad je čitanje u pitanju

ne postoji predmet srpski jezik i književnost, već je jedan predmet srpski (2 časa nedeljno), a drugi književnost (3 časa nedeljno). naravno, predaju ga različiti profesori. na srpskom se radi gramatika - u manjim grupana (kao na stranim jezicima) a na književnosti se čitaju i proučavaju književna dela.
profesora i jednog i drugog predmeta ima mnooogo. imas sajt filoloske gimnazije, malo progoooglaj, i na njemu je spisak profesora, ako ti to nešto znači.

program (lektire itd.) je uglavnom isti kao u gimnazijama društvenog smera, mada postoje razlike tipa: ne obrađuju se odlomci, već se čita delo u celini, neka dela su dodata u program (neka se naravno ne rade) itd. sve prvenstveno zavisi od profesora i njegove organizacije gradiva i časova

dečaka obično ima mnogo manje nego devojaka, u nekim odeljenjima ih nema uopšte, a u nekim ih ima 2, 3, 5, do 10 maksimalno - to je uobičajeno

hvala na ovako iscprnom odgovoru
najverovatnije cu upisati filolosku
 

Back
Top