dvd rezac

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

pera-kojot

Početnik
Poruka
9
aj da cujem misljenja i iskustva o dvd razacima... u mom sokaku se prica da je NECK ubedljivo najbolji (ne znam tacno koja serija). LG rezac je ok 3.800 din, PIONEER je oko 4.000 a NECK je cini mi se jos skuplji..... sta da uzmem?
 
pera-kojot:
aj da cujem misljenja i iskustva o dvd razacima... u mom sokaku se prica da je NECK ubedljivo najbolji (ne znam tacno koja serija). LG rezac je ok 3.800 din, PIONEER je oko 4.000 a NECK je cini mi se jos skuplji..... sta da uzmem?

Pa uzmi PIONEER,na njih se još niko nije žalio,koliko ja znam.O NEC-u se svašta piše a to je i stvar ukusa.Ja imam PIONEER 111D i zadovoljan sam za sada sa njim. :lol: :lol:
 
ja imam NEC 3550 2-3 meseca i za sada radi odlicno. Mislim da, u principu, nema nema neke velike razlike izmedju NEC i Pioneer vec je samo pitanje kakve ces biti srece. Mogu da ti traju dugo i jedan i drugi, a mogu da rikni posle nekoliko dana. Ja sam, isto, dugo razmisljao koji da uzmem i pretrazivao sam neke forume, citao casopise... Prevagnulo je, na kraju, to sto je u SK ( ne secam se koji broj ), NEC za nijansu bolje ocenjen od Pioneera i to sto svi koje znam imaju Pioneer 109 ili 110, pa sam odlucio da uzmem NEC.
 
Ljudi Pioneer i masa drugih proizvodjaca koristi NEC-ove cipove za rezace...tako da su razlike toliko male da se svode na aktuelni firmware i dizajn uredjaja :wink:
 
Ne znam za druge proizvodjace kakvi su ali znam da je ASUS najgori krs koji postoji od DVD rezaca. Imam jednog i pojeo mi je 50% dvd-ijeva koje sam stavio da nareze.
 
Sokak nije u pravu, NEC jeste jak, al' na polju CD/DVD drajvova ubjedljivo najjaci je Plextor, dakle ako imas financijske mogucnosti uzmi njega, a ako ne nema mnogo razlike izmedju NEC-a, Pioneera isl, sve je to relativno i sta god da uzmes prakticno si na istom.
 
Zool:
Ljudi Pioneer i masa drugih proizvodjaca koristi NEC-ove cipove za rezace...tako da su razlike toliko male da se svode na aktuelni firmware i dizajn uredjaja :wink:
Neznam da li je bas tako ali znam da se veliki broj vlasnika NEC-a zali da ili ne rezu dobro ili da ono sto narezu ne mogu da citaju.Koliko ja pratim na PIONEER se jos niko nije zalio. 8)
 
Pionir je osim imena njesra imam ga u lap topu i kad zakuje bez servisa nista NEC ne poznajem, ali po ceni a i po kvalitetu na svim testovima se pokazao kao najbolji LG reze sve zivo i tacne i tanjire sve bre. Imam stari model LG GSA DVDRAM 4120B i sad planiram da kupim novi model jer je brzi dok ne skupim pare za blu ray rezac ili HD-DVD unajmanju ruku. A u lap topu imam PIONEER DVD-RW DVR-K12D i imao sam problem sa njim da neke CD-DVD cita a neke ne i prilikom rezanja nekad stigne do pola i blokira a nekad stigne do kraja ali ni jedan citac ne vidi nista narezano na CD-DVDju sto zanci da da mozes narezani CD da bacis u smece osim ako nije RW.
 
djavoizkrsa:
Pionir je osim imena njesra imam ga u lap topu i kad zakuje bez servisa nista NEC ne poznajem, ali po ceni a i po kvalitetu na svim testovima se pokazao kao najbolji LG reze sve zivo i tacne i tanjire sve bre. Imam stari model LG GSA DVDRAM 4120B i sad planiram da kupim novi model jer je brzi dok ne skupim pare za blu ray rezac ili HD-DVD unajmanju ruku. A u lap topu imam PIONEER DVD-RW DVR-K12D i imao sam problem sa njim da neke CD-DVD cita a neke ne i prilikom rezanja nekad stigne do pola i blokira a nekad stigne do kraja ali ni jedan citac ne vidi nista narezano na CD-DVDju sto zanci da da mozes narezani CD da bacis u smece osim ako nije RW.
Ti si jedan od retkih koji je imao problema sa Pioneer-om!!! A LG je pravi krs ,testiran vise puta (bar se kod mene tako pokazalo).
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top