maglenke za punta mk2

Leicaniac

Obećava
Poruka
63
nadam se da ce neko razresiti ovu dilemu... prvo da je pojasnim: kuciste fara punta mk2 je predvidjeno da sadrzi i dodatno svetlo za maglu, koje inace u varijantama sa jeftinijom opremom, nije ugradjeno. Obicno svetlo (kratko) ima sistem halogene sijalice i sociva koje projektuje svetlost. Isti sistem je i za maglenku, samo je sijalica drugacija. E sad, posto moj Punto nema maglenke (a ja bih naravno TEO da ih ima), interesuje me da li je socivo i sijalicu maglenke moguce naknadno ugraditi u postojeci far... U ovlastenom servisu Fiata
(Stojanov) u NS mi rekose da ne moze, mada ne vidim zasto... Pomoc? Samo ne predlazite drugacije maglenke (koje ne idu u far) i otpade...
 
Imao sam slican problem na passatu. Naime, oni kada ne ugrade maglenke oni zaliju taj otvor i tu se ne moze ubaciti sijalica za maglu. Postoji jedna medjuverzija (to je u sklopu nekih paketa opreme) oni to zovu "priprema za maglenke" i ti farovi onda imaju rupu za sijalicu. U principu ako imas nekog ko se time bavi moze da ti isece taj deo fara i da improvizujete neke drzace za sijalicu, a elektro instalacija vec postoji, ili da kupis druge farove koji imaju tu rupu za svetlo za maglu. Mozda to ovako zvuci malo skupo, ali imaj u vidu da te farove koje skines mozes da prodas i ako budes imao malo srece mozes cak i dzabe da ih zamenis (nekome prodas svoje, a od nekog drugog kupis druge za iste pare)...
 

Back
Top