Ninjutsu

Afrodity

Zainteresovan član
Poruka
334
Vidim da se ogromna rasprava rasprela na temi aikido, pa sam resila da otvorim novu upravo sa sledecim citatom sa pomenute teme :
sam aikido stil je osmislio nindza... a on se sastoji iz osnovnih kretnji izbegavanja katane koje je OSensei kasnije prikupio i uvrstio u Tradicionalni aikido 1925!
...pa ajmo malo o ovoj vestini, utisci, razmisljanja, iskustva...Koliko i sta znate o njoj?
Cudi me da ranije nije pomenuta, a mislim da zasluzuje ogromnu paznju i postovanje...
 
Afrodity:
Vec sam saznala ono sto mi treba, a sta kazu ostali?
... biti nindza je stil zivota....
Znaci zakasnio sam, tek sad sam skontao temu...
Vise volim Spartanski zivotni stil, nisam za nindzu :)
Jer si krenula sa treningom? btw, imas da narucis oruzija na netu.. (kamas, tonfas, nozeve, ninja-to, maceve, surikene, nun-cake, kanape itd.)
 
Nindzicu je odlicna borilacka vestina... Poseduje sve, pa cak i borbu sa oruzijem sto je +...
Bio sam na par treninga i znam ljude koji to treniraju... Steta sto nisam ostao malo duze da naucim okret uz drvo :D Zatrcis se ka drvetu i krenes da se penjes i napravis salto... razumete valjda sta hocu da kazem :)
A svoje vremeno sam imao i pravi nindza kimono, otiginal, ali kad mi je omalio poklonio sam ga...

Nindze su me uvek fascinirale bile jos od malena... i imam veliki respekt prema njima. A to sto kazes afroditi da je to i stil zivota u pravu si u potpunosti... Svaka prava borilacka vestina je i stil zivota na prvom mestu pa onda sve ostalo ;)
 
Mislim sa nindza treningom ;)
Zamisljam te sad, sa maskama i odelu :)

Ninjutsu se ne trenira sa maskama i ratnickim ninja gi ili pak yoroi (tradicionalni oklop) mada u ozbiljnom dojou ima i takvih treninga, mada opet iskljucivo u prirodi. Za trening u sali i prirodi koristi se kimono koji je proizvodjac namenio svima prakticarima borilackih vjestina i sportova koji koriste crni kimono. Tako da nema kimona dizajniranog sprecificno za Ninjutsu.
PS. Jedna osoba moze nositi samo jednu masku, jer ima jednu glavu.....
 

Back
Top