Kako bi ste promenili Srpsku zastavu?

Prilozi

  • z.jpg
    z.jpg
    32,4 KB · Pregleda: 15
eremita:
Српски грб већ постоји на српској застави.....о чему ради ???????


Naravno da postoji, enbo mi ga u avataru,

nego cisto za razmisljanje, voleo bih da vidim kakva su vasa misljenja, narocito demokrata kakvu bi oni zastavu napravili, cisto psiholoska studija.
Inace

posto sam iz Vojvodine znam za neuspeli eksperiment sa "Vojvodjanskom zastavom"
:)
 
Alekasandar2:
Naravno da postoji, enbo mi ga u avataru,

nego cisto za razmisljanje, voleo bih da vidim kakva su vasa misljenja, narocito demokrata kakvu bi oni zastavu napravili, cisto psiholoska studija.
Inace

posto sam iz Vojvodine znam za neuspeli eksperiment sa "Vojvodjanskom zastavom"
:)

Па видео си ваљда да је она битанга Карић на заставу своје странке ПСС већ "турио" жуте Јевропске звезде - се*ем му се у заставу. :evil:
 
eremita:
Па видео си ваљда да је она битанга Карић на заставу своје странке ПСС већ "турио" жуте Јевропске звезде - се*ем му се у заставу. :evil:

Zato i pricam, ineresuje me jer bi ljudi pravili zastavu na osnovu svojih zelja, tako da dobijes psiholoski profil ljudi.

Cudo se nije javio neki demokrata koji bi odmah uveo zastavu duginih boja?
 
Aktuelna srpska trobojka potice iz vremena Obrenovica. Ako se ne varam Milos ju je usvojio kao varijaciju ruske zastave, ali ono sto je vazno je da je zastava sa rasporedom boja crveno-plavo-belo jedinstvena i nigde ranije nije koriscena.
Za grb nisam siguran da li treba da bude na drzavnoj zastavi, neke zemlje ga imaju, ali vecina koristi cistu trobojku.

A ono za Vojvodinu.....:-D Tako to izgleda kad se mali ******* igra heraldike i veksilologije.
Mada, moras da priznas da je bosanska neprevazidjena!
 
Shade_:
Aktuelna srpska trobojka potice iz vremena Obrenovica. Ako se ne varam Milos ju je usvojio kao varijaciju ruske zastave, ali ono sto je vazno je da je zastava sa rasporedom boja crveno-plavo-belo jedinstvena i nigde ranije nije koriscena.
Za grb nisam siguran da li treba da bude na drzavnoj zastavi, neke zemlje ga imaju, ali vecina koristi cistu trobojku.

A ono za Vojvodinu.....:-D Tako to izgleda kad se mali ******* igra heraldike i veksilologije.
Mada, moras da priznas da je bosanska neprevazidjena!

Da protiv sam grba na zastavi jer je trobojka nastala nakon francuske revolucije i bas je nastala uklanjanjem monarhovih obelezja i obelezje je republike.

ja sam za cistu trobojku, lepsa mi je, mada ni ona zastava koju sam gore postavio nije losa.

Bosanska je tragedija ziva, ima trougao koji predstavlja bosnu, zvezdice, i pola zvezde, to ima objasnjenje kao "nacija u nastajanju" kako mi se cini Tragicno.
 
Shade_:
Aktuelna srpska trobojka potice iz vremena Obrenovica. Ako se ne varam Milos ju je usvojio kao varijaciju ruske zastave, ali ono sto je vazno je da je zastava sa rasporedom boja crveno-plavo-belo jedinstvena i nigde ranije nije koriscena.

prica je da je to smisLeo da bi pomorci jednostavnim "preokretanjem" zastave obmanuli gusare (i ine :-)) da se radi o ruskoj a ne o srpskoj ladji (ako neko zna detaljnije ...;-))

Za grb nisam siguran da li treba da bude na drzavnoj zastavi, neke zemlje ga imaju, ali vecina koristi cistu trobojku.

A ono za Vojvodinu.....:-D Tako to izgleda kad se mali ******* igra heraldike i veksilologije.
Mada, moras da priznas da je bosanska neprevazidjena!

ne bi' grb kao sastavni deo zastave iz 2 razloga:

a) sos grbom je mnogo komplikovanija za izradu (i ostalo), a sama trobojka je dovoljno prepoznatljiva da i sama precizno definise o kojoj zemlji se radi ;-)

b) fuzija dva drzavna simbola otezava eventualnu (a kako smo krenuli to ce biti cesto :-( ) promenu bilo jednog ili drugog (pa kasnije i kroz nakndanu izradu novih zastava :-(
 
Alekasandar2:
Da protiv sam grba na zastavi jer je trobojka nastala nakon francuske revolucije i bas je nastala uklanjanjem monarhovih obelezja i obelezje je republike.

ja sam za cistu trobojku, lepsa mi je, mada ni ona zastava koju sam gore postavio nije losa.
Bosanska je tragedija ziva, ima trougao koji predstavlja bosnu, zvezdice, i pola zvezde, to ima objasnjenje kao "nacija u nastajanju" kako mi se cini Tragicno.

Тробојка (црвено-плаво-бело-српско је за цело) са крстом и оцилима је ЗАСТАВА СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ. 8-)
 

Back
Top