Suicidal tendencies

banovan korisnik

Zainteresovan član
Poruka
153
Samoubilačke težnje imate li ih ? Dal' ste ih ikad imali ili razmišljali o tome da se samoubijete ili jednostavno recite postoji li dovoljno jak razlog da vas natera na razmišljanje o samoubistvu.Šta bi trebalo da vam se dogodi da tako nešto učinite?






-gadan deda rastem-
 
ma odustajem jer ne mogu da podnesem da drugi vaspitaju moju lauru :lol: imam toliko toga da joj kazem
a i ja sam izgubila deo optimizma kad je moj tata otisao i ne zelim da joj priredim slicnu tugu,bar ne namerno
 
Ne nekid mi ne bi to palo na pamat. Cak sam nekad bio u situacijama za koje sam mislio da definitivno nema izlaza, i to ne jednom nego par puta i cak ni tad mi ne bi palo na pamet da se ubijem.

Jednostavno sam samo otisao da spavam, uvek sam mislio da je pravo resenje prespavati taj period.Dugo je trajao taj san ali ipak sam se probudio :D
 
Наравно да ми је у пар наврата, у кризним моментима, падало на памет како би било лепо и лако то урадити....
Али знала сам и тада да то никада у животу не бих урадила!!!

(Можда једино у ситуацији да знам да ћу врло брзо умрети у страшним мукама....па само да их скратим...иначе самоубиство никако не одобравам и не оправдавам!)
 
banovan korisnik:
Samoubilačke težnje imate li ih ? Dal' ste ih ikad imali ili razmišljali o tome da se samoubijete ili jednostavno recite postoji li dovoljno jak razlog da vas natera na razmišljanje o samoubistvu.
Imala sam tu fazu. Trajala je 5 meseci.
Osećaj da ne mogu više da podnosim svoj život,
želja da jednostavno prestanem da postojim.
Da je tada, kada sam o tome mislila, postojala mogućnost da nestanem bez traga (u drugim ljudima i uopšte) - odabrala bih nestajanje.
 
CaLiMeRo:
Imala sam tu fazu. Trajala je 5 meseci.
Osećaj da ne mogu više da podnosim svoj život,
želja da jednostavno prestanem da postojim.
Da je tada, kada sam o tome mislila, postojala mogućnost da nestanem bez traga (u drugim ljudima i uopšte) - odabrala bih nestajanje.

Misliš, da sa tobom nestane i sećanje na tebe i svaki trag da si postojala? Slično razmišljamo. Želela sam to... Tako, samo da nestanem kao da me nikad nije ni bilo.
 
Imala sam ih. A javljale su se u trenucima totalne beznadežnosti. I baš to, želela sam da me nema, da me nikad nije ni bilo, i da nikad ništa ne ostane za mnom. Užasne samodestruktivne faze.
 
Jesammmm ..evo bas danas ..bih se “samoubila” jednim vesanjem oko vrata visokom,crnom sa neznim rukama i tamnim ocima..eto..hmm nemam samoubilackih teznji..isuvise volim zivot i sve ono sto on nosi sobom..i takav odnos treba svi da imaju prema tome..Morbidno mi je i sama pomisao na to..mada jesam razmisljala o smrti na primer.i o tome kako je to kada cujem da je neko sebi sam oduzeo zivot..meni je to na neki nacin hrabrost..treba imati “cuku” i dici ruku na sebe..i sta je to..sto bi me navelo na takav jedan cin...mozda jedino teska,bolna i neizleciva bolest.....ne znam..
 
Aphroditi:
Nego koliko je to dno zaista duboko?
Kako za koga...
Inače, razumem ovo što je Sibirska rekla... zdravo je... verovatno su to stanja, ili faze u kojima iscrpimo svoj dotadašnji život ili dotaknemo neku granicu... i metamorfoza je neophodna.

Ne znam. Znam samo da je to moje stanje nastalo nakon mučnog perioda života od jedno 2 godine, i šoka od nekih situacija nakon toga.
Samo sam stala.
Vreme sam provodila tako što dođem sa posla, sednem i piljim u tačku,
pa onda zaspim. I tako 5 meseci.
Posle toga mi nije bilo objektivno bolje u životu.
Naprotiv, desile su mi se ozbiljne i ružne stvari, sa posledicama koje traju i danas.
Ali, nisam više bila biljka.
I nisam više nikada poželela da nestanem.
Za sada. :wink:
 
Ali "težnja", to bi trebalo da znači "težim da se ubijem" :lol:

Nemam "težnje" jer nisam tome sklon. Suicidne ideje ne nastaju samo prostim "željama"
Mislio da je život besmislen u vreme teškog puberteta, sa 12, 13, godine.. uglavnom mi je, većina stvari koje sam počinjao da radim bila dosadna. Znao sam da kažem da je bolje umreti nego raditi matematiku, ili čemu život, ako se sve svodi na životne šablone. Govorio sam ja i da ću da emogriram iz "usrane Srbije" kada budem napunio 15 godina, pa nisam..
Znao sam dvoje ljudi koji su izvršili samoubistvo. Ni po čemu nisu bili osobeni, postali su tek kada su se ubili.
Život je savršen.
 
banovan korisnik:
Samoubilačke težnje imate li ih ? Dal' ste ih ikad imali ili razmišljali o tome da se samoubijete ili jednostavno recite postoji li dovoljno jak razlog da vas natera na razmišljanje o samoubistvu.Šta bi trebalo da vam se dogodi da tako nešto učinite?






-gadan deda rastem-


Padalo mi je na pamet .. dok sam bila mladja ... ali nikada nisam pokušala da realizujem tako nešto.
 

Back
Top