APARATI ZA KUCU

baki 75

Aktivan član
Poruka
1.476
Narode, napisite na koje ste se aparate toliko navikli da ne mozete da zamislite svakodnevnicu ...( podrazumeva se da u kuci imate sporet, masinu za ves, frizider tako da ne morate bas o tim uredjajima) ja intenzivno razmisljam o masini za pranje sudova, napisite vasa iskustva, savete ...ja mislim da kad je kupim da ce mi biti mnoooogo dobra drugarica :razz:
 
1. masina za pranje sudova...kad sam bila trudna mrzela sam da perem sudove - znate ono stajanje pored sudopere u osmom / devetom mesecu. onda je jednoga dana moj svekar nazvao da mi kaze da mi je kupio masinu za pranje sudova. ulepsao mi je dan. ne bih volela da se pokvari, lako se navikne covek na nju.
2. masina za susenje vesa. svekrva je bila divna pa je kupila uz reci : "obecavam da ce ovo da ti promeni zivot... " :) dobro, nije mi bas promenilo zivot ali je zimi stvarno korisno. kad imas dete od 2/3 godine koje se igra napolju (pa se i isprlja) dobro dodje.
3. pecnica sa unutrasnjim osvetljenjem - zvuci nepotrebno ali je prijatno videti sta se desava unutra bez otvaranja rerne + sa grejacima koji se naizmenicno ukljucuju (pokretna toplota je bukvalan prevod, ne znam kako se to zove na srpskom)
 
miele, 14 pribora za jelo, tiha, brza, brzo susenje. dobra masina ali skupa. mislim da su indesit-ove jeftinije, a ima ih za 8 pribora za jelo, ili 12. u svakom slucaju ne bih ti preporucila one najmanje jer kada ti se zalomi porodicni rucak 6 pribora za jelo koji stanu unutra dodju kao kap vode u moru. mana: u srednjoj klasi ima i pristupacnijih od ove.
1 savet: kada budes gledala odnos kvalitet / cena, pogledaj i broj decibela. nije najbitnija stavka ali ako treba da vices da bi te culi dok ona pere sudove, bolje dodaj u startu malo vise para i kupi manje bucnu. to mi prvo pada na pamet, mada ja gledam i potrosnju energije i vode, ali to vec zavisi od budzeta, jer sto manje trose one su naravno i skuplje. odlozeni pocetak pranja (24h) i digitalni pokazivac preostalog vremena su po meni luksuz, ali mozda imas srece pa naletis na neku koja nije preskupa.
 
baki 75:
Super, a reci mi sto se ticae masine za sudove koja je marka, za koliko osoba ...jel preporucujes tj. jesi li zadovoljna?
Mašina za sudje je prava stvar! Ja imam INDESIT evolution 74, za 12 osoba. Obavezno uzmi za 12 osoba, da bi mogla da staviš i šerpe i činije. Možda ti izgleda preterano sada dok još uvek nemaš klince, ali ova moja ima opciju da pere samo gornji nivo, dakle kao da je za 6 osoba. Ima i displej na kome se lepo vidi dokle je stigla i koliko još minuta ima da pere. Dalje, jako je dobro da ima signalizaciju kada joj treba dodati so. Moja i to ima, tj. sve se pokaže na tom displeju. Može i da se programira da počne da pere i do 13 sati unapred. Bože, čuvaj moju mašinu za sudje!
 
Navikla sam se i na breadmaker, super je stvar, ujutro te čeka svež, vruć hleb, bez aditiva i ostalih hemikalija... Pravim i hleb od integralnog brašna, može da mesi i testo, za kiflice recimo. Ti samo staviš sastojke, i za manje od dva sata imaš prelepo testo.
 
mojra:
dinna, sta sve moze da ispece? i da li je to onaj gde ubacis sastojke a on ih umesi i ispece ili samo pece?
On ih i umesi i ispeče, a može i samo da umesi. Super je što ima i tajmer, pa uveče samo staviš sve sastojke u njega, i natempiraš ga kad hoćeš da bude gotov hleb. Pravi svakojake hlebove, pa i slatke. Dobila sam uz njega i knjižicu sa receptima. Može i marmeladu da pravi, ali samo sa nekim želirajućim šećerom, nikako običnim (ja probala sa običnim, haos je bio...)
 
@dinna
@mojra
Imam dilemu oko jedne stvari. Molim pomoc. Smatram da dok istresem sve otpatke iz svakog tanjira ja cu vec da ih satrljam u sapunicu. Dok tanjire naslozim u masinu ja cu za to vreme da ih isperem rucno. Da li sam u pravu ili ne?
Znam da su sudovi kvalitetnije (na visoj temperaturi) oprani i da se stiti koza na rukama ali opet treba vremena i oko masine, mislim da i nije neka usteda vremena? Malo konfuzno ali znam da me kapirate sta hocu da mi razresite, hvala.
 
the shezika:
@dinna
@mojra
Imam dilemu oko jedne stvari. Molim pomoc. Smatram da dok istresem sve otpatke iz svakog tanjira ja cu vec da ih satrljam u sapunicu. Dok tanjire naslozim u masinu ja cu za to vreme da ih isperem rucno. Da li sam u pravu ili ne?
Znam da su sudovi kvalitetnije (na visoj temperaturi) oprani i da se stiti koza na rukama ali opet treba vremena i oko masine, mislim da i nije neka usteda vremena? Malo konfuzno ali znam da me kapirate sta hocu da mi razresite, hvala.
Kapiram te, ali evo ti činjenica: baš u nedelju sam imala na ručku jedno osam osoba, i bilo je sve po redu od predjela preko čorbe do torti, sa sve čašama i duplim tanjirima. Baš sam htela da merim vreme. Za DESET minuta sam očistila sudje od hrane i naredjala u mašinu. E, sad, ja možda užasno sporo perem sudje, ali mene bi to izašlo ručno sigurno sat vremena (i više). Ona mi je spas, mi smo petočlana porodica, troje klinaca koji stalno nešto jedu, prljaju. A ja to sve lepo redjam u mašinu i na kraju dana je samo uključim... Milina!
 
the shezika:
Dinna, moze li i testo za pizze, piroshke, pancerote....
Daj marku i za njega pls.
Može testo koje hoćeš, može i za perece. Ja imam neki Coral, neka nemačka marka za koju nikad pre nisam čula. Može da pravi hleb do dve i po funte težine, to je oko 1100g, ja najčešće pravim od dve funte to je oko 900 g. Moja komšinica je kupila Moulinex breadmaker, ali on može da pravi hleb do 750 g težine. Taj njen košta 7 800 din, a moj košta 140 evra.
 
dodaj i serpe koje su nekad omascene, pa ti se ne mili da ih peres rucno. jeste da mora da se malo ispere pre slaganja, ali sigurno ne oduzima jednako vreme kao rucno pranje i brisanje. ruke su ti sigurno lepse, to si i sama primetila, ali najbolje je kada imas vecere koje se zavrse nakon ponoci. meni se to redovno desava, a kada ustanem ujutru nema ni mirisa koji se provlaci kroz prostorije, ni naslaganih sudova za pranje a nisam ni preumorna jer je trebalo sve da se rascisti uvece. ja je preporucujem od srca, sigurna sam da vreme koje inace provodis peruci sudje mozes bolje da iskoristis. jesam li te ubedila?
 
e sad ja: a je l' moze da spremi lisnato testo? jao kako ovo jadno zvuci, ali ja stvarno ne umem to da spremim. probala cini mi se sto puta i rezultat je jadan. u stvari sam zbog lisnatog i pitala ali vidim da niko to ne spominje, pa da bar priznam zasto.
 
e mene i dalje niste ubedile za masinu za sudove:? bas sam old fesn
meni je pored masine za ves i friteza super stvar posto volimo krompirice a u tiganju uglavnom ispadnu zivi unutra a prepeceni spolja
kafemat
koji nemam:(
a taaako ga zelim ali moj muz tvrdi da nemamo gde da ga stavimo
jao mojra je l si videla reklamu sa klunijem?:)
takodje i mikrotalasna koju nemam a on isto tvrdi(ne kluni nego muz)
imam kuhinju od 12m2 ali on nema mesta
mislim da cu uskoro preci na americki frigo,to je super aparat.da da onaj sto ima slavinu za coca colu i slavinu za led:)
sa eventualnim tvom,dobro tv i ne mora
jao jesam bolesna za aparatima:)
 
mojra:
e sad ja: a je l' moze da spremi lisnato testo? jao kako ovo jadno zvuci, ali ja stvarno ne umem to da spremim. probala cini mi se sto puta i rezultat je jadan. u stvari sam zbog lisnatog i pitala ali vidim da niko to ne spominje, pa da bar priznam zasto.
E, vidiš, nisam ga probala za slatko testo od kog se pravi lisnato... Ni meni nikad nije uspelo to lisnato, ali pouzdano znam da je fora u savijanju i mazanju (obilatom) puterom ili čime već, i da mora da odstoji u frižideru. 'Ajd da probam za vikend pa ću da vam kažem.
Inače, kroasane koje pravim po receptu iz te knjižice koja ide uz breadmaker se baš fino listaju, ali je kiselo testo u pitanju.
 
hanibaI77:
e mene i dalje niste ubedile za masinu za sudove:? bas sam old fesn
meni je pored masine za ves i friteza super stvar posto volimo krompirice a u tiganju uglavnom ispadnu zivi unutra a prepeceni spolja
kafemat
koji nemam:(
a taaako ga zelim ali moj muz tvrdi da nemamo gde da ga stavimo
jao mojra je l si videla reklamu sa klunijem?:)
takodje i mikrotalasna koju nemam a on isto tvrdi(ne kluni nego muz)
imam kuhinju od 12m2 ali on nema mesta
mislim da cu uskoro preci na americki frigo,to je super aparat.da da onaj sto ima slavinu za coca colu i slavinu za led:)
sa eventualnim tvom,dobro tv i ne mora
jao jesam bolesna za aparatima:)
Hehehe, i moj muž tvrdio da nema mesta za mašinu za sudje, al' da vidiš kako se našlo mesto. Ti kupi tu spravicu, a mesto se lako nadje...
 
Ja recimo mikrotalasnu koristim samo za podgrevanje hrane i odmrzavanje mesa... :-| A vi?

Primila sam se na masinu za sudove to mi je sledeca kupovina dok se malo "isprazni" viza...

Smeska mi se taj breadmaker

Skoro sam dobila elektricnu seckalicu , i mnooogo mi se svidja sto vise ne placem kad secem crni luk , preporucujem...
 
Dobro jutro,
ja definitivno cim se negde skrasim kupujem masinu za pranje sudja. Mene ste ubedile a za breadmaker razmislicu. Silom prilika sam naucila da pravim hleb,kajzerice i ostala testa tako da mislim da nema tog breadmakera ha ha.
Inace svojevremeno sam radila u Eurosalonu i nauzivala se lepih kucnih aparata a imali smo i taj americki frizider od rostfraja sa duplim vratima. Meni je on neostvaren san mada nikad se nezna.
 
hani, u 12m2 MORA da ima mesta. joj ne znas sta propustas, sa tom masinom. kako nemas gde da stavis? pa mozes i ugradnu, ko sto je moja pa je stavis na visinu, iznad nekog od rangements i onda se ni ne saginjes (strasno kako sve gledam da prilagodim sebi)
a koju sa klunijem? mora da nisam, secam se one za kola, kad ga cura zakljuca unutra.
taj frigo sam gledala juce u katalogu la redoute (ako je to taj, ovaj koji sam ja videla je izgledao kao da sluzi kafu svojoj gospodarici) :) 1200 € srebrni puna cena, a bice jeftiniji na rasprodajama
nego tetka ima sporet koji analizira sam sastojke toga sto si stavila u njega, kako je to mocno. i sam pece, tj odredi koliko vremena treba i koja temperatura za optimalni rezultat. ali to je valjda profesionalni, samo budi u meni zelju da ga posedujem.
a sad sam se ustremila na onaj centar za pecenje, starinski

hanibaI77:
e mene i dalje niste ubedile za masinu za sudove:? bas sam old fesn
meni je pored masine za ves i friteza super stvar posto volimo krompirice a u tiganju uglavnom ispadnu zivi unutra a prepeceni spolja
kafemat
koji nemam:(
a taaako ga zelim ali moj muz tvrdi da nemamo gde da ga stavimo
jao mojra je l si videla reklamu sa klunijem?:)
takodje i mikrotalasna koju nemam a on isto tvrdi(ne kluni nego muz)
imam kuhinju od 12m2 ali on nema mesta
mislim da cu uskoro preci na americki frigo,to je super aparat.da da onaj sto ima slavinu za coca colu i slavinu za led:)
sa eventualnim tvom,dobro tv i ne mora
jao jesam bolesna za aparatima:)
 
Dinna:
Navikla sam se i na breadmaker, super je stvar, ujutro te čeka svež, vruć hleb, bez aditiva i ostalih hemikalija... Pravim i hleb od integralnog brašna, može da mesi i testo, za kiflice recimo. Ti samo staviš sastojke, i za manje od dva sata imaš prelepo testo.
Kojih je dimenzija.
 

Back
Top